تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: مشکل نصب ویندوز در درایو primary

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض مشکل نصب ویندوز در درایو primary

ببخشید من می خواستم روی لپتابم که سیستم عامل نصب نیست روش ویندوز ۱۰ نصب کنم ولی موقع نصب قسمت انتخاب درایو، تمام درایو های من primary هستند و نمیشه ویندوز رو تو اون درایو ها نصب کرد. اررورش آینه
    Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is of the GPT partition style

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

ببخشید من می خواستم روی لپتابم که سیستم عامل نصب نیست روش ویندوز ۱۰ نصب کنم ولی موقع نصب قسمت انتخاب درایو، تمام درایو های من primary هستند و نمیشه ویندوز رو تو اون درایو ها نصب کرد. اررورش آینه
    Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is of the GPT partition style
    جدول پارتیشن (Partition Table) شما به صورت GPT هست و باید به mbr تبدیل شه. احتمالا شما لپ تاپ رو نو خریداری کردید و هاردش خالی هست. اگر اینطور هست روش اول رو انجام بدید که بهتر جواب میده و دقت کنید تمام اطلاعات در روش اول حذف میشود!

روش اول

بازهم تکرار میکنم که تمامی اطلاعات در این روش پاک میشود!

دیسک نصب ویندوز (۷ به بالا) را بوت کنید و پس از انتخاب زبان، با فشردن Shift + F10 وارد محیط خط فرمان شوید. بنویسید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و اینتر را فشار دهید. بهتر است قبل از آن اگر حافظه فلش به سیستم متصل است آنرا جدا کنید (اگر از طریق آن بوت نکرده اید). حالا دستور زیر را بنویسید و بر اساس حجم تشخیص دهید که کدام یک هارد دیسک شماست، شماره آنرا به یاد داشته باشید.
    کد:
    برای مثال اگر کنار دیسک مورد نظر نوشته شده Disk 0 شماره دیسک ۰ است. حالا با دستور زیر آنرا انتخاب و پاک کنید (تمامی پارتیشن ها پاک میشوند - بعد از هر خط اینتر بزنید - به جای # شماره دیسک را بنویسید)

کد:
    حالا خط فرمان را ببندید و سراغ نصب ویندوز بروید. لیست پارتیشن ها همانگونه که میبینید خالی است، میتوانید همین جا پارتیشن های جدید ایجاد کنید (کار سختی نیست!)

راه دوم

در این روش برای جلوگیری از حذف داده ها از برنامه partition wizard استفاده میکنیم. بر روی کامپیوتر دیگری [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را دانلود کنید و روی سی دی رایت کنید یا یک فلش قابل بوت بسازید (به وسیله Ultra ISO)

سپس آنرا روی کامپیوتر خودتان بوت کنید و در صفحه اصلی برنامه روی هارد خودتان راست کلیک کنید (روی هارد نه پارتیشن ها) و Convert GPT disk to MBR را انتخاب کنید. عملیات تبدیل آغاز میشود.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

خیلی ممنون مثل آموزش انجام دادم درست شد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

من این کار رو کردم اما حجم تایپ سیستمی خیلی کمه، چجوری زیادش کنم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •