تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 10 اولاول ... 2345678910 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 97

نام تاپيک: شفا یافتن

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

یک گروه 4 نفره به سطح صاف زمین اعتقاد داشتن از دانش محدودشان نه خرافه خرافه خودش باور غیر اثبات شده ماورایی هست به اشکال طبیعت و یکی مثل اقای xn اومده گفته که نه بنابر شواهد xyy زمین سطحی کروی است با دلیل منطقی...تمام
    حمید جان صاف بودن زمین هیچوقت به روش علمی و با مشاهدات علمی اثبات نشده بود .
    مردم هر روز میدیدن که خورشید از یک طرف بیرون میاد و از طرف دیگه غروب میکنه
    زمین رو زیر پاشون میدیدن که صاف است
    چیزی که با دوتا چشمای خودشون هر روز میدیدن این بود که زمین زیر پاشون صاف و تخته ، ثابته و حرکت نمیکنه
    خورشید نیز در یک مدار دایره ای داره دور اونها میگرده .

شاید اولین درسی که بشه از این ماجرا گرفت اینه که هیچ وقت نمیشه به حواس شخصی و تجربه های شخصی برای یافتن حقیقت اعتماد کرد .
    یعنی برای یافتن واقعیت ها نیاز هست ، مسئله با دقت بسیار زیادی به زیر ذره بین های بزرگی بره که ما این وضعیت رو مشاهده علمی و اثبات یک واقعه از نظر علمی خطاب میکنم.
    مشاهده علمی یعنی ، فقط و فقط جمع آوری مشاهدات و یافته ها بدون هیچ گونه پیش داوری و نتیجه گیری در مورد اون .
    در نهایت اثبات علمی و شرح یک واقعیت زمانی اتفاق میفته که تمامی و تمامی مدارک و شواهد به وسیله اون شرح و اثبات توضیح داده بشن .

موضوع خیلی پیچیده نیست در زمان های قدیم علم وجود نداشته ، درواقع افرادی بودن که در اتاق های تاریک مینشتن و فکر میکردن و میخواستن از این تفکرات پی به واقعیت های جهان هستی ببرند ، به نوعی علم و فلسفه در آن دوران بصورت واحد در دست این افراد به عنوان شکافنده راز های هستی وجود داشته .

خب زمانی که مشاهده و مدارک توجه نمیشه ، طبیعی هست انسان به اشتباه بیفته .
    اگر در نظریه علمی اثبات شده فقط و فقط یک مدرک و مشاهده جدید پیدا شود که چیزی خلاف بر اون نظریه رو نشون بده ، بطور کلی اون نظریه فرو میریزه و نظریه دیگه ای جای اون رو میگیره تا بتونه دنیای ما رو توضیح بده .
    این اتفاق بخاطر رویکرد ابطال گرایانه علم بوجود می آید ؛ در علم همه دانشمندان سعی در باطل کردن ایده های موجود دارند و با آزمایش چنین کاری میکنن
    در واقع اثبات یک مسئله از جمع شدن ناتوانی در ابطال اون بوجود میاد که بعد از تمام قطعیت های نظریه علمی ، این آزمایش ها هستن که اعتبار یک نظریه رو نشون میدن و اون رو اثبات میکنن .

حالا شما این رو مقایسه کن با موضوع گرد بودن کره زمین .
    یکی میاد میگه زمین صاف نیست به این دلیل که وقتی یک کشتی از ما دور میشه در افق محو میشه ،
    اگه زمین صاف باشه چنین چیزی نباید اتفاق بیفته .

خب این یک مدرک جدیده که خلاف ایده انسان ها بوده ،
    در جامعه علمی بلافاصله ایده ای که همه بهش اعتقاد دارند به دلیل کشف این مدرک جدید کنار گذاشته میشه .
    اما در جامعه ای که متشکل از تعالیم دین و فلسفه دینی هست خلاف این اتفاق رخ میده .

به این دلیل که مردم میگویند ما با چشمانمان صاف بودن زمین را می بینیم .
    سپس این مسئله پیش میاید : تمام مردم دنیا اطمینان دارند که زمین صاف است ؛ مگر میشود همه اشتباه کنند و یک نفر با یک مشاهده ساده درست بگوید ؟
    خصوصا اینکه اگر مراجعه کنند به تمامی کتاب های آسمانی از تورات ، انجیل و قران گرفته تا آموزه های دینی دیگر مناطق جهان
    حرف خدا در آنها یکی باشد و نوشته شده باشد زمین تخت و صاف است !

خودتان را در آن زمان تصور کنید ، من فکر میکنم شاید شما هم از دست این شخص با این مشاهده جدیدش خشمگین می شدید و شاید برای اعدام او در صف مقدم جبهه قرار میگرفتید ، زیرا اون دانش پروردگار عالم در کتاب مقدس را به زیر سوال برده است و معتقد است خدا اشتباه کرده است !!

جامعه علم در طول تاریخ همیشه شاهد چنین فجایع و بلا هایی بوده که بر سر محقیقن آمده است ، اما خوشبختانه یک شخص علمی را در تاریخ نداریم که بخاطر تحقیقاتش انسان دیگری را اعدام کرده باشد و یا به آتش کشیده باشد.

بهر حال دیدگاه ها متفاوت است ، اینکه علم ممکن است اشتباه کند حرف درستی است
    اما به این اشتباه واقف است و همیشه آماده تغییر کردن است .
    متاسفانه مجبورم سخنم را تکرار کنم ، اینکه علم ممکن است اشتباه کند ، هرگز دلیل کافی برای این نیست که بگویم علم هیچ گفته قابل اطمینان و اثبات شده ای ندارد !
    مثال اون هم گرد بودن کره زمین هست که با مشاهدات علمی امروز ثابت شده ، اگر هزار سال دیگه نیز بگذرد باز عقیده علم در این موضوع تغییر نخواهد کرد و این نشان میدهد که انسان میتواند در مواردی که اثبات دقیق و کامل وجود دارد به علم اطمینان کند و در مجموع میتواند برای یافتن واقعیت های جهان دست به دامان علم شود.

موضوع دوم بر سر اثبات ناپذیری یک پدیده است .
    اگر من مدعی شوم که صندلی که هم اکنون روی آن نشسته ام ، یک صندلی پرنده است که من را با سرعت به مریخ می برد .
    روشمندی علمی این را میگوید که باید این موضوع را اثبات کنم ، یعنی وظیفه اثبات یک ادعا بر عهده مدعی آن است .

متاسفانه ما ناخواسه فریب سفسطه ها را میخوریم و تصور میکنیم که مشغول درست اندیشیدن هستم ؛ اما درواقع ذهن ما به روش غلطی مشغول به تفکر کردن هست.
    در این موضوع می توان به سفسطه توسل به نادانی اشاره کرد.

مثالی در مورد آن میزنم :
    من مدعی می شوم که پری دریایی وجود دارد و همه انسان ها باید آن را باور کنند ، به این دلیل که ما تمام دریا ها را نگشته ایم و ندیده ایم ،
    ممکن است جایی در میان اقیانوس ها مشغول زندگی باشد که ما هنوز آنرا ندیده ایم .
    آیا این دلیل کافی برای این است که ما وجود پری دریایی را قطعی بدانیم و حساب آنرا از خرافات جدا کنیم ؟

اگر ما بخواهیم به چنین نوع استدلال های سفسطه انگیز ادامه دهیم ، مجبور خواهیم بود وجود هرچیز خیالی و توهم افراد را بدیهی یا ممکن بدانیم .
    حالا اگر شخصی برای خودش به وجود قطعی پری دریایی باور داشت ، اشکالی ایجاد نمیکند ، او بدون اینکه اثبات و مشاهده و اثر اثبات شده ای از پری دریایی داشته باشد به آن باور دارد .
    اما ایراد از زمانی بوجود خواهد آمد که آن شخص بگوید چون نمیتوانید تمام دریا ها را جستجو کنید و ثابت کنید که پری دریایی وجود ندارد ، یا اینکه چون علم ممکن است تغییر کند .... پس تمامی افراد باید به وجود پری دریایی بطور مطلق باور داشته باشند و هرکس چنین نکند ابله و نادان است ، یا بدتر از آن باید در دادگاه تفتیش عقاید محاکمه شده و به سخت ترین شکنجه ها و پس از آن به مرگ بوسیله زنده زنده سوزانده شدن در آتش محکوم شود .

به هر حال یک شخص میتواند به وجود پری دریایی کاملا معتقد باشد ،
    اما اشخاصی که از روشمندی علمی در زندگی خود در برخورد با پدیده ها استفاده میکند ، نمیتوانند فقط به این دلیل که ما تمام دریا ها را نگشته ایم ، وجود پری دریایی را خرافه و خواب و خیال و توهم ندانند .
    زمانی که هیچ دلیل و اثری وجود نداشته باشد که بتوان آنرا بررسی کرد ، در زمانی که پری دریایی به قدری از ما دور است که نه مشاهده می شود ، نه محاسبه میشود و نه حتی کوچکترین اثری میتوان در این کیهان پهناور از او یافت که نشان دهد ؛ وجود دارد ....
    خب باید به من که از فلسفه علم و روشمندی علمی در زندگی استفاده میکنم ، حق بدهید که وجود پری دریایی را ( تا زمان اثبات شدن وجودش ) غیر محتمل بدانم و یا بگویم چیزی که هیچگونه اثری از آن در جهان ما یافت نمی شود و تاثیری بر من و زندگی من ندارد ، بود و نبودش یکیست .

منطق من میگوید چیزی که اثبات نشده است را وجود داشته فرض نکن ، به همین سادگی .
    موضوع بحث مخالفان و موافقان این تاپیک نیز بسیار ساده در حول همین موضوع میچرخد .
    عده ای مثل من میگویند که چون هیچ اثر قابل مشاهده و اندازه گیری از معجزه و شفا یافتن در جهان ما وجود نداشته و این موضوع از نظر علمی و دانشمندان اثبات نشده است ، آن را وجود نداشته و خرافه میدانیم .
    عده ای نیز مثل شما میگویند که علم در حال تغییر است و ما که تمام اقیانوس ها را نگشته ایم ، بنابراین معجزه و شفا وجود دارد .

این فقط یک اختلاف نظر ساده است
    تمام افراد این تاپیک اشخاص باشخصیتی هستند و احترام همه بطور صد درصد واجب است .
    جدای از هر عقیده و نظر؛ من شک ندارم که دوستان بسیار خوبی برای گفتگو اینجا دور هم دیگه جمع شده اند که بسیار بسیار باشخصیت هستند.
    دلیلی برای توهین به یکدیگر نمی بینم و از صحبت تک تک دوستان استفاده بردم ، دست تک تکتون رو میبوسم و ممنون از زحمتی که کشیدین و با به اشتراک گذاری نظراتتون من رو از دانسته های خودتون بهره مند کردین.
    صمیمانه تشکر میکنم و آرزوی زندگی ای بسیار عالی ، سلامتی ، خوشبخنی و سربلندی برای تک تک شما دوستان عزیز دارم.

اگه در گفتمان مشارکت زیادی نداشتم ، صمیمانه پوزش میخواهم و فکر میکنم بعضی از اختلاف نظر ها اگر تا آخر زندگیمان هم با یکدیگر به بحث و گفتمان بنشینیم حل نخواهد شد
    Last edited by shaahani; 13-09-2018 at 13:43.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

برتراند راسل - فیلسوف و ریاضی دان قرن بیستم و دارنده جایزه نوبل میگوید

قوري چاي آسماني راسل

اگر من مدعی می‌شدم که در منظومه شمسی میان زمین و مریخ یک قوری چینی دور خورشید می‌گردد، هیچ کس قادر نبود مدّعای مرا رد کند، مشروط به آنکه حواسم می‌بود که در ادامه بگویم این قوری آنقدر کوچک است که حتی با قوی‌ترین تلسکوپ‌ها هم قابل رویت نیست. اما اگر تا آنجا پیش می‌رفتم که می‌گفتم چون مدعای من ابطال ناپذیراست جایز نیست عقل بشر به آن شک کند، به حق به یاوه گویی متهم می‌شدم. با این حال، اگر وجود این قوری در کتب قدما تایید شده بود و آن را حقیقتی قدسی شمرده و هر یکشنبه در کلیسا درباره آن به وعظ می‌پرداختند و در مدارس آن را به ذهن کودکان فرو می‌کردند، تردید در وجود آن نشانهٔ نامتعارف بودن تلقی می‌شد و شخص شکاک را در عصر روشنگری به نزد روانپزشک و در دوره پیش از آن به دادگاه تفتیش عقاید می‌فرستادند.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

من واقعا نمیتونم در مبحث معجزه نظری بدم اگر در مبحث هستی شناسی بود یا عالم خلقت میشد بهتر نظریه داد اما واقعا من در این زمینه احساس ضعف میکنم هزاران استدلال منطقی دارم که ردش میکنه اما خب سخنان والدین محترم اینکه فلان روز بچگی مریض بودی معجزه شفاء داد چی شد رو هم ادمو به شک میندازه ...نیازمند مطالعات و تجربه بیشتر هستم تا نظر دقیق تری بدم اما دوست دارم اگر اطلاعات دقیق تری دارین بگید
    جواب نکته مجهول شما در مغلطه توسل به جهل است.
    در این مغلطه ما یک گذاره را به جهت آنکه نمیدانیم چطور و چگونه پدیدار شده، آنرا به گذاره دیگری نسبت میدهیم.

مثال. تنگ آبی که ماهی در آن زندگی میکند و فردی هر روز آب را عوض میکند. ماهی هیچ درکی از فرد ندارد.

ماهی میگوید اگر آب را غول چراغ جادو عوض نمیکند پس چه کسی عوض میکند؟ بنابراین غول چراغ جادو وجود دارد.

یک تاپیک خیلی قدیمی در این مورد زده شده بود. میگردم، اگه تونستم پیدا کنم واست میزارم

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by siava5h; 13-09-2018 at 16:13.

داره خودمونی میشه alireza hasdam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

سلام من این مسءله رو قشنگ تر توضیح میدم اما از من انتظار مکشوف کردنش رو نداشته باشید چون ادراکیه موضوع و درمورد هستی شناسی هم من مطلبو جوری توضیح میدم که با این هستی شناسی مخلوط باشه
    جهان هستی دو رو داره مثل سکه اگر درنظر بگیریم
    یک روش واقعیات ها هستند که همین مادیات هستش که واقع شده مثلا کوه
    روی دیگرش حقاقیق هستند که از حق میاد یعنی میاد میگه اون کوه که واقع شده چه جوری واقع شده یعنی پشت پرده رو میاد رو میکنه که بهش ماورا یا متافیزیک هم میگند مثل کمیت و کیفیت هست که حقایق بر پایه کیفیت هستند
    حالا اگه بخواهیم در مورد این دو بحث کنیم باید با فرض مثال حرف بزنیم
    شما مثلا یک تکه مقوا رو در نظر بگیرید که مستطیل باشه این رو از به صورت عمود بر زمین بگزارید و حول محور بچرخونیدش مثل پرگار یک شکل مجازی تولید میشه مثل بال هیلیکوپتر یه شکل بشقاب مانند تولید میشه حالا همین مثال رو اگر در مورد اتم بزنیم هم همینه این مطلبو استاد طاهری خوب توضیح میده ببینید اگر اتم رو به اندازه یک زمین فوتبال در نظر بگیریم توب فوتبال هسته اون شناخته میشه و نوترون پروتون رو میبینید که دورش میچرخند و همین چرخش الکترون و نوترون و پروتون رو اگر متوقف کنیم حجم اون اتم خیلی کوچک تر میشه و اندازه هسته خودش میشه و باز اگر تو دل همون هسته بریم هم همیت اتفاق حادث شده و اگر متوقفش کنیم کوچیک تر میشه و الی بینهایت حرکت رو میبینید و در بیرون هم در کرات و کیهان هم حرکت رو میبینید که اگر این حرکت هارو متوقف کنیم جهان ناپدید میشه چون حرکته دیگه؟!!
    خب حالا ماده چون موج متراکم هست و موج هم از حرکت هست و کاملا اشکار شد این موضوع که انرژی هم قضیش همین طور هست حالا اینجا سوال پیش میاد که باعث و بانی حرکت چه کسی بوده خب مشخصه خدا حالا خداکه تو لازمانی هست و لا مکانی واسه همین اومده یک هوشمندی و یک سیستمی آفریده از جنس شعور و یا آگاهی حالا چیزی غیر مادی که درکش دشوار است و اون هوشمندی تمام کار هارو میکنه از جمله عرش خدا بحساب میاد و ملایک یا قوانینش هم در کنار درحال اجرای کاری خاص هستند حالا چون این هوشمندی باعث حرکت شده تمام حقایق رو در خودش داره و راه دریافتشم اینه که باید بهش متصل شد حالا با نماز یا روش های عرفا و سالکین خب اینجا علاوه بر اینکه به متصل شونده الهام حقیقت میکنه البته با پیامبر اشتباه نگیریدشون چون پیامبرا مستقیم از ملایک بهش وحی میشده
    وهم درمان میکنه چطور درمان میکنه؟ الان میگم
    چون خودش جهان هستی رو استارتشو زده بنابر این رو ماده هم تاثیر داره چون جنسش شعوریه و حالا ذهن متصل شونده با این عقل کل یه هوشمندی متصل میشه و اون ذهن با هستی هم فاز میشه و همچنین عقل جز که همون فرده با سلول هاش هماهنگ میشه و هوشمندی میاد بدن اونو و کالبد های بینهایتش رو اسکن میکنه و مثلا در بدن سلول معیوب رو شناسایی میکنه و همو نصورت تغییر اطلاعاتی یا هر روش خاصی در مان میکنهکه بهش معجزه میگن چون از دست خود فرد خارجه و هوشمندی ا مده این کارو کرده نسلول هفت طبقه اطلاعات داره و مرتاض ها دیدین که از بدنشون درخت رویاندند چونبه اون طبقه اطلاعاتی سلول دست پیداکردند حالا بنابراین جهان بدون حیاط هم اولا یک سلول بوده شاید و تمام موجودات رو و گیاهان رو با تغیر اطلاعات بوجود اورده و تکثیر سلولی هم نقش داشته حالا من خیلی از موضوعات رو چون زمان و انسان شناسی و فراکل نگری رو نتونستم توضیح بدم و وقت زیاد هست به امید خدا ادامه خواهیم داد
    Last edited by alireza hasdam; 13-09-2018 at 22:56.

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

جواب نکته مجهول شما در مغلطه توسل به جهل است.
    در این مغلطه ما یک گذاره را به جهت آنکه نمیدانیم چطور و چگونه پدیدار شده، آنرا به گذاره دیگری نسبت میدهیم.

مثال. تنگ آبی که ماهی در آن زندگی میکند و فردی هر روز آب را عوض میکند. ماهی هیچ درکی از فرد ندارد.

ماهی میگوید اگر آب را غول چراغ جادو عوض نمیکند پس چه کسی عوض میکند؟ بنابراین غول چراغ جادو وجود دارد.

یک تاپیک خیلی قدیمی در این مورد زده شده بود. میگردم، اگه تونستم پیدا کنم واست میزارم

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دقیقا مشکل انسانها نا آگاهیه چون نمیدونن اون چیه از کجا اومده و خودش چیه؟کیه؟ و تنها راه حل حقیقته چون همونطور که سلول کف پای ما نمیدونه ماداریم میریم و هدفمون چیه و فقط کارشو میکنه انسان هم مثل یک سلول در کیهان و هستی نمیدونه کجا باید بره و چیه قضیه و فقط جبریه زندگیش و همانطور که با همفازه کالبدی یعنی همفازی سلول های یدن با ذهن که ستاد اصلی بده هست سلول وضیفه خودشو راحت تر انجام میده و قابلیت هاش بالا میره مثلا مرتاض های هندی که از بدنشون درخت و غیره رویاندند انسانهم اگر به لوح محفوظ یا همون هوشمندی دست پیدا کنه وظیفشو بهترمیدونه مثل عرفا و سالکین قابلیت هاش بالا میره هم از نظر قدرت و هم از نظر آگاهی و اطلاعات لازم از جمله من کیستم؟ این دنیا چیست؟و غیره
    حالا بحث خیلی پیچیده تره فقط باید ادم بشینه و کمی مطالعه بکنه

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

متاسفم که قدرت تشخیص حق از باطل ندارید
    و مهم هم نیست که چه کسی هستید اینجا یک تایپیک تخصصی و بر پایه ماورا هست و ماورا با استدلال قابل مقایسه نیست و فقدان تشخیص شما همین است و بس
    هههه من عقایدم را صادقانه بیان میکنم و سطح اطلاعاتم را به چالش میکشم و هدفم این هست که فردی پیدا شود و با معیار هایی بر اساس ماورا بیاید و همدیگر را به چالش بکشیم و نقاط مثیت و منفی خود را درک کنیم
    حالا شما از افرادی هستید که متاسفانه بد برداشت میکنید حالا به تربیت برمیگرذ ولی اگر حرفی برای گفتن دارید بیایید نقل قول کنید نه اینکه چند کلمه از خود تعریف کنید و از من بدگویی کنید چون این اصلا معقول نیست و بیدلیل حرف های شما مثل حرف زدن بچه هفت ساله ایست که میخواهد بگویید من هم هستم هههه خب این خیلی خنده دار هست اگر چیزی از خودتان دارید بسمالله بفرمایید بنده کاملا حاظرم تمام حرف هایی که زدم را به چالش بکشم و البته حقایق بیشتری هم باز گو کنم

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

یک روش واقعیات ها هستند که همین مادیات هستش که واقع شده مثلا کوه
    روی دیگرش حقاقیق هستند که از حق میاد یعنی میاد میگه اون کوه که واقع شده چه جوری واقع شده یعنی پشت پرده رو میاد رو میکنه که بهش ماورا یا متافیزیک هم میگند مثل کمیت و کیفیت هست که حقایق بر پایه کیفیت هستند
    ===
    شما مثلا یک تکه مقوا رو در نظر بگیرید که مستطیل باشه این رو از به صورت عمود بر زمین بگزارید و حول محور بچرخونیدش مثل پرگار یک شکل مجازی تولید میشه مثل بال هیلیکوپتر یه شکل بشقاب مانند تولید میشه حالا همین مثال رو اگر در مورد اتم بزنیم هم همینه این مطلبو استاد طاهری خوب توضیح میده ببینید اگر اتم رو به اندازه یک زمین فوتبال در نظر بگیریم توب فوتبال هسته اون شناخته میشه و نوترون پروتون رو میبینید که دورش میچرخند و همین چرخش الکترون و نوترون و پروتون رو اگر متوقف کنیم حجم اون اتم خیلی کوچک تر میشه و اندازه هسته خودش میشه و باز اگر تو دل همون هسته بریم هم همیت اتفاق حادث شده و اگر متوقفش کنیم کوچیک تر میشه و الی بینهایت حرکت رو میبینید و در بیرون هم در کرات و کیهان هم حرکت رو میبینید که اگر این حرکت هارو متوقف کنیم جهان ناپدید میشه چون حرکته دیگه؟!!
    ====
    حالا اینجا سوال پیش میاد که باعث و بانی حرکت چه کسی بوده خب مشخصه خدا حالا خداکه تو لازمانی هست و لا مکانی واسه همین اومده یک هوشمندی و یک سیستمی آفریده از جنس شعور و یا آگاهی حالا چیزی غیر مادی که درکش دشوار است و اون هوشمندی تمام کار هارو میکنه از جمله عرش خدا بحساب میاد ...
    سه تا نکته کوتاه از گفته هاتون رو من یک پاسخ بسیار بسیار کوتاه بدم ؛ که بتونیم دقت کنیم باز کردن و فهم یک موضوع به همین راحتی نوشتن چند خط و اونوقت اعتقاد پیدا کردن به اون نیست .

موضوع اول در مورد واقعیت و حقیقت ، فقط بازی به کلمات و گم کردن اصل موضوع است .
    واقعیت از ریشه وقوع اومده ، یعنی چیزی در جهان ما به وقوع پیوسته است . ما دوتا واقعیت در مورد یک موضوع نداریم ، چون فقط یک اتفاق در مورد یک موضوع میتونه رخ بده .
    چیزی که دانشمندان به دنبال اون هستن ، واقعیت است ، همونی که در جهان ما به وقوع پیوسته است .
    حقیقت از ریشه حق میاد ، یعنی چیزی که من تصور میکنم درست است را می توانم حقیقت بنام ! در مورد یک موضوع مشخص میتواند چند حقیقت متفاوت و متضاد وجود داشته باشد ، حقیقت در نزد من با حقیقت در نظر دوستم و حقیقت در نزد دیگر افراد متفاوت است و هر شخص چیزی را که بنظر خودش فکر میکند درست است میتواند حقیقت بداند.

======

استاد طاهری متاسفانه با نداشتن علم و دانش فیزیک ، تنها از علم سو استفاده کرده اند و دروغ های علمی یا همان شبه علم هایی ایجاد کرده اند که مورد اعتراض جامعه علمی قرار گرفته است .
    از افراد منتقد ایشان ، پروفسور علی نیری فیزیکدان برجسته فیزیک بنیادی و کیهان شناخت ، استاد دانشگاه های آمریکا از جمله MIT هست.
    میتونید برنامه های از ایشان رو که در مورد مقدار دانش علم فیزیک استاد طاهری هست مشاهده کنید .
    ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    افراد زیاد علمی دیگری مثل پروفسور کامران وفا ، دانشمند و محقق فیزیک کوانتوم و برنده معتبر ترین جایزه های فیزیک در جهان نیز بطور صد درصد معتقد هستند که جناب طاهری به دلیل نداشتن دانش ، دروغهایی را به علم چسبانده و تولید خرافه و شبه علم کرده اند .

از افراد جامعه علمی نیز که بگذریم ، افرادی که کمترین مطالعاتی در زمینه فیزیک داشته دارند ، بسادگی متوجه صحبت های غیر علمی این استاد میشن .
    به هرحال هر گفته ای نیاز به اثبات دارد ، یعنی اگر فردی ادعا میکند که اتم ها در اثر حذف حرکت کوچک شده و بدون هیچ علتی تبدیل به هیچ میشوند و از جهان حذف میگردند ، صرف ادعا کردن این موضوع نمیتواند دلیل کافی برای قبول آنرا به ما بدهد ، مدعی باید در آزمایشگاه علمی صحبت خود را با آزمایش به اثبات برساند و سپس تمام گروه های مستقل علمی در سراسر جهان ، مدت های زیادی آزمایش او و دیگر آزمایش های شبیه به آن را انجام دهند و همگی بدون حتی یک مورد تناقض ، صحبت های مدعی را تایید کنند .
    تنها در این حالت است که علم و جامعه علمی کم کم به سمتی میرود که صحبت مدعی رو قبول کند ، در غیر این صورت من نیز متوانم هر ادعایی رو بدون اثبات بیان کرده و آنرا واقعیت مطلق فرض بگیرم !
    اما دوست عزیز این راه بجز گمراهی و دور کردن ما از واقعیت نتیجه دیگری نخواهد داشت ، یا حداقل عقل من که این چنین میگوید.
    ====

یعنی اگر یافتن واقعیت به همین سادگی بود ، فکر میکنم مدت ها پیش انسان ها آنرا یافته بودن و تا این حد سختی و رنج به بشر و دانشمندان برای یافتن آن وارد نمیگشت.
    دلیل حرکت چه چیزی است ، خب معلومه خدا !!! ....

واقعا ؟ به همین سادگی ؟
    پرسش من این است که اگر شما یک حرکت ساده و معمولی و کوچک ملکولی را نمیتوانید بدون دلیل بدانید و عقیده دارید حتما دلیلی برای آن وجود دارد ...
    چطور میتوانید به همین سادگی یک موجود بسیار بزرگ و با قدرت های نا متنهایی را بدون کمترین دلیلی باور کنید و تصور کنید که بدون علت وجود دارد ؟

باز باید به سر موضوع قبل برگردیم ؛ ملکول ها و اتم ها در دنیای مادی ما وجود دارند و آنها را مشاهده میکنیم ، ما علم فیزیک داریم که رفتار آنها را توضیح میدهد .
    بسیار خوب اگر شخصی مدعی است که خدا باعث به حرکت در آوردن آنها شده است ، باید بتواند آنرا در آزمایشگاه به اثبات برساند .
    چون خدایی که در ماورا فرض شده و هیچ دسترسی ای برای آزمودن آن به وسیله انسان ها وجود ندارد ؛ اینبار دیگر به جهان مادی ما آمده است و مستقیم بر روی ملکول ها و اتم ها تاثیر میگذارد ! ما میتوانیم این تاثیرها را ببینیم و به آزمون بگذاریم .
    این کار علم است و موضوع پا به جهان مادی گذاشته و آزمودنی شده است .
    جالب است بدانید سالیان است که آزمایشگاه علمی جیمز رندی جایزه یک میلیون دلاری قرار داده است برای شخصی که بتواند تنها یک اثر ساده از ماورالطبیعه را در جهان ما به اثبات برساند .
    این گفته (علت حرکت) که تا این حد ساده به نظر میرسد ، اگر واقعی باشد در صورت اثبات، علاوه بر این که شخص مورد نظر جایزه هنگفتی دریافت کرده و مشهور میشود و نامش در تاریخ ثبت میگردد ؛ تمام علم و جامعه علمی جهانی را نیز متحول خواهد ساخت !

بنابراین تا زمانی که موضوع دخالت داشتن خدا در به حرکت در آوردن الکترون های در گردش دور هسته اتم را به اثبات نرسانده اید ،
    من به شما خواهم گفت که از گفتن خزعبلات بی پایه و اساس دست بردارید.
    Last edited by shaahani; 15-09-2018 at 13:17.

8. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

متاسفم که قدرت تشخیص حق از باطل ندارید
    اینجا یک تایپیک تخصصی و بر پایه ماورا هست و ماورا با استدلال قابل مقایسه نیست و فقدان تشخیص شما همین است و بس
    دوست گلم
    خواهش دارم زیرگروه تاپیک را مشاهده کنید
    علم و آموزش / موضوعات علمی

بنابراین این یک تاپیک در بخش موضوعات علمی است و انتظاری که راه انداز تاپیک داشته است ،
    پاسخ گویی مردان علم در مورد موضوعی بوده است که ذهن اون را درگیر خود کرده بود .

اگه شما دوست دارید که پایه سخنان ؛ ماورا باشد.
    به انجمن های تخصصی ماورالطبیعه بروید ، در آنجا بدون وجود هیچگونه مزاحمی از سوی مردان علم ، میتوانید بدون نیاز به اثبات کردن ماورا
    وجود ماورالطبیعه را حقیقت مطلق بطور پیشفرض بدانید و بر پایه همین فرض اولیه تمامی و تمامی ایده ها و نظرات خود را حقیقت بدانید
    و تمام دوستان و مراجعین نیز برای شما کف بزنند و به به و چه جه کنند
    همگی با نظراتتان موافق باشند و در نهایت نتیجه بگیرین که موفق به کشف رازهای هستی و همه چیز دانی شده اید.
    Last edited by shaahani; 15-09-2018 at 13:30.

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

سلام داداش گلم بزار من یک چیز رو روشن کنم من تو حرفام علمی بحث میکنم و تا جایی که علم دیگه دستش جایی بند نیست مجبورم حقیقت رو بیان کنم الان شما میگید هر چیزی که وجود داره باید آزمایش بشه ودر غیر این صورت وجود نداره. دقیقا حرفتون همینه شما دارید خدا رو نقض میکنید الان علم تا کوارک ها و تار رسیده توی اتم رو میگم و دیگه بعد از موج رو نمیتونه برسی کنه چون پشت اون قضیه ماورا خوابیده ماورا خدا هوشمندی عرفا 1000سال پیش یا بیشتر اومدن از رقص ذرات حرف زدن الان علم همون رقصو داره به چرخش نوترون رو میگه عرفا مطرب رو عامل رقص ذرات میدونن اما علم دیگه توی اون بحثی نداره چون علم از ابتدا ناقص بوده و هیچ وقت کامل نخواهد شد چون علم وسیلست ابزار راحتیه مقصد نیست مقصد حقیقته که باید با ماورا بدستش آورد
    درسته تایپیک علمیه و مربوط به ماورا نیست اما مشکل اصلی مبحثه که تو تایپیک علمی بناشده چون مجموعه ای به نام ماورا نبوده وگرنه حتما جای تایپیک تو ماورا قرار میگرفت
    در کل من چکیده بگم که سر جنگ ندارم با کسی دنبال تشویق هم نیستم
    کلا اومدم نظرمو گفتم چون یک چیز حالیمه شما علمی بحث میکنید اما خالی از ماورا چون سر رشته ندارید
    اما من یک چیزی میگم که هم ماورا هست توش هم علم و علم هم وسیله ماوراست تا بتونم به قلم بیارمش وگرنه بحث ادراکیه چیزیه که باهاش عالما و اساتید غریبه اند
    وسلام

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

دوست گلم
    خواهش دارم زیرگروه تاپیک را مشاهده کنید
    علم و آموزش / موضوعات علمی

بنابراین این یک تاپیک در بخش موضوعات علمی است و انتظاری که راه انداز تاپیک داشته است ،
    پاسخ گویی مردان علم در مورد موضوعی بوده است که ذهن اون را درگیر خود کرده بود .

اگه شما دوست دارید که پایه سخنان ؛ ماورا باشد.
    به انجمن های تخصصی ماورالطبیعه بروید ، در آنجا بدون وجود هیچگونه مزاحمی از سوی مردان علم ، میتوانید بدون نیاز به اثبات کردن ماورا
    وجود ماورالطبیعه را حقیقت مطلق بطور پیشفرض بدانید و بر پایه همین فرض اولیه تمامی و تمامی ایده ها و نظرات خود را حقیقت بدانید
    و تمام دوستان و مراجعین نیز برای شما کف بزنند و به به و چه جه کنند
    همگی با نظراتتان موافق باشند و در نهایت نتیجه بگیرین که موفق به کشف رازهای هستی و همه چیز دانی شده اید.

برادر من علم یک وسیلست برای بیان ماورا چون پشت پرده واقعیات ها حقیقت ها خوابیده و علم میگه ببینم بشنوم حس کنم بو کنم .با درک شور شعف و عاطفه غریبه است
    عقل گوید شش راه است و بیش نیست عشق گوید هست و من رفته ام بار ها
    ببینید همه چیز روشنه بیدار باش چشماتو واکن ببین قضیه چیه منضور با چشم بصیرت ببین که حقیقته نه چشم معمولی که به علم مربوطه همه چیز وجه خداست چون همه از یک پیکریم اگه زمان رو برداریم به درک بسملله برسید متوجه میشید کلا قضیه فراتر از چیزیه که تصورشو میکنی حالا من هرچی بگم شما جبهه میگیریدو میگید اینجا حرف نزن اونو نگو اینو بگو فلانو بیسار
    خودتون اختیار دادید برید کشف کنید تا از علم و ماورا هردو بهره نگیرید دانشتون ناقص میمونه چون مکمل همدیگه اند اینا

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •