تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 10 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 97

نام تاپيک: شفا یافتن

داره خودمونی میشه alireza hasdam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

سلام خیلی ممنون از توضیحاتتون و البته چون جبهه گرفتید شاید بدلیل سو برداشت باشه چون من دنبال این نیستم که چند نفر بیان پیرو من بشن خیلی خنده دار هست
    دوست من مفهوم ها یکی هست و حقیقت یکیه ولی مشکل ترمینولوژیه یعنی کلمات نمیتونن مارو به فهم متقابل برسونن و دلیل این همه جدل همینه و بس
    خب ببینید چون بحث اعجاز که میگید بحث ادراکیه و روی پله ایه که جدا از عثل هست و فراذهنیه یعنی با مادیات نباید اشتباه گرفت ولی روی ماده اثر داره چون فیزیک مدرن میگه جهان از سه عنصر ماده انرژی و اگاهی یا همون شعور ساخته شده پس حالا نباید بیاییم بگیم که ماده جداست فلان جداست چون ماده موج متراکمه و همه میدونن و شعور هم یک چیز جداست که روی ماده تاثیر داره و انرژی قضیش جداست چون با انرژی میشه درمان کرد نه معجزه مثل پولاریتی درمانی والخ حالا بیاییم ببینیم شعور چیه؟شعور ماده نیست پس به مادیات متصل نیست و همین بحث هست که معجزه میکنه شعور توی همه چیز هست از موسیقی گرفته تا...
    شعور بحث ادراکیه و باید درک بشه مثل مزه سیب از مزه سیب فقط میشه شیرینی رو مثال زد نه همه چیزشو بحث ادراک هم همینه نمیشه من بیام با منطق کل قضیه رو برای شما باز کنم این رو باید شما خودتون برید تعبیر تفسیرش کنید و به درکش برسید
    حالا من یه توضیحی بدم که ناتموم نمونه ببینید دوستان یه چیزی هست توی هستی به نام خدا و خدا چون محدودیت نداره بنابراین زمان و مکان برای اون تاثیر نداره و یک چیزی ساخته به نام هوشمندی که همون قوانین و ملایک اش هستن و با این هوشمندی میشه خیلی کارا کرد و باید بهش متصل شد تا بشه باهاش کار کرد یکی از راهاش نمازه یکیش عرفانه و غیره که با متصل شدن بهش حالا امکان داره طرف توی یه لحظه بهش متصل بشه حالا یه شعوری رو انتقال میده به بدن و همون ذهن و ذهن با سلول های بدن هماهنگ میشه چون ذهنه که دستور صادر میکنه و اونجا سلول های معیوب شناسایی میشه و معجزه ایجاد میشه و عجز انسان اینه که با ذهن نمیتونه خودشو به قول معروف یک باره درمان کنه و با متصل شدن به هوشمندیه که این.اتفاق میوفته و الخ
    حالا من سمبلیک حرف زدم تا به نوعی اثبات بشه و الا چون بحث ادراکیه نمیشه با زبان الکن اینو توضیح داد و
    البته اینم بگم که تمام جواب داده شده و سوبرداشت و برداشت ناقص به فقدان فهم مخاطب برمیگرده

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

اگر برای خرافات واژه ی Superstition رو معادل بگیریم معنیش در دانشنامه و فرهنگ لغت به این صورت هست :

محتوای مخفی: Wikipedia 
    Superstition
    From Wikipedia, the free encyclopedia

Superstition is a pejorative term for any belief or practice that is considered irrational: for example, if it arises from ignorance, a misunderstanding of science or causality, a positive belief in fate or magic, or fear of that which is unknown. "Superstition" also refers to actions arising from irrationality.

محتوای مخفی: Dictionary 

superstition
    ˌsuːpəˈstɪʃ(ə)n/Submit
    noun

excessively credulous belief in and reverence for the supernatural.
    "he dismissed the ghost stories as mere superstition"
    synonyms: unfounded belief, credulity; magic, sorcery, witchcraft; fallacy, delusion, illusion
    "medicine was riddled with superstition and ignorance"
    antonyms: science

واضحه که وقتی اندیمشندان غربی میگن اعتقاد به فراطبیعت خرافه هست تعریفشون از خرافه اینه (هر تفکری که غیرمعقوله و علمی نیست و با مسائل ماورطبیعی توجیه میشه). فکر کنم دوستان طبیعت رو مفروض میگیرن و تعریف خرافه رو محدود میکنن که باورهایی در مورد فراطبیعت که حالا برخی ایدئولوژی ها یا مکتب های فراطبیعت گرایانه اونها رو قبول ندارن (با چه متر و معیاری من نمیدونم!).

صحت ما روشنه. چه باور به نصف شدن ماه، چه شفا یافتن بیمار و چه نحس بودن عدد 13 همگی بخاطر غیر علمی بودن و غیر منطقی بودن خرافات هستن. اگر این تعریف خرافات رو قبول نداشته باشیم داریم در مورد مسئله ی دیگه ای صحبت میکنیم.
    حرف های شما واضح و رسا ولی فکر کنم کسی نمیخواد به موضوع اصلی برگرده انحرافی میرن و متاسفانه مثل اینکه توان درک موضوع رو ندارن فقط لفظ تخریب و جدال را خوب فهمیدن و خودشون رو محوریت قرار دادن تا زمانی تعصب علمی وجود داشته باشه و پافشاری بر اندک دانش خود کرد نه تنها نمیشه موضوع رو حل کرد بلکه اعتبار وجودی موضوع هم زیر سوال میره...یک دانشمندی گفته بود از ذهن برای تحلیل و اندیشیدن استفاده کنید نه سفسطه و انبار کردن سخنان لفظی بی مفهوم موافقید!!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

ولی مشکل ترمینولوژیه یعنی کلمات نمیتونن مارو به فهم متقابل برسونن و دلیل این همه جدل همینه و بس
    با این توصیف پس کلمات، شمارو به تقابل باوری نرسونده که یک عقیده نوظهور رو باور کنید. بلکه باور به این عقیده از جانب شما خلق شده تا دیگران آنرا باور کنند.
    چیزی که خود منکر آن هستید و همینطور یک حَرفه در ظاهر خنده دار هست. اما به نظر من در پس خنده ها، اندیشه ها نهفته است:
    چون من دنبال این نیستم که چند نفر بیان پیرو من بشن خیلی خنده دار هست
    بحث اعجاز که میگید بحث ادراکیه و روی پله ایه که جدا از عثل هست و فراذهنیه یعنی با مادیات نباید اشتباه گرفت ولی روی ماده اثر داره
    که با مادیات نباید اشتباه گرفت ولی بر روی ماده اثر داره.!!!
    موثری غیر مادی و غیر اثبات شدنی که تاثیری غیر مادی دارد و قابل مشاهده و آزمایش است.. و وجودیتش ثابت شدنیست. چی شد الان؟!
    لغت فراذهنی خیلی جالب بود. ظاهرا منحصرا ذهن شما فراذهنی است.

چون فیزیک مدرن میگه جهان از سه عنصر ماده انرژی و اگاهی یا همون شعور ساخته شده

فیزیک مدرن دیگه؟
    ببینید دوستان یه چیزی هست توی هستی به نام خدا و خدا چون محدودیت نداره بنابراین زمان و مکان برای اون تاثیر نداره و یک چیزی ساخته به نام هوشمندی که همون قوانین و ملایک اش هستن
    یه سوالی ذهنم رو درگیر کرده اینه که برای معجزه، شما هم کتاب معرفی میکنید و فقط جزوه دارید؟
    با این هوشمندی میشه خیلی کارا کرد و باید بهش متصل شد تا بشه باهاش کار کرد یکی از راهاش نمازه یکیش عرفانه و غیره که با متصل شدن بهش حالا امکان داره طرف توی یه لحظه بهش متصل بشه حالا یه شعوری رو انتقال میده به بدن و همون ذهن و ذهن با سلول های بدن هماهنگ میشه چون ذهنه که دستور صادر میکنه و اونجا سلول های معیوب شناسایی میشه و معجزه ایجاد میشه و عجز انسان اینه که با ذهن نمیتونه خودشو به قول معروف یک باره درمان کنه و با متصل شدن به هوشمندیه که این.اتفاق میوفته و الخ

حالا من سمبلیک حرف زدم تا به نوعی اثبات بشه
    اثبات شده..
    حالا چون بحث ادراکیه نمیشه با زبان الکن اینو توضیح داد
    عه.. اثبات نشده..؟!

و نهایتا زیباترین نکته:
    البته اینم بگم که تمام جواب داده شده و سوبرداشت و برداشت ناقص به فقدان فهم مخاطب برمیگرده

پ.ن: باشه تو راست میگی...

اینارو گفتم که خیال ورت نداره که اینجا هم آره...!

4. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

من تمام چیزایی که لازم بود رو توضیح دادم و انتهای سخنم گفتم که سو برداشت به کمبود فهم برمیگرده من مفهوم حرفاتون رو نفهمیدم چون اومدید منو نقد کردید که اصلا مهم نیست چون بی خرد هایی چون شما و فی امثالهم باید باشند تا دوستان اهل خرد و حقیقت به چشم بیان و چه زیباست این قانون تضاد
    خب بنابراین میشه گفت با انسان نادان اومدن حرف زدن فقط باعث جدل میشه شما برید هموم نقدتونو بکمید وگرنه که هیچ دلیلی ندارید بیایید با من و امثال من مسالمت امیز حرف بزنید.

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

البته لازم به ذکر است که شما اومدید بحث شعور رو نقض کردید چون خدا هم غیر مادی است ولی جهان های مادی و غیر مادی آفریده بنابراین اینجا شما ناقض وجود خدا هستید چطور باید من بیام با کسی چون شما حرف بزنم؟؟

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

من در شگفتم که اگر ویکی پدیا نبود شما باید چیکار میکردید
    مشخصه شما فقط اینجا اومدید که یک اندیشه رو که برپایه فراکل نگر هست رو نقض کنید اونهم با مطالبی چون اقتباسی!!! شما بفرمایید خودتون از حودتون چی دارید؟چه ادراکاتی داشتید؟ نه بیایید از سایت های دانشنامه کمک بگیرید

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

مشکل اینجاست جهت ها نامشحصه معلوم نیست دوستان دارن چه فازی میگیرن هر چقدر هم عالم و دانشمند بود نباید به اندک دانش خود افتخار کرد و خود را دانا و دیگران نفهم و بی خرد قلمداد کرد اگر از سایت دانش نامه هم استفاده شده جهت به حداقل رساندن خطا بوده ما اینجاییم و هر نقدی و هر لفظ مخربی رو قبول میکنیم و حتی نادان هم فرض شدیم ولی بازم سعی میکنیم به ابهامات این تاپیک پاسخ بدیم اگر قرار باشه هر کی نسنجیده حرفی بزنه ما جبهه نقض و جدال بگیریم نمیشه به اهداف تاپیک و موضوعش رسید من نادان ترین نادانان هستم و اصلا خود را دانا فرض نمیکنم و هیچ کسی رو دانا یا نادان فرض نمیکنم میزان عقاید به هم شبیه نیست تفکرات متفاوت است .......اگر دانش ناب و اندیشه تکامل یافته ای دارید بفرمایید موضوع رو حل کنید که مایی که سطح فهم ضعیف داریم و تقلیدی هستیم از شما یاد بگیریم
    Last edited by hamid3369; 11-09-2018 at 10:51.

9. این کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

بنده توضیحات لازم رو دادم و شما جوابی ندادید و فقط جنبه منفی حرف های منو برداشت میکنین شما در چند پیام قبل خواهید دید که جواب رو دادم و فلسفه معجزه رو توضیح دادم با اینکه این بحث معجزه ادراکی هست و با زبان نمیشه خوب توضیح داد ولی من تمام تلاشمو کردم و متاسفانه بلانصبت شما یه فرد بی خردی پیداشد و کلام منو تکه تکه کرد و نقد منفیش کرد که اصلا عادلانه نبود چون باید به تمام حرف های من جواب میداد و خلاصه کلام خوشبختانه بحث این تایپیک در صفحه های آخر تخضی تر شده و افرادی چون شما من که دانش و ادراکاتمون در این حد هست میتونیم تو این زمینه تخضی تر بحث کنیم ومشخصه خبری از افراد دیگه ای نیست که بیان فقط تءوری وار حرف بزنن من شمارو به عنوان یه فرد کاملا سطح بالا میبینم اما مشکل اینجاست که شما نمیتونید با کلمه حرفتون رو بیان کنید و البته از ویکی پدیا کمک میگیرین و گرنه حرف هردوی ما همین هست میخواییم یک حقیقت رو بگیم اما ترمینولوژی هامون باهم برابر نیست درست شبیه به سخنان عرفا که اون آگاهی رو اومدن گفتن می ناب ولی دانشمندان چیز دیگه ای میگن
    دوست من تا اینجا خوشبینانه بخواهیم نگاه بکنیم به یک جایی رسیدیم که ارزش دار باشه با اینکه پیام های من چندتاشون از این تایپیک حذف شدن!!!ولی شما از ماجرا باخبرید
    حالا شما بفرمایید سوال و مشکلتون چی هست؟واضح بفرمایید من خیلی راحت تر میتونم با شما بدون جبهه و تناقض یک مناظره شیرین داشته باشم
    بالاخره همه یک تن واحده هستیم و همه از همیم فقط زمان مارو از هم جدا کرده اگر زمان نبود همه ما یکی بودیم بنابراین باید با احترام با هم برخورد داشته باشیم

- - - Updated - - -

بنده توضیحات لازم رو دادم و شما جوابی ندادید و فقط جنبه منفی حرف های منو برداشت میکنین شما در چند پیام قبل خواهید دید که جواب رو دادم و فلسفه معجزه رو توضیح دادم با اینکه این بحث معجزه ادراکی هست و با زبان نمیشه خوب توضیح داد ولی من تمام تلاشمو کردم و متاسفانه بلانصبت شما یه فرد بی خردی پیداشد و کلام منو تکه تکه کرد و نقد منفیش کرد که اصلا عادلانه نبود چون باید به تمام حرف های من جواب میداد و خلاصه کلام خوشبختانه بحث این تایپیک در صفحه های آخر تخصصی تر شده و افرادی چون شما من که دانش و ادراکاتمون در این حد هست میتونیم تو این زمینه تخصصی تر بحث کنیم ومشخصه خبری از افراد دیگه ای نیست که بیان فقط تءوری وار حرف بزنن من شمارو به عنوان یه فرد کاملا سطح بالا میبینم اما مشکل اینجاست که شما نمیتونید با کلمه حرفتون رو بیان کنید و البته از ویکی پدیا کمک میگیرین و گرنه حرف هردوی ما همین هست میخواییم یک حقیقت رو بگیم اما ترمینولوژی هامون باهم برابر نیست درست شبیه به سخنان عرفا که اون آگاهی رو اومدن گفتن می ناب ولی دانشمندان چیز دیگه ای میگن
    دوست من تا اینجا خوشبینانه بخواهیم نگاه بکنیم به یک جایی رسیدیم که ارزش دار باشه با اینکه پیام های من چندتاشون از این تایپیک حذف شدن!!!ولی شما از ماجرا باخبرید
    حالا شما بفرمایید سوال و مشکلتون چی هست؟واضح بفرمایید من خیلی راحت تر میتونم با شما بدون جبهه و تناقض یک مناظره شیرین داشته باشم
    بالاخره همه یک تن واحده هستیم و همه از همیم فقط زمان مارو از هم جدا کرده اگر زمان نبود همه ما یکی بودیم بنابراین باید با احترام با هم برخورد داشته باشیم

11. این کاربر از alireza hasdam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

بنده توضیحات لازم رو دادم و شما جوابی ندادید و فقط جنبه منفی حرف های منو برداشت میکنین شما در چند پیام قبل خواهید دید که جواب رو دادم و فلسفه معجزه رو توضیح دادم با اینکه این بحث معجزه ادراکی هست و با زبان نمیشه خوب توضیح داد ولی من تمام تلاشمو کردم و متاسفانه بلانصبت شما یه فرد بی خردی پیداشد و کلام منو تکه تکه کرد و نقد منفیش کرد که اصلا عادلانه نبود چون باید به تمام حرف های من جواب میداد و خلاصه کلام خوشبختانه بحث این تایپیک در صفحه های آخر تخضی تر شده و افرادی چون شما من که دانش و ادراکاتمون در این حد هست میتونیم تو این زمینه تخضی تر بحث کنیم ومشخصه خبری از افراد دیگه ای نیست که بیان فقط تءوری وار حرف بزنن من شمارو به عنوان یه فرد کاملا سطح بالا میبینم اما مشکل اینجاست که شما نمیتونید با کلمه حرفتون رو بیان کنید و البته از ویکی پدیا کمک میگیرین و گرنه حرف هردوی ما همین هست میخواییم یک حقیقت رو بگیم اما ترمینولوژی هامون باهم برابر نیست درست شبیه به سخنان عرفا که اون آگاهی رو اومدن گفتن می ناب ولی دانشمندان چیز دیگه ای میگن

- - - Updated - - -

بنده توضیحات لازم رو دادم و شما جوابی ندادید و فقط جنبه منفی حرف های منو برداشت میکنین شما در چند پیام قبل خواهید دید که جواب رو دادم و فلسفه معجزه رو توضیح دادم با اینکه این بحث معجزه ادراکی هست و با زبان نمیشه خوب توضیح داد ولی من تمام تلاشمو کردم و متاسفانه بلانصبت شما یه فرد بی خردی پیداشد و کلام منو تکه تکه کرد و نقد منفیش کرد که اصلا عادلانه نبود چون باید به تمام حرف های من جواب میداد و خلاصه کلام خوشبختانه بحث این تایپیک در صفحه های آخر تخصصی تر شده و افرادی چون شما من که دانش و ادراکاتمون در این حد هست میتونیم تو این زمینه تخصصی تر بحث کنیم ومشخصه خبری از افراد دیگه ای نیست که بیان فقط تءوری وار حرف بزنن من شمارو به عنوان یه فرد کاملا سطح بالا میبینم اما مشکل اینجاست که شما نمیتونید با کلمه حرفتون رو بیان کنید و البته از ویکی پدیا کمک میگیرین و گرنه حرف هردوی ما همین هست میخواییم یک حقیقت رو بگیم اما ترمینولوژی هامون باهم برابر نیست درست شبیه به سخنان عرفا که اون آگاهی رو اومدن گفتن می ناب ولی دانشمندان چیز دیگه ای میگن
    اتفاقا کاملا عادلانه بود.
    شما فردی هستی که خود را دانا و با خرد میدونی در صورتی که تن به خرافه باوری و تخیل پردازی دادی و تمامی مسائل تخیلی و ماورایی را بدون وجود هیچ اثباتی میپذیری و به دیگران تحمیل میکنی و اگر کسی این خرافه شمارا باور نکند از نظرتان جاهل است. و ما میدانیم که چه کسی جاهل است..!
    اینکه پست شما تکه تکه شده و به طرز فجیعی مورد نقد قرار گرفته نشان از بی استدلالی تام است.
    وگرنه پست هیچ خردمندی به اینصورت مورد نقد قرار نمیگیرد.
    جملات ضد و نقیص، تنها در یک پست شما به وفور یافت گردید.
    در جایی تلاش بر اثبات دارید و در انتهای اثباتتان اقرار به اثبات نشدنی بودن خرافاتتان دارید.
    ما خود را با خرد خود خوانده نمیداینم، جالب است که برای خود مدرک خردمندی صادر کردید.

شما دست به پیش پا افتاده ترین ادعاهای دنیای مذهب زدید که قرنها پیش مورد نقد قرار گرفته و ابداع کنندگان این خرافات نیز به درک واصل شده اند. حال شما این خرافات منسوخ شده را نمک زده اید و در قالب یک عقیده نوظهور معرفی میکنید.

عامیانه تر..:
    اینکه من به پستات جواب نمیدم دلیل بر این نیست که حرفی واسه گفتن ندارم. به این خاطره که در سطح و اندازه من نیستی. وقتی یک پستت اینقدر مورد نقد و تحقیر قرار میگیره دیگه نمیشه با تو در حد یک خردمند (از سه دسته خردمند ، نادان ، شیاد) صحبت کرد. ما دسته چهارم گمراه هم داریم اما گمراهها هیچ وقت پستشون اینجوری مورد نقد قرار نمیگیره.

الانم اگه پستتو جواب دادم واسه اینکه یه وقت خیال ورت نداره واسه خودت .
    Last edited by siava5h; 13-09-2018 at 15:56.

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

- - - Updated - - -

من واقعا نمیتونم در مبحث معجزه نظری بدم اگر در مبحث هستی شناسی بود یا عالم خلقت میشد بهتر نظریه داد اما واقعا من در این زمینه احساس ضعف میکنم هزاران استدلال منطقی دارم که ردش میکنه اما خب سخنان والدین محترم اینکه فلان روز بچگی مریض بودی معجزه شفاء داد چی شد رو هم ادمو به شک میندازه ...نیازمند مطالعات و تجربه بیشتر هستم تا نظر دقیق تری بدم اما دوست دارم اگر اطلاعات دقیق تری دارین بگید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •