تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

سلام دوستان
    من یه لپ تاپ msi fx620dx دارم که 6 سالی میشه ازش استفاده میکنم شایدم بیشتر مشخصات لپ تاپ :
    cpu : intel i5 2410m
    gpu : geforce gt540m
    ram :8 gig ddr3

...
    بعد چندین سال اومدم بازی g t a رو نصب کردم بعد وارد شدن به بازی منتظر لود شدن بازی یودم که دقیقه 90 لپ تاپ خاموش شد !!! دقیقا شبیه به این بود که بدون باطری اداپتور رو در بیاری ... بعد کلی تست با نرم افزار متوجه شدم فقط وقتی به گرافیک فشار میاد خاموش میشه ( چندین بار با برنامه MSI Afterburner -FurMark -GPU-Z تست کردم ) حالا نتیجه خودم ...
    1-ممکنه مشکل از شارژ باشه ؟ ( باطری نداره لپ تاپ عملا اگه شارژر مشکل داشته باشه همین شکلیه ) امکانش هست ؟
    2-به خاطر حرارت بالا باشه که امکانش خیلی کمه چون وقتی cpu تحت فشاره دما بالا میره اتفاقی نمیفته !!
    3-اگه نظر دیگه ای دارین بگین من تجربه ای تو این زمینه ندارم ...
    ممنون

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

دوستان با نرم افزار فرکانس cpu رو تا اونجایی که جا داشت بالا بردم دما به 98 درجه سانتیگراد رسید ولتاژ ثابت 1.196v هیچ مشکلی پیش نیومد!(فقط وقتی به گرافیک فشار بیاد خاموش میشه)
    میشه نتیجه گرفت مشکل از شارژر نیست ؟!!!
    لپ تاپ چیزی به اسم پاور داره ؟
    کمممک
    Last edited by alichalki; 23-08-2016 at 22:24.

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

با نرم افزاری مثل GPU Z و ... دمای کارت گرافیکتان را در حین کار اندازه گیری کنید.

اگر درجه حرارت گرافیک خیلی بالا میرود و همین باعث خاموش شدن لپ تاپ میشود، شاید لازم باشد که هیت سینک لپ تاپ را باز و تمیز و روی کارت گرافیک را خمیرسیلیکون جدید بزنید.

تاپیک زیر را ببینید. عکسهای آخر مربوط به هیت سینک و و محل کارت گرافیک است.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

دوست عزیز ممنون بابت جواب
    با برنامه z-cpu و Z-gpu و monitorin دما و ولتاژ رو اندازه گرفتم ولی گرافیک اصلا اجازه بالا بردن فرکانس رو نمیده به محض فشار لپ تاپ خاموش میشه دما گرافیک نهایتا 60-62 بوده که ( وقتی که همزمان cpu هم افزایش فرکانس دادم )

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

مشکل من با این تاپیک فرق داره من گرافیک نویدیا کار میکنه تو فرکانس های پایین و درایورش هم اپدیت کردم bios لپ تاپ هم به اخرین ورژن معرفی شده از سایت msi اپدیت کردم در مشکل من حتی اگر فرض رو بر این بزاریم که گرافیک نویدیا خراب شده لپ تاپ نباید خاموش شه گرافیک اینتل 3000 که مشکلی نداره ( مشکل من خاموش شدن لپ تاپه ).... گفتم شاید این اطلاعات کمک کنه
    Last edited by alichalki; 23-08-2016 at 23:50.

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

دوستان با تنظیم پیش فرض گرافیک اینتل 3000 برای اجرا بازی جی تی ای بازی رو اجرا کردم هیچ مشکلی نداشت ( البته جز لگ و نبودن نیمی از جزئیات بازی ) تا اینجا 100% مطمئنم مشکل از گرافیک 540m هست فردا میرم خمیر سیلیکون میگیرم لپ تاپ رو باز میکنم ( امیدوارم مشکل جزئی باشه ) نتیجه رو اعلام میکنم ...

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

دوستان ظاهرا این چیپ گرافیکش آخرا عمرشه ...میتونم با همون گرافیک اینتل 3000 کار کنم ? یا کاری کنم لپ تاپ فقط از اینتل استفاده کنه ?

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

دوستان ظاهرا این چیپ گرافیکش آخرا عمرشه ...میتونم با همون گرافیک اینتل 3000 کار کنم ? یا کاری کنم لپ تاپ فقط از اینتل استفاده کنه ?
    اگر میخواهید کلا گرافیک دیگرتان کار نکند، در Device Manager روی آن کلیک راست کنید و Disable اش کنید.
    بعد ببینید مشکل تان حل میشود یا نه؟

10. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

اگر میخواهید کلا گرافیک دیگرتان کار نکند، در Device Manager روی آن کلیک راست کنید و Disable اش کنید.
    بعد ببینید مشکل تان حل میشود یا نه؟
    امیر جان ممنون از راهنمایتون ، مشکل با کار کردن گرافیک اینتل حل میشه ...
    امروز خمیر سیلیکون cpu و gpu رو عوض کردم دوباره تست گرفتم دمای cpu تو شرایط یکسان پایین تر اومد ولی gpu اجازه استفاده نمیده به محض استفاده لپ تاپ خاموش میشه ...
    با توجه به تست های مکرر که کردن قطعا مشکل از گرافیک نویدیا 540m هست ... کسی میتونه تو این زمینه راهنمایی کنه ؟ با کارای روزمزه هیچ مشکلی نداره هیچی ... یعنی اگر بازی رو بزارین کنار کلا متوجه نمیشی لپ تاپ مشکلی داره ... مشکل چی میتونه باشه ؟
    ممنون میشم دوستان راهنمای کنن

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

دوستان با غیر فعال کردن گرافیک اینتل کلا لپ تاپ با گرافیک نویدیا 540 کار میکنه و هیچ گونه مشکلی نداره !!!! ولی با تحت فشار قرار گرفتن سریع لپ تاپ خاموش میشه ( کار به بالا رفتن درجه حرارت نمیکشه ) امکانش هست مشکل از نوسان ولتاژ باشه تو فشار ولتاژ پایین باشه و لپ تاپ اتوماتیک خاموش شه ؟ چطوری متوجه شم ؟
    کسی نیست یه کمکی به ما کنه !!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •