تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 55 از 66 اولاول ... 54551525354555657585965 ... آخرآخر
نمايش نتايج 541 به 550 از 651

نام تاپيک: تاپیک جامع آنتن های 3G و 4G

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام خدمت استادید محترم ...
    من مشکل آنتن دهی در یه منطقه روستایی دارم خواستم از دوستان با تجربه تو ضمینه ساخت آنتن کمک بگیرم ...
    نزدیک ترین دکل مخابراتی به این روستا تقریبا تو ۳ ۴ کیلومتری هست که تو روستای مجاور قرار داره البته شبکه روستایی wll که فقط برای برقراری تماس نه دیتا ...
    موبایل تو حالت معمولی تو روستا آنتن نمیده فقط تو پشت بام یکی دو تا از خونه های روستا که ورق های شیروانی فلزی استفاده شده آنتن ضعیفی میاد که به سختی میشه با اون آنتن تماس بر قرار کرد...
    برای حل مشکل از مبدل سیم کارت به تلفن ثابت tutang با آنتن ۱۵db داخلی استفاده کردم اما جواب نداد مجبور شدم آنتن و دستگاه رو ببرم بیرون (پشت بام )بازم جواب نگرفتم ...
    با ورق گالوانیزه ۱ میل یه چیزی شبیه دیش برای بازتاب امواج به حالت u درست کردم تا امواج رو به داخل متمرکز کنه آنتن رو داخلش گذاشتم آنتن اومد سیگنال حدود 95- رسید که باهاش به خوبی میشه تماس هم برقرار کرد اما پایدار نیست با تواجه به شرایط جوی بعضی مواقع سیگنال ضعیف تر میشه ...
    خواستم بدونم آنتن دست سازی که دوستان درباره محاسبات ساختش و اندازه هاش بحث میکنن که باید حتما دقیق باشه فقط مشکل تو تقویت سیگنال 4g دارن یعنی با اگه من مقیاس حدودی بسازم سیگنال 2G رو راحت تقویت میکنه ؟؟؟
    سلام دوست عزیز. البته من استاد نیستم فقط کمی علاقه دارم به ساز و کار آنتنها. امیدوارم از اساتید بیان اینجا و کمکتون کنن.
    من خوب متوجه نشدم که شما در اصل اینترنت میخواید یا سیگنال برای مکالمه. به هر حال فکر میکنم کار شمارو فقط 2 نوع آنتن میتونه انجام بده. با توجه به این که جایی که هستید دور افتاده هست بنابراین باید فقط در مورد دکل همراه اول صحبت کنیم. چون مصافت زیاد هست باید از فرکانس های پائین همراه اول استفاده کنیم. نظر من اینه که اگر خرج میکنید از آنتن پارابولیک استفاده کنید و اگر نمیخواهید خوب خرج کنید باید آنتن یاگی فرکانس 900 مگاهرتز دست ساز با گین بسیار بالا درست کنید برای مکالمه و اینترنت 3g . درمورد 4g شاید بعید باشه راستش من نمیتونم در این مورد چیزی بگم.

بنابراین قبل از هر کاری باید ببینید دکل مورد نظرتون روی کدوم فرکانس های پایینی سیگنال میفرسته و اینترنت دیتایی که ارائه میده روی چه سرعتی هست و بعد از این کار در مورد ساخت یا خرید آنتن برنامه ریزی کنید.

در مورد آنتن ها:

آنتن پارابولیک چند نوع داریم که اونایی که به درد شما میخوره ایناست. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که عموما برای wifi برای مصافت زیاد استفاده میشه و یا آنتن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که مستقیم به مودم وصل میشه. مزیت این آنتن اینه که تو هر شرایط آب و هوایی کارایی مناسب داره.

حالا یاگی. اگر یاگی بسازید باید فرکانس پایین بسازید چون مسافت زیاده و بهترین شانستون 900 مگاهرتز که همراه اول 3g روی این فرکانس ارائه میکنه. این آنتن باید گین بالا داشته باشه بنابراین باید به چیزی حدود 22 المنت و بالاتر فکر کنید. باید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم بزارید براش به غیر از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] موجود هست. اگر به ساخت یاگی علاقه مند شدید طراحی double dipole هم بررسی کنید. حالا اگر از بازار آمپلی فایر برای فرکانس 900 تهیه کنید خیلی کار خوبی هست با توجه به موقعیتی که دارید. موقع خرید دقت کنید که آمپلی چه نوع شبکه و چه نوع دیتایی رو ساپورت میکنه.

برای ساخت آنتن یاگی نیاز به یک سری اطلاعات هست که لینک هاشونو قرار میدم. امیدوارم مفید واقع بشه.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا اگر بخواید آنتن به مودمی وصل کنید که قابلیت مکالمه با سیم کارت داره که فقط باید همچین مودمی رو تهیه کنید. اگر نمیخواهید مودم تهیه کنید میتونید کابلی که از آنتن میآدو به یک آنتن wifi مخروطی دست ساز وصل کنید که امواجی رو که دریافت میکنه رو توی فضای اطرافش پخش کنه. البته به خوبی مستقیم وصل کردن کابل نیست. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] براتون میزارم که ببینید.

در آخر پیشنهاد میکنم سمت آنتن های پنلی و لاگ پریادیک نرید که به خاطر گین پایینشون نتیجه نمیگیرید.

لطفا اگر اشتباهی در توضیحات بالا بود اساتید اصلاح کنند. با تشکر
    Last edited by mansia; 23-06-2018 at 13:03.

2. 2 کاربر از mansia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2018

پيش فرض

اول بگم اونجا شبکه wll روستایی فعال هست که اصلا قابلیت دیتا نداره فقط مکالمه رو ساپورت میکنه تو ردستاهای دور افتاده معمولا از آنتن دکل های قدیمی همراه اول که تو شهرها بجاش آنتن نسل سه و چهار میزارن استفاده میکنن یعنی فرستنده گیرنده های نسل دو رو میبرن واسه اینجور مناطق استفاده میکنن
    انتقال دیتا که کلا منتفی من فقط برای مکالمه میخوام فک میکنم فرکانس اونجا همون ۹۰۰ مگاهرتز باشه
    من الان مشکلم اینه درک نمیکنم فرق آنتن فرکانس پایین مثل ۹۰۰ مگاهرتز با فرکانس 2600 چی باید باشه هم از نظر فیزیکی هم فرکانسی ...
    در ضمن من اونجا دقیقا میدونم دکلی که تقریبا تو ۴ کیلومتریمه تو کدوم زاویه و نقطه قرار داره اگه از آنتن های یه طرفه استفاده کنم نتیجه بهتری نمیگیرم یا فرقی نمیکنه

یه سوالم درباره این مطلبی که آخر گفتید داشتم اینکه یه آنتن بیرون باشه یه آنتن مخروطی داخل
    این انتن ها بدونه منبع تغدیه چطوری عملیات تقویت سیگنال رو انجام میدن از نظر منطقی هر جور فک میکنم جور در نمیاد به نظرم عملی نیست فقط بصورت تءوری میشه بهش استناد کرد

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

اول بگم اونجا شبکه wll روستایی فعال هست که اصلا قابلیت دیتا نداره فقط مکالمه رو ساپورت میکنه تو ردستاهای دور افتاده معمولا از آنتن دکل های قدیمی همراه اول که تو شهرها بجاش آنتن نسل سه و چهار میزارن استفاده میکنن یعنی فرستنده گیرنده های نسل دو رو میبرن واسه اینجور مناطق استفاده میکنن
    انتقال دیتا که کلا منتفی من فقط برای مکالمه میخوام فک میکنم فرکانس اونجا همون ۹۰۰ مگاهرتز باشه
    اگر دیتا منتفی هست که برای مکالمه یاگی 900 کارو انجام میده. حالا اگر فرکانس 800 یا 750 هم بود که چه بهتر روی همونا تکیه کنید.

من الان مشکلم اینه درک نمیکنم فرق آنتن فرکانس پایین مثل ۹۰۰ مگاهرتز با فرکانس 2600 چی باید باشه هم از نظر فیزیکی هم فرکانسی ...
    در مورد فرکانس بالا و پایین به صورت خیلی خلاصه و ساده:

هر چی فرکانس پایینتر باشه در نتیجه سرعت دیتا کمتر هست اما مسافت ارسال سیگنال و یا پوشش دهی بالاتر و برعکسش
    هر چی فرکانس بالاتر باشه در نتیجه سرعت دیتا بیشتر هست اما مسافت ارسال سیگنال و یا پوشش دهی پایینتر.

در نتیجه فرکانس مثلا 200 مگاهرتز خیلی پوشش بالاتری از فرکانس 900 مگاهرتز داره و فرکانس 900 مگاهرتز خیلی پوشش بالاتری از فرکانس 2600 مگاهرتز داره و برعکسش سرعت دیتا در 2600 بیشتر از 2100 و در 2100 بیشتر از 1800 و در 1800 بیشتر از 900 هستش.

در مورد آنتن هاشون هر چی فرکانس کمتر باشه طول المنت های آنتن و قطرشون باید بیشتر باشه و فاصله المنت ها هم بیشتر هست و هر چی فرکانس بالاتر باشه طول المنت های آنتن و قطرشون کمتر باید باشه و فاصله المنت ها هم کمتر هست. به صورت کلی هر چی فرکانس پایینتر باشه آنتن هم بزرگتر و یوقورتر میشه و هر چی فرکانس بالاتر بره به همون مقدار آنتن ظریفتر و کوچکتر میشه. در لینک هایی که فرستادم ماشین حساب طراحی یاگی هم موجود هست که این مورد میتونید ببنید.

برای مثال اگر 2 تا انتن بسازیم یکی 900 و دیگری 2600 و طول boom آنتن جفتشون مثلا 50 سانتی متر باشه گین آنتن 900 بیشتر از 2600 هست در صورتی که هر 2 آنتن یک اندازه هستند.

در ضمن من اونجا دقیقا میدونم دکلی که تقریبا تو ۴ کیلومتریمه تو کدوم زاویه و نقطه قرار داره اگه از آنتن های یه طرفه استفاده کنم نتیجه بهتری نمیگیرم یا فرقی نمیکنه
    برای همین گفتم که باید از یاگی یا پارابولیک استفاده کنید چون جفتشون آنتنهای دایرکشنال هستند و باید دقیق به سمت هدف گرفته بشن.

یه سوالم درباره این مطلبی که آخر گفتید داشتم اینکه یه آنتن بیرون باشه یه آنتن مخروطی داخل
    این انتن ها بدونه منبع تغدیه چطوری عملیات تقویت سیگنال رو انجام میدن از نظر منطقی هر جور فک میکنم جور در نمیاد به نظرم عملی نیست فقط بصورت تءوری میشه بهش استناد کرد
    این مورد آخر ویدیو تو یوتوب خیلی زیاد ازش گذاشتن و جواب میده اما چون منبع تغدیه ای وجود نداره پس فقط هر مقداری سیگنال در اطرافش هست انتقال میده به اون یکی طرف کابل و ناچیز هست همون طوری که گفتم و باید موبایل قشنگ بچسبونید به آنتن مخطروطی یا خیلی نزدیک باشید تا جواب بگیرید.

اما اگر از آمپلی فایر GSM استفاده کنید میتونید یاگی تونو وصل کنید بهش و خود آمپلی فایرها معمولا یک آنتن از نوع omnidirectional دارن که سیگنال دریافتی از آنتن بیرونی رو تو فضای خونه به خوبی پوشش میدن. اتفاقا قیمت بوسترهای gsm بالا نیست و میتونید از بازار به راحتی تهیه کنید.
    Last edited by mansia; 23-06-2018 at 19:38.

5. این کاربر از mansia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2018

پيش فرض

واقعا ممنون از راهنمایی جامع تون
    فقط گفتید تقویت کننده سیگنال gsm قیمتی نداره دلی تو نت سرچ میکنم خیلی گرونن که
    این مدار تقویت کننده های که فیلم ساختشون تو یوتیوب هست کار میکنن یا الکیه
    کلا یه آی سی lm386 میخواد با چند تا خازن به نظرتون جواب میده ؟؟
    یه نمونه اش مثلا این
    m.youtube.com/watch?v=b7SeaNj8uA4#

7. این کاربر از Hadi69ans بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

کلا یه آی سی lm386 میخواد با چند تا خازن به نظرتون جواب میده ؟؟
    یه نمونه اش مثلا این
    خواهش میکنم.
    بله حق با شماست و اشتباه از من بود که به افزایش نرخ ارز توجه نکرده بودم. والا به خدا 1 نیم ماه 2 ماه نمیشه که قیمت بوستر gsm تا 450 550 هم دیده بودم تو سایت های ایرانی. بله خیلی گرون شدن. اما الان تو آمازون با حدود 60 دلار میشه خرید کرد.

ویدیویی که گذاشتید جالب هست. در مورد آمپلی دست ساز باید بگم دانش الکترونیک اصلا ندارم و نمیتونم کمک کنم. اما اینو نباید فراموش کرد که بوستر هایی که به صورت تجاری به فروش میرسن به وسیله یک مهندس الکترونیک ساخته میشن و یک مدار داخلشون هست. پس اگر در منابع الکترونیک اینترنت بگردید حتما یک نقشه بسیار خوب از مدار بوستر مورد نظرتون میتونید پیدا کنید. اجراشم میتونید بسپارید به یک فرد الکترونیک کار با تجربه که کم نداریم تو کشور. ولی شدنش شدنیه. حالا شما قبل از خرید یا ساخت بوستر اول یک آنتن خوب بسازید چه بسا که کارتون بدون بوستر هم راه بیوفته.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2018

پيش فرض

خودم رشته ام الکترونیکه با توجه به دانش کمی که تو این ضمینه دارم میدونم آی سی lm386 یه مدار تقویت کننده خیلی قوی هست تو تو خیلی از آمپلی فایر ها هم استفاده میشه و جواب ام میده اما این مدار یه تقویت کننده یه طرفه ست ولی امواج موبایل مگه دو طرفه نیست یعنی هم گیرنده هم فرستنده اما به نظر من این مدار امواج رو از فرستنده که دکل مخابراتی باشه میگیره و واسه گیرنده که موبایل باشه تقویت میکنه اما قاعدتا برعکسش باید معکوس عمل کنه یعنی امواجی که از موبایل میگیره رو تضعیف میکنه تو خونه تمام لوازمش رو دارم وقت کردم درستش میکنم جوابش رو بهتون میدم اگه واقعا عملی بود کار کرد برید درست کنی اگه کار کنه کل هزینه اش ۱۰ تومن هم نمیشه ...

10. این کاربر از Hadi69ans بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه nobody2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    جلو مونیتور

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز
    میخواستم ببینم جایی سراغ دارید که کابل LMR400 و RG58 به قیمت مناسب داشته باشه ؟

من امروز چند جا زنگ زدم این قیمتها را بهم دادند :(قیمت رو 20 30 متر بر اساس متری x تومان )

LMR400 = X = 40000 - 10000 - 12000 - 13000 - 8000 - 7000
    RG58 = X = 4000 - 4500 - 2500 - 7500 - 3000

قیمت لحیم و پچ کردن و وارنیش زدن هر سر سیم 5000 تومان

قیمت سوکت خوب هم اگر میشه لطف کنید - SMA-male و SMA-Female مارک خاصی بگیرم ؟
    Last edited by nobody2000; 04-07-2018 at 14:17.

پروفشنال silvermanhhh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

سلام دوستان ایا میشه انتن تقویت با کانکتور crc9 رو به مودمی که sma میخوره وصل کرد؟تبدیل لازم داره؟

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام دوستان ایا میشه انتن تقویت با کانکتور crc9 رو به مودمی که sma میخوره وصل کرد؟تبدیل لازم داره؟
    باید تبدیلشو از بازار تهیه کنید. معلومه که میشه

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

کلا یه آی سی lm386 میخواد با چند تا خازن به نظرتون جواب میده ؟؟ مهم نیست چندتا ! کلا با lm386 جواب نمیدهد
    یه نمونه اش مثلا این اون تعداد افرادی که لایک دادن تعدادی بیسواد و نادان هستند ! شما هم ایا ؟
    در کل روستا فقط شما در این مورد قصد هزینه کردن دارین ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •