تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 10 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 97

نام تاپيک: شفا یافتن

آخر فروم باز mojt90's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت
    در سایت های :::::مای موویز - والا مووی - کینگ مووی و imovies-dl ::

پيش فرض

تلفین به خود است .

مثلا یک فرد که بیماری دارد وقتی در مکانی که گفته می شود خیلی ها شفا گرفته اند قرار میگیرد به خود تلقین میکند که شفا یافته است . و همین انرژی مثبت به خودش باعث شفا یافتنش می شود.

مثل کسی که سرطان دارد و مدت زنده ماندنش معلوم نیست . اما با حس مثبت نگری و روحیه خوب می تواند طول عمر بیشتری کند نسبت به چیزی که پزشکان برای او گفته اند و تعیین کرده اند .
    Last edited by mojt90; 20-08-2016 at 13:30.

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

در قرن 17 ادعا شد لمس استخوان های یک قدیس در فلورانس باعث شفا می شود، زیست شناسی تصادفی کشف کرد که آن استخوان متعلق به یک بز است! اما استخوانها همچنان شفا می داد!!!

بگذریم از این که شارلاتان بازیهای گروه های تبلیغاتی / مذهبی داخلی که هر دفعه یک سوژه ردیف میکنن و توی نت پخش میکنن ولی خوشبختانه دیگه برای خیلی ها دستشون رو شده اما هنوز هستن افرادی که اسیر این شامورتی بازی ها بشن.
    همونقدر این شفادهی نیروها و امدادهای غیبی معتبره که راهپیمایی های داخلی کاملن مردمی و خودخواسته است و کمیته امداد و کیسه های برنج و روغن و ... در اون نقشی ندارن.

از همه مهمتر شما به هر جایی که سر بزنی و به هر اعتقاد و مذهبی که رجوع کنین پر شده از افرادی که ادعا میکنن از فلان شخص یا فلان چیز یا فلان حیوان شفا گرفتن .
    توی ایران از امامزاد شفا میگیرن , توی هند از گاو و انواع و اقسام خدایان مختلف دیگه . یا اگر به هزار های قبل بگردیم خیلی ها هم از بت ها و خدایان اساطیری شفا گرفتن .

خیلی ها هم بدون مراجعه به امامزاده و بتکده و بدون برپایی مراسم و مناسک مذهبی از یک بیماری و مشکل خلاص شدن و خیلی ها توسط پزشکان و متدهای درمانی و دارویی سلامت خودشون رو دوباره بدست آوردن.

هر کسی بسته به باوری که داره و چیزی که میپرسته برای سلامتی اون اشخاص دلیل میتراشه و توجیه میاره . ولی علم برای اینجور موراد جواب منطقی و یا مناسب میاره و اگر هم پاسخی نداشته باشه از ترس گفتن "نمیدانم" هراسی نداره.
    ولی ملت بشدت خرافاتی و قضا قدری ایران همچنان چسبیدن به رمالی و فالگیری و دعانویسی و شفاگیری از امامزاده و آرامگاه و ... .

مثل کاری که انسان های بدوی به اون متوسل میشدن و برای باران و زلزله و دیگر بلایای طبیعی یا بیماری ها دست به دامن خدایان زمین و خدای آب و هزاران خدای دیگه میشدن . مردم ایران هنوز توی اون مقطع فکری و دیدگاهی گیر کرده .

اگه خیلی به این چیزها و قدرت های ماورایی اعتقاد دارین یک راهکار بسیار مناسب وجود داره ... هر گاه هر بیماری برای شما و اطرافیان معتقدتون بوجود اومد به هیچ وجه به سراغ پزشک نرین .
    برین به سمت امامزاده ها و زیارتگاه ها و دست به دعا بشین که بیماری شما بدون استفاده از ابتدایی ترین متد پزشکی و علمی و دارویی شفا پیدا کنه . اگه خیلی اعتقادتون راسخ و قوی باشه جوابتون رو هم به احتمال زیاد میگیرین . فقط خواهشن سراغ جامعه علمی با دانسته های ناقص و محدودش نرین.
    Last edited by B3HZ@D; 20-08-2016 at 17:44.

3. 8 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

نظری در مورد مبحث شفا ندارم
    اما علمی که شما میفرمایید یه چیر کامل و مطلق نیست
    این علم همون علمی هست که هنوز نمیتونه ویروس سرماخوردگی رو از بین ببره متاسفانه
    علم کامل نیست ولی بهترین چیزی است که داریم. ما هیچ پرسشی در جهان نداریم که فرضا پاسخ علمی براش بدتر از پاسخی بر اساس سایر شیوه ها (طالع بینی و شفادهی و ...) باشه. معمولا اون شیوه ها هر پاسخی به هر پرسشی دادن غلط بوده. گفتند رعد و برق خشم خدایان است، گفتند خورشید در لجن زار غروب می کنه، گفتند زمین مسطح است، گفتند از ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی باید ترسید و ... .

همین ویروس سرما خوردگی که علم کاری برای درمانش نمی تونه بکنه، بوسیله علم میشه کاری کرد بعضی سرطان ها رو درمان کنه. هزاران بیماری هست که علم نمی تونه اونها رو درمان کنه ولی بدون استثنا اونهایی که معتقد هستن شفا میدن و ... هم نمی تونن اونها رو درمان کنند. از اون طرف هزاران بیماری هست که بوسیله علم قابل درمان است در حالی که درمانشون در ذهن اون افراد هم نمی گنجه.

موسسه جیمز رندی 1 میلیون دلار جایزه گذشته برای کسی که بتونه حتی یک مورد از این چیزها رو در محیط کنترل شده نشون بده. نزدیک 51 سال این جایزه بر پا بود و یک نفر هم نتونست برنده بشه.

موضع من علم ستیزی نیست !
    همچنین ما در مورد چیز های دیگه که شاید ادعای کامل بودن دارن صحبت نمی کنیم! جبهه نگیرید
    همین که علم داره پیشرفت میکنه و هر روز بهش چیزی اضافه میشه و موضوعات جدیدی رو شرح میده ( شاید همون موضوعاتی که دیروز بهشون میگفت خرافات یا شیادی یا ... ) به این معنی که ناکامل هست بنابراین نمیتونه خیلی از پدیده هارو در زمان ناکامل بودنش شرح بده
    بنابراین خیلی از چیزها دراین دنیا هست که علم نمیتونه بهش پاسخی بده ☺ مگر در آینده بازم پیشرفت کنه و کاملتر بشه

Sent from my SM-G800H using Tapatalk
    بله ولی هیچ پرسشی وجود نداره که پاسخ های علمی در اون بر اساس پیشرفت کنار بروند و پاسخ های غیرعلمی جایگزین بشوند. همیشه علم هست که علم رو جلو می بره. علم ناقص است، ولی سایر شیوه ها که کامل تر از علم نیستند، اون ها صدها هزار و میلیون ها بار ناقص تر هستند.

متوسط سن مرگ و میر در ایران در سال 1960 ، فقط 45 سال بوده. الان نزدیک 75 سال است. همه اش حاصل همین "علم ناقص" هست. افرادی که مدعی هستند به کمک شیوه های غیرعلمی می تونند کاری کنند هیچ وقت نتونستند این آمارها رو بهبود ببخشند.

5. 10 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

چشم زخم و چشم شوری و شفا یافتن و اسپند دود کردن و چشم زدن و این حرفها مال هزار سال پیشه و خرافاته.

امروز یه فضاپیما بلند میشه از آمریکا با میلیاردها محاسبه میرسه به مقصدش. حالا شما حساب کن تو همچین دنیای دقیق و با محاسبات ریاضی و فیزیکی همچین خرافاتی بیشتر شبیه طنز میمونه.

......

آقایون خودشون مریض میشن میرن بهترین و مجهزترین بیمارستانهای تهران رو قرق میکنن. پس چرا شفا نمیگیرن؟!!

شفا گرفتن مال مردمه بیمارستانهای مجهز تهران و لندن مال آقایون.

7. این کاربر از سعید سیستم بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

علم کامل نیست ولی بهترین چیزی است که داریم. ما هیچ پرسشی در جهان نداریم که فرضا پاسخ علمی براش بدتر از پاسخی بر اساس سایر شیوه ها (طالع بینی و شفادهی و ...) باشه. معمولا اون شیوه ها هر پاسخی به هر پرسشی دادن غلط بوده. گفتند رعد و برق خشم خدایان است، گفتند خورشید در لجن زار غروب می کنه، گفتند زمین مسطح است، گفتند از ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی باید ترسید و ... .

همین ویروس سرما خوردگی که علم کاری برای درمانش نمی تونه بکنه، بوسیله علم میشه کاری کرد بعضی سرطان ها رو درمان کنه. هزاران بیماری هست که علم نمی تونه اونها رو درمان کنه ولی بدون استثنا اونهایی که معتقد هستن شفا میدن و ... هم نمی تونن اونها رو درمان کنند. از اون طرف هزاران بیماری هست که بوسیله علم قابل درمان است در حالی که درمانشون در ذهن اون افراد هم نمی گنجه.

موسسه جیمز رندی 1 میلیون دلار جایزه گذشته برای کسی که بتونه حتی یک مورد از این چیزها رو در محیط کنترل شده نشون بده. نزدیک 51 سال این جایزه بر پا بود و یک نفر هم نتونست برنده بشه.

بله ولی هیچ پرسشی وجود نداره که پاسخ های علمی در اون بر اساس پیشرفت کنار بروند و پاسخ های غیرعلمی جایگزین بشوند. همیشه علم هست که علم رو جلو می بره. علم ناقص است، ولی سایر شیوه ها که کامل تر از علم نیستند، اون ها صدها هزار و میلیون ها بار ناقص تر هستند.

متوسط سن مرگ و میر در ایران در سال 1960 ، فقط 45 سال بوده. الان نزدیک 75 سال است. همه اش حاصل همین "علم ناقص" هست. افرادی که مدعی هستند به کمک شیوه های غیرعلمی می تونند کاری کنند هیچ وقت نتونستند این آمارها رو بهبود ببخشند.
    من مجددا اشاره کنم طرفدار علم هستم و آرزوی پیشرفت سریع و متوازن اون رو دارم ( گفتم متوازن به عنوان مثال ، از یک طرف پیوند سر قراره انجام بگیره از یک طرف دیگر در مبارزه با یک ویروس راهکاری وجود نداره !! و مثال های فراوان دیگر در همه زمینه ها )
    با همه صحبت های شما موافقم ، ما یک علم داریم که داره پیشرفت میکنه و روز به روز خودش رو تکمیل تر میکنه
    از همین جهت هم معتقدم چیزی که خودش هنوز کامل نیست نمیشه امروز ازش انتظار داشت به همه موضوعات پاسخ بده
    البته این بحث یکم کلی هست شاید بهتر باشه در تاپیک دیگری دنبال بشه چون مستقیما در مورد بحث شفا نیست

9. این کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

الان یعنی تمام این چیزایی که از شفا گرفتن کر و کور و فلج و.... تو نت پخش شده دروغه؟
    خیلی واقعی به نظر میرسه......جلو چشم حضار چنین اتفاقی افتاده......چه دلیلی برای دروغ بودنشون دارین؟

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

پیشناد من اینه ویدیو های اقای مظفر شریعتی کیهان شناسی به زبان ساده یه مسائلی در این مورد ها هست حتما ببینین ..جهان هستی که ما در ان زندگی میکنیم دارای قائده و نظم خاصی هست اگه قرار باشه هر بیماری خود به خود یا به قولی شفاعت پیدا کنه قوانین جهان نقض میشه و الان دنیا تعریفی دیگر میداشت ..ولی من به قدرت خدا ایمان دارم اون میتونه شفاعت بده

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

الان یعنی تمام این چیزایی که از شفا گرفتن کر و کور و فلج و.... تو نت پخش شده دروغه؟
    خیلی واقعی به نظر میرسه......جلو چشم حضار چنین اتفاقی افتاده......چه دلیلی برای دروغ بودنشون دارین؟
    من هم میتونم همین الان فیلم درست کنم که هر اتفاق عجیبی می افته. دلیل خاصی برای هیچ چیز نیست.

برای ثابت کردن اینکه واقعا فلان شخص شفا یافته باید شخص مدعی اینطور قضیه رو اثبات کنه:

1. قبل از انجام شفا، دقیقا شخص توسط پزشکان ثالث معاینه بشه و بصورت دقیق همه اطلاعات مرتبط (نتایج آزمایش، عکسبرداری ها و ...) در یک Repository ویژه علمی ذخیره بشه.

2. شخص بره و شفا پیدا کنه.

3. همه اون آزمایش ها دوباره تکرار بشه و مشخص بشه این شخص دقیقا قبلا مشکلش چه بوده، دقیقا چه اتفاقی در بدنش افتاده و الان نتایج آزمایشش چگونه است و با اون نتایج قبلی مقایسه بشه.

من اگه فردا بگم ایدز رو درمان کردم کسی با یک فیلم و عده ای حضار حرف من رو باور نمی کنه. بله شاید اون حضار خیلی ساده قبول کنند ولی اونها هر چیزی رو قبول می کنند. شما برید پیش یک شعبده باز و حضار باور می کنند داره جادوگری می کنه! برای اینکه واقعا نشون بدم ایدز رو درمان کردم باید پروسه بالا رو انجام بدم، و بعد از اون باید بقیه اون پروسه رو انجام بدن و به نتیجه یکسان برسند.

13. 5 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

من مجددا اشاره کنم طرفدار علم هستم و آرزوی پیشرفت سریع و متوازن اون رو دارم ( گفتم متوازن به عنوان مثال ، از یک طرف پیوند سر قراره انجام بگیره از یک طرف دیگر در مبارزه با یک ویروس راهکاری وجود نداره !! و مثال های فراوان دیگر در همه زمینه ها )
    شاید مبارزه با یک ویروس در نظر ما کار خیلی ساده ای باشه ..

یکی از ویژگی های ویروس انفولانزا موتاسیون های متعدد و تغییر در شدت بیماری زایی و یا تغییر در آنتی ژن های ویروس انفولانزا هست که شناسایی و مقابله با ویروس رو هم برای دستگاه ایمنی بدن و هم برای تولید واکسن شاید سخت تر از پیوند سر کنه ..

در حال حاضر هم واکسناسیون های هر سال بر اساس سویه های جدید همان سال انجام میشه.

15. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

یه مساله ذهنم رو گرفته....
    من خیلی جاها دیدم کسایی ادعا میکنن که در فلان جا شفا یافتن ....دلیل این اتفاق رو علم براش توجیح مناسبی داره؟!
    در مورد ناراحتی های عصبی سایکوسوماتیک بله ممکنه و بسیار هم مشاهده شده و توضیح علمیش هم کاهش استرس و تغیرات روحی ذهنی هستن.
    ولی در مورد بیماری های عفونی و بیماری هایی که کاملا منشا فیزیولوژیک غیر عصبی دارن نخیر ممکن نیست. ادعاهایی هم که میشه معمولا اقدامی به اثباتشون صورت نمیگیره.

مثلا سردرد یا فلج گردن یا بی اختیاری ادرار یا تاری دید به خاطر استرس زیاد و با منشا عصبی باشه ممکنه بدون دخالت درمانی و با تلقین یا هرچیزی که باعث کاهش اضطراب میشه بهبود پیدا کنه ولی همین مشکلات اگه به خاطر بیماری هایی مثل ام اس یا آسیب های فیزیکی نخاع یا تومور باشن بدون رسیدگی پزشکی بهبود پیدا نمیکنن.

17. 4 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •