تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: سوال درمورد یادگیری کامپیوتر

در آغاز فعالیت ~Pegah~'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

14 سوال درمورد یادگیری کامپیوتر

سلام خدمت دوستان
    من 18 سالمه و امسال کنکور دادم و به احتمال زیاد مهندسی کامپیوتر قبول میشم. (امسال مهندسی کامپیوتر گرایش نداره(نرم افزار، سخت افزار و آی تی))

تصمیم گرفتم تو این چندروز باقی مونده از تابستون خودم یکسری آموزش هارو راجع به کامپیوتر یاد بگیرم.
    فقط مشکلم اینکه من هیچی راجع به برنامه نویسی یا طراحی وب یا... نمیدونم.
    اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم؟
    از شما میخوام که راهنماییم کنین.

1.بنظرتون با چی شروع کنم؟ برنامه نویسی؟ طراحی وب؟ یا...؟
    2.منابعم چی باشه؟ کتابی هست معرفی کنید؟ سایتی؟ یا تاپیک هایی از همین انجمن؟
    3.اولین درسی که باید یاد بگیرم؟

خیلی ممنون میشم اگه کمک کنین.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام
    مسلما برنامه نویسی پیش نیاز هر کاری هست
    ولی اگر فعلا طراحی صفحات وب رو میخواین کار کنید با فوتوشاپ و Illustrator و CSS و HTML و... سرو کار دارید
    بستگی داره چه کاری میخواین انجام بدید، اگر برنامه نویسی تحت وب را هم بخواین انجام بدین شاید فعلا بهترین این باشه از پلتفرم دات نت استفاده کنید و در کنارش جاوا اسکریپت و JQuery و...
    پلتفرم های دیگه ای هم هستند مثل PHP با فریمورک های دیگه، یکمقدار سلیقه ای هست.
    برای برنامه نویسی بازی در انجین Unity سی شارپ، و آنریل C++
    نرم افزارهای ویندوز رو هم به هر زبانی میشه برنامه نویسی کرد، بستگی به پروژه داره که چقدر حجیم باشه، چه قابلیت هایی داره، و سادگی در ساخت مهمه یا بهینه و سرعت بالای اجرای کد مهم هست و کم حجم بودن فایل نهایی، که انتخاب زبان برای طراحی نرم افزار رو متفاوت میکنه.
    شاید بشه گفت هدف وسیله را مشخص میکند.
    الان سی شارپ و سی پلاس پلاس مطرح ترین زبان های برنامه نویسی هستند که کاربردهای بسیاری دارند. از برنامه نویسی تحت وب گرفته تا برنامه نویسی نرم افزار ویندوز، بازی، موبایل...
    منابع هم زیاد هست خارجی و داخلی.
    اگر سوال دیگه ای بود بفرمائید.

در آغاز فعالیت ~Pegah~'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

سلام
    مسلما برنامه نویسی پیش نیاز هر کاری هست
    ولی اگر فعلا طراحی صفحات وب رو میخواین کار کنید با فوتوشاپ و Illustrator و CSS و HTML و... سرو کار دارید
    بستگی داره چه کاری میخواین انجام بدید، اگر برنامه نویسی تحت وب را هم بخواین انجام بدین شاید فعلا بهترین این باشه از پلتفرم دات نت استفاده کنید و در کنارش جاوا اسکریپت و JQuery و...
    پلتفرم های دیگه ای هم هستند مثل PHP با فریمورک های دیگه، یکمقدار سلیقه ای هست.
    برای برنامه نویسی بازی در انجین Unity سی شارپ، و آنریل C++
    نرم افزارهای ویندوز رو هم به هر زبانی میشه برنامه نویسی کرد، بستگی به پروژه داره که چقدر حجیم باشه، چه قابلیت هایی داره، و سادگی در ساخت مهمه یا بهینه و سرعت بالای اجرای کد مهم هست و کم حجم بودن فایل نهایی، که انتخاب زبان برای طراحی نرم افزار رو متفاوت میکنه.
    شاید بشه گفت هدف وسیله را مشخص میکند.
    الان سی شارپ و سی پلاس پلاس مطرح ترین زبان های برنامه نویسی هستند که کاربردهای بسیاری دارند. از برنامه نویسی تحت وب گرفته تا برنامه نویسی نرم افزار ویندوز، بازی، موبایل...
    منابع هم زیاد هست خارجی و داخلی.
    اگر سوال دیگه ای بود بفرمائید.

خیلی ممنون از توضیح خوبتون.
    تصمیم گرفتم که صرفا همون برنامه نویسی رو شروع کنم.
    برای شروع باید با زبان برنامه نویسی شروع کنم؟ اینطور که از حرفای شما فهمیدم بهتره با C یا C++ شروع کنم. کدوم بهتره؟
    بعد اگر خواستم هرکدوم از زبان های بالا رو شروع کنم برای یادگیری منبع خوبی میشناسید؟
    Last edited by ~Pegah~; 05-09-2016 at 23:29.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

خیلی ممنون از توضیح خوبتون.
    تصمیم گرفتم که صرفا همون برنامه نویسی رو شروع کنم.
    برای شروع باید با زبان برنامه نویسی شروع کنم؟ اینطور که از حرفای شما فهمیدم بهتره با C یا C++ شروع کنم. کدوم بهتره؟
    بعد اگر خواستم هرکدوم از زبان های بالا رو شروع کنم برای یادگیری منبع خوبی میشناسید؟
    برای شروع C یا سی شارپ خوب هست. زبان C/C++ خیلی قدرتمندن و به نسبت اغلب دیگر زبان ها در اجرا سریع هستند.
    زبان سی یک زبان فانکشنال یا تابعی هست و سی ++ همان زبان هست ولی بروز شده و تغییر یافته، همچنین برنامه نویسی شی گرا یا Object-Oriented Programming درش وارد شد البته سی شارپ زبان جدید تری هست و برنامه نویسی شی گرا در همان هم وجود داره که بعدا بیشتر باهاش آشنا میشید.
    ولی در کل اگر C را خوب درک کنید و یاد بگیرید تقریبا میشه گفت هر کاری را میتونید پیاده و اجرایی کنید. و بعدها اگر خواستید سی ++ کار کنید (این زبان تغییراتی داشته) شاید با حداقل زحمت امکان یادگیری آن هم هست.
    همینطور بخاطر شباهت ساختاری برخی زبان های دیگر نسبت به C/C++ یادگیری زبان های دیگر هم شاید ساده تر بشه.

کتاب زیاد هست اینها رو مطالعه کنید: گوگل کنید آموزش سی و سی ++ و سی شارپ با نویسنده های متفاوت پیدا میکنید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهترین منبع کتاب هست و سپس Reference هایی زیر (البته بهترین و جامع ترین کتاب ها به زبان انگلیسی هستند):
    و
    MSDN

بنظر بنده برای هر مشکلی خودتان سعی کنید با جستجو چه در گوگل و چه مشابه منابع که ذکر کردم راه حل مشکل را پیدا کنید و دنبال این نباشید دیگران همیشه مشکلات رو حل کنند (الان که میخواین شروع کنید با این ذهنیت عادت بدید خودتونو)،
    این نکته هم کمکتون میکنه در خصوص باگ ها و Err ها و ... و حلشون باتجربه تر بشید و زودتر و مستقلا مشکل را حل کنید.

اگر سوال دیگه ای بود در خدمتم.
    موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •