تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 38

نام تاپيک: نسل کشی ارامنه به دست ترک های عثمانی

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

این حرف ها واقعا خنده دار است!! بله در هلوکاست هم تعداد زیادی از نازی ها کشته شدند و کسی براشون مراسم سالگرد نمی گیره از جمله خود آلمان چون متجاوز اونها بودند. شما می تونید هزار دلیل هم بیارید که هلوکاست سابقه تاریخی داشت و ... ، هیچ کدوم اینها حتی یک صدم درصد تفاوتی در کل قضیه نمی کنه.
    بالاخره این امریکایی های انجمن روی واقعی خودشون رو نشون دادن.

2. این کاربر از vxp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

درود
    من در کشور تا به حال چنین برخوردی ندیدم در خارج شاید ولی شخصا در کشور ندیدم خوشحال می شم اگه نمونه ای بیان بفرمایید با سپاس.
    وقتی دانشگاه می رفتم (سال 87 فکر می کنم بود) دوستی در دانشگاه بود که به روی فرهنگ و تمدن و تاریخ ایران می نازید و من رو دعوت کرد به یک جلسه و مهمانی فرهنگ و هنر ایرانی همراه با شعر و ... که من هم پذیرفتم و رفتم. اونجا حدود 50 نفر بودن و خب حرف های زیادی شنیدیم. چیزهای جالب مثل اینکه لر و کرد و فارس و ... همه ایرانی هستیم و همگی "نژاد آریایی" هستیم و ... و وطن باید همیشه اولویت اول ما باشه و این چیزها.

وقتی یک لحظه موضوع رسید به هموطنانمون که مهاجر از افغانستان هستند، حتی اونهایی که نسل دوم هستند، اکثر این افراد معتقد بودن این افراد ایرانی نیستند و جزو تاریخ و فرهنگ و تمدن و ... ما به حساب نمیان و خیلی بهتره این افراد رو به نحوی از کشور خارج کنیم. از چندین نفر در اون جلسه شنیدم به نظرشون باید یک سیستم راه اندازی بشه که در کشور بگردند، افغانستانی ها رو پیدا کنند، بگیرند و ببرند به افغانستان و طبیعتا اگه این افراد مقاومتی نشون دادند منطقی است با زور این تصمیم بهشون اعمال بشه و صد البته افرادی که در حال اجرای این دستورات هستند هم حق دفاع از خود دارند پس اگه یک افغانستانی حاضر به همکاری نشد و خواست از خانواده یا اموالش در مقابل این مهاجمان دفاع کنه طبیعتا میشه با خشونت بهشون آسیب هم زد یا حتی اونها رو کشت. این ذهنیتی نیست که در کشور به سختی پیدا بشه. هر وقت از چند نفر که مرتب دم از تاریخ کهن ایران و نژاد آریایی می زنند بپرسید باید در یک جامعه ایده آل با این مهاجران افغانستانی چه کرد احتمالش بالاست یکیشون چنین چیزهایی رو تحویل بده.

نمی دونم ذهنیت شما درباره مهاجران افغانستانی در کشورمون چیست ولی فکر می کنم موافق باشید چنین طرز فکری فاصله چندانی با تفکراتی که اون زمان در عثمانی به خصوص در زمان ایده پردازی این عمل توسط حزب ملی خواهی Young Turks نداره.

بالاخره این امریکایی های انجمن روی واقعی خودشون رو نشون دادن.
    لطفا منظورتون رو واضح بیان کنید. کجای پستی که من دادم نشونه ای از "آمریکایی" بودن داره؟

4. 6 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Suren-iRani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

البته اتحادی هم که در ایران ایجاد شد به دلیل کشتارها و قتل عامهای فجیعی بود که توسط صفویان انجام شد . به نوعی زیر سایه ترس و وحشت و ریختن خون های بی شمار بود که جای پای صفویان رو محکم کرد .
    شاید متُد وحشی گری و قتل عام ها کمی با هم فرق داشته ولی اصل کار پاک سازی عقیدتی و خوراندن زورکی مذهب شیعه به مردمان اون روز بود. وگرنه صفویان به نوعی همون کاری رو کردن که عثمانی ها با ارامنه و پیش از اون تازیان در زمان حمله به ایران کردن .

به نظرم همچین مواردی رو نمیشه به طور قطع اتحاد واقعی و داخلی نام برد .
    از عهد صفوی به عنوان شمشیر دولبه یاد میکنند
    چون بعد از 900 سال دوباره نام ایران زنده شد و کشور به دست یک حکومت ایرانی افتاد و روزگاران تحمیل حاکمیت از سوی بیگانه به پایان رسید
    دوباره حدود ایران سفارتخانه های ایران بروز و ظهور کرد و مردم متوجه شدن ایرانی هستن و کشوری دارن که باید ازش پاسداری کنن . تا قبل از اون ایران به صورت موضوعی از یاد رفته و بر باد رفته تلقی میشد که دیگه امیدی به بازیابیش نبود
    از طرفی شاه اسماعیل صفوی جنایت هایی ازش سر زد و به بسیاری از ایرانی ها و غیر ایرانی ها ظلم شد . غیر شیعیان از شمشیر قزلباش در امان نبودن
    از جمله غیر مسلمانان مثه یهودیان ایران
    سنی ها هم اب خوش از گلوشون پایین نمیرفت
    خیلی هارو کوچ اجباری دادن
    خیلی ها پول گرفتن و مذهبشون رو عوض کردن
    اونایی هم که مقاومت میکردن کشته میشدن
    در واقع گرفتاری امروز ما مقدار خیلی زیادیش از اون زمان وارد جهان بینی ایرانیان شده
    سپاهیان صفوی ارامگاه امام اعظم ابوحنیفه کابلی که از بزرگترین علمای اهل سنت هست (حنفی) رو در بغداد با خاک یکسان کردن
    اینکه بعضی فکر کنن خون ایرانی از بقیه رنگین تره و از دوران باستان تا به امروز رفتارش تمام و کمال مثه انسان های مدرن امروزی بوده واقعیت نداره
    وقتی به تاریخ خیلی دور نگاه میکنیم باید اون کسی یا حکومتی رو که اشتباهات کمتر و افتخارات بیشتری کسب کرده در ردیف بالاتری نسبت به هم دوره های خودش قرار بدیم وگرنه اشتباه رو همه داشتن .و هنوزم داریم.
    ادم کشی هیچوقت قابل توجیه نیس

اگه منظورتون اتحاد بر پایه ملیت هست بنظره من بعد از ورود اعراب هیچوقت به صورت ملی گرایانش که در زمان ساسانیان بود نداشتیم . حتی زمانی رسید که وقتی به یه مسلمان میگفتی هموطن شما کیه میگفت بقیه مسلمان ها . در واقع در برخی بازه های زمانی دین شده ملاک اتحاد نه کشور و مردمش.
    Last edited by Suren-iRani; 14-08-2016 at 03:52.

تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

وقتی دانشگاه می رفتم (سال 87 فکر می کنم بود) دوستی در دانشگاه بود که به روی فرهنگ و تمدن و تاریخ ایران می نازید و من رو دعوت کرد به یک جلسه و مهمانی فرهنگ و هنر ایرانی همراه با شعر و ... که من هم پذیرفتم و رفتم. اونجا حدود 50 نفر بودن و خب حرف های زیادی شنیدیم. چیزهای جالب مثل اینکه لر و کرد و فارس و ... همه ایرانی هستیم و همگی "نژاد آریایی" هستیم و ... و وطن باید همیشه اولویت اول ما باشه و این چیزها.

وقتی یک لحظه موضوع رسید به هموطنانمون که مهاجر از افغانستان هستند، حتی اونهایی که نسل دوم هستند، اکثر این افراد معتقد بودن این افراد ایرانی نیستند و جزو تاریخ و فرهنگ و تمدن و ... ما به حساب نمیان و خیلی بهتره این افراد رو به نحوی از کشور خارج کنیم. از چندین نفر در اون جلسه شنیدم به نظرشون باید یک سیستم راه اندازی بشه که در کشور بگردند، افغانستانی ها رو پیدا کنند، بگیرند و ببرند به افغانستان و طبیعتا اگه این افراد مقاومتی نشون دادند منطقی است با زور این تصمیم بهشون اعمال بشه و صد البته افرادی که در حال اجرای این دستورات هستند هم حق دفاع از خود دارند پس اگه یک افغانستانی حاضر به همکاری نشد و خواست از خانواده یا اموالش در مقابل این مهاجمان دفاع کنه طبیعتا میشه با خشونت بهشون آسیب هم زد یا حتی اونها رو کشت. این ذهنیتی نیست که در کشور به سختی پیدا بشه. هر وقت از چند نفر که مرتب دم از تاریخ کهن ایران و نژاد آریایی می زنند بپرسید باید در یک جامعه ایده آل با این مهاجران افغانستانی چه کرد احتمالش بالاست یکیشون چنین چیزهایی رو تحویل بده.

نمی دونم ذهنیت شما درباره مهاجران افغانستانی در کشورمون چیست ولی فکر می کنم موافق باشید چنین طرز فکری فاصله چندانی با تفکراتی که اون زمان در عثمانی به خصوص در زمان ایده پردازی این عمل توسط حزب ملی خواهی Young Turks نداره.
    متاسفانه هنوز اینجور افرادی که گفتید تعاریف اصلی ملیت رو نمیدونن و چهره میهن دوستان رو مخدوش میکنن
    گروه های انسانی از دو جهت به ملت تبدیل شدن

1- تعهد به خون - ینی گرد امدن انسانها زیر پرچمی که اساسش تشابهات خونی یا نژادی باشه
    2- تعهد به خاک - ینی کانون توجه سرزمین هست فارغ از رنگ پوست یا شکل ظاهری و هرچیزه دیگه ای

کشور ما گزینه دوم هست بهترین نمونه که شباهت زیادی به جهان وطنی ایرانی داره ایالات متحده امریکاس
    Last edited by Suren-iRani; 14-08-2016 at 03:55.

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

آل عثمان در شکنج روزگار

مشرق و مغرب ز خونش لاله زار

عشق را آئین سلمانی نماند

خاک ایران ماند و ایرانی نماند
    Last edited by Captain_America; 15-08-2016 at 05:27.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

متاسفانه هنوز اینجور افرادی که گفتید تعاریف اصلی ملیت رو نمیدونن و چهره میهن دوستان رو مخدوش میکنن

1- تعهد به خون - ینی گرد امدن انسانها زیر پرچمی که اساسش تشابهات خونی یا نژادی باشه
    2- تعهد به خاک - ینی کانون توجه سرزمین هست فارغ از رنگ پوست یا شکل ظاهری و هرچیزه دیگه ای

کشور ما گزینه دوم هست بهترین نمونه که شباهت زیادی به جهان وطنی ایرانی داره ایالات متحده امریکاس
    هیچ کشوری فقط گزینه اول یا دوم نیست. افراد مختلف ذهنیت های مختلف دارند که در هر کشور می تونند وجود داشته باشند. همین که اینقدر در کشور ما دم از "نژاد آریایی" زده میشه یعنی بحث تعهد به خون چیز کوچکی نیست.

9. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

با درود خدمت شما.
    البته منظورم رفتار های در سطح خرد نبود. متاسفانه گه گاه شاهد چنین برخورد های نا شایستی هستیم.
    چون به طور خاص درباره مهاجران افغان پرسیدید باید بگم که من اون ها رو مثل مردم کشور خودم می دونم. زمانی که انگلستان افغانستان رو از ایران جدا کرد خیلی از مردمی که در اون جا زندگی می کردن به خراسان مهاجرت کردن چون خودشون رو ایرانی می دونستن ولی حتی اگه این جوری هم نباشه بالاخره اون ها هم انسان هستن و ما به عنوان ایرانیان که پیرو فرهنگ و منش خاصی هستیم باید بالاترین احترامات رو نسبت به کسانی که به ما پناه اوردن بگزاریم.

لطفا منظورتون رو واضح بیان کنید. کجای پستی که من دادم نشونه ای از "آمریکایی" بودن داره؟
    شما در اون پست پاسخی به کاپتان امریکا داده بودید برای تایید پستتون این رو نوشتم.

11. این کاربر از vxp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

هیچ کشوری فقط گزینه اول یا دوم نیست. افراد مختلف ذهنیت های مختلف دارند که در هر کشور می تونند وجود داشته باشند. همین که اینقدر در کشور ما دم از "نژاد آریایی" زده میشه یعنی بحث تعهد به خون چیز کوچکی نیست.

شما گزینه های دیگه ای اگه داری اضافه کن ببینیم چیه . چون موضوع تاریخی بود 2 گزینه ی کلی رو بیان کردم . اگه میخواید درباره ی دنیای مدرن حرف بزنید به مطلب من ارتباطی نداره
    برای تعریف و دسته بندی گروه های انسانی کسی قادر نیس تک تک بره و از مردم نظرشون رو بپرسه
    مردم نماینده تعیین میکنن
    تمام مردم که در همه زمینه ها کارشناس نیسن
    برای تنظیم منشور حقوق بشر سازمان ملل نرفته از 6 میلیارد نفر تک تک نظر خواهی کنه! چون هر نفر نظرش در مورد حقوق بشر میتونه متفاوت باشه در مورد هر کاری از متخصص اون حوزه نظر میخوان
    برای همبستگی مردم معمولا ملیت- کشور- زبان- مذهب- ایدئولوژی های سیاسی و غیره مورد استفاده قرار گرفته

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض شوی سالانه "نسل کشی ارامنه": تحریف تاریخ و هیزم بر تنور نفرت

عصر ایران ؛ سعید افشار - 24 آوریل هر سال را به عنوان روز کشتار ارامنه توسط ترکان عثمانی یاد می دارند. اگرچه تلاش بر این است که این مقوله به عنوان نسل کشی شناخته شود اما آیا واقعا این نگرش درستی است که گذشته هایی هرچند تلخ را هر لحظه مقابل چشم بیاوریم که تنها نتیجه اش می تواند زنده نگهداشتن و پروراندن انگیزه نفرت و انتقام از دیگران باشد؟

امسال روز 24 آوریل موسوم به روز نسل کشی ارامنه با موضع گیری "پاپ فرانسیس" رهبر کاتولیک های جهان شکل جدیدی گرفت، اگرچه دولت ترکیه سال گذشته از این واقعه ابراز تاسف کرده بود اما ظاهرا منفعت برخی محافل در جهان، داغ نگهداشتن "تنور نفرت" است.

خشونت و کشتار اقوام و گروه های مختلف مردم در دوران مختلف تاریخ متاسفانه به یک رویه زشت و ماندگار تبدیل شده است؛ از همین دیروز که به تاریخ نگاه کنیم موارد زیادی قابل مشاهده است، مانند کشتار مردم سوریه، یمن، لیبی، افغانستان، عراق، پاکستان، مسلمانان برمه و چین، از آن طرف صرب ها، کرووات ها، بوسنیایی ها، آن طرف تر نیجریه، کمی عقب تر ویت کنگ ها وخمرهای سرخ در کامبوج که بنام ایدئولوژی، مسلک، مذهب، دین و حتی آزادی چه کشتارهایی راه انداختند!

اگر قرار بر ذکر مصیبت باشد روس ها در دویست سال اخیر و به ویژه در سال 1320 (74 سال قبل) وقیح ترین و قبیح ترین جنایت ها را در حق مردم ایران، از کرانه های ارس گرفته تا قلب تهران مرتکب شدند؛ قحطی نان در 1320 در تهران نتیجه مصادره سهمیه آرد و گندم نانوایی ها و مردم توسط "سالدات های روس" بوده است.

یا بین سال 1290 تا 1298 خورشیدی بیشترین کشتار مردم مسلمان غرب آذربایجان به ویژه مردم شهرهای ارومیه، سلماس توسط جلوها (دسته های وابسته به داشناکسیون مسیحی) انجام گرفت، مثلا تنها در روز 25 اسفند 1296 که "مارشیمون" رهبر روحانی مسیحیان ارومیه که به دست "اسماعیل آقا سمیتقو"، از سران کُرد ایل شکاک کشته شد، سران وقت مسیحیان به مدت 12ساعت فرمان قتل عام صادر کردند و "جلوها" بیش از ده هزار نفر از مردم ترک ارومیه و سلماس و روستاهای اطراف را کشتند و اموالشان را به غارت بردند و شخصی به نام "پطروس" را به ریاست شهربانی ارومیه گماردند.
    قابل توجه این که در سال های نسل کشی ترک ها توسط "جلوها، روس ها بیشترین حمایت را از ارمنی ها و آسوری ها بعمل آوردند.

این را برای یادآوری برخی محافل نوشتیم وگرنه سخت نافی نفرت، خشونت و بویژه نسل کشی هستیم.

قرار نیست که تاریخ را آنگونه که دوست داریم بنویسند، قرار نیست که آنچه که ما دوست داریم حقیقت داشته باشد، بر این باوریم که همین الان هم همگی از جمله رهبران سیاسی ایران و جهان، روزنامه نگاران، نخبگان و روشنفکران و همه آحاد تلاش کنند که نفرت و خشونت را در خود و جامعه خود و جهان کم کنند. این موضوع با وعظ و خطابه خواندن و صدور بیانیه عملی نیست.

نفرت و خشونت محصول به حاشیه رانده شدن، به حساب نیامدن، آموزش ندیدن و حتی فاصله تکنولوژیک و فقر اطلاعاتی جوامع از همدیگر است.
    باور داریم که عدم رعایت عدالت اجتماعی و رفاهی و سهیم نکردن همه نخبگان در دستاوردهای علمی و موفقیت، موجب خشم، ناشکیبایی و بروز پتانسیل خشونت و حتی قومیت گرایی و در نتیجه کشتارهایی مانند عراق و سوریه و بوسنی و ... خواهد شد.

با تاکید دوباره به محکومیت هر نوع نسل کشی و کشتار جمعی مردم و حتی حیوانات و از بین بردن گیاهان، توصیه دوستانه به ارمنی های مسیحی دنیا این است که زیاد به نبش قبر تاریخ و گذشته ها نپردازند چرا که تاریخ، صفحات تاریکی از جنایات پدران آنها را در خود ثبت کرده است که یادآوری اش، چیزی جز شرمساری برایشان نخواهد داشت و نسل کشی ترک های آذربایجان، یکی از این موارد است.

قطعاً هم کشتن ارامنه و هم قتل ترک ها در آن سال ها (حتی یک نفر) ، اقداماتی غیر انسانی و محکوم هستند که نباید اجازه تکرارشان را داد ولی اگر بخواهیم به نبش قبر بپردازیم و با ماندن در گذشته، بذر نفرت را در حال و آینده بپراکنیم، نتیجه ای جز احیاء خشونت بین آحاد مردم به دست نخواهد آمد و دیگر نه از "تاک" نشان ماند و نه از "تاک نشان".
    امروز، ترک ها و ارمنی های ایران در صلح و مهربانی با یکدیگر زندگی می کنند و جای توقف در گذشته ، چشم به آینده دارند ولی گویا برخی این همزیستی خردمندانه را بر نمی تابند و می کوشند با اصرار بر گذشته ، آن هم "با کتمان برخی واقعیت ها و بزرگ نمایی برخی اتفاقات"، همچنان نفرت پراکنی کنند.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

شما گزینه های دیگه ای اگه داری اضافه کن ببینیم چیه . چون موضوع تاریخی بود 2 گزینه ی کلی رو بیان کردم . اگه میخواید درباره ی دنیای مدرن حرف بزنید به مطلب من ارتباطی نداره
    برای تعریف و دسته بندی گروه های انسانی کسی قادر نیس تک تک بره و از مردم نظرشون رو بپرسه
    مردم نماینده تعیین میکنن
    تمام مردم که در همه زمینه ها کارشناس نیسن
    برای تنظیم منشور حقوق بشر سازمان ملل نرفته از 6 میلیارد نفر تک تک نظر خواهی کنه! چون هر نفر نظرش در مورد حقوق بشر میتونه متفاوت باشه در مورد هر کاری از متخصص اون حوزه نظر میخوان
    برای همبستگی مردم معمولا ملیت- کشور- زبان- مذهب- ایدئولوژی های سیاسی و غیره مورد استفاده قرار گرفته
    شما اصلا دقت نمی کنید. توجه کنید شما ابتدا گفتید:

و من پاسخ دادم:

و حالا شما می فرمایید من گزینه دیگه اضافه کنم ؟! شما خودتون ببینید پاسخ هاتون چه ربطی به مطلبی که شما بهش پاسخ میدید داره!

لطفا یک نگاه به تاپیک زیر بندازید:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

15. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •