تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 58

نام تاپيک: حمایت از کالای ایرانی ؟! نظر شما ؟

آخر فروم باز mojt90's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت
    در سایت های :::::مای موویز - والا مووی - کینگ مووی و imovies-dl ::

پيش فرض حمایت از کالای ایرانی ؟! نظر شما ؟

حمایت از کالای ایرانی ؟! نظر شما ؟

سلام

از آنجا که موج زیادی در این رابطه در رسانه ها راه افتاده است این تاپیک باز شده است .

دوستان تا حالا موقع خرید به ایرانی و یا خارجی بودن کالا مورد نظر دقت کردید ؟

خودتون موقت خرید کدوم رو ترجیح میدید ؟ ایرانی و یا خارجی بودن کالا ؟ و چــــــــــــرا ؟؟؟؟؟؟؟

2. این کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ●●●FDR●●●'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

No
    .....................

4. 4 کاربر از ●●●FDR●●● بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

جنس ایرانی بستگی داره چی باشه
    ولی در کل بنظرم نه هست

6. این کاربر از bas ali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ODADO's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

بله به ایرانی بودن و خارجی بودن توجه میکنم و در 98 درصد مواقع ترجیحم بر این هست که طرف جنس ایرانی نرم!

چراش هم این هست که جنس ایرانی یا از لحاظ تکنولوژی کم میاره،اگر هم از تکنولوژی روز استفاده کرده باشن هم از کم کاری و بی مسولیتی سازنده ها لطمه میخورن،حالا چه کارگرش باشه یا مهندس!

یه مثال خیلی ساده میزنم،چن ماه پیش رفتم یه تبدیل آمریکایی بخرم! فروشنده سه نوع تبدیل بهم نشون داد،چینی درجه یک ،ایرانی،یکیشم نمیدوم مال کجا بود!

خریت کردم ایرانی رو انتخاب کردم،نزدیک بود یه لپ تاپ 3 میلیونی رو به باد بدم! داخلش رو که باز کردم اون فاجعه رو به وضوح دیدم!جالب اینجاست که استانداردم داشت! بعد رفتم چینی رو خریدم الان چن ماهه بدون مشکل کارم رو راه انداخته!

البته شاید از شانس من اینطور دراومده ولی در کل من ترجیح میدم کارم رو به شانس و اما و اگر واگذار نکنم و از کالایی استفاده کنم که امتحانش رو سالها در کل دنیا پس داده.

8. 4 کاربر از ODADO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Soroush-S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Guilan

پيش فرض

تقریبا از ۱۲ سال پیش اکثر لوازم خانگی و مابقی کالاهای مصرفی در خونه ما ایرانی هستن. ماشین لباسشویی ، یخچال تلویزیون و .... از همگی راضی هستیم بطوریکه مثلا یخچال بعد ۱۲ سال قراره تعویض کنیم و ازدوباره از همون برند بگیریم. بنظرم خرید کالای ایرانی بجز اینکه هویت ملی ما زنده میکنه باعث اشتغال میشه که متاسفانه مردم هنوز درک نکردن که با خرید کالای ایرانی اشتغال جوانانی امثال من شکل میگیره.

Sent From My XPERIA M4

10. 2 کاربر از Soroush-S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mojt90's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت
    در سایت های :::::مای موویز - والا مووی - کینگ مووی و imovies-dl ::

پيش فرض

به نظرم جنس ایرانی خوب و بد هم داره .

ولی خودم بر این عقیده هستم که پولی که با زحمت بدست آمده را باید کالای با ارزشی خرید . تا اینکه با خرید کالای بی کیفیت و با ضرر به خودمان به تولید کالای داخلی کمک کنیم !!!!

اما کالاهای ایرانی همیشه بد نیستند

مثلا در بخش لوازم کامپیوتر فراسو خیلی عالی هست واقعا قابل رقابت با نمونه های چینی هست .

در بخش لوازم خانگی هم خب مثل پارس خزر و ... هست .
    Last edited by mojt90; 14-08-2016 at 18:45.

12. 2 کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال MAHY@R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Polaris

پيش فرض

کالای ایرانی فقط در صورتی که خودم از کیفیتش مطمئن باشم میخرم وگرنه بنجل به بهانه اشتغال جوانان نمیخرم

14. 3 کاربر از MAHY@R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال MAHY@R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Polaris

پيش فرض

به نظرم جنس ایرانی خوب و بد هم داره .

ولی خودم بر این عقیده هستم که پولی که با زحمت بدست آمده را باید کالای با ارزشی خرید . تا اینکه با خرید کالای بی کیفیت و با ضرر به خودمان به تولید کالای داخلی کمک کنیم !!!!

اما کالاهای ایرانی همیشه بد نیستند

مثلا در بخش لوازم کامپیوتر فراسو خیلی عالی هست واقعا قابل رقابت با نمونه های چینی هست .

در بخش لوازم خانگی هم خب مثل پارس خزر و ... هست .
    فراسو قدیم خوب بود الان اصلا کیفیت سابق رو نداره یه کیبرد 8900 گرفتم با بحال سه بار بردم گارانتی تعویض کردن بار اخر هم طرف از من طلبکار بود الانم اینی بهم که دادن خرابه مجبور شدم بزارمش کنار

16. این کاربر از MAHY@R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

NO

..........

18. این کاربر از sisili123456789 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

من سعی میکنم طرف جنس ایرانی نرم در کل.
    ما رفتیم یه چرخ گوشت خریدیم و آوردیم بعد از اولین استفاده قطعاتش رو باز کردیم تا بشوریم ولی مجددا نمیتونیم سرهم کنیم شرکت فروشنده هم میگه این مورد از ویژگی های این مدل هست ! ماشین لباس شویی ایرانی خریدیم ولی آلارمش که بعد از اتمام شستشوی لباس باید به صدا دربیاد کارنمیکنه و شرکت سازنده میگه این مدل اصلا آلارم ندارن و اون دکمه تزئینی هست.

بی کیفیت بودن محصولات ایرانی دلایل مختلف داره. بسیاریشون اصلا قرار نیست با کیفیت بالا تولید بشن و صرفا بهانه ای برای اخد وام های میلیاردی و کلفت با بهانه تولید و اشتغال هستن. تولید کننده های ایرانی اکثرا با کلی بند پ بازی وام های مختلف برای احداث کارخانه و خط تولید اخذ میکنند و محصولاتی هم که تولید میکنند حتی استاندارد های داخل کشور رو هم ندارن و بازهم بخشی از وام اخذ شده رو صرف بند پ برای دور زدن نظارت های دولتی میکنند تا بتوانند کالای تولید شده رو وارد بازار کنند و بخش عمده ای از کالاهای تولید شده بی کیفیت هستن و با هزار جور دغل و کلک وارد بازار شدن و مجوز توزیع دریافت کردند. از خوراکی گرفته تا پوشاک و خودرو . وقتی یه خودرو 15 ساله داره تولید میشه و در تمام این سال ها هر ماه یکی دو مورد مورد آتش سوزی ازش گزارش میشه و هنوزم داره تولید میشه چرا باید به بقیه اجناس ایرانی اعتماد کرد؟
    اگه چندتا یخچال فریزر و لباس شویی و چیزای دیگه هم میبینین که کیفیت داره در اصل تولید ایران نیستن بلکه مونتاژ ایران هستن که آقازاده مربوطه به جای واردات کردن و پرداختن حق گمرک، قطعات رو وارد میکنه و در داخل کشور مونتاژ میکنه و بدون پرداخت حق گمرک همون سود رو به جیب میزنه. که در اینگونه موارد هم نیازی نیست از چنین تولید کننده ای حمایت بشه چون چنین افراد و شرکت هایی درآمد های حاصل رو صرف گسترش اشتغال نمیکنن زیرا به دلیل ماهیت کارشون نیاز به اشتغال زایی ندارن.

در کل جواب من به حمابت از تولید کننده ایرانی نه هست اونم نه بخاطر بی کیفیت بودن بلکه به خاطر اینکه حمایت من از تولید کننده ایرانی کمکی به کشورم نمیکنه و صرفا جیب عده ای از آقازاده ها رو پر پول تر و شکم آقایون رو گنده تر میکنه.

20. 4 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •