تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 66 اولاول ... 3910111213141516172363 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 651

نام تاپيک: تاپیک جامع آنتن های 3G و 4G

داره خودمونی میشه Vahid7767's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

باید ای پی مودم رو بزنید و رمز ورودی ادمین رو
    اما احتمالا روی مودم شما جواب نمیده
    نه متاسفانه جواب نمیده

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

داره خودمونی میشه dddmmm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

من تصمیم به ساخت یکی از این آنتن ها گرفتم
    نکته ای که راهنمایی میخوام :
    کابل مسی که تو راهنما نوشته 1.75 mm ( برای باند 1800 ) یا 1.3mm برای باند 2600 از کجا باید گرفت >؟
    آیا این سیم لاکی 2.5 که معمول هست تو بازار منظور 2.5mm هست یا 2.5mm2 ؟ ( که مثلا اگر 2.5mm2 باشه قطرش میشه حدود mm 1.3 )
    ================
    درباره کابل LMR هم مدل 400 رو میداد متری 10 هزار تومن که اصلا ارزش نداره
    من به جاش rg58 گرفتم
    Last edited by dddmmm; 06-10-2016 at 14:52.

آخر فروم باز HITB0Y's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    هرجا که $ باشه!

پيش فرض

@ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    آقا اون قضیه دیش 50 سانتی و... چی شد؟به کجا رسید؟

4. این کاربر از HITB0Y بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من تصمیم به ساخت یکی از این آنتن ها گرفتم
    نکته ای که راهنمایی میخوام :
    کابل مسی که تو راهنما نوشته 1.75 mm ( برای باند 1800 ) یا 1.3mm برای باند 2600 از کجا باید گرفت >؟
    آیا این سیم لاکی 2.5 که معمول هست تو بازار منظور 2.5mm هست یا 2.5mm2 ؟ ( که مثلا اگر 2.5mm2 باشه قطرش میشه حدود mm 1.3 )
    ================
    درباره کابل LMR هم مدل 400 رو میداد متری 10 هزار تومن که اصلا ارزش نداره
    من به جاش rg58 گرفتم
    کابل با قطر 1.3mm رو میتونید از کابلهای چهار رشته ای که برای کولر هست استفاده کنید . سطح مقطع (مساحت) هر کدوم از این رشته ها 1.5mm² هست که با استفاده از فرمولهای محاسبه مساحت و محیط دایره ، قطرش حدود 1.38 میلیمتر درمیاد . من این کابل رو متری 3 تومن خریدم و راحت هم پیدا میشه . حتماً قبل از خرید به عدد روی روکش دقت کنید و مطمئن بشید 1.5mm² هست چون ظاهراً 1mm² هم موجود هست .

کابل 1.75 میلیمتری هم پیدا میشه ، شما باید بگردید کابل 2.5mm² رو بخرید که قطرش حدود 1.78 میلیمتر درمیاد . من خودم چند متر از این کابل خریدم ولی از اونجایی که باند 1800 سرعت خوبی نداشت پیگیر ساخت آنتن برای این باند نبودم .

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

کابل با قطر 1.3mm رو میتونید از کابلهای چهار رشته ای که برای کولر هست استفاده کنید . سطح مقطع (مساحت) هر کدوم از این رشته ها 1.5mm² هست که با استفاده از فرمولهای محاسبه مساحت و محیط دایره ، قطرش حدود 1.38 میلیمتر درمیاد . من این کابل رو متری 3 تومن خریدم و راحت هم پیدا میشه . حتماً قبل از خرید به عدد روی روکش دقت کنید و مطمئن بشید 1.5mm² هست چون ظاهراً 1mm² هم موجود هست .
    منظورتون همون کابل برق کولر هست که قطوره؟ داخلش 4 رشته 1.3 میلیمتری هست؟
    Last edited by xomax; 08-10-2016 at 23:10.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منظورتون همون کابل برق کولر هست که قطوره؟ داخلش 4 رشته 1.3 میلیمتری هست؟
    بله ، منظورم همون کابل برق کولرهای آبی هست که از یه طرف به کلید داخل ساختمان وصل میشه و از طرف دیگه به خود کولر وصل میشه . شما باید اونی رو بخرید که روی روکش نوشته 1.5mm² (که میشه 1.38mm) چون 1.0mm² رو هم دیدم که به کار نمیاد .

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن اینترنت و شبکه fanoostalaei's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Great & Lovely Tabriz

پيش فرض

چیز جدیدی اتفاق نیفتاده
    یعنی همونجوری مونده یه گوشه
    وقت نیس برای رسیدن به اون
    هم درس و مدرسه و هم محرم و...

10. این کاربر از fanoostalaei بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

سلام. خیلی از مودم هایی که الان تو بازار هستن مثلا e3372 دو تا ورودی آنتن دارند و میدونم که مربوط به mimo 2x2 میشه ولی میخواستم بدونم تو واقعیت تاثیرش چقدره. منظورم روی مودم های cat4 هست نه cat6 و اونایی که ca دارند و به 2 فرکانس وصل میشن. اصلا روی تک فرکانس این قابلیت به چه صورت هست و ایرانسل این قابلیت رو فعال کرده؟. در واقعیت چقدر تفاوت داره داشتن 2 آنتن بجای یکی. به عنوان مثال یکی از دوستان همینجا یه آنتن biquad ساخته بودن و به مودم وصل کردن و ورودی آنتن 2 رو خالی گذاشتن اما با همین یک آنتن سرعت خوبی رو دریافت کردن. سوال بعدی هم اینکه آنتن biquad بدون داشتن رفلکتور بی فایده است؟ چون من ابزار در دسترس ندارم برای خم کردن و سوراخ کردن رفلکتور و فقط میتونم خود المنت رو بسازم. ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. خیلی از مودم هایی که الان تو بازار هستن مثلا e3372 دو تا ورودی آنتن دارند و میدونم که مربوط به mimo 2x2 میشه ولی میخواستم بدونم تو واقعیت تاثیرش چقدره. منظورم روی مودم های cat4 هست نه cat6 و اونایی که ca دارند و به 2 فرکانس وصل میشن. اصلا روی تک فرکانس این قابلیت به چه صورت هست و ایرانسل این قابلیت رو فعال کرده؟. در واقعیت چقدر تفاوت داره داشتن 2 آنتن بجای یکی. به عنوان مثال یکی از دوستان همینجا یه آنتن biquad ساخته بودن و به مودم وصل کردن و ورودی آنتن 2 رو خالی گذاشتن اما با همین یک آنتن سرعت خوبی رو دریافت کردن. سوال بعدی هم اینکه آنتن biquad بدون داشتن رفلکتور بی فایده است؟ چون من ابزار در دسترس ندارم برای خم کردن و سوراخ کردن رفلکتور و فقط میتونم خود المنت رو بسازم. ممنون
    با سلام .

اگر مودم MIMO 2×2 هست سعی کنید از دو آنتن استفاده کنید و اگر خود ایرانسل در جایی که ساکن هستید این قابلیت رو فعال کرده باشه نتیجه خیلی بهتری میگیرید (پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو هم بخونید) .

طبق تجربه عملی که با مودم B315 داشتم ، وقتیکه یه آنتن به ورودی اول وصل میکنید باید حتماً مطمئن بشید کیفیت سیگنال دریافتی از آنتن اکسترنال بهتر از آنتن داخلی (built in) هست در غیر اینصورت آنتن اکسترنال حتی با وجودیکه به مودم متصل هست بلا استفاده میمونه و از آنتن دوم داخلی استفاده میکنه . البته در تنظیمات مودم B315 این قابلیت وجود داره آنتن اکسترنال انتخاب بشه یا اینترنال یا ترکیبی از هردو (عکس زیر) .

در مورد سوال آخر ؛ حتماً رفلکتور رو بسازید ، اگر نمیتونید خم کنید لااقل مدلهای بدون لبه رو بسازید . البته میتونید کار سوراخکاری و خمکاری رو بدید تراشکار برای شما انجام بده .

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه dddmmm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

برای رفلکتور میتونید از فیبر مسی ( فیبر مدار الکتریک ) سوراخ نشده استفاده کنید
    برای خم بالا پایین هم میتونید بُرش بزنید فیبر رو و سپس لحیم کاری کنید
    =================================
    آنتنی که من ساختم درست کار نکرد ( biquad , Dbiquad )
    شاید من اشتباه میکردم
    شاید هم گیرندگی آنتن خوب نبود
    اگر میبردم پشت بام باید حدود 10 متر سیم میکشیدم که همه سیگنال حروم میشد
    تو اتاق هم که همون مودم خودش تا 30 مگابیت هم میره
    جالب اینجاست رو موج 1800 مگاهرتز تا 30 مگابیت هم میره ولی روی 2600 که همه میگن باید بهتر باشه من حدود 10-15 مگابیت بیشتر نمیرم
    به هر روی میخوام یه آنتن یاگی بسازم
    ===============================

15. این کاربر از dddmmm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •