تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: سوال درمورد تصادف

اگه نباشه جاش خالی می مونه SH@HIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    unknown

پيش فرض سوال درمورد تصادف

سلام دوستان
    من تقریبا 2 سالی هست که رانندگی رو شروع کردم و تابحال خدا رو شکر تصادفی نداشتم اما از بابت یه موضوع نگرانم و اونم اینکه موقعی که این اتفاق بیفته دقیقا باید چکاری انجام داد و چه مراحلی رو طی کرد؟؟
    از اونجایی که یه سری ها خیلی انسان هستند :| و از طرفی هم تو این مملکت از مراحل اصلی و قانونی تا واقعیت خیلی فاصله هست لذا میخواستم خواهش کنم دوستان تجربیاتشون رو در اختیار بنده قرار بدهند
    با تشکر

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

تماس با 110
    بقیه موارد خود مامور میگه
    قدم به قدم پاس میدن به نفر بعدی

3. این کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام دوستان
    من تقریبا 2 سالی هست که رانندگی رو شروع کردم و تابحال خدا رو شکر تصادفی نداشتم اما از بابت یه موضوع نگرانم و اونم اینکه موقعی که این اتفاق بیفته دقیقا باید چکاری انجام داد و چه مراحلی رو طی کرد؟؟
    از اونجایی که یه سری ها خیلی انسان هستند :| و از طرفی هم تو این مملکت از مراحل اصلی و قانونی تا واقعیت خیلی فاصله هست لذا میخواستم خواهش کنم دوستان تجربیاتشون رو در اختیار بنده قرار بدهند
    با تشکر
    انشاا... هیچوقت هم تصادفی نداشته باشی.

ولی بهرحال
    در تصادفات غیرجرحی، یعنی کسی صدمه نبیند، اول از همه خونسرد باشید و چه مقصر باشید و چه حادثه دیده، آرامش خودتان را حفظ کنید و به 110 زنگ بزنید تا افسر بیاید.
    در این فاصله سعی کنید چند تا عکس خوب از صحنه ی تصادف بگیرید و داشته باشید. یک نکته ی مهم اینکه حتما از پلاک ماشین دیگر عکس بگیرید.
    اینجا یک اختلافی بین مردم هست. بعضی ها ماشین را بعد از تصادف و عکس گرفتن از وسط خیابان به کنار می آورند تا مزاحم رفت و آمد دیگران نشود و برخی خیر، میگویند ماشین نباید از جایش تکان بخورد.
    من هر دو مورد را دیدم. ولی در کل ظاهرا بهتر است ماشین ها دست نخورند.
    بعد هم افسر میاد و صحنه ی تصادف را میبینه و خودش میگه ماشین ها را کنار خیابان ببرید.
    در این زمان حتما به نماینده ی بیمه که ازش بیمه خریدید (چه شخص ثالث و چه بیمه بدنه) تماس بگیرید و موضوع را بگویید. خیلی ها نمیدانند ولی نماینده ی بیمه فقط کارش فروش بیمه نامه نیست و باید در این مواقع راهنمایی لازم را به شما بکند که کجا بروید و چیکار کنید.

بعد افسر با توجه به صحبت های شما و شواهد موجود و ... مقصر را مشخص میکند
    با توجه به میزان خسارت، افسر ممکن است کروکی بکشد یا نکشد. معمولا زیر 5 میلیون را کروکی نمیکشند. ولی اگر خسارت بالا بود، حتما پیگیر باش و کروکی بگیر. اینجاست که صحبت های نماینده بیمه به درد میخورد که دقیقا چیکار کنید.

بعد از آن هم خود افسر معمولا گواهینامه و بیمه نامه شخص ثالث مقصر را میگیرد و به فرد دیگر میدهد. و گواهینامه آن فرد را میگیرد و به شما میدهد.
    بعد از این هم دو حالت دارد،
    حالت اول: یا خسارت کم است و شما و طرف دیگر ترجیح میدهید از بیمه نامه استفاده نکنید و در نتیجه ماشین را به چند تعمیرگاه نشان میدهید و حدود خسارت را به دست میارید و بالاخره سر یه قیمتی به توافق میرسید و پول را رد و بدل میکنید و تمام. یک توصیه ای میکنم که در این حالت، سعی کنید اگر شد یک نوشته به صورت دستی بین خودتان رد و بدل کنید که در آن نوشته شده باشد که ادعایی نسبت به طرف مقابل ندارید و امضا کنید. اگرچه خیلی ها ممکن است این کار را نکنند ولی مورد داشتیم که طرف حتی مقصر بوده و پول اندکی داده و بعد به قصد کلاهبرداری رفته شکایت و ادعای خسارت به مراتب بالاتری از طرف مقابلش کرده.

حالت دوم: یا اینکه خسارت بالاست و شما یا طرف دیگر، ترجیح میده از بیمه نامه اش استفاده کند.

بعد از آن هم یک شماره تلفن برای ارتباط با هم در اختیار همدیگه میگذارید و قرار میذارید که برید برای بیمه. بعضی بیمه ها برای برآورد خسارت بیمه شخص ثالث ماشین میفرستند به محل حادثه و همان جا بررسی میکند و کار انجام میشود.
    برای برخی بیمه ها باید دو تا ماشین را ببرید به دفتر بیمه و یا یک تعمیرگاه معتمد بیمه. تا آنجا کارشناس بیاد و بررسی کند و بعد مبلغ خسارت را مشخص کند و پرونده تشکیل میدهد و ادامه ی کار.

یک موردی که اینجا مطرح میشه ، بحث افت قیمت خودرو ناشی از تصادف است که زیان دیده، اگر ماشینش نو باشد و تصادف به شکلی باشد که مثلا قطعه ای باید عوض شود که روی قیمت فروش خودرو اثر منفی میگذارد، میتواند ادعای این خسارت را داشته باشد که البته بیمه در این مواقع پولی نمیدهد و مقصر باید خودش از جیبش پول این خسارت را بدهد. اکثرا هم این اتفاق نمیفته و کار به شورای حل اختلاف کشیده میشه که آن هم برای خودش ماجرایی دارد.

در طرح جدید بیمه شخص ثالث هم اینطور که شنیدم، قرار است مبلغی از خسارت زیان دیده را هم مقصر از جیبش بدهد! با این ادعا که با این کار، میزان تصادفات کم میشود، متاسفانه بیمه ها دنبال هر روشی برای به جیب زدن بیشتر پول مردم هستند.

بهر حال، همیشه با دقت رانندگی کنید و قوانین و مقررات را رعایت کنید که نه کسی به شما بزنه و نه شما به کسی بزنین.
    حتما همیشه از سلامت خودرو، خصوصا سیستم ترمز و ... مطمئن باشید. مدارک خودرو و خودتان همیشه همراهتان باشد. گواهینامه و بیمه نامه و معاینه ی فنی و ... .
    سعی کنید بیمه بدنه هم داشته باشید.

5. 6 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    unknown

پيش فرض

انشاا... هیچوقت هم تصادفی نداشته باشی.
    ولی بهرحال
    در تصادفات غیرجرحی، یعنی کسی صدمه نبیند، اول از همه خونسرد باشید و چه مقصر باشید و چه حادثه دیده، آرامش خودتان را حفظ کنید و به 110 زنگ بزنید تا افسر بیاید.
    در این فاصله سعی کنید چند تا عکس خوب از صحنه ی تصادف بگیرید و داشته باشید. یک نکته ی مهم اینکه حتما از پلاک ماشین دیگر عکس بگیرید.
    اینجا یک اختلافی بین مردم هست. بعضی ها ماشین را بعد از تصادف و عکس گرفتن از وسط خیابان به کنار می آورند تا مزاحم رفت و آمد دیگران نشود و برخی خیر، میگویند ماشین نباید از جایش تکان بخورد.

...
    از بابت پاسخ کامل و جامع شما کمال تشکر رو دارم دوست عزیز
    فقط این کروکی کشیدن که انجام میشه دقیقا چی هست؟ من فقط اسمش رو شنیدم تابحال

7. این کاربر از SH@HIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

از بابت پاسخ کامل و جامع شما کمال تشکر رو دارم دوست عزیز
    فقط این کروکی کشیدن که انجام میشه دقیقا چی هست؟ من فقط اسمش رو شنیدم تابحال
    کروکی یعنی گزارش پلیس از حادثه که بعنوان یک مدرک قابل استفاده است.
    در آن پلیس شرح میده که چه اتفاقی افتاده و کی مقصر بوده.

یک نکته ای که هست این است که در برخی موارد پلیس کروکی نمیکشه و میگه همان بی سیمی که به ما زدند که بیایم سر صحنه ی تصادف، بعنوان مدرک است. اما نمیدانم چطور میتوان به این مدرک استناد کرد؟

بهرحال همانطور که گفتم شما دقیقا از بیمه ات باید بپرسی که تا سقف چقدر را بدون کروکی پرداخت میکند و آیا لازم است در تصادف پیش آمده، کروکی داشته باشید یا نه.
    اگر گفت کروکی بگیرید، از پلیس کروکی هم بگیر.

9. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

از ایجاد تنش با کسی که باهاش تصادف کردین حتما خودداری کنید .
    پارسال با یه پسر بچه 10 -12 ساله تصادف کردم . یهو دوید جلو ماشین. تو مدتی که منتظر پلیس بودیم به خاطر شلوغی و ازدحام زیاد نشستم پشت فرمون و خواستم ماشین رو بکشم کنار خیابون که یهو چند نفر مثل وحشی ها حمله کردن به ماشین و با مشت شیشه رو شکوندن و به در و کاپوب ماشین لگد میزدن که داری فرار میکنی در حالی که تو اون شلوغی هیچ جا نمی شد رفت

11. این کاربر از bijan2021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    unknown

پيش فرض

از ایجاد تنش با کسی که باهاش تصادف کردین حتما خودداری کنید .
    پارسال با یه پسر بچه 10 -12 ساله تصادف کردم . یهو دوید جلو ماشین. تو مدتی که منتظر پلیس بودیم به خاطر شلوغی و ازدحام زیاد نشستم پشت فرمون و خواستم ماشین رو بکشم کنار خیابون که یهو چند نفر مثل وحشی ها حمله کردن به ماشین و با مشت شیشه رو شکوندن و به در و کاپوب ماشین لگد میزدن که داری فرار میکنی در حالی که تو اون شلوغی هیچ جا نمی شد رفت
    متاسفانه این روزا کمتر شاهد رفتار و برخورد منطقی و مناسب از مردم هستیم...
    Last edited by SH@HIN; 07-09-2016 at 22:36.

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    unknown

پيش فرض

کروکی یعنی گزارش پلیس از حادثه که بعنوان یک مدرک قابل استفاده است.
    در آن پلیس شرح میده که چه اتفاقی افتاده و کی مقصر بوده.

یک نکته ای که هست این است که در برخی موارد پلیس کروکی نمیکشه و میگه همان بی سیمی که به ما زدند که بیایم سر صحنه ی تصادف، بعنوان مدرک است. اما نمیدانم چطور میتوان به این مدرک استناد کرد؟

بهرحال همانطور که گفتم شما دقیقا از بیمه ات باید بپرسی که تا سقف چقدر را بدون کروکی پرداخت میکند و آیا لازم است در تصادف پیش آمده، کروکی داشته باشید یا نه.
    اگر گفت کروکی بگیرید، از پلیس کروکی هم بگیر.
    درصورت درخواست یکی طرفین تصادف پلیس کروکی رو میده؟ یا اونم باید شرایط خاصی برقرار باشه تا کروکی بکشه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

درصورت درخواست یکی طرفین تصادف پلیس کروکی رو میده؟ یا اونم باید شرایط خاصی برقرار باشه تا کروکی بکشه؟
    به میزان خسارت بستگی دارد. و البته حال و حوصله مامور پلیس.
    براساس آخرین خبری که من خواندم:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی خب بعضی بیمه ها بدون کروکی اذیت میکنند. در نتیجه اگر توانستید کروکی بگیرید، بهتر است.

15. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

یه چیزم من بگم تجربه تصادف امسالم. تصادف تموم شد . رفتم بیمه برای گلگیر و خوردگی کنار ماشین مامور تشخیص 500 هزار تومن خسارت نوشت. منم رفتم زنگ زدم بابام که کاسب قدیمیه و خوب بلده با مردم حرف بزنه اومد و کاری کرد که چک 500 تومنی تبدیل شد به 1 میلیون ششصد.

سعی کنید از حقتون کوتاه نیایید مامور تشخیص خسارت بیمه سعی میکنهع کمترین خسارت رو بده شما هم باید تمام قد از حقتون دفاع کنید.

اگر مثل من مثل اسکولا وایسید کنار طرف یه خسارت کمی مینویسه و میرید ولی اگر صحبت کنید بگید این ماشین صفره اینقدر میخوره تو سرش. اگر ندید به مراجع قضایی شکایت میکنم. خسارتتون رو بیشتر میکنن.

17. 3 کاربر از سعید سیستم بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •