تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 10 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 97

نام تاپيک: شفا یافتن

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

این ناقص بودن علم از اون جمله هاست که اوخوندا و جوجه طلبه ها خیلی بهش توسل میکنن که دلیلش هم بیشتر بخاطر کم آوردن در برابر مدعیات و استدلال های علمی است . البته علم کم و کاستی هایی داره که خود جامعه علمی هم به اون اعتراف میکنه ولی این کم و کاستی ها همیشه توسط خود جامعه علمی پر و یا به روز شده .

از طرف دیگه اگه نمیشه با علم درستی یا نادرستی این ادعا رو ثابت کرد شما در زندگی روزانه یا دوران تحصیل و یا در محل کار به چه روشی با پدیده ها و دیگر مواردی که نیاز به تحلیل منطقی یا حساب و کتاب تجزیه و تحلیل داره برخورد میکنین ؟

اگه علم ناقصه و قابل اتکا نیست پس بذارینش کنار و یک نمونه کامل تر به ما معرفی کنین که بشه برای تعریف پدیده ها و شکافتن و تجزیه و تحلیل و ازمایش مورد استفاده قرار بدیم ! به شرطی که از هیچ یک از متد علمی استفاده نکنین.

بدون وجود علم لطف کنین و بگین معیار ما برای سنجش ادعا چی هست و شما چه قاعده و اصولی میتونین به ما معرفی کنین .
    علم قابل قابل نقض نیست و نمیشه انکارش کرد ولی سیر تکاملی داره علم علم به اینکه در امور وحیانی شک و تردید باشد هنوز کاملا روشن نیست...حالا شما معجزه و رحمت الهی رو میخوای با علم
    رد کنی یک بچه کلاس 5هم میتونه رد کنه اگر قرار باشه علمی زندگی کنیم که زندگی ماشینی میشه
    یکم سازش و دلگرمی باید داشته باشیم اینکه اعتقاد رو بخاطر استدلال قضیه حمل شرط مغالطه رد کنیم ‌...دیگر دلتنگی هایت را پیش کی میخوای بگی
    اون چیزی که من میخوام بگم اینه که نمیتونم معجزه رو رد کنم چون خودم شفا یافتم و هنوز در ترس و حیران مانده ام..اما از دیدگاه علم جهان هستی دارای ابعاد نظم استواری هست که اگر قرار باشد معجزه و سحر و غیره بتونن قوانین هستی رو تغیر بدن نظم جهان هستی بهم میخوره که چنین چیزی غیر قابل امکانه علم مرتاز ها معجزه سحر جادو جن اشباح شیطان اخرت و خدا را هم انکار میکند این همشون روش سوفیسطی و پروتاگوراسی که میگه انسان معیار همه چیز است و فلسفه وجودی ابن سینا و اولی و براهین علل متناهی و نامتناهی که منم همین دروس رو خوندم..اینکه از دیدگاه لنینیسم یا مارکسیسم بخوایم برخورد کنیم همه رد میشن علم ها در محدوده مکاتب قرار میگیرن مکتب رئالیسم یک علم داره..انسان گرایی یک علم داره.ناتورالیست و سوررئال هم یک علم فلسفه مکتب دکارت یک علم نظریه نسبیت هم یک علم داره همگی یکجوری تفسیر میکنن
    شما هم یک عقیده یا علم اثباتی خودتون رو دارین منم یک گستره دانش منطقی غیر قابل نقض
    من معجزه رو با چشمهای خودم دیدم زبانم بسته بود لال بود حتی زیاد مذهبی نیستم ولی وقتی حرم امام رضا رو دیدم اشک از چشمانم سرازیر شد ناگهان زبان بسته من باز شد کلمه کلمه میگفتم
    رشته من نه قران و علوم دینی بوده که بخوام طرفداری کنم نه حقوقی بهم میدن
    رشته من روانشناسی و تخصص من فیبر نوری و فناوری اطلاعات نرم افزار ماهواره های ارتباطیه
    متعصب هم نیستم علم ازمون خطایی بگم و تو زندگیم مشکلاتم رو با روش فلسفه عقلی مبتنی بر شواهد علمی معتبر گذشته و تلفیقی از حال حل میکنم...بله دوست عزیز علم معجزه رو نقض میکنه ولی من به سبب انکه شفا یافتم قبولش دارم چون اگر واقعیت هم نداشت و جنبه روانی ان سبب حل مشکل من شد ان چیزی که مرا نجات داده به حرم امام ربط داره اگر اسمش معجزه نیست پس چیه
    شما مرا قانع بکن و دلیلی بر پافشاری بر اثبات این مورد ندارم چون علم من به ان حد نیست که قضاوت کنم که خدا چه فلسفه ای دارد بحث نمیتونم بکنم به قول سروش دلفی دانا ترین ان است که بداند که هیچ نداند...من که علمی به معجزه ندارم چه را برای شما ثابت کنم من فقط میگویم با یمه نیرویی شفا یافتم و قدر دان هستم که من محبت خشم
    حالا شما چه نظری داری
    اگه قراره یک عده ای خاص رو مورد انتقاد قرار بدی و بحث رو سیاسی کنی دینی...نشان از نفرت و خشم است که دردسر ساز میشه و اینکه بیان تاپیک رو به دلیل نقض قوانین ببندن اعتبارمون زیر سوال میره
    Last edited by hamid3369; 02-09-2018 at 09:25.

2. این کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام من حرف های شمارو به دو قسمت اصلی تقسیم میکنم
    یک اولا شما بدون تحقیق و برسی اومدین حرف منو نقض کردین که محمد علی طاهری بنیان گذار همچین طبی نیست که بر خلاف عقاید شما هست و خیلی این طب رو توسعه داده
    دو ببینید ادمی به هر چیزی که اعتقاد داشته باشه واسش کار ساز هست یک چیزی مثل تلقین هست که اینجا فلسفه هیپنوتیزم اشکار شد
    اینجا یک چیز دیگر آشنا و روشن هست برای دوستان که علم و ماورا جدای از یکدیگر هستند بنابراین شما با علم فقط میتونید مباحث منطقی رو مورد کنکاش قرار بدید نه فلسفه و ماورا رو که این دو ورای هم هستند بنا براین میرسیم به یک شعر زیبا و دل نواز که شاعر میگه

عقل گوید 6راه هست و بیش نیست
    عشق گوید هست و من رفته ام بار ها

ببخشید اگه حرفام مشکل تایپی داشت
    چون من با مشغله ای که داشتم سعی کردم تا حدی این بحث رو درست توضیح بدم و به یک جایی برسیم که بالاخره ارزش دار باشه و البته توضیح ها یکی هست و مشکل اصلی ترمینولوژی و کلمات ما هست که مفهوم درکی رو نمیشه با زبان توضیح داد و همه چیز تو این شعر بالا هست
    مخاطب من، شخص شما نیستی چرا که من مطمئن هستم شما با یک هدف سیستماتیک ابنجا هستید.
    مخاطب من کلیه کسانی هستند که این پست را مطالعه میکنند.

محمد علی طاهری بنیان گذار عقیده عرفان حلقه که مدعی هستند که قدرت خودشون رو بصورت ذاتی و از جانب یکی از 3000 خدایان حاکم بر جهان هستی، کسب کرد ه اند.
    عقیده ای که بر پایه فرادرمانی و انرژی درمانی است که در گذشته توسط فردی به نام دکتر علی اکبری به زبان فارسی معرفی شده بود و مورد استقبال بسیاری از مردم جاهل و کم سواد جامعه قرار گرفته بود. در آن روزها ارتباطات جمعی مانند مسنجرهای اینترنتی موجود نبود و آگاهی رسانی به عموم مردم در واقع امکان پذیر نبود. از طرفی تنها ارتباط موجود در جامعه خودش مبلغ یکی از عقاید بود.

اما امروزه با کمک بلاد کفر و دنیای اینترنت و فضای ابری امکان آگاهی رسانی عمومی فراهم شد و هرکسی قادر است به بروزترین اطلاعات دست یابد. هرچند عده ای از این فرصت غافل نمانده و فرقه های نوظهور همچون عرفان حلقه و یمانی(یمانی معتقد هستند که نمایند امام زمان هستند و ولایت مقام اول کشور را خودخوانده مینامند) را با اهداف مشترک تمامی ادیان، به پا کردند.

اگر تا به امروز کسی تحت تاثیر گرایشات خرافی قرار میگیرفت، جای تعجب نداشت. چرا که این گرایشات بصورت سیستماتیک و از جانب اشخاصی باهوش طرح ریزی شده بود و طی یک سری اصول روانشناختی قادر به هدفمند کردن جامعه بودند.

اما امروزه جای بسیار تاسف دارد که چطور در قرن بیست و یکم، بخش عظیمی از جامعه تحت تاثیر این گرایشات نوظهور قرار میگیرند. البته ناگفته نماند که قشر وسیعی از اجتماع، در جهل و نادانی قوطه ور هستند و شکار این اشخاص، کفایت اهداف پیش بینی شده را دارد.
    چرا که با فراهم شدن بستر اطلاع رسانی جمعی، این امکان را برای عقاید متضاد و یا حتی موازی با عقاید حاکم بر جامعه، فراهم شده است تا بتوانند شگردهای روانشناختی نوین خود را بکار گیرند.

روانشنسان گفته اند که در این سیستم، ابتدا فرد سالم را توسط قصه ها و داستانها، بیمار گونه کرده و به یک بیمار روانی تبدیل میکنند و سپس بیمار را با دریافت مبالغ پول و یا هدایا درمان میکنند. البته درمان این دسته بیماران به صورت صددرصدری امکان پذیر نیست و بطور نسبی به بهبودی میرسند. ناگفته نماند که همه اشخاص بصورت یکسان به این بیماری مبتلا نمیشوند و بسته به سطح نگرش فرد، بیماری سطوح مختلفی پیدا میکند. بگونه ای که بعضی ها واقعا جن را در خود احساس میکند.

هشدار: اگر بر کنترل عقاید خرافی خود مسلط نیستید از تماشای تصاویر زیر خودداری کنید.
    در پایین تصاویری از فعالیتهای عرفان حلقه را میتوانید مشاهده کنید که بصورت یکسری شامورته بازی ها و دقیقا همانند رفتار یهودیان در جن زدایی از اشخاص جامعه است.
    اینگونه فعالیتها از لحاظ روان شناسی تایید شده هستند و روانشناسان طی تحقیقات روانشناسی، به این نتیجه رسیده اند که فعالیتهای مبلغان دین از لحاظ روانشناسی برای اشخاص بی اطلاع کاملا موثر است و تقریبا تمامی اشخاصی که آگاهی بر اینگونه مسائل ندارد تحت تاثیر این عقاید قرار میگیرند و قواعد آنرا اجرا میکنند.

تحریکهای پوستی، مور مور شدن بدن، ریس زدن بدن و سیخ شدن موی بدن، نشان از تحت تاثیر قرار گرفتن شماست. پس آگاه به عواقب آن باشید...!!

البته نا گفته نماند که آنها هم همانند دیگر فرقه ها مدعی هستند که حکومت در حال تضعیف و تحریف عقاید انها هستند.
    پاسخ آنها ساده است. نتهنا فرقه شما منحرف است، بلکه فرقه حکومت نیز منحرف است.
    Last edited by siava5h; 02-09-2018 at 13:59.

4. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

البته خردباختگی اکثریت جامعه ایرانی حتی تحصیل کرده های جامعه در این دوره عصر ارتباطات نیز خیلی چیز عجیبی نیست.
    به این دلیل که خرافات نه تنها از طریق خانواده و سنت های جامعه به افراد از کودکی تزریق می شود بلکه بطور سیستماتیک به تمامی افراد جامعه آموزش داده می شود.
    از طرف دیگر هزینه های کلان حکومتی خرج ترویج خرافات و عقب ماندگی می شود .

حرکت به عقب؛ نتیجه چینین سیستم بزرگ واپسگرایی و هزینه های هنگفتی است که برای آن خرج می شود.

6. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه alireza hasdam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

سلام خیلی عالی صحبت کردید
    درسته علم ناقصه و ماورا چیزیست کامل و ادراکی درست برعکس علم که برپایه منطق استوار است ماورا بر پایه ادراک و الهام یا همون حقیقت محض در واقع پابرجاست و خب مسلمه که اگر ما بیاییم روش عرفا و ماورا رو پیش بگیریم بهترین معیار و بهترین راه رو پیش گرفتیم چون اینجا بحث کیفیت است نه کمیتی که علم به ارمغن میاره و رو حافظه کار میکنه چون ماورا میاد موضوع رو اون آگاهی رو نهادینه میکنه یعنی مثل غریزه واسه شما میشه و میاد رو بحث کیفیت اینجا یک شعر از عارفی بیان بکنم که میگه

پای استدلالیان چوبین بود
    پای چوبین سخت و بی تمکین بود
    اینجا تو این شعر چون بحث کیفیتی بوده و ماورایی است تمام صحبت های اندیشمندان رو در دوخط شعر اومده گفته که آقا عکل جدا علم جدا ماورا جدا ادراک جدا
    مشکل اینجاست که دوستان آگاه نیستن و میان اظهار نظر میکنن و آخرش یه مشکل پیش میاد البته خودشون پیش میارن که تهش به اعدام و سیاست منتهی میشه
    خب زیاد حرف نزنم بنده فقط خواستم بگم دوستان اگه چیزی رو نمیدونن برن تحقیق کنن همین و بس که البته منبع حرفایی که میان میزنن هم باید سازمان یافته باشه یعنی حقیقت رو بیاد بگه نه اینکه توهم باشه یا با واقعیت ها توام باشه بجث اینجا سر کیفیته کیفیت

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

شما بفرمایید خرافات رو توضیح بدید
    دو تحصیل بر پایه علم هست چطور میتونه ماورارو مورد کنکاش قرار بده؟ اصلا ربطی داره به علم؟
    شما مشخصه که هیچ چیزی به چز منطق رو نمیبینید و اصولا معنی حرفاتون رو نمیفهمید و اصل قضیه این هست که بدنبال تخریب عقاید نو هستید و فکر میکنید همه چیز میدونید کما اینکه ....

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

شما بفرمایید خرافات رو توضیح بدید
    دو تحصیل بر پایه علم هست چطور میتونه ماورارو مورد کنکاش قرار بده؟ اصلا ربطی داره به علم؟
    شما مشخصه که هیچ چیزی به چز منطق رو نمیبینید و اصولا معنی حرفاتون رو نمیفهمید و اصل قضیه این هست که بدنبال تخریب عقاید نو هستید و فکر میکنید همه چیز میدونید کما اینکه ....
    دوست من با اینکه مشخص نیست اصلا حرف حساب شما چیه ولی پاسخ پرسشتون خیلی ساده است. هر چیزی که در دنیای فیزیکی اطراف ما قابل مشاهده و آزمایش باشه توسط علم میتونه سنجیده بشه. اگه شما معتقد هستید این چیزهای درمانی مرتبط با ماورا قابل مشاهده در دنیای ما هستند، پس قضیه بصورت علمی قابل آزمایش و بررسی است. اگه معتقد هستید بطور علمی قابل بررسی و آزمایش نیست یعنی تاثیری بر دنیای اطراف ما نداره، پس خودتون هم پذیرفتید این چیزها تاثیری بر دنیای فیزیکی اطراف ما - از جمله سلامت بدن انسان - ندارند. پس قضیه منتفی است.

اینکه شما بفرمایید این چیزها تاثیر دارند در دنیای اطراف ولی ربطی به علم ندارند یعنی از زیر وظیفه اثبات ادعا در رفتن. هر کس می تونه هر ادعای عجیبی کنه و بگه ماوراست و ربطی به علم نداره. از غول چراغ جادو گرفته تا چیزی که شما میگید.

10. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

یک زمانی کوپرنیک و کپلر و نیوتون اومدن گفتن جهان هستی این قاعده رو داره یک عده اومدن گفتن نه کلیسا گفته اینطور تو مرتدی
    Last edited by hamid3369; 09-09-2018 at 09:53.

تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

مثل اینکه شما خرافه رو با ماورا اشتباه گرفتید و کاملا در اشتباهید بنابر این خیلی کودکانه بحث میکنید و حرف زدن با شما بی فایده خواهد بود

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

هدف اصلی من از بیان این مطلب اینه بگم یک زمانی ممکنه ما اشتباه قضاوت کنیم ولی حقیقت چیز دیگه ای باشه (یعنی خواستم بگم شاید روزی نظر من دال بر وجود معجزه یا تایید میشه یا رد یا حتی نظر دوستان تایید بشه من این مطلبو برای روشن کردن قضیه اوردم ..
    معجزه در محدوده فراطبیعی ماورا قرار داره
    خرافه) به معنی اعتقاد غیرمنطقی و ثابت نشده به تأثیر امور ماورای طبیعت در امور طبیعی
    چطور ممکنه کسی تفاوت رو نفهمه
    واژه معجزه اعجاز است که از ریشه لغوی عجز به معنی ناتوانی گرفته شده‌است و بنابراین اعجاز به چیزی اطلاق می‌شود که انسان در حالت عادی از انجام آن ناتوان (عاجز) است. مردم اون اون دوران هم دانش کافی نداشتن حالا هم نداریم فقط پیشرفت کردیم ولی به کمال علم نرسیدیم

بله صحبت کردن کودکانه خواهد بود و بی فایده اس زیرا تفکر محدود متعصب و غیر واقع بین و انتقاد پذیر نمیتواند به ورای قضیه پی ببرد فقط اکتفا کردن به دو کتاب کردن یعنی تقلید گاهی نیازه ادم فشار به مغذ بیاره ماورا و خفاره رو یکی تصور نکنه
    و و قتی یک مثال زده میشه بحث رو به جاده خاکی نکشه به زبان ساده و قابل فهم (یک گروه 4 نفره به سطح صاف زمین اعتقاد داشتن از دانش محدودشان نه خرافه خرافه خودش باور غیر اثبات شده ماورایی هست به اشکال طبیعت و یکی مثل اقای xn اومده گفته که نه بنابر شواهد xyy زمین سطحی کروی است با دلیل منطقی...تمام خب حالا متوجه شدید اگر من کودکم بی فایده ام و شما زیاد میفهمی این تاپیک رو با دلیل متسحکم و غیر قابل نقض دلیل بیاورید جواب دوستان رو بدید قانع بشن تا ما پیروان شما بشیم

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

هدف اصلی من از بیان این مطلب اینه بگم یک زمانی ممکنه ما اشتباه قضاوت کنیم ولی حقیقت چیز دیگه ای باشه (یعنی خواستم بگم شاید روزی نظر من دال بر وجود معجزه یا تایید میشه یا رد یا حتی نظر دوستان تایید بشه من این مطلبو برای روشن کردن قضیه اوردم ..
    معجزه در محدوده فراطبیعی ماورا قرار داره
    خرافه) به معنی اعتقاد غیرمنطقی و ثابت نشده به تأثیر امور ماورای طبیعت در امور طبیعی
    چطور ممکنه کسی تفاوت رو نفهمه
    واژه معجزه اعجاز است که از ریشه لغوی عجز به معنی ناتوانی گرفته شده‌است و بنابراین اعجاز به چیزی اطلاق می‌شود که انسان در حالت عادی از انجام آن ناتوان (عاجز) است. مردم اون اون دوران هم دانش کافی نداشتن حالا هم نداریم فقط پیشرفت کردیم ولی به کمال علم نرسیدیم

بله صحبت کردن کودکانه خواهد بود و بی فایده اس زیرا تفکر محدود متعصب و غیر واقع بین و انتقاد پذیر نمیتواند به ورای قضیه پی ببرد فقط اکتفا کردن به دو کتاب کردن یعنی تقلید گاهی نیازه ادم فشار به مغذ بیاره ماورا و خفاره رو یکی تصور نکنه
    و و قتی یک مثال زده میشه بحث رو به جاده خاکی نکشه به زبان ساده و قابل فهم (یک گروه 4 نفره به سطح صاف زمین اعتقاد داشتن از دانش محدودشان نه خرافه خرافه خودش باور غیر اثبات شده ماورایی هست به اشکال طبیعت و یکی مثل اقای xn اومده گفته که نه بنابر شواهد xyy زمین سطحی کروی است با دلیل منطقی...تمام خب حالا متوجه شدید اگر من کودکم بی فایده ام و شما زیاد میفهمی این تاپیک رو با دلیل متسحکم و غیر قابل نقض دلیل بیاورید جواب دوستان رو بدید قانع بشن تا ما پیروان شما بشیم
    اگر برای خرافات واژه ی Superstition رو معادل بگیریم معنیش در دانشنامه و فرهنگ لغت به این صورت هست :

محتوای مخفی: Wikipedia 
    Superstition
    From Wikipedia, the free encyclopedia

Superstition is a pejorative term for any belief or practice that is considered irrational: for example, if it arises from ignorance, a misunderstanding of science or causality, a positive belief in fate or magic, or fear of that which is unknown. "Superstition" also refers to actions arising from irrationality.

محتوای مخفی: Dictionary 

superstition
    ˌsuːpəˈstɪʃ(ə)n/Submit
    noun

excessively credulous belief in and reverence for the supernatural.
    "he dismissed the ghost stories as mere superstition"
    synonyms: unfounded belief, credulity; magic, sorcery, witchcraft; fallacy, delusion, illusion
    "medicine was riddled with superstition and ignorance"
    antonyms: science

واضحه که وقتی اندیمشندان غربی میگن اعتقاد به فراطبیعت خرافه هست تعریفشون از خرافه اینه (هر تفکری که غیرمعقوله و علمی نیست و با مسائل ماورطبیعی توجیه میشه). فکر کنم دوستان طبیعت رو مفروض میگیرن و تعریف خرافه رو محدود میکنن که باورهایی در مورد فراطبیعت که حالا برخی ایدئولوژی ها یا مکتب های فراطبیعت گرایانه اونها رو قبول ندارن (با چه متر و معیاری من نمیدونم!).

صحت ما روشنه. چه باور به نصف شدن ماه، چه شفا یافتن بیمار و چه نحس بودن عدد 13 همگی بخاطر غیر علمی بودن و غیر منطقی بودن خرافات هستن. اگر این تعریف خرافات رو قبول نداشته باشیم داریم در مورد مسئله ی دیگه ای صحبت میکنیم.
    Last edited by Mohammad Hosseyn; 10-09-2018 at 01:17.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •