تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 10 اولاول ... 345678910 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 97

نام تاپيک: شفا یافتن

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

برادر من علم یک وسیلست برای بیان ماورا چون پشت پرده واقعیات ها حقیقت ها خوابیده و علم میگه ببینم بشنوم حس کنم بو کنم .با درک شور شعف و عاطفه غریبه است
    عقل گوید شش راه است و بیش نیست عشق گوید هست و من رفته ام بار ها
    ببینید همه چیز روشنه بیدار باش چشماتو واکن ببین قضیه چیه منضور با چشم بصیرت ببین که حقیقته نه چشم معمولی که به علم مربوطه همه چیز وجه خداست چون همه از یک پیکریم اگه زمان رو برداریم به درک بسملله برسید متوجه میشید کلا قضیه فراتر از چیزیه که تصورشو میکنی حالا من هرچی بگم شما جبهه میگیریدو میگید اینجا حرف نزن اونو نگو اینو بگو فلانو بیسار
    خودتون اختیار دادید برید کشف کنید تا از علم و ماورا هردو بهره نگیرید دانشتون ناقص میمونه چون مکمل همدیگه اند اینا
    همون عشقی که میفرمایید نیز با علم قابل درک و فهمه ، اون هم از طریق مغز شما برای شما درک حسی به وجود آورده .
    بنابراین هرچیزی که امروز شما میفهمید و درک میکنید همه و همه از طریق مغز و همون شناخت های به قول خودتون محدود بو کردن و شنیدن بدست اومده .
    اصلا آدمی ابزار دیگه ای برای شناخت خود و جهان پیرامونش هیچگاه نداشته و نخواهد داشت .

نقص زمانی بوجود میاد که ما توهم دانستن داشته باشیم منظور اینه که به چیزی اثبات نشده باور و اعتقاد یا ایمان پیدا کنیم و برایمان رخدادنش و یا آن شناخت قطعی باشد .
    در چنین شرایطیست که نقص بوجود می آید و چیزهایی را قطعی میدانیم که نه تنها کوچکترین اثر و نشانه ای در عالم از آن نیست بلکه هرگز نیز آدمی موفق به مشاهده آن نشده است ، اگر میگویم مشاهده علمی نشده است ، در واقع منظور همان است که تا بحال آدمی آن را مشاهده نکرده است .
    مشاهده منظور دیدن و درک کردن و شناخت پیدا کردن از واقعیت ها و چیزهای واقعی است ، مثلا انسان میتواند صدایی را به اشتباه بشنود که در واقعیت بیرونی وجود ندارد و عملکرد مغز او باعث آن شده باشد .
    به کمک علم ما امروزه میتوانیم پا را از اشتباه ها و خطاهای حسی انسانی مثل شنیدن فراتر گذاشته و به عنوان مثال با یک مشاهده علمی ، حرکت هوا را بصورت موج در اطراف خود مشاهده کنیم و آنگاه با قطعیت بگویم صدایی وجود دارد . نه صرف اینکه من چون چیزی را در مغزم شنیده ام ، پس حتما صدایی وجود داشته است.

ماورا چیزی که وجود نداره ، هرگز بهره ای بشما نخواهد رساند ، تنها باعث گمراه شدن شما خواهد شد .
    داستان شما ، داستان همان پری دریایی است که در پست های پیشین به آن اشاره نموده ام.

2. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من دوستان عزیز را دعوت به مشاهده این ویدیو میکنم

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بلکه دو درک و درس مهم و اساسی در زندگی از آن بگیرید.
    نخست اینکه هر آنچیز که حواس شما آنرا درک میکند ، چه حس عشق باشد ، چه بینایی و چه غیره ، میتواند غیر واقعی باشد .
    دومین نکته نیز آن است که از دنیا پیرامون خود تصوراتی داشته اید که حال دیده اید درست نیست ، سعی کنید فکر کنید و بلکه به خود آیید ، این تصور و خیال همه چیزدانی و غرور کاذب تا با آدمی همراه باشد ، هرگز نخواهد توانست از چشمه علم و معرفت جرعه ای بنوشد .

همیشه بخاطر داشته باشید
    هرگز نخورد آب زمینی که بلند است.

4. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام داداش گلم بزار من یک چیز رو روشن کنم من تو حرفام علمی بحث میکنم و تا جایی که علم دیگه دستش جایی بند نیست مجبورم حقیقت رو بیان کنم الان شما میگید هر چیزی که وجود داره باید آزمایش بشه ودر غیر این صورت وجود نداره. دقیقا حرفتون همینه شما دارید خدا رو نقض میکنید الان علم تا کوارک ها و تار رسیده توی اتم رو میگم و دیگه بعد از موج رو نمیتونه برسی کنه چون پشت اون قضیه ماورا خوابیده ماورا خدا هوشمندی عرفا 1000سال پیش یا بیشتر اومدن از رقص ذرات حرف زدن الان علم همون رقصو داره به چرخش نوترون رو میگه عرفا مطرب رو عامل رقص ذرات میدونن اما علم دیگه توی اون بحثی نداره چون علم از ابتدا ناقص بوده و هیچ وقت کامل نخواهد شد چون علم وسیلست ابزار راحتیه مقصد نیست مقصد حقیقته که باید با ماورا بدستش آورد
    درسته تایپیک علمیه و مربوط به ماورا نیست اما مشکل اصلی مبحثه که تو تایپیک علمی بناشده چون مجموعه ای به نام ماورا نبوده وگرنه حتما جای تایپیک تو ماورا قرار میگرفت
    در کل من چکیده بگم که سر جنگ ندارم با کسی دنبال تشویق هم نیستم
    کلا اومدم نظرمو گفتم چون یک چیز حالیمه شما علمی بحث میکنید اما خالی از ماورا چون سر رشته ندارید
    اما من یک چیزی میگم که هم ماورا هست توش هم علم و علم هم وسیله ماوراست تا بتونم به قلم بیارمش وگرنه بحث ادراکیه چیزیه که باهاش عالما و اساتید غریبه اند
    وسلام
    مسئله این است که نادانسته های بشر را به ماورا و خدا نسبت می دهید .
    این مصداق بارز و عینی همان سفسطه توسل به جهل و نادانی است که در مورد آن سخن گفته شد اما متاسفانه شما موفق نشدین کوچکترین فهم و معلوماتی از آن بدست آورید.

سفسطه ها و مغالطات ، آقت های عقل و اندیشه هستند ، تا زمانی که یک شخص نتواند راه و روش صحیح اندیشیدن و دوری نمودن از سفسطه ها را بیاموزد ، همیشه درگیر آنها خواهد بود و نتایج غلط خود از روش های فکری آلوده به سفسطه را درست خیال میکند .

پرفسور عزیز و دوست داشتنی ریچارد داوکینز بزرگترین زیست شناس زنده حال حاضر جهان که او را داروین زنده دنیا مینامند که وی بنیانگذار علم مماتیک در دنیا نیز هست.
    در یکی از کتاب هایش تحت عنوان توهم خدا (پندار خدا) و در موضوع مورد بحث ما که همان توسل به نادانی است .
    دقیقا آنجاهایی از علم و یا دانش و درک بشری که مذهبیون و خرافاتیون ، میگردند و میگردند و با پیدا کردن آنها ، خرافات ، ماورا و یا خدا را در آن نادانسته ها قرار میدهند
    اینگونه می گوید :

وسوسه ديگري هست، كه حتي از باقي وساوس خطرناك تر است. اين مرض همانا كنجكاوي است. اين مرض مارا وا ميدارد تا بكوشيم طبيعت را دريابيم و اسرار وراي فهم مان را كه هيچ حاصلي بر ايمان ندارد بگشاييم
    آگوستين قديس (نقل از فريمن 2002)

لطفا دنبال حل مسائل نرويد. اصلا ولشان كنيد و به درگاه خدا متوصل شويد. دانشمند عزيز روي رازهايت كار نكن. رازهايت را براي ما بياور، چون به دردمان ميخورند. جهل ذي قيمت را با تحقيق خود هدر نده. ما به اين شكاف شكوهمند كه آخرين پناهگاه خداست نياز وافر داريم

افراد خرافاتی و غیر منطقی برای منطقی و عقلانی نشان دادن باورهایشان ، می آیند یک ناشناخته را به خرافات خود پیوند میزنند .
    به خیال خودشان این راهیست برای اثبات خرافه ها !

درصورتی که ، یک موضوع نادانسته ، نامش روی آن است ، نادانسته
    ما آن را نمیدانیم ، هیچ دلیلی وجود ندارد که آن موضوع ندانسته ؛ ربطی به خرافات هر شخصی داشته باشد .

این موضوع هیچ چیزی را ثابت نمیکند ، یک فرد برای ثابت کردن وجود یک چیز و خرافه نبودن آن ، باید بطور قطعی وجود همان چیز را به اثبات برساند .
    این که چون ما فلان چیز را نمیدانیم ، پس این موضوع مربوط می شود به ماورا ، سخن بسیار احمقانه و مزحکیست ،
    این سفسطه توسل به جهل است که آفت اندیشه بعضی آدمیان گشته است.

روش اشتباه فکری که بدلیل آلودگی ذهن بوسیله سفسطه ها بوجود می آید ، بجز خطا در عقل ، منطق و اندیشه ، گمراهی و سیاهی حاصل از نادانی ، سرانجامی در پی نخواهد داشت.
    Last edited by shaahani; 02-10-2018 at 01:07.

6. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

معرفی و بررسی عرفان حلقه
    آیا بیان کلمات و جملات بظاهر علمی ، اقراد را در واقعیت دارای علم میکند ؟

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

برهان پنگوئن خداخور در رد وجود خدا

خدا وجود ندارد، بخاطر وجود اریک که یک پنگوئن جادویی خداخور است (یعنی خدا را می‌خورد).

از آنجا که اریک طبق تعریف یک خداخور است، هیچ راهی ندارد مگر اینکه خدا را بخورد.
    پس اگر خدا وجود داشته باشد، بصورت اتوماتیک از بین میرود، چون خورده میشود (توسط اریک).
    اگر نتوانید ثابت کنید که اریک وجود ندارد، خدا هم وجود نخواهد داشت.
    حتی اگر بتوانید ثابت کنید که اریک وجود ندارد، با همان روش اثباتی شما، می‌شود عدم وجود خدا را اثبات کرد.

در کل فقط دوحالت قابل تصور است. یا شما میتوانید ثابت کنید که اریک وجود ندارد و یا نمیتوانید عدم وجود اریک را اثبات کنید. در هر دو حالت، نتیجه این میشود که خدا وجود ندارد.

=====
    دوستان خوبم هدفم از بیان این برهان بسیار ساده است
    ما اگر بخواهیم وجود نداشتن چیزها را ثابت کنیم ، به بیراهه رفته ایم ، به دلیل محدودیت های پرشمار ما نمیتوانیم عدم وجود خیلی چیزها را به اثبات برسانیم ! .
    چیزهایی که نمیدانیم ، دلیلی بر وجود هیچ چیزی نیست . انسان آگاه بسادگی خواهد گفت ، نمیدانم ! ممکن است به مرور زمان بخش دیگری از رازهای هستی کشف شود
    اما ندانستن و ناآگاهی دلیلی بر وجود چیزهای اثبات نشده نیست .

شخصی که مدعی میشود چیزی وجود دارد ، باید آنرا به اثبات برساند و این وظیفه مدعی است که ادعای خود را ثابت نماید .

اگر میگوید ماورا وجود دارد ، اگر میگوید شفا اتفاق افتاده . خب این موضوعات باید اثبات شوند
    اثبات وجود داشتن یک چیز از طریق مشاهده علمی و از طریق علم امکان پذیر است .

شخصی که ادعا میکند چون عدم وجود فلان چیز ثابت نشده است ، پس وجود دارد ، مشغول بیان سفسطه انتقال بار اثبات است .
    اگر من میگویم اریک پنگوئن وجود دارد ، اگر شما میگوید خدا وجود دارد ، اگر فرد دیگری میگوید ماورا و شفا وجود دارد و دیگری میگوید پری دریایی وجود دارد.

یک قاعده ساده عقلانی برای پرهیز از اشتباه وجود دارد و آن دو کلمه است (ثابت کردن) .
    Last edited by shaahani; 02-10-2018 at 02:17.

9. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

میگویم ماورا الطبیه دوست ما alireza وجود ندارد ! بخاطر اینکه اریک شروع به خوردن ماورا الطبیعه alireza کرد و آنرا تمام کرده است .
    من به تازگی به این نتیجه رسیده ام که اریک در زیر ریزترین چیزها ، زیر امواج و ذرات و کوارک ها وجود دارد ، دقیقا همانجایی که علم هنوز کشف نکرده است .
    اشکال alireza اینجاست که میخواهد عدم وجود اریک را با علم محدود خودش ، با شنیدن و بو کردن ، ثابت کند .
    درصورتی که علم ما محدود است و غافل از اینکه اریک در نامحدود ها وجود دارد .

این دوست ما alireza طفلی هنوز خیال میکنه ماورا الطبیعه وجود داره ، اما خبر نداره که اریک اون رو خورده .
    اون اریک رو به مسخره گرفته در صورتی که میخواد فقط با علم محدود و عقل محدود ما انسان ها ، اریک نامحدود و بزرگ رو رد کنه .

من شکی ندارم یک روز اریک، حسابی اونو بخاطر نادیده گرفتنش و انکارش مجازات میکنه و کاری باهاش میکنه که alireza هر روز آرزوی وجود نداشتن بکنه.

11. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه alireza hasdam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

پای استدلالیان چوبی بود پای چوبین سخت و بی تمکین بود
    خوشبختانه شما حرف های منو دارید کامل میکنید اما به زبان دیگر و متاسفانه توجه ای به روی دیگر حرف های من ندارید یا حتی نقضش میکنین چون باهاش غریبه اید و حرافات میپندارید که ناگفته نمونه خدارو هم اگه لازم باشه نقض میکنید تا حرفتون ثابت بشه اما کاری ندارم چون من اومدم حرفمو زدم خواستم خودمو به چالش بکشم اما نه شما و نه همفکراتون نه تنها نتونستند بیان و حرف منو درست برسی کنند و از خودشون چیزی نشون بدن بلکه اومدن حرفامو تکه تکه کردن حرفای بیخودی پشتش زدند وبحث رو به بی راهه کشیدند
    من جواب بهره بردنتونم بدم که تمام و کمال باشه
    عقل و علم میگه من عاشق بشم مال من بشه یعنی عشق روی عقل یعنی بدون اون میمیری
    اما عشقی که من دارم ازش دم میزنم باهاش غریبه اید چون عشق عرفا هست عاشق اون هستی برای خودش و چون نمیشه عاشق خدا شد چون لیاقت نداریم ماها عاشق تجلیلاتش شدیم و همه چیز هم از خداست و اینجا درک وجه الله پیش میاد که شعری هم هست .به دریا بنگرم دریا تو بینم به صحرا بنگرم......
    قضیه فراتر از اون چیزیه که فکرشو میکنی بخاطر فراتر بودش ماورا نام گرفته حالا هی شما بدنبال سود و بهره باشید وقتی معنی عشقو نمیدونید که به یار و همون خدا هست منتهی میشه چه ارزشی داره من باشما بیام یک چالشیو آغاز کنم یعنی بی ارزش میشه کلا
    بدرود به امید روشن شدن دل دوستان

داره خودمونی میشه alireza hasdam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

میگویم ماورا الطبیه دوست ما alireza وجود ندارد ! بخاطر اینکه اریک شروع به خوردن ماورا الطبیعه alireza کرد و آنرا تمام کرده است .
    من به تازگی به این نتیجه رسیده ام که اریک در زیر ریزترین چیزها ، زیر امواج و ذرات و کوارک ها وجود دارد ، دقیقا همانجایی که علم هنوز کشف نکرده است .
    اشکال alireza اینجاست که میخواهد عدم وجود اریک را با علم محدود خودش ، با شنیدن و بو کردن ، ثابت کند .
    درصورتی که علم ما محدود است و غافل از اینکه اریک در نامحدود ها وجود دارد .

این دوست ما alireza طفلی هنوز خیال میکنه ماورا الطبیعه وجود داره ، اما خبر نداره که اریک اون رو خورده .
    اون اریک رو به مسخره گرفته در صورتی که میخواد فقط با علم محدود و عقل محدود ما انسان ها ، اریک نامحدود و بزرگ رو رد کنه .

من شکی ندارم یک روز اریک، حسابی اونو بخاطر نادیده گرفتنش و انکارش مجازات میکنه و کاری باهاش میکنه که alireza هر روز آرزوی وجود نداشتن بکنه.

دوست من شما انگار کلا تو باغ نیستید و رو به عرفان های حاشیه ای و نمادین بردید و هیچ چیز بد تر و تاسف وار تر از این ندیدم که دیدم
    فقط براتون دعا میکنم چ.ون شما اومدید و فقط حرف های حاشیه ای زدید و من کاری از دستم بر نماید برای شما به جز دعا شما بفرمایید به همون اریک خودتون بچسبید و مارو هم با خدای یکتا تنها بزار

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

پاسخ من چی شد ؟

چه حاشیه ای ؟
    شما فرمودی که علم ناقص هست و برای ارزیابی و شناخت دنیا حتما باید نگاه دیگه ای داشت که جدای از علم است ، علم ضعیف و ناقص است .
    من نیز در پاسخ گفتم ، اریک ماورا الطبیعه ای که شما از اون صحبت میکنید رو خورده و شناخت من از اریک ، دقیقا مثل شناخت شما از ماورا الطبیعه است .
    یعنی در شرایط یکسان، علم ضعیف و ناتوان فرض شده ،

شما اریک رو قبول نداری ، بدون اینکه بدونی در فرای چیزهای مادی چه چیزی قرار داره .
    این مسئله نقض کننده صحبت های خودته .

به هرحال چه اریک رو قبول داشته باشی ، چه نداشته باشی اون وجود داره .
    منم از درگاه اریک بزرگ برای شما التماس بخشش میکنم و در برابرش دعا میکنم که شفا پیدا کرده و توانایی استفاده از قدرت تجزیه و تحلیل مغز را پیدا کنید.

15. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

راستش برای من و یا خیلی های دیگه مهم نیست که شما به چه چیز معتقد هستید و چطور زندگی میکنید و درواقع این موضوع اصلا به من مربوط نمیشه .

یکی از مذاهب در هند ، برای ورود افراد به معبد آنها را مجبور به استفاده از مواد مخدر میکنه .
    یک شخص میتونه مواد توهم زا مصرف کنه و با یک حال خوب ، روزی معجزه ببیند ، روز دیگر ماورا الطبیعه را جلوی چشمان خود ببیند و همینطور میتواند پری دریایی را نیز ببیند و واقعی بداند.

مشکل از آنجایی پیش میاید که نه تنها عقیده و نظر خود را بدون داشتن منطق و قدرت دفاع از نظراتش بیان میکند ، بلکه با اعتماد به نفس کامل خود را دانای برتر در این جهان دانسته و اعتقاد به عالم دهر بودنش را تا به آنجایی ادامه می دهد که هر شخصی خلاف نظر او سخن بگوید را نادان دانسته و علاوه بر نکوهش او ، برایش دلسوزی میکند !!!
    دیگران در برخورد با چنین افرادی یا باید نظر او را بپذیرند و یا در مقابل وی میبایست در بین جماعت تحقیر شده و حماقت خود را پذیرا باشند . !

هوشمندی و هوشیار بودن در برابر افراد فریب کار بسیار ساده است .
    افرادی که پاسخ کافی و صحیح در برابر عقل ، منطق و استدلال ندارند ، به شلوغ کاری و انحراف ذهن مخاطبین مشغول می شوند .
    سوالات را با شلوغ کاری و حاشیه سازی از ذهن مخاطبین دور کرده و با سفسطه بجای بحث در مورد موضوع اصلی (عقیده ها، باورها و نظرات) ، بسراغ افراد میروند و در مورد آنها صحبت میکنند.

سوالات بسیاری مانند سوالات زیر هرگز در این تاپیک پاسخ داده نشد :
    (اگه علم ناقصه و قابل اتکا نیست پس بذارینش کنار و یک نمونه کامل تر به ما معرفی کنین که بشه برای تعریف پدیده ها و شکافتن و تجزیه و تحلیل و ازمایش مورد استفاده قرار بدیم ! به شرطی که از هیچ یک از متد علمی استفاده نکنین.)
    با وجود اون همه دلیلی که آورده شد تا نشان دهیم علم قابل اتکا است و مورد پذیرش قرار نگرفت ، با چنین شرایطی که علم رو غیر قابل اتکا میدونید و با اون در جنگ هستید..
    پاسخ دهید که چطور میتوانید اریک که ماوارا الطبیعه را خورده ، رد کنید ؟ شما که علم را قابل اتکا ندانسته و میگویید چیزهایی در زیر امواج و علم فیزیک وجود دارد که علم هرگز به آنها دست پیدا نمیکند ! و باید از دیگر چیزها مثل ، احساسات و عشق و این داستان ها پی به آن ببرید (من آن را خیالات و توهمات میخوانم) .
    اریک که دقیقا در همانجایی قرار دارد که شما ماورا الطبیعه را در آنجا قرار داده اید !!!
    احتمالا اگر اندکی به اریک فکر کنید ، همان عشق واقعی که از آن سخن میگوید را به اریک نیز خواهید داشت !
    این موضوع با شلوغ کاری و حرف های تکراری از ذهن مخاطبین دور شد ، بنابراین نیاز به تکرار آن وجود دارد :
    اگر معیاری برای سنجش و آزمون نداشته باشیم ، این روند ما را بجایی خواهد رساند که مجبور می شویم هر خزعبلی را باور کرده و به آن عقیده داشته باشیم .
    Last edited by shaahani; 03-10-2018 at 11:41.

17. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •