تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 849 اولاول ... 23456789101656106506 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 8482

نام تاپيک: TD-LTE Irancell / اینترنت ثابت نسل 4 ایرانسل

داره خودمونی میشه morypory's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام اول از همه عذ خواهی میکنم بابت اینکه این موضوع را اینجا مطرح میکنم امیدوارم مدیر گرامی تذکر نده که بحث مودم اینجا نیست فقط یک سوال داشتم دوستانی که از مودم یرانسل استفاده میکنند آیا سیم کارتش فقط با این مودم متچ میشه چون من یک مودم برای باند 42 جستجو کردم که علاوه بر باند 3500 باندهای 1800و2600 رو هم ساپورت میکنه البته مدلش متاسفانه در ایران نیست و من از سایت aliexperes جستجو کردم مدلش هم Huawei E5776s-420 است که میتوانیم سیم کارت معمولی بگذاریم و قابل حمل نیز می باشد

اگه نباشه جاش خالی می مونه iDownload & iGame's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2015
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان خب من هم یک هفته ای دارم از این مودم و اینترنت استفاده میکنم (شهر کرمان هستم و تقریبا اکثر نقاط شهر تست کردم)
    در حالت کلی نقاط ضعف و قوت این فناوری را با تست هایی که کردم میگم:
    نقاط ضعف:
    1-مودمش دکمه خاموش روشن نداره
    2-پروتکل ipsec و ikev2 رو بستن در نتیجه قند شکن هایی که از این دو پروتکل استفاده میکنند فعلا جواب نمیده روش ( واسه خود من که از قند شکن های خارجی روی ios استفاده میکنم مشکل بزرگی است)
    3-هنوز پایداری خوبی نداره و در طول روز ممکن چند بار سیگنال یهدفعه بپره و قطع بشه اینترنت بعد از چند دقیقه و تلاش کردن دوباره وصل میشه بعضی اوقات هم باید از برق بکشیم (این مورد را از طریق ایرانسل پیگیری کردم گفتن یا سیم کارت مورد داره یا مودم چون نمیشه همه جای شهر اینجوری باشه که به نظر من همون مشکل از دکل ها میتونه باشه نه از سیم کارت و مودم چون دیدم یکی از دوستان هم اینجا این مشکل را داشته)

نقاط قوت:
    1-سرعت دانلود بین 2.5 تا 5 مگابایت در ثانیه هست واسه من (مگابایت نه مگابیت)
    2-پینگ تایمش خیلی عالیه (واسه سایت های که سروروشون تو ایران هست زیر 50 میلی ثانیه و خارجی ها هم نهایت تا 200 میلی ثانیه میره (مثلا 4.2.2.4 روی 150 تا 120 هست)
    3-قابل حمل هست و میشه مثلا ببریم جاهای دیگه استفاده کنیم البته فقط با برق کار میکنه

در کل به نظر من بهتر از ADSL هست با توجه به تعرفه های مثلا یکساله 200 گیگ +100 گیگ شبانه و سرعت عالی و پینگ تامی که نسبت به Adsl داره مهمترین مشکل هم اول قطعی است و دوم پروتکل به نظرم
    باتشکر
    تا جایی که بنده تست کردم مدتیه که ایرانسل IPSec روی FDD-LTE هم بسته و این محدودیت فقط شامل TD-LTE نمیشه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه iDownload & iGame's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2015
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

طبق تست های انجام شده ظاهرا" در مودم TD-LTE ایرانسل امکان استفاده از سیم کارت FDD-LTE ایرانسل بر روی باندهای 1800 و 2600 مگاهرتز نیز وجود داره.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ir.ghost's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

ایرانسل در ابتدای راه اندازی سرویس LTE خود از MiMO 1×1 (با همان SiSo فرقی نداشت) استفاده میکرد. عبارت MiMo کوتاه شده عبارت Multiple Input Multiple Output میباشد و به این معنا است موبایل (تعداد محدود) ویا مودم شما دارای ۲ آنتن میباشد و همزمان به ۲ فرستده ارتباط برقرار کرده و اطلاعات دریافت میکند و میتواند به صورت ۲به۲ ویا ۴به۲ ویا ۴به۴ باشد تصویر زیر را مشاهده کنید.
    در این حالت ( MIMO ) پوشش دهی و سرعت ارسال و دریافت اطلاعات افزایش پیدا میکند به تصویر زیر دقت کنید

Click here to view the original image of 729x686px.
    ایرانسل مدتی پیش سرویس جدیدی راه اندازی کرد به اسم TDD LTE و همزمان شروع به تغییر فناوری از MIMO 1×1 به MIMO 2×2 کرد که باعث شد افراد این افزایش سرعت را با TDD LTE اشتباه بگیرند.
    ابتدا باید در این باره توضیح داد که تکنولوژی های TDD-LTE یا TD-LTE و FDD-LTE دو تکنولوژی ارائه ی خدماتِ اینترنت پرسرعت بی سیم مبنتی بر نسل ۴ (۴G) می باشند. به طوریکه TDD مخفف “time-division duplexing” و FDD مخفف “frequency-division duplexing” می باشد.
    اگر واکی تاکی های قدیمی را به یاد داشته باشید حتما به خاطر می آورید که دو طرف در آن واحد نمی توانستند با یکدیگر صحبت کنند، یعنی تنها یکی از دو طرف می توانست به انتقال صدا بپردازد و وقتی صحبت یک طرف تمام می شد طرف دیگر می توانست صحبت کند، که در اصطلاح به این تکنولوژی “simplexing” گفته می شد. حال Duplexing در حقیقت نمونه ی کامل شده ی این تکنولوژی بوده که اجازه می دهد در آن واحد هر دو طرف گیرنده و فرستنده با یکدیگر به تبادل اطلاعات بپردازند که به این تکنولوژی Duplexing یا مضاعف(دو سمتی) گفته می شود.
    برای فهمیدن مفهومِ عبارت Time-Division در TDD باید بدانید که در تکنولوژی TD-LTE چون تبادل اطلاعات (دریافت و ارسال) در یک فرکانس صورت گرفته و تنها زمان (ثانیه) به دو قسمت مساوی یا نا متساوی تقسیم می گردند به آن “تقسیم زمانی” گفته می شود. یعنی بر اساس نیاز اپراتور می تواند پهنایِ باند اختصاص یافته برای تبادلِ اطلاعات در حالت ارسال و دریافت را به یکدیگر تغییر دهد. بنابراین در این تکنولوژی می توان بر اساس نیاز پهنای باند بیشتری را به آپلود یا دانلود اختصاص داد و دقیقا به همین علت است که به این تکنولوژی Asymmetric یا نامتقارن نیز گفته می شود (همانند تکنولوژی ADSL که حرف A اول مخفف ASYMMETRIC می باشد). از مزایای این تکنولوژی می توان به ارزان بودن این سرویس در مقایسه با تکنولوژی FDD نام برد.
    به طور کلی از لحاظ تکنولوژی TDD-LTE یا همان TD-LTE بسیار به وایمکس نزدیک بوده و به همین دلیل دکل های وایمکس به راحتی و با صرف هزینه ای اندک قابل تغییر به TD-LTE هستند. شاید یکی از دلایل تمایل ایرانسل به تبلیغات گسترده بر روی این تکنولوژی همین باشد چرا که با تغییری اندک در دکل های وایمکس این شرکت، ایرانسل می تواند از ظرفیت های معطل مانده در این بخش دوباره استفاده نماید.
    حال کاربرد عبارت frequency-division در تکنولوژی FDD به این دلیل است که در این تکنولوژی فرکانس های مختلفی برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده می شود و به همین دلیل به آن “تقسیم فرکانسی” گفته می شود. دقیقا به همین علت است که این تکنولوژی در زمره ی تکنولوژی های انتقالِ داده ی Symmetric یا متقارن دسته بندی می شود. تقارن در تکنولوژی ۴G به این معنی است که پهنای باندِ اختصاص یافته برای آپلود و دانلود تقریبا یکی باشد و بالا بودن یکی باعث محدود شدنِ دیگری نگردد. بنابراین به همین علت است که در تکنولوژی FDD-LTE معمولا سرعت دانلود و آپلود تقریبا متقارن و یکسان است. از مزایای FDD می توان به پوشش دهی بهتر سیگنال و پایداری آن اشاره نمود. لازم به ذکر است که درصد استفاده از تکنولوژی FDD در سراسر دنیا از تکنولوژی TDD بیشتر و اکثر اپراتور ها در کشور های پیشرفته خدمات داده را در این تکنولوژی به کاربران ارائه می کنند. البته اخیر در بعضی کشور ها مثل چین و استرالیا و یا بعضی از کشور های اروپای شرقی این تکنولوژی در حال گسترش است.
    نتیجه گیری

ایرانسل از تکنولوژی FDD-LTE برای سرویس های ۴G (حالت MIMO 1×1 ) و +۴G (حالت MIMO 2×2) استفاده میکند

مبنع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. 8 کاربر از ir.ghost بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

طبق تست های انجام شده ظاهرا" در مودم TD-LTE ایرانسل امکان استفاده از سیم کارت FDD-LTE ایرانسل بر روی باندهای 1800 و 2600 مگاهرتز نیز وجود داره.
    سلام. از دوستان کس دیگه ای این رو تست کرده؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تست جدید من. اول سرعت روی 13 بود بعد روی 8.2 ثابت شد

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

تایم دانلود رایگان هم داره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2016
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام. از دوستان کس دیگه ای این رو تست کرده؟
    تست شد. جواب میده و مشکلی نداره

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها m_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

البته اين رايگان نيست داري پولش رو ميدي با يه حجم خاص

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •