تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 65 123451151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 650

نام تاپيک: تاپیک جامع آنتن های 3G و 4G

آخر فروم باز ak313's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض تاپیک جامع آنتن های 3G و 4G

با توجه به رشد روز افزون شبکه نسل سوم و چهارم در کشور، به خصوص ارائه اینترنت 4 جی توسط ایرانسل در فرکانسهای 1800 و 2600 و علاقه کاربران اینترنت برای بالا بردن کیفیت سیگنال ، بحت آنتن های قابل اتصال به مودم نیاز به یک تاپیک مجزا پیدا کرده است. لذا از تمام کاربران گرامی دعوت می شود تجربیات و سوالات خود را در این تاپیک مطرح نمایند.
    بحث انواع آنتن ها - کیفیت و تاثیر آنها - انواع سوکت ها - آنتن میمو - قیمت آنها و ... از مباحث مهم این تاپیک خواهند.
    لازم است کاربران با ذکاوت خود مسائل مربوط به مودم - آنتن و اینترنت ایرانسل را از یکدیگر تفکیک نمایند.
    در بیان تجارب و تستهای خود نکات ذیل را مد نظر قرار دهید.
    نام دستگاه - نوع سوکت - تفاوت مشخصات سیگنال با آنتن و بدون آنتن - مکان جاگذاری آنتن - نتیجه عملی در تست دانلود یا اسپیدتست

فروشگاه هایی را که می شناسید برای بنده پخ کنید تا پست آپدیت شود.
    معرفی بعضی سایتهای فروش آنتن و متعلقات

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مطالب این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو حتما بخونید.( فایل pdf)
    Last edited by ak313; 13-09-2016 at 09:37.

2. 12 کاربر از ak313 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

آنتن های فرستنده و گیرنده

آنتن یاگی (Yagi Antenna ) متشکل از چندین طول موج موازی در یک خط است که معمولا با میله فلزی ساخته میشود , آنتن یاگی به جهت کارکرد عمقی و مارپیچ قالبا به عنوان یک آنتن گیرنده مورد استفاده قرار میگیرد . آنتن یاگی به جهت سهولت در ساخت یکی از ارزان ترین آنتن های رادیویی میباشد که گیرندگی بسیار خوبی در باندهای HF , VHF و UHF را داراست .

آنتن لگاریتمی (Logarithmic Antenna ) قالبا به عنوان یک گیرنده تناوبی LP شناخته شده است که طراحی شده برای دریافت یک باند وسیع فرکانسی است . آنتن لگاریتمی متشکل از 2 قطب است , که شامل یک جفت میله فلزی نزدیک به هم و در یک خط میشود. آنتن لگاریتمی قالبا به عنوان یک گیرنده امواج استفاده میشود , اما در مواردی خاص میتوان از آن عنوان یک تابنده امواج استفاده کرد . پیچیدگی در ساخت و قابلیت عملکرد دریافت متمرکز فرکانسی این آنتن را به یکی از پرکاربرد ترین آنتن های مخابراتی تبدیل کرده است .

آنتن پنلی (Panel Antenna ) یک آنتن تک جهته برای بازتاب امواج رادیویی در مقیاسی کوچک است . آنتن پنلی فاقد بازتاب امواج متمرکز است چرا که پرتو گسترده تری دارد که قالبا جهت بازتاب امواج در حدود 90 درجه و در یک راستا مورد استفاده قرار میگیرد پشتیبانی فرکانس در محدوده اینترنتی – رادیویی و مخابراتی در این نمونه از آنتن قابل انتخاب است . حداکثر توان یک آنتن پنلی بین 2000 متر الی 3000 مترمربع متغیر ( بسته به دسی بل دریافتی )

آنتن امنی (Omnidirectional Antenna ) به عنوان یک آنتن چند جهته با قدرت تابش یکنواخت شناخته شده است . قالبا الگوی تابش در این نمونه از آنتن به صورت کروی و با قدرت برابر است , توان بازتاب در این نمونه از آنتن ضعیف تر از یک آنتن پنلی است اما همچنان به عنوان پر استفاده ترین آنتن رادیویی شناخته شده است .

آنتن سکتور (Sector Antenna ) به عنوان یک فرستنده با منطقه پوشش دهی بسیار وسیع شناخته شده است که میتواند شعاعی بین 5 الی 8 کیلومتر را تحت پوشش قرار دهد . بر خلاف دیگر آنتن ها , بازتاب امواج در آنتن سکتور هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی صورت میپذیرد . بسته به شکل آنتن بازتاب میتواند به صورت 60 درجه , 90 درجه و 120 صورت پذیرد . بیشترین استفاده از این نوع آنتن در پایگاه های فرستده و گیرنده مخابراتی ( BTS )است .

آنتن گرید (Grid Antenna ) یک گیرنده و فرستده پربالیک ( parabolic ) است که یک قالبا یک سطح منحنی را داراست . قابلیت و ویژگی اصلی این آنتن هدایت و یا دریافت امواج در یک پرتو متمرکز است . آنتن گرید یکی از کم تداخل ترین آنتن های رادیویی شناخته شده است و محدوده فرکانسی بسیار گسترده ای دارد .

گرد آوری شده توسط مجموعه مخابراتی ایران سیگنال

4. 8 کاربر از ak313 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

6. 3 کاربر از ak313 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

دوستان کسی تابحال این روش رو امتحان کرده؟!

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

تجربه یکی از کاربران در تاپیک ایرانسل
    من یه انتن برای مودم خودم ساختم که حدود 15db افزایش سیگنال داشتم.

قبل از انتن

بعد از انتن

آنتن :

از اینجا. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ولی اگر بخواهید دقیق دربیارید ابزار میخواد تا اون مس رو خم کنید بدون اینکه تاب وردارد. و لحیم کردن روی مس که هویه خیلی قوی لازم داره. من دقیق دقیق دراوردم و بعد از ساخت کولیس که میزدم دقیقا میلیمتری هم دقیق بود.
    برای فرکانس 2600 ساخته شده.

9. 3 کاربر از ak313 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز HITB0Y's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    هرجا که $ باشه!

پيش فرض

@ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    توی عکس یک خروجی از آنتن گرفتید ولی دو تا سیم به مودم وصل کردید!
    توضیح میدید چطوری اینکارو کردید؟
    هزینه ساخت و مدت زمان ساخت آنتن چقدر شد؟

11. این کاربر از HITB0Y بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

@ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    توی عکس یک خروجی از آنتن گرفتید ولی دو تا سیم به مودم وصل کردید!
    توضیح میدید چطوری اینکارو کردید؟
    هزینه ساخت و مدت زمان ساخت آنتن چقدر شد؟
    یکیش به جایی وصل نیست و تاثیری هم نداره، همینطوری وصل کردم!
    من 70 تومان خرید کردم. و مسی که استفاده شده 30تومان شد! ولی خوب فیش اضافه کرفتم. بدون اضافات حدود 45 میشه.

13. این کاربر از hhh111 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز HITB0Y's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    هرجا که $ باشه!

پيش فرض

یکیش به جایی وصل نیست و تاثیری هم نداره، همینطوری وصل کردم!
    من 70 تومان خرید کردم. و مسی که استفاده شده 30تومان شد! ولی خوب فیش اضافه کرفتم. بدون اضافات حدود 45 میشه.
    خیلی خوبه با 45 تومان یه همچین تاثیر محسوسی روی سرعت دانلودتون داشته
    حدودا چند db حساب میشه این؟

15. این کاربر از HITB0Y بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

خیلی خوبه با 45 تومان یه همچین تاثیر محسوسی روی سرعت دانلودتون داشته
    حدودا چند db حساب میشه این؟
    -110db بود که رسیده به -89DB و SNR هم از 4db رسیده به 18db
    گفتم که اگر دقیق درست بشه تاثیر خوبی میده.
    Last edited by hhh111; 10-09-2016 at 13:09.

17. 2 کاربر از hhh111 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منبع ساخت آنتن Biquad رو مطالعه کردم به اضافه منابع دیگه . فکر کنم چندتا نکته لازم هست گفته بشه :

و مسی که استفاده شده 30تومان شد!
    فکر نمیکنم برای ساخت این آنتن استفاده از ورق مس اجباری باشه . در همان منبع ساخت آنتن اشاره کرده هر ورق فلزی مانند مس (نقل و قول زیر) .
    Reflector - Any metallic sheet like copper or Copper Plated Blank Circuit Board 1.6mm thickness
    پس برای کاهش هزینه میشد از ورق دیگه ای مثل گالوانیزه یا آلومنیوم استفاده کرد . پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو ببینید که ظاهراً از ورق گالوانیزه استفاده کرده و با وجودیکه lips (لبه های بالا و پایین) هم نداره اما نتیجه خوبی هم گرفته .

ابزار میخواد تا اون مس رو خم کنید بدون اینکه تاب وردارد.
    به جای خم کردن بدون ابزار که ممکن هست ورق تاب برداره و خراب بشه میشه lips رو برید و لحیم کرد . چیزی مثل عکس زیر که lips لحیم شده .

فیش سری N هست
    پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو ببینید . طبق توصیه هایی که داشته بهترین حالت این هست که کابل کواکسیال مستقیماً به المنتها لحیم بشه و از فیش استفاده نشه . همانطوریکه در عکس زیر دیده میشه از کابل کواکسیال RG402 semi rigid استفاده شده و نحوه لحیم کاری المنت به این کابل هم مشخص هست .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

19. 5 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 65 123451151 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •