تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 10 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 94

نام تاپيک: دلایل دشمنی برخی با میهن و اجداد خود چیست؟ چه هدفی را دنبال میکنند؟

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

پاسخ کلی خودم رو میگم :
    1. (در کل جهان) اگه روزی روشی پیدا بشه که کارآمد تر باشه از دولت ها و کشورها به شکل فعلی باشه ازش حمایت می کنم ، لزوما تجزیه یا استقلال و تشکیل یه دولت جدید همون تکرار سیستم هست.
    2. اینکه دوستان دنبال کلانتر (دیکتاتور) خوب می گردند دردی دوا نخواهد کرد چونکه کسی که در دید شما عادل هست در دید دیگری ظالم هست به طور خلاصه شما با دیکتاتوری مشکلی ندارید تا وقتی که دیکتاتور مورد علاقه خودتون سر کار بشه (مثل پهلوی چی ها)
    3. چرا باید دیکتاتوری (در مورد ایران اعمال برخی شاهان گذشته) تقبیح بشه نه تمجید به همون علت که باید هلوکاست در خود آلمان هم تقبیح بشه بلکه بیشتر از بقیه دنیا.
    4. لزوما چیزی که در گذشته بوده تعین نمیکنه که حال حاضر یا آینده باید چجوری باشه حالا هر چقدر هم الگوی باستانی یا مذهبی بخواهید بیارید.

داره خودمونی میشه Suren-iRani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

کلا پیش فرض اشتباس که همه مسئولین دیکتاتور هستن . اگه اینطوری بخوایم حساب کنیم پدرو مادرهای ما هم دیکتاتور هستن چون مارو مجبور کردن بریم مدرسه. پدرهای که تحصیل فرزندشون براشون مهمه و مدام امار میگیرن که افت تحصیلی نداشته باشن دیکتاتور هستن . استاد دانشگاه تو کلاسش هفت سنگ بازی کنی و از کلاس بیرونت کنه دیکتاتوره . هیشکی نباید به اسب ما بگه یابو یا بالا چشم ما ابروس . همه ازاد باشنو هرکار عشقشون بود انجام بدن . مگر برای همون قبیله ی خودتون نیاز به یه کسی ندارین که امورات مردم رو انجام بده؟ یه گروه 1 ملیون نفری میتونن همشون بگن پول نفت باید به حساب ما ریخته بشه؟ یا باید صرف چه کاری بشه؟ نکنه مثلا یک گروه 6/7 ملیونی برای مذاکره تک تک باید برن با مسئولین دیگر کشورها مذاکره کنن؟ یا برای تقسیم ثروت کشور همه بریزن روی همدیگه هرکی بیشتر تونست سایرین رو بزنه و جیباشو پر کنه!! یا اگر قتلی اتفاق افتاد 200 نفر بخوان حکم خودشون رو صادر کنن و با دست خودشون اجرا کنن؟ این حرفا کاملا با عقل ناسازگاره
    اون پهلوی یه اشتباهی کرد دلیل نمیشه کسی حق داشته باشه بنیان تاریخی کشور رو بخواد از ریشه دربیاره

بارها گفتم بازم میگم بچه های شریف سیستان بلوچستان از هرکسی در هرکجای ایران به نظره من بیشتر تحت فشارن اما هیچوقت ازین حرفای شومی که بعضی مدام تکرار میکنن نمیزنن . افرین به شرف و غیرتشون . اما نمیگم باید سیستم کلی رو تحمل کنن اتفاقا اون سیستم باید سرنگون بشه که نتیجه ی عملکردش شده این.

شما هر سیستمی طراحی کنی اگه قوانینش درست و کامل اجرا نشه سرتاپا مسئولینش فاسد خواهند شد و تا زمانی که دولت از مردم حساب نبره همینه . یه جمله ی نابی بود که میگفت ملتی که الاغاش زیاد بشه الاغ سواراشم زیاد میشن . متاسفانه تمام استانها مملو از الاغ شده . چند روز پیش داشتم اخبارو مرور میکردم رسیدم به یه مسئول بلند پایه ی فنلاندی که با هزینه دولت 3 بار تماس بین المللی داشته و مچش رو گرفتن دادگاهیش کردن و هزینه مکالمه رو ازش پس گرفتن . فنلاند در مبارزه با فساد اداری در رتبه ی سوم جهان هست
    .
    موضوع نسبی هس . هیچکس بی عیب نیس . اونی که بیشترین مزایا و کمترین ایرادات رو داره باید در نظر داشت . کسی ادم بی عیب که مسئولیت مهمی داشته اگه تو کل تاریخ و تو زندگی خودش دیده بیاد بگه کی بوده
    اگه تو تاریخ سراغ داره اسمشو بگه تا پروندشو بررسی کنیم
    بسیار نادره قدرت زیادی یکجا جمع بشه و به فساد منجر نشه حالا بعضیا کمتر بعضیا بیشتر.
    وجود یه کلانتر که با رای مردم زمام امور رو به دست گرفته حتی اگه ایراداتی هم به کارش باشه که طبیعی هست بهتره تا اینکه کلا نباشه (در حال حاضر سیستم بهترش پیدا نشده)
    چون اگه نبود شاید بعضی ادمای عقده ای به عنوان مثال در صدد تخریب تخت جمشید بودن مثل حاجی خلخالی که اگه غیرت ملی نبود و مردم اون خطه مثه بعضیا بی رگ و وطن فروش + نمک نشناس بودن و جلوی اون عمامه رو نمیگرفتن امروز اثری از تخت جمشید نبود

در جایی مثه حجاز که حکومت مرکزی نداشت قبل از اسلام . قبایل یکسره باهمدیگه درگیر بودن و همدیگرو تو این بیابونا سر میبردین و قبیله دیگه برای انتقام می یومد 2 برابر تلفات میگرفت . بسیاری از قبایل بر اثر عدم وجود همین کلانتر از میان رفت و تا نفر اخرشون کشته شد.

. کسی که با فلسفه ی تاریخ اشناس هیچوقت توقع نداره در 1300 یا 2000 سال پیش باید دموکراسی رعایت میشده!!! در کجا دمکراسی به وجه امروزی بوده که ما اینو بخوایم نکته ی منفی در موردشون بدونیم؟ ژاپن دمکراسی بوده؟ چین؟ هند؟ مصر؟ یمن؟ روم؟ شما هرکدوم از اینارو پروندشون رو باز کنی پر از اشتباه یا به قول شما دیکتاتوری موج میزنه . اما مهم اینه که چه کسی اشتباهاتش کمتر بوده بحث سره این نیست که دیکتاتوری نبوده یا اشتباهی رخ نداده . و باید به این مهم توجه داشت که ما وقتی داریم مسائل و اتفاقات 2000 سال پیش رو مرور میکنیم با خط کش همون 2000 سال پیش اون بازه زمانی رو بسنجیم

مثه اینه که من بیام بگم اقا این یمنی ها چقد کند ذهن بودن چرا؟.. چون 1000 سال پیش موشک به کره ماه نفرستادن!!!

چرا فقط ایران؟ چرا دیکتاتورهای نسل کش عثمانی رو تقبیح نمیکنید؟ یا قتل عام های محمود غزنوی در هند؟ یا تیمور لنگ اون ترک خونخوار؟

عزیزم اصلا ما واسه همین اینجا هستیم که دست خائنین و منافقینی که ماسک روشن فکری زدن رو روع کنیم

ما انقدر اینجا مطلب از قتل عام ها و دیکتاتوری های ترک ها و مغول های بیابانگرد و عثمانی های ادم خوار میذاریم تا همه به ذات پلیدشون پی ببرن و بتونن مقایسه ی درستی از اجداد و تاریخ خودشون با ادم هایی که میخوان چهره ی کریه (کریح) برخی بیگانگان رو تطهیر کنن داشته باشن

حالا مسئله برای خیلی ها روشن شد که اگه کسی فقط با دیکتاتوری مشکل داره چرا به دیکتاتوری های حکومت هایی که دشمنان اشکار این مملکت بودن هم نمیپردازه؟ مگه قرار نشد اصل اصالت انسان باشه؟ چطور اونجا به دست اونها اصالت انسان سلاخی بشه توجه برخی رو جلب نمیکنه؟ اون هم از طرف کسانی که اجدادشون به دست همین حکومت ها قتل عام شدن!!!
    اونی که به شما اجازه خیلی از کارارو نمیده یا مشکلات اجتماعی / اقتصادی رو به همه ایرانیان تحمیل کرده حاکمان امروز هستن . پس چه دلیل منطقی برای حمله به تاریخ باقی میمونه؟ اون بیچاره که 1800 سال پیش زندگی میکرده چه گناهی و دخلو تصرفی در اینکه گیره یه عده مرتجع عقب افتاده افتادیم داره؟

با این حرف سایر کاربرا متوجه شدن که لهجه - رفاه - اقتصاد همش بهانس و دشمنی با اصل ایران و ایرانی هس

ب امید روزی که اعتقادات مذهبی هرکس تو ذهن و خونه ی خودش باشه و جایی در سیستم حاکمیت نداشته باشه و همچنین روزی که همه باهم متحد بشن و اون عزیزان رو از پاستور به معابد خودشون برگردونن تا بیشتر از این مردم و میهن به زحمت نع یفتن.
    Last edited by Suren-iRani; 13-08-2016 at 09:46.

3. 2 کاربر از Suren-iRani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

مگه من گفتم خارج از چارچوب دموکراتیک باشه؟

کره شمالی تحت تحریم های بیسابقه ی فلج کنندس و همون یذره کمکی هم که چین پشت پرده بهش نکنه از گرسنگی میمیرن
    اتفاقا همین میتونه یه مثال خوب باشه که وقتی توان و کشش لازم رو برای استقلال نداری پا تو این مسیر نذار . حالا اگرم همچین کاری کردی حداقل جلو زبونتو بگیر تا محاصره همه جانبت نکنن. بقوله بوش که ادم رکی بود : یا با ما هستین یا برضد ما . وقتی هم جایی مستقل بشه اقایون چه شرقی چه غربی تشریف میارن میگن با ما هسین یا ضد ما؟ و اونا هم چون اول راه هستن و از هیچ نظر بنیه ای ندارن تا کمر جلوشون خم میشن و بله قربان گو خواهند شد . و اونام زرنگ تر از این حرفا هستن که بذارن فلان کشور که تحت نفوذشون هست انقدر قدرتمند بشه که برای خودشون جفتک بندازه. پس احتمالا اونطرف خط هم توسری خوردن و تحقیر شدن هست منتها از نوع دیگری
    رفاهش بالاتره منظورت درامد مردمه دیگه درسته؟ خوب اونی که بقیه چیزا مثل صنعت و تکنولوژی رو نداره باس واسه اونم یه هزینه ای بده . دوما وقتی خودش نداشته باشه میشه بازاره مصرف. و اگه اربابان عزیزشون یچی ازشون خواستن و گوش ندادن دیگه اون کالا یا قطعه استراتژیک رو در اختیارش نمیذارن و باید بشینه فقط دعا کنه یا انقد گردنشو کج کنه و باج بده تا دوباره یچیزی بندازن جلوش اونم با کلی تحقیرو تو سری.

یادتون که نرفته راکتور تهران رادیو دارو تولید میکرد اما یه قسمت کارش از خارج وارد میکردن و وقتی درگیریشون بالا گرفت صادراتشو قطع کردن و کلی بیمار فوت شدن . جایی که تازه مستقل شده ده ها برابر اسیب پذیر تر از کشوره مرکزی هست در زمینه های مختلف.

اتفاقا ملاکه چون کسی نمیتونه بره روسیه رو مثل ارامنه شروع کنه به نسل کشی و اصالت انسان رو زیر سوال ببره
    مشکل اینجاس که شما فقط اصالت انسان رو توی اینکه یخچالش پر باشه میبینید
    فلان دارو رو که بهت ندن چن هزار بیمار فوت کنن دیگه اصاات انسان نمیدونید
    یا اگه منافع ملی خودشون ایجاب کنه وسط جنگ با کشور سوم تنهات بذارن مثه قضیه شوروی و چین و اونهمه ادم از بین برن اونا دیگه اصالت انسان نیس
    فقط اگه چنتا ابلح لهجه یه عده رو مسخره کردن اسمون به زمین میچسبه

مغز بگذاشته ای پوست به دندان داری
    اصل بگذاشته پرداخته ای بر پیوست

یا انقد کوچیکو ضعیفو نحیف بشی که بعضی بیان پدر یا مادر گرامی رو بخوابونن رو زمین چکمه رو بذارن بیخ گلوشون فشار بدن اصالت انسان زیر سوال نمیره . همین کردستان عراق .. ایران و دولت مرکزی نرفته بود کمکشون تیکه بزرگش گوششون بود . چقد جالب میشه اگه یه همچین اتفاقی برای جدایی طلب ها بی یفته . ینی به طور مسالمت امیز جدا بشن بعد داعش بیاد سروقتشون (البته اگه بعضی قدرتهای جهانی میل عشون باشه) . بعد در حالی که دارن سلاخی میشن ما این طرف مرز وایسیم بگیم اصالت انسان رو نوش جان کنید ماکه به شما تعهدی نداریم! همون حرفی که اونا قبل از استقلال به ما میزدن.

اونا عضو ناتو هستن خیلی کشورا نیستن
    اونا هم کلی باج دادن و تحقیر شدن که عضوشون کردن . باجو میگیرن چه اولش چه وسطش چه اخرش.

همون کشورهایی که در جهات منافع هم حرکت میکنن به محض اینکه منافع ملی شون ایجاب کنه پشت طرفو خالی میکنن مثه جنگ کره که استالین کلی قول داده بود فلانچیزو میفرستم شما برین جلو اما نفرستاد و تعداد زیادی چینی های بیچاره کشته شدن . به کسی نمیشه سره موضوعات کلان و ملی اعتماد کرد . خودت باید سری تو سرا دربیاری وگرنه پایمال میشی . اوایل که چین داشت قدرت میگرفت امریکا و غربی ها نمیخواستن بین قدرتهای جهانی راش بدن بعد دیدن نه حریفش نمیشن و سودشون در تعامله نه تقابل . بردنش صندلی شورای امنیت عو حق وتو بهش دادن . خیلی چیزا بهش دادن در روابط بین الملل کسی میتونه حقشو بگیره که قدرت داشته باشه اونم در بیشتره زمینه ها .
    با استدلال و اینکه ما دنبال دموکراسی هستیم و بقیه کاری به کار ما نداشته باشن ما فقط چلو کباب و میوه درجه یک بخوریم رفاهمون اوکی باشه و از این نظر اصالت انسانی مون حفظ بشه . نه نمیشه . شما کار نداشته باشی بلاخره زمانی میرسه که میان سر وقتت اونجاس که دیگه دستت خالیه
    عضو پیمان های نظامی شدن هم مسئولیت های خودشو داره . مثلا میگن فلان مقدار سرباز نیروی زرهی هواپیما موشک اتمی شیمیایی باس تو خاکت جا بدی . حالا جرات داری بگو نه!!! چن بار تاحالا شنیدی سربازای امریکایی به زنای ژاپنی تجاوز کردن؟ قرار شده امریکا امنیت ژاپن رو تامین کنه اما ازین کارا هم پیش میاد کسی هم پاسخگو نیس چون گردنشون کلفته. اصالت انسان چیشد پس؟ اون بدبخت به حقش رسید؟
    مثل انگلیس و اتحادیه اروپا . یه مزیت هایی داره عضو اینجور اتحادیه ها بودن اما اشکالو ایراد هم کم نداره .مثلا با اینکه خوده مردم انگلیس راضی نبودن مهاجر هارو تو خاکشون راه بدن اما طبق قوانین اتحادیه هرکس به اندازه ظرفیت و شرایطش باید فلان مقدار مهاجر بپذیره . خوب مردم انگلیس نمیخواستن و خودشون گفتن رای خروج ما ینی خارج شدن مهاجرین و جلوگیری از ورود مسلمانان پاکو پاکیزه. نمیدونم تو سرزمینهای کفر بین اون همه ادم نجس با اون جامعه سرتا پا ایرادشون چرا تا ولشون میکنی پشت دروازه های برلین جمع میشن! مسلمونا خیلی ادمای عجیبی هستن مراقبشون باشین عزیزان
    شما خیلی جالب و احساسی بحث میکنید!
    اولا که اصالت انسان رو بسپرید به خود انسان ها. رفاه اقتصادی هم یکی از خواسته های هر انسانیه. البته یادمون نره که اگر یخچال پر نبود، زندان پر نباشه!!! اصالت انسان هم این نیست که تو زندانها برخی به جرم جدایی طلبی......

ببینید مردم اون کشورها از زندگیشون راضی تر از من و شما هستن! هرچی هم در باب اصالت انسان(از منظر خودتون) و استقلال محض از دولت های غربی و شرقی شعار بدید فایده ای نداره. شما یک دیدگه منفی صرف به قدرت های غربی دارید و خب این مسئله احتمالا سر دراز داره و جای بحثش هم اینجا نیست. ضمنا دانشتون در مورد شاخص های رفاه مردم کشورها بهتر کنید اینطور بهتر میتونید مقایسه کنید که چه کشورهایی موفق بودند. اونوقت اینکه داعش در ایران نفوذ نکرده زیاد براتون افتخار نمیشه یا اینکه کلی موشک آماده به شلیک به سمت تل آویو داریم باعث نمیشه به مملکتتون افتخار کنید. چیزهای دیگری هست که اگر بدونید همه اینها به بهای از دست دادن اون بدست اومده خجالت زده میشید بعنوان یک ایرانی. در دنیا کشورهایی هستن که ارتش رو منحل کردن و گفتن نیازی به ارتش نداریم و دارند زندگیشان را می کنند. شما کجای کارید!
    شما که میخواید به ریش کردهایی که فکر میکنید بعد از استقلالشون گرفتار جنگ با داعش میشن بخندید، تصور بفرمائید که خوزستان و بوشهر از ایران جدا بشه اونوقت در عرض یکسال ببینید که چطور مابقی ایران خالی از سکنه میشه! ...

یک نکته ای در مورد دموکراسی اینکه تو فضای دموکراتیک من میتونم تاریخ کشور رو هم زیر باد انتقاد بگیرم و به آرمان های ملی گرایانه دهن کجی کنم. اونوقت اگر منظور شما از اینکه جلوی اینکارا رو باید گرفت این باشه که زندانها رو انباشته تر کنیم که چیزی ندارم بگم. دیگه هیچ راه دیگه ای نمیبینم که بخواید جلوی اینکارو بگیریم!

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
    Last edited by Mohammad Hosseyn; 13-08-2016 at 12:09.

5. 3 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اصلا گیریم مکانیزمی نباشه این به کسی مجوز برای توهین و تخریب تاریخ میده؟ بااین کار مکانیزم تولید میشه؟ ثانیا اونی که به شما اجازه مستقل شدن نمیده حاکمان امروز هستن . پس چه دلیل منطقی برای حمله به تاریخ باقی میمونه؟ اون بیچاره که 1800 سال پیش زندگی میکرده چه گناهی و دخلو تصرفی در اینکه گیره یه عده مرتجع عقب افتاده ی آدم خوار افتادیم داره؟ اگه قراره کسی مقصر باشه اون پدر مادرهای همه ما هستن که بدون اگاهی که اینا خط فکریشون چیه هدفشون چیه اولویتشون چیه رفتن همچین اشتباهی کردن که چندین نسل رو سوزوندن . فقط کافیه یکی از کتابای اینارو بخونی تا به عمق شعورشون پی ببری. زحمت نکشیدن لای کتابو باز کنن.
    بگذریم ...
    اگه شما معتقد هستید اون افراد به اندازه شما مالک تاریخ کشور هستند پس باید بهشون اجازه بدید دربارش نظر بدهند حتی اگه فکر می کنید اون نظر احمقانه باشه. در نهایت بحث مکانیزم بحث بسیار مهمی است. حرفتون مثل اینه که بگیم چون راهی برای بهبود شرایط اون افراد نیست پس باید ساکت بنشینند. خیر. اون افراد تلاششون رو می کنند. هر چقدر شما بهشون وسیله و ابزار کمتری بدید برای این کار، اونها بیشتر دست اندازی می کنند به چیزهایی که نباید بکنند. این طبیعت است. من حمایت نمی کنم از این کار اون افراد ولی قابل درکه چرا به این چیزها دست آویز می شوند.

مثله همین الان که مردم تحت فشار اقتصادی هستن برن بانک بزنن؟
    اونی که باعث به وجود اومدن این شرایط شده رو باس هدف گرفت نه اینکه شروع کنیم به دزدی
    خوب میترسن . قبلا هم گفتم ازادی هزینه داره . ازادی به ادم ترسو کوچکترین ارتباطی نداره
    به دیگران میگیم برین کاری کنید که بیشترین تاثیر رو بذاره . خوب شما و کل ملت باید بیان تو میدون همه باید هزینه بدن
    ما بریم چماقو شلاقو زندانشو بکشیم اونوقت بعضیا حمام افتاب بگیرن؟
    شما چطور نظر اون جمعیت رو دقیقا میدونید؟ شما هم داری جای سایرین تفکر میکنی و حرف میزنی
    شما اماری داری از تعداد استقلال طلبا؟ شما مدرکی داری که نشون بده فلان استان مردمشون معتقدن مردم سایر استانها از اونها حمایت نمیکنن؟

امید اینجا حرف درستی نیس . چون شما حداقل باید چندین بار برای تغییر وضعیت سعی و تلاشتو بکنی بعد بگی دیگه امیدی نیست . شما چطور از اینده خبر داری که مثلا سیستانی ها بیان برای تغییر کل سیستم بقیه مردم حمایت نمیکنن؟ اینو از کجا فهمیدی؟ هنوز یکبار هم اتفاق نیفتاده که شما عکس العمل سایر مردم رو ببینید که حالا ادعا کنید دیگه نا امید شدن
    من نگفتم نظر اون مردم رو می دونم. اگه دقت کنید (که مشخصه نمی کنید) من در اولین پستم در تاپیک گفتم ریسک خاصی برای تجزیه وجود نداره. من دارم درباره ذهن افرادی که دنبال استقلال هستند صحبت می کنم چون مطالعاتی در این باره داشتم درباره موردهای مختلف در کشورهای مختلف.

بنظره من اینا توجیه ترس و فرار از مسئولیت هست
    سیستمی که خرابه درستش میکنن معمولا نه اینکه به همه چیز پشت کنن و هیچ حرکتی از خودشون برای اصلاح امور نشون ندن بعد بگن امیدی نیس . اصلا کاری رو تاحالا شروع کردن که حالا بخوان ناامید بشن؟
    اول اینکه باید اثبات کنید فلان قومیت به سایر مردم اعتماد ندارن . دو اینکه تا اون سیستم کلی باشه چیزی تغییر نخواهد کرد . ینی بهتره نوک پیکانی رو که به سمت همدیگه نشونه رفتن به سمت منشا اصلی تمام گرفتاریها بگیرن
    من دنبال راه حل هستم و هردو میدونیم مشکل کجاس و به قوله شما تمرکزم رو اون مورد از سال های خیلی دور بوده و روش کار کردم چه تو فضای مجازی چه دنیای واقعی و تو این مسیر با نزدیکان و فکوفامیل زاویه داشتم و این موضوع انقد برام اهمیت داشته که رابطمو کلا قطع کردم . چون رسیدگی به کشور و مردمم برام خیلی مهمتر بوده و هست و فک میکنم ادم بهتره عمرش رو تو راهی صرف کنه که ارزشش رو داشته باشه
    اتفاقا در حد خودم زورم رسیده به اونجاهایی که مد نظر شما و بندس و برام مشکل تراشیدن اما :

اندیشه نه در حبس بماند نه بمیرد ای کله بی اندیش اگر عقل در ان است
    هیچ کس مسئولیتی نسبت به کشور (و تاریخ) نداره. کشور از مردم مالیات می گیره و مسئولیت داره نسبت به مردم. وقتی مردم فکر می کنند نسبت به چیزی که دارند به کشور پرداخت می کنند به اندازه کافی پس نمی گیرند بی اعتمادی ایجاد میشه و وقتی حس کنند امیدی به بهبودی نیست به دنبال تجزیه می روند. شما می فرمایید این مردم باید سیستم رو درست کنند ولی توجه نمی کنید اون فردی که دنبال استقلال است تمام تلاشش رو برای تصحیح سیستم کرده و وقتی نتیجه ای نگرفته حالا به دنبال یک راه حل جدید است.

و می فرمایید من باید ثابت کنم فلان قومیت به سایر مردم اعتماد ندارند، گویی من گفتم قوم X الان دنبال تجزیه هستند. باز هم توجهتون رو به اولین پستم در تاپیک جلب می کنم که گفتم ریسک خاصی از این نظر در کشور وجود نداره و شرایط بطور کلی مناسب است.

متاسفانه برخی مسئولین هنوز اینو نفهمیدن

من مایل نیسم با مردمی که منافع مشترک داریم در دو جبهه مقابل هم قرار بگیرم اما مجبورم به شبهه هایی که متاسفانه از روی ناآگاهی گفته میشه جواب بدم و ستون های تاریخی فرهنگی ایران رو که در حال تخریب هست دوباره ترمیم کنم اگه این کارو نکنم بعضیا دروغ رو به جای حقیقت به خورد مردم میدن .

شما چه راهی رو تاثیر مثبت گذاشتن در کشور میدونید به من هم بگین و بعد با من اگه واقعا به حرفای خودتون اعتقاد دارین همراه بشین . خیلی ها مثل شما ازین حرفا زدن و تا قضیه جدی شده غیبشون زده
    مثلا میتونید از مدیر انجمن بخواین که پست های سیاسی رو حذف نکنن و به کاربرا اخطار ندنو اخراج نکنن؟ یا اگه انجمنی میشناسید که فضای ازادتری داره معرفی کنید تا اونجا به قول شما پست هایی بذاریم که بیشترین تاثیر رو داشته باشه . شما هم باید همراه من باشید اگه واقعا خواهان تغییر شرایط هستین و ارتباطی با کسایی که این مسئله رو بهانه و چماق کردن که بکوبن تو سر ایرانی ندارید

طبیعتا وقتی من فکر نمی کنم ریسک خاصی از این نظر هست دلیلی برای تمرکز بیش از حد نمی بینم وقتی در کشور مشکلات بسیار اساسی تری وجود داره، ولی بله من خواهان این هستم که کشور اقتصاد ایالتی داشته باشه. شما ببینید چه چیزی در این سال ها ایالتهای آمریکا رو کنار هم نگه داشته وقتی زمین تا آسمان تفاوت هست بین بعضی ایالت ها. مهمترین فاکتور اینه که به هر ایالت قدرت تصمیم گیری درباره خیلی مسائل مهم داده شده و اکثر اقتصادشون وابسته به تولیدات داخلی ایالتشون است و نه صدقه سر دولت مرکزی. متاسفانه چنین سیستمی در ایران امکان پذیر نیست (به دلایل واضح که جاش در انجمن نیست) ولی هر تغییری که در مسیری باشه که قدرت به مناطق برگرده من ازش حمایت می کنم.

بعضی از عزیزان که تفکرات مشابه شما دارند با این تغییرات مخالفند چون فکر می کنند اگه به استان ها و مناطق ایالتی قدرت بیشتر اقتصادی و قانون گذاری داده بشه دلشون بیشتر میخواد و بیشتر جدایی طلب میشن!! برام جالبه نظر شما رو در این باره بدونم که حدس می زنم بر اساس بقیه صحبت هاتون شما هم تفکراتی در این راستا داشته باشید.

شما باید طرفو خلع سلاح کنی نه اینکه رو موضع اشتباهت پافشاری کنی (کردها و صدام)
    کردها ام اگه به تاریخ و اجداد عراقی ها توهین کردن حقشونه تحت فشار باشن چون در حال حاضر با عراقی ها جزو یک کشور محسوب میشن و خودشون بغداد رو به رسمیت شناختن
    یه نفر رفته اون سره دنیا واسه نقی اهنگ ساخته شعر خونده عو طبل زده حکم قتلش رو صادر کردن . بعد بحث تاریخ هویت فرهنگ و شناسنامه ملی که وسط میاد هرکس هرچی خواست بگه عو تیریپ روشن فکری عو اینجور چیزا . ینی این بدبختا که انقدر به گردن ایرانیان حق دارن انداره دمپایی نقی هم ارزش ندارن که یکی اومد توهین کرد . با دشمن همدلی عو همزبانی کرد یه اعتراضی بکنیم؟
    از اون طرفم کسایی که با حرفاشون باعث دلخوری اقوام مختلف میشن و تخم کینه عو نفاق میکارن باید به شدت برخورد بشه چون اینها با رفتارشون همچین مسیری رو پیش رو بعضی گذاشتن. اینا جرمشون سنگینتره.
    قضیه کردهای عراق با ایران متفاوته .
    خود صدام میگفت کردها امت عربی رو الوده کردن
    وقتی میخوای تو یه کشوره بیگانه که اکثرا عرب هستن و شما فقط یه اقلیمی نباید به اجدادشون توهین کنی . اصلا معلوم نیس توهین به سایرین چه ربطی به استقلال داره. اونا توهین کنن (که نباید بکنن) شما دنبال راه حل باش نه اینکه انرژیتو صرف مجادله یکنی که ایران 2 هزار سال پیش فلان ایرادو داشت . اصلا سرتا پای تاریخ ایران اشکال . حالا مشکل شما حل شد؟ نه غیر از اینکه دشمن تراشی کنی و مشکلاتتو دو چندان کنی سود دیگه ای نداره ینی اگه کوچکترین روزنه ای برای حل مسالمت امیز موضوع باشه با این کار از بین میره.
    اتفاقا همین مثالی که زدم اینجا صدق میکنه . کسایی که مستقل میشن بسیار اسیب پذیرن . اگه به اغوش میهن برگشته بودن صدام جرات همچین کارایی نداشت که اقلیم کردستان رو تحت فشار بذاره
    نفهمیدم، چند سوال:

1. آیا شما با سرکوب کردن کردها (کاری که صدام کرد) موافقید و از این کارش حمایت می کنید؟
    2. بنا به چیزی که درباره اون آهنگ گفتید، فکر می کنید کسی که به ایران توهین می کنه باید حکم قتلش صادر بشه یا حداقل براش مسئولیت قانونی/جزایی در نظر بگیریم (مثل زندان و ...)؟

کردهای عراق هیچ وقت مستقل نشدند. جزئی از کشور بودند وقتی صدام اون کارها رو کرد. به نظر می رسه شما این وسط کردها رو مقصر می دونید نه کسی که اونها رو کشته!

منم میگم خرابه دارم میگم راه حل ارائه بدید
    برید 50% جرم جنایت کشور هم از آن خودتون بکنید مشکل حل نمیشه
    اونی که از وضعیت موجود داره رنج میبره باید برای تغییر شرایط حریص تر باشه نه اینکه خودش بشینه بگه شماها برین بیشترین تاثیر رو بذارین . خودشم باید یه جنبو جوشی داشته باشه یا نه؟
    شاید اعمالی که بعضی قومیت ها انجام دادن باعث بی اعتمادی برای سایر مردم جامعه هم شده باشه . از اون طرف هم باید به موضوع نگاه کرد . و با خودشون بگن ما بریم سینه سپر کنیم شلاق و زندانشو بکشیم کشته بدیم اینا تو خونه هاشون نشستن حاضر نیستن کوچکترین هزینه ای بدن و اگه کار به جاهای باریک بکشه پشت ما واینمیسن . شاید سایر ایرانی ها هم نسبت به استقلال خواها همچین نظری داشته باشن.

انهایی که تنها به خود می اندیشند براستی بزهکارند
    همه ذهنیت شما حول این می چرخه که اون افراد هستند که باید تسلیم مرکزیت بشوند. کردها مشکلات داشتن با عراق؟ تقصیر خودشون بود این همه ازشون کشته شدن چون حرف از جدایی زدن. قومی بی اعتماد است به جامعه؟ تقصیر خودشونه که بقیه جامعه رو بی اعتماد کردن نسبت به خودشون!

همه دنیا این رو (به جز شما) پذیرفتند که مردم یک منطقه برای خودشون تصمیم می گیرند. در رفراندوم اسکاتلند، فقط مردم اسکاتلند رای دادند. در رفراندوم کاتالان، فقط مردم کاتالان رای دادند. اینکه نظر بقیه چیست بی ربط است. اگه (فرضا) کردستان دنبال جدایی باشه من حق رای نباید داشته باشم چون اهل اونجا نیستم، اگه (فرضا) خوزستان دنبال جدایی باشه من حق رای باید داشته باشم چون اهل اونجا هستم (رای من به عدم جدایی خواهد بود).

این صحبت "تنها به خود اندیشیدن" برای شما هم صدق می کنه. شما هم تنها به خود می اندیشید چون تاریخ و هویت و کشور و ... خودتون رو مهمتر از آزادی و نظر سایر مردم می دونید. حتی برای شما بدتر از اون جدایی طلبان هم هست چون اونها دنبال این نیستند که بر اساس منافعشون برای شما تصمیم بگیرند، شما دنبال این هستید که بر اساس منافعتون برای اونها تصمیم بگیرید.

بستگی داره به جرم . جرم اگه طرف از سره ناچاری و بیچارگی رفته بانک زده خوب این به سیستم حاکم برمیگرده (تازگیا دزدی محتویات یخچال مد شده). اما ما مشکلمون این چیزا نیس . یه عده میخوان کلیت ایران رو زیر سوال ببرن هرجای دنیا همچین چیزی بروز کنه باهش برخورد میکنن این طبیعی هست . میگی دلیل این رفتار وضعیت اقتصادی اجتماعی هست میگم راهش تخریب هستو نیست تاریخ کشور نیس . میگی برو قلب فتنه رو هدف بگیر میگم شمام مثه هر ایرانی دیگه وظیفه داری بیای . میگی نه من همینجا تو خونه تخمه میشکنم شما برین بیشترین تاثیر رو بذارین!!! نشد که

بنده تو پیام رسان ها و فضای مجازی تا جایی که برای مدیر اون سایت انجمن یا وبلاگ مشکلی پیش نیاد با نعلین پوشا مبارزه کردم و قلب غده ی سرطانی رو هدف گرفتم
    اینجا اگه بخوام درباره دلایل وضعیت کنونی کشور حرف بزنم سریع اخراج میکنن

هرکس از بخش تاریخ انجمن دیدن کنه اگه اطلاعات کافی نداشته باشه ممکنه فکر کنه ایران چقدر بد بوده و باید از ایرانی بودن شرمسار بود! میدونید چه کسایی همچین تاپیکایی رو ایجاد کردن . من هم وظبفه خودم میدونم تا برقراری توازن و رفع شبهات تاپیک بزنم و اطلاعاتی رو در این بخش تاریخی انجمن قرار بدم

یچی سربسته بگم تا جدایی (فلان) از حکومت اتفاق نع یفته و مردم نسبت به تاریخ برخی مکاتب اگاهی لازم رو پیدا نکنن و افکار مقدسشون رو با استدلال های عقلی منطقی بررسی نکنن مشکلات اقتصادی اجتماعی و.... حل نمیشه
    میشه بفرمایید کجا با اون کار برخورد می کنند؟ و برخورد مناسب به نظر شما چیست؟ فرض کنید یک نفر جمله زیر رو در یک روزنامه بگه:

"ایران تاریخی بسیار وحشیانه داشته و همه پادشاهان بدون استثنا استعمارگر بودند و ما در حق جهان جنایت ها کردیم و صد رحمت به مغول ها و حالا باید همینطور شرمنده باشیم و امیدوار باشیم اونها ما رو به بزرگواریشون ببخشند."

به نظر شما باید با این شخص چکار کرد؟ اعدام؟ زندان؟ گرفتن حق انتشار؟ هیچ کار؟ جالبه بدونم نظرتون چیست.

"نعلین پوش"
    "غده سرطانی"

فکر می کنم پاسخ اون سوال بالا رو گرفتم. وقتی کسی نظرش با شما فرق می کنه "غده سرطانی" است (که احتمالا معتقدید باید سرش رو زیر آب کرد چون با غده سرطانی این کار رو می کنند و ...) // جایی برای بحث نیست.

بقوله یکی از حکمای یونان : زندگی که یبار مورد بازبینی قرار نگرفته ارزش زیستن نداره
    شما هم که معتقدید زندگی بدون بازبینی ارزش زیستن نداره خواهش می کنم درباره این ذهنیت هاتون یک بازبینی انجام بدید.

تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

اگه شما معتقد هستید اون افراد به اندازه شما مالک تاریخ کشور هستند پس باید بهشون اجازه بدید دربارش نظر بدهند حتی اگه فکر می کنید اون نظر احمقانه باشه. در نهایت بحث مکانیزم بحث بسیار مهمی است. حرفتون مثل اینه که بگیم چون راهی برای بهبود شرایط اون افراد نیست پس باید ساکت بنشینند. خیر. اون افراد تلاششون رو می کنند. هر چقدر شما بهشون وسیله و ابزار کمتری بدید برای این کار، اونها بیشتر دست اندازی می کنند به چیزهایی که نباید بکنند. این طبیعت است. من حمایت نمی کنم از این کار اون افراد ولی قابل درکه چرا به این چیزها دست آویز می شوند.
    من نگفتم نظر اون مردم رو می دونم. اگه دقت کنید (که مشخصه نمی کنید) من در اولین پستم در تاپیک گفتم ریسک خاصی برای تجزیه وجود نداره. من دارم درباره ذهن افرادی که دنبال استقلال هستند صحبت می کنم چون مطالعاتی در این باره داشتم درباره موردهای مختلف در کشورهای مختلف.
    هیچ کس مسئولیتی نسبت به کشور (و تاریخ) نداره. کشور از مردم مالیات می گیره و مسئولیت داره نسبت به مردم. وقتی مردم فکر می کنند نسبت به چیزی که دارند به کشور پرداخت می کنند به اندازه کافی پس نمی گیرند بی اعتمادی ایجاد میشه و وقتی حس کنند امیدی به بهبودی نیست به دنبال تجزیه می روند. شما می فرمایید این مردم باید سیستم رو درست کنند ولی توجه نمی کنید اون فردی که دنبال استقلال است تمام تلاشش رو برای تصحیح سیستم کرده و وقتی نتیجه ای نگرفته حالا به دنبال یک راه حل جدید است.
    و می فرمایید من باید ثابت کنم فلان قومیت به سایر مردم اعتماد ندارند، گویی من گفتم قوم X الان دنبال تجزیه هستند. باز هم توجهتون رو به اولین پستم در تاپیک جلب می کنم که گفتم ریسک خاصی از این نظر در کشور وجود نداره و شرایط بطور کلی مناسب است.
    طبیعتا وقتی من فکر نمی کنم ریسک خاصی از این نظر هست دلیلی برای تمرکز بیش از حد نمی بینم وقتی در کشور مشکلات بسیار اساسی تری وجود داره، ولی بله من خواهان این هستم که کشور اقتصاد ایالتی داشته باشه. شما ببینید چه چیزی در این سال ها ایالتهای آمریکا رو کنار هم نگه داشته وقتی زمین تا آسمان تفاوت هست بین بعضی ایالت ها. مهمترین فاکتور اینه که به هر ایالت قدرت تصمیم گیری درباره خیلی مسائل مهم داده شده و اکثر اقتصادشون وابسته به تولیدات داخلی ایالتشون است و نه صدقه سر دولت مرکزی. متاسفانه چنین سیستمی در ایران امکان پذیر نیست (به دلایل واضح که جاش در انجمن نیست) ولی هر تغییری که در مسیری باشه که قدرت به مناطق برگرده من ازش حمایت می کنم.
    بعضی از عزیزان که تفکرات مشابه شما دارند با این تغییرات مخالفند چون فکر می کنند اگه به استان ها و مناطق ایالتی قدرت بیشتر اقتصادی و قانون گذاری داده بشه دلشون بیشتر میخواد و بیشتر جدایی طلب میشن!! برام جالبه نظر شما رو در این باره بدونم که حدس می زنم بر اساس بقیه صحبت هاتون شما هم تفکراتی در این راستا داشته باشید.
    نفهمیدم، چند سوال:

1. آیا شما با سرکوب کردن کردها (کاری که صدام کرد) موافقید و از این کارش حمایت می کنید؟
    2. بنا به چیزی که درباره اون آهنگ گفتید، فکر می کنید کسی که به ایران توهین می کنه باید حکم قتلش صادر بشه یا حداقل براش مسئولیت قانونی/جزایی در نظر بگیریم (مثل زندان و ...)؟

کردهای عراق هیچ وقت مستقل نشدند. جزئی از کشور بودند وقتی صدام اون کارها رو کرد. به نظر می رسه شما این وسط کردها رو مقصر می دونید نه کسی که اونها رو کشته!
    همه ذهنیت شما حول این می چرخه که اون افراد هستند که باید تسلیم مرکزیت بشوند. کردها مشکلات داشتن با عراق؟ تقصیر خودشون بود این همه ازشون کشته شدن چون حرف از جدایی زدن. قومی بی اعتماد است به جامعه؟ تقصیر خودشونه که بقیه جامعه رو بی اعتماد کردن نسبت به خودشون!

همه دنیا این رو (به جز شما) پذیرفتند که مردم یک منطقه برای خودشون تصمیم می گیرند. در رفراندوم اسکاتلند، فقط مردم اسکاتلند رای دادند. در رفراندوم کاتالان، فقط مردم کاتالان رای دادند. اینکه نظر بقیه چیست بی ربط است. اگه (فرضا) کردستان دنبال جدایی باشه من حق رای نباید داشته باشم چون اهل اونجا نیستم، اگه (فرضا) خوزستان دنبال جدایی باشه من حق رای باید داشته باشم چون اهل اونجا هستم (رای من به عدم جدایی خواهد بود).

این صحبت "تنها به خود اندیشیدن" برای شما هم صدق می کنه. شما هم تنها به خود می اندیشید چون تاریخ و هویت و کشور و ... خودتون رو مهمتر از آزادی و نظر سایر مردم می دونید. حتی برای شما بدتر از اون جدایی طلبان هم هست چون اونها دنبال این نیستند که بر اساس منافعشون برای شما تصمیم بگیرند، شما دنبال این هستید که بر اساس منافعتون برای اونها تصمیم بگیرید.
    میشه بفرمایید کجا با اون کار برخورد می کنند؟ و برخورد مناسب به نظر شما چیست؟ فرض کنید یک نفر جمله زیر رو در یک روزنامه بگه:

"ایران تاریخی بسیار وحشیانه داشته و همه پادشاهان بدون استثنا استعمارگر بودند و ما در حق جهان جنایت ها کردیم و صد رحمت به مغول ها و حالا باید همینطور شرمنده باشیم و امیدوار باشیم اونها ما رو به بزرگواریشون ببخشند."

به نظر شما باید با این شخص چکار کرد؟ اعدام؟ زندان؟ گرفتن حق انتشار؟ هیچ کار؟ جالبه بدونم نظرتون چیست.

"نعلین پوش"
    "غده سرطانی"

فکر می کنم پاسخ اون سوال بالا رو گرفتم. وقتی کسی نظرش با شما فرق می کنه "غده سرطانی" است (که احتمالا معتقدید باید سرش رو زیر آب کرد چون با غده سرطانی این کار رو می کنند و ...) // جایی برای بحث نیست.
    شما هم که معتقدید زندگی بدون بازبینی ارزش زیستن نداره خواهش می کنم درباره این ذهنیت هاتون یک بازبینی انجام بدید.
    نظر بدن اما خوده شما میگی نظر دادن بر اساس داده های تاریخی با خصومت فرق میکنه
    اصلا انتقاد برای اصلاح هست انتقاد که ایرادی نداره
    از طرفی میگین این سیستم باعث شده از لحاظ اقتصادی/اجتماعی ما وضعمون این باشه
    سیستم موجود ملی گراس یا شریعتمدار؟
    کاملا برای من یکی اثبات شده که حاکم تمام سعی خودشو رو برای از بین بردن شناسنامه ی ایرانی داره انجام میده
    پس میهن دوستان رو مقصر ندونید
    چرا؟ چون از 2 حالت خارج نیس به نظره من
    یا مکتبی و سیستمی که بر اساس اون جامعه رو اداره میکنن مشکل داره یا خوده مسئول
    خوب حالا کسی که خودشم اعتراف میکنه میدونه مشکل اصلی کجاس رفته با یجای دیگه گلاویز شده و کوچکترین انتقادی در حرفاش نسبت به اون 2/3 موضوع اساسی نیس ( سیستم حکومتی / مکتب / مسئول و... )
    اینجاس که ادم با خودش فکر میکنه چرا اولویتشون توهین و یا دهن کجی به تاریخ ایران هست؟ مگر نه اینکه خودشون میگن ایراد از اون 2/3 مورده که باعث این کموکاستی ها شده؟ پس چرا تمرکزشون به جای دیگس؟
    اینا که رفتارو گرفتارشون باهمدیگه نمیخونه

کی گفتم راهی نیس؟ اتفاقا هس و اون اتحاد و مبارزس چه تو فضای مجازی چه بیرون
    هرکس به یه سو داره حرکت میکنه معلومه به جایی نمیرسه
    همین وسیله و ابزاری که دیگه تقریبا همه مردم دارن رو چرا ازش استفاده نمیکنین؟ اینترنت یکی از بهترین پایگاه ها میتونه باشه برای اطلاع رسانی - اتحاد - رایزنی برای هماهنگی و یافتن راه های بهتر با هزینه ی کمتر و تاثیر بیشتر. متاسفانه هیچکس ازین پتانسیل استفاده درست نمیکنه جز اینکه بزنن تو سرو کله ی هم
    همین ابزار رو هنوز به طور کامل و درستش ازش استفاده نکردن بعد شما طلب ابزار جدیدتر میکنید؟!!

خیر گفتید از اینکه تغییری ایجاد بشه ناامید شدن به بقیه مردم اعتماد ندارن ! شما اماری داری که بتونه ثابت کنه اعتماد ندارن؟ بعد به من میگین بجای سایرین فکر نکنید شماکه هزارجور فتوا از طرف مردمی دادین که تعدادشون ملیونی هست. استشهاد محلی دارین؟ امضا جمع کردین؟ رو چه حسابی میگین مردم اونجا به بقیه اعتماد ندارن و اکثریت خواهان استقلال هستن؟ این حرف من باعث نمیشه فکر کنید حاکم و وضع موجود رو تایید میکنم فقط چون از من پرسیدین نشون بده منم گفتم اگه به نشون دادن باشه شما باید خیلی چیزای بیشتری رو اثبات کنید تا من
    افرین که زحمت کشیدین و مطالعه کردین لطفا به سایرین هم پیشنهاد کنید تحقیق کنن کتاب بخونن که همه گرفتاری امروز ما از عدم اگاهی سرچشمه میگیره
    اگه مایلید تایپک بزنید و نتیجه ی مطالعاتتون رو با بقیه مشترک بشید مگه قرار نبود از ابزارهایی که در درسترس هستن کمال استفاده رو برای رسیدن به اهداف و اصالت انسان بکنیم؟
    خوب این یک ابزار .. چرا پا پیش نمیذارین؟
    اگه دوست ندارین از طرف شما باشه بدین به من تو انجمن قرارش میدم . اگه خواسین اسمتون رو زیرش ذکر میکنم اگرم نه که هیچی فقط منتشر بشه شاید یه دری گشوده شد شاید یه جرقه ای در افکاره ما ویا سایرین زده شد

خوده مردم که نسبت به هم مسئولیت دارن
    مگه همه با هم پول نذاشتیم دانشگاه ساختیم تعدادی رو فرستادیم اروپا که علوم مدرن رو وارد کشور بکنن؟ همه اینا از جامعس و متعلق به کل مردمه . مگه بچه های یزد در حال خدمت نرفتن مرز اذربایجان و ترکیه سرمای زیر صفر تا زانو توی برف وسط اون کوها نصف شب نگهبانی دادن که سایر مردم امنیت داشته باشن؟ یا اذری مرز سیستان فرقی نمیکنه.. شما برای رفع نیازهای خودت در طول درس خوندن و زندگی کردن و به جایی رسیدن چقدر از امکانات سایر مردم استفاده کردین؟ هزاران هزار بار
    حکومت نه اما به نظره من مردم به گردن هم حق دارن
    اون کسی که پزشک شده از امکانات تمام مردم استفاده کرده که به اینجا رسیده
    همین جامعه هست که مارو به جایی میرسونه حالا بعضیا میخوان نمک به حروم باشن خوب باشن به خودشون مربوطه
    شما منظوره منو از کشور با دولت یکی دونستی
    نه ما مدیون دولت نیسیم این دولت هس که مدیون مردمه و باید پاسخگو باشه
    بقوله پرفسور ریچارد فرای تاریخدان: ما حدودا 40 ساله استیلا دوم اعراب رو داریم تحمل میکنیم
    متاسفانه نه شما و نه محمد اقا درست پست های من رو نمیخونید یا برداشت شخصی خودتون رو دارین که گاهی کاملا با منظوره من در تضاده

گریزی به تاریخ:

در قرون وسطی هم مردم به اندازه ای که پرداخت میکردن رفاه و امکانات نمیگرفتن . چندین اتفاق افتاد که اونارو بیدار کرد یکی موضوع Black Death یا همون مرگ سیاه بود که تاعون اومدو شهر به شهر میکشت و مناطق رو خالی از سکنه میکرد . مردم با خودشون گفتن ماکه کلیسامونو میرفتیم دعامونو میکردیم به پاپ هم کلی پول میدادیم پس چرا خدا باید این بلا رو نازل کنه و همه عزیزان ما بمیرن؟ این تلنگری بود براشون . موضوع دوم حمله ی عثمانی به کنستانتینوپول بود و انتقال کتاب ها به ایتالیای امروزی و کلی مسائل دیگه که روی هم رفته باعث رنسانس در اروپا شد
    نکته اینجاس که مردم اروپا در اکثره موارد نسبت به اتفاقات عکس العمل های خوبی از خودشون نشون دادن ولی ما ملت های شرقی همواره گرفتاره موضوعات ماورا الطبیعه بودیم.
    در رابطه با غده ی سرطانی پاپ و کلیسا در اون زمان غده سرطانی شناخته شدند در صورتی که در سیاست باقی بمونن و با وجود اونهمه جنایتی که کرده بودن اوهارو به کلیسا تپانیدن و درش رو گل گرفتن گفتن هرکس میخواد پولشو بده اینا بخورن بده یا عشاق حرفای ایناس بره گوش بده اما حق تعیین سرنوشت مردم از کلیسا سلب شده
    تمام اینارو گفتم تا به اینجا برسم که وقتی حاکم در حق شما ظلم میکنه زیر یوق همچین سیستمی موندن تقصیره خوده ماس.

بی اعتمادی به دولت رو همه مردم دارن
    پس بجای پیچوندن قضیه و فرار از مسئولیت باهمدیگه متحد بشین و ریشه فساد رو دربیارین . الان باز میاین میگین به انداره کافی دولت پس نمیده!! خو پس منو شما چیکاره ایم؟ همینطوری بشینیم تا رومون خدایی نکرده تخلی کنن؟
    مثه قضیه خانوادس که شوهری به زنش عادت داره توهین کنه فحش بده کتک بزنه . خوب تقصیر از اون زن هم هست که این اقا رو تحمل میکنه و اجازه میده بهش ظلم کنه
    قبلا هم گفتم هنوز کاری انجام ندادن که بگن امیدی به بهبودی نیس کسی نیومده وسط میدون که از میدون به در بشه بعد بگه امیدی نیس نمیشه.
    نکته مهمتر اینکه قبل از حرکت و مواجه شدن با اونا باید ذهن مردم رو از خرافات پاک کنیم . تا دست حکام برای همه رو بشه وگرنه اگه هنوز عده ای فکر کنن یه بنده خدایی نماینده ی کسی است که در سرداب زندگی میکنه همونا میان تو خیابون و به سمت هموطنانشون نشونه میرن و ماشه رو میچکونن!!! چون اونها رهایی رو در تقلید تعبد و تسلیم شدن بی چون و چرا در برابر فرمان اون اقا و مکتبش میدونن در واقع فکر میکنن مکتب اعتقادیشون مهمترین چیزه و همه باید فدای اون بشن . گویی انسانها اومدن برای دین بمیرن!!!
    نگین ابزار نداریم . کاره فرهنگی قدم اول هست که سمپاشی میکنه افکاری رو که به ویروس مسائل اعتقادی گرفتار شده. بهترین وسیله هم همین اینترنت هست . پس اگه واقعا مردشین و دنبال اصلاح امور هستین شروع کنید
    قبلا گفتم بنده سالهاس دارم اینکارو میکنم
    اگه اینجا هم قوانین انجمن بذاره به اون موضوع هم بیشتر از هرچیزه دیگه میپردازم
    نه از کجا فهمیدین اونی که دنبال استقلال هست تمام تلاشش رو برای تصحیح امور کرده؟ این پیش فرض شماست و قابل اثبات نیس
    بالاترین و بدترین عنصر وجود ذهنیت بردگی بین مردمه .

الان چون سرشون تو عراق و سوریه گرمه بهترین موقس که کاره فرهنگیمون رو سرعت ببخشیم البته ادمای ترسو در این دایره نمیگنجن . و قبلا هم گفتم ازادی به ادم ترسو ارتباطی نداره
    افرین به همون مسائل اساسی تر بپرداز چرا نمیپردازی؟ فقط حرفشو میزنی
    درد رو که فهمیدی باس دنبال درمونش بری
    مثه اینکه یه ماشین با عابر تصادف میکنه پای طرف شکسته . نشسته میگه پام شیکست به راننده فحش میده طرف هم فرار میکنه . تا ابد میخوای اونجا وسط خیابون بشینی بگی پام شیکست؟ خوب باید بری دنبال درمان عزیزم
    این که در ایران الان امکان پذیر نیس یکیش همون بیماری مغزی مردمه که شما و کسانی که اعتراض دارن هیچ تلاشی در این رابطه نمیکنن
    شما فکر میکنید تو استان خودتون ازینجور ادما نیستن؟ وقتی مستقل شدین نمیان اراجیف بگن که سیستم باید چه مدلی باشه؟
    پس حتی برای مستقل شدن و نتیجه ی درست درمون گرفتن از این استقلال بازم باید کاره فرهنگی کرد
    چنتا فارغ التحصیل دانشگاه برن این سیستم های مدرن رو برای این بزرگان طوایف - روستاها و شهرها توضیح بدن اصلا حالیشون نمیشه چی به چیه و تا اونارو متقاعد نکنید به شما اجازه کاری رو نخواهند داد چون هزاران ادم پشت سرشون هست که با توجه به همون ذهنیت بردگی . خودشون فکر نمیکنن و فقط منتظرن فلان خان یا بزرگ منطقه یچی بگه و اجراش کنن

شما از طرف من فکر میکنید حرف میزنید امیدوارم پیشگو هم باشید
    من وقتی میگم نمیشه هرکی هرکی باشه منظورم این نیست که دولت سیستم رو تعیین کنه اما اینکه دولتی اصلا نباشه که نمیشه . شما طالافروشی میزنی میان میدزدن باید یه ارگانی باشه این مسئله رو پیگیری کنه یا نه؟ کل قوم x بگردن تا دزد پیدا بشه؟
    بعضیا میخوان اصلا هیچ سیستمی نباشه همچی رو هوا هرکی هرکی . بدونه قانون مگه میشه زندگی کرد؟ برای اجرای قانون هم به قدرت نیاز داریم . باز نگید از دیکتاتور حمایت کردین!!! این مثال رو برای استان مستقل خودتون زدم
    منم از اقتصاد ایالتی حمایت میکنم چون باعث رقابت میشه و این رقابت سودش تو جیب کل مردم میره
    همون دوست اهوازیم که گفتم میگه اینجا 4 تا سوراخ کردن که مثلا مترو راه اندازی کنن اما سالهاس پیشرفتی نداشته گاهی میان 4 تا کلنگ میزنن و میرن . مگه میشه شهر به اون بزرگی مترو نداشته باشه . منتظری میگفت تهران مترو نمیخواد!!!
    یا میگه تمام شرکتهایی که اهواز هستن کارگراشونو از اصفهان میگیرن و بومی هارو راه نمیدن!! یا یه تعداد رو که زمین زیاد داشتن یجا جمع کردن که نیشکر بکارن . قول دادن خودشون رو به عنوان کارگر یا کسایی که مراقبت میکنن از اونجا استخدام کنن . بعد از چند روز کارگر اصفهانی اوردن و دیگه اینارو راه ندادن!!!
    یا رود کارون اندازه یه جوب کوچیک باقی مونده ازش بسکه جلوش سد زدن . بستر رود رو برداشتن فضای سبز درست کردن . پارک عو اینجور چیزا !! یا اب لوله کشی گاهی مثه لجن هست ...
    خوده ما هم اینجا وضعیت خیلی خوبی نسبت به شمال غرب و جنوب غرب نداریم

الان کارمند سراغ دارم که ساعت شروع کاریش در تهران مثلا 8/9 صبح هست اما 4 صبح بلند میشه میره با ماشینش که جای پارک باشه و ماشینشو بذاره تا 8 توی ماشین دوباره میخوابه بعد میره سره کار!!! واقعا غیر قابل تحمله.

موضوع صدام:

چطور فارس زبانا نباید به ترک زبان ها دهن کجی کنن اما ترک زبانا بکنن؟
    کردها اگه به اعراب و اجداد یا لهجشون توهین کردن از اون طرفم باید منتظره پیامدهاش باشن . کسی که به طرف کسی سنگ میندازه باید منتظره سنگ باشه
    من با توهین تخریب عمدی از روی عناد بدونه پشتوانه ی مستند تاریخی مخالفم و باید در حد خودش از اون سو مطالبی گفته بشه که کذب بودن ادعاهای بی پایه و اساس ثابت بشه .
    انتقاد دلسوزانه برای اصلاح امور اشکالی نداره
    هرکس باید به میزان توهینش جواب بگیره . اگه کردها به اعراب توهین کردن در همون قد و قامت و اندازه باید پاسخ منطقی داده بشه نه اینکه بمبارونشون کنن
    کسی که از چراغ قرمز رد میشه دستشو قطع نمیکنن . مثلا 100 دلار جریمش میکنن
    عمل و عکس العمل باید یه مناسبتی باهمدیگه داشته باشن
    اگه کسی به دیگری سیلی زد طرف مقابل حق نداره شمشیر فرو کنه تو شیکمش
    نمیدونم دیگه از این واضح تر چطوری توضیح بدم که شما برداشتت همون چیزی باشه که من میخوام منتقل کنم
    بعضی کاربرا رو مکاتب وارداتی که بخشی از گرفتاریشون بخاطره همونه خیلی حساس هستن ولی یک صدم اون چیزی رو که برای توهین شاهین نجفی به نقی در نظر میگیرن برای اجدادو تاریخو فرهنگ خودشون ندارن .مثال کلی زدم در رابطه با شریعتمدارانه استقلال طلب ایران ستیز سوپردولوکس .. به خودتون نگیرید
    من کردهای عراقو میگم . بنظر شما کردهای ایرانو میگین
    کردهای عراق هم وقتی توهین کنن به اعراب که حالا خوب یا بد زیر مجموعه بغدا هستن حتما اونا هم یکاری میکنن اما قد و قامت عمل و عکس العمل باید یکسان باشه نکته اینجاس
    اگه فقط حرف زد و توهین کرد شما در جواب مدرک تاریخی بذار و دربارش حرف بزن اما حق زندانی عو شکنجه اینجور چیزا نداریم

شما کلا ماجرا رو درست نگرفتی
    وقتی میگم انهایی که تنها به خود می اندیشند بزهکارند ینی بهتره با بقیه مردمشون متحد بشن و سیستم رو عوض کنن . نه اینکه تسلیم سیستم بشن . میبینید چقد از موضوع دورین؟

شما میگی به بقیه مردم اعتماد ندارن منم گفتم نیاز داریم ثابت کنیم این رو . بعد گفتم با این توهین و دهن کجی هایی که کردن شاید بقیه مردم هم به قوم x بی اعتماد شدن و ممکنه بعضیا دلیل کمک نکردنشون این باشه
    برای خودشون تصمیم بگیرن منم قبول دارم
    اما بجای حل کردن مشکل به صورت بنیادی به تخریب رو میاریم
    کسی که تخریب میکنه باید منتظره جوابشم باشه
    اونچیزیکه جلوی رای گیری شمارو گرفته حاکمین هستن چرا به اونها دهن کجی نمیکنید و نقدی بر رفتارشون ندارین؟
    این حرفارو من به دیوار گفته بودم الان دهن باز کرده بود و میگفت متوجه منظورت شدم . درست نخوندن متن یا غالب شدن تراوشات فکریه شما به مطالبی که فرستاده شده احتمالا دلیل بعضی از حرفاتون هست.

هرکی ازادی میخواد بره دنبالش مام گفتیم کمکش میکنیم اما خودش میترسه و جربزه کافی رو نداره و مسئولیت رو میندازه گردن دیگران
    اگه جرات مبارزه ندارین اشکال از شماس
    نگفتم اسلحه دست بگیرین . حداقل مبارزه فرهنگی که میتونید بکنید همونطور که بنده دارم سالها انجام میدم
    اما شما میگین نه نمیشه نمیخوایم نا امیدیم! خوب ناامید باشین تا صبح دولتتون بدمد . ادم تنبل لیاقتش اینه که همین اقایون بهشون حکومت کنن
    غده سرطانی جدایی طلب ها نیسن . سیستم حاکم بر کشوره

من چون از واژه های آخوندی استفاده میکنم بعضی فک میکنن من طرفداره اینا و سیاستهاشونم که باید اسرائیلو محو کنیم عو ازینجور حرفا . نه چون تو انجمن محدودیت داریم مجبورم اینجوری منظورمو برسونم

شما مگه برای حرفاتون سند اوردین که از من سند میخواین؟
    کیا میخوان جدا بشن؟ از کجا متوجه شدید که اکثریت فلان استان رو جدایی طلب ها تشکیل میدن و میخوان از سرزمین اصلی جدا بشن؟
    از کجا متوجه شدید به سایر هموطنانشون بی اعتماد هستن؟
    چطور متوجه شدید از اصلاح سیستم ناامید شدن؟
    از کجا فهمیدین استقلالشون براشون از تاریخو کشورو اجدادشون مهمتره؟

شما از جانب خودت حرف بزن عزیزم نه میلیون ها نفر
    شاید بگید اینها ذهنیت کسانی هست که اینجور افکار رو دارن و شما فقط نقل قول کردین . اوکی . پس اون اقایون اگه بتونن این سوالارو جواب بدن خیلی خوب میشه . چون ما هم خبرهایی به دستمون رسیده که میگه جدایی طلب ها در استان های خودشون در اقلیت هستن . حالا راست یا دروغش با خودشون.

اون کسی که نیاز به بازبینی افکارش داره شمایین که بعد از این همه پست نفهمیدین کی به کیه عو چی به چی فقط از طرف بقیه فکر کردینو جواب دادین

التماس تفکر
    خرد نگهدارتان

تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

شما خیلی جالب و احساسی بحث میکنید!
    اولا که اصالت انسان رو بسپرید به خود انسان ها. رفاه اقتصادی هم یکی از خواسته های هر انسانیه. البته یادمون نره که اگر یخچال پر نبود، زندان پر نباشه!!! اصالت انسان هم این نیست که تو زندانها برخی به جرم جدایی طلبی......

ببینید مردم اون کشورها از زندگیشون راضی تر از من و شما هستن! هرچی هم در باب اصالت انسان(از منظر خودتون) و استقلال محض از دولت های غربی و شرقی شعار بدید فایده ای نداره. شما یک دیدگه منفی صرف به قدرت های غربی دارید و خب این مسئله احتمالا سر دراز داره و جای بحثش هم اینجا نیست. ضمنا دانشتون در مورد شاخص های رفاه مردم کشورها بهتر کنید اینطور بهتر میتونید مقایسه کنید که چه کشورهایی موفق بودند. اونوقت اینکه داعش در ایران نفوذ نکرده زیاد براتون افتخار نمیشه یا اینکه کلی موشک آماده به شلیک به سمت تل آویو داریم باعث نمیشه به مملکتتون افتخار کنید. چیزهای دیگری هست که اگر بدونید همه اینها به بهای از دست دادن اون بدست اومده خجالت زده میشید بعنوان یک ایرانی. در دنیا کشورهایی هستن که ارتش رو منحل کردن و گفتن نیازی به ارتش نداریم و دارند زندگیشان را می کنند. شما کجای کارید!
    شما که میخواید به ریش کردهایی که فکر میکنید بعد از استقلالشون گرفتار جنگ با داعش میشن بخندید، تصور بفرمائید که خوزستان و بوشهر از ایران جدا بشه اونوقت در عرض یکسال ببینید که چطور مابقی ایران خالی از سکنه میشه! ...

یک نکته ای در مورد دموکراسی اینکه تو فضای دموکراتیک من میتونم تاریخ کشور رو هم زیر باد انتقاد بگیرم و به آرمان های ملی گرایانه دهن کجی کنم. اونوقت اگر منظور شما از اینکه جلوی اینکارا رو باید گرفت این باشه که زندانها رو انباشته تر کنیم که چیزی ندارم بگم. دیگه هیچ راه دیگه ای نمیبینم که بخواید جلوی اینکارو بگیریم!

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
    سپردیم به خوده انسانها اما شما فقط یک جنبه ی کار رو در نظر میگیرید . منم جنبه های دیگه ی حفظ اصالت انسان رو گفتم . شما فقط انگشت گذاشتین رو یه نقطش . من گفتم فلانو فلانو هم جزو اصالت انسان محسوب میشه

کجا گفتم جدایی طلب هارو باید زندانی کرد؟

استقلال محض وجود نداره همه دنیا باید باهمدیگه تعامل داشته باشن تا نیازهاشون به بهترین شکل ممکن رفع بشه
    بنظرم شما گمون میکنی که من ازین بسیجی های 2 آتیشه هستم که نه شرقی نه غربی ملاک کارمه . اون مثال هارو هم زدم درباره ی اینکه در جغرافیاهای مهم جهان اینکه فکر کنی میتونی یخچالتو پر کنی کسی هم به کارت کار نداره و نخواهد داشت چیزی جز توهم نیست
    بهتره گاهی هم تاریخ بخونید تا بهتر بتونید مسائل رو تحلیل کنید . وقتی من مثالی میزنم شما به عنوان اصل و ایده آل من میدونیدش
    شما مثال میزنی منم میزنم اما سیاه و سفید به مسئله نگاه نمیکنم . مثه یه طیف که رنگبندی های مختلفی داره شما فقط میخواید بگید باید به این 2/3 تا رنگ توجه کرد . منم میگم خیر رنگهای دیگه هم مهم هستن
    اینکه ایران موفق نبوده یکیش میتونه بخاطره اون چیزی باشه که از سمت بیابانهای حجاز اومد و مردم رو از لحاظ سیستم اندیشیدن ضعیف کرد .برخی اولویت ها و ارزش هاروجابجا کرد و...
    کی امروز میتونه ادعا کنه شاخص رفاه ایران بالاس؟ هیچکس . خوب بجای ترسیدن و شعار دادن و مسئولیت نپذیرفتن باید مشکل اساسی رو برطرف کرد . بعضی نهایت سعی شون در این رابطه پچ پچ کردن تو اندرونی هست . تا زمانی که فقط تو دل و ذهن خودتون نگهش دارین و سایرین رو اگاه نکنید کمترین تغییری حاصل نمیشه . پروسه مسموم کردن افکار مردم قرن هاست داره پیش میره . و ما هم اگه امروز شروع کنیم به سمپاشی سالها زمان میبره تا مردم به تفکر واداشته بشن

داعش یا هر دشمن دیگری نفوذ نکرده افتخار نمیشه؟ یاده سخنگوی امور خارجه امریکا افتادم که گفت حالا سره یه پسر بچرو بریدن که نمیشه اسمشونو گذاشت تروریست . شما هم احتمالا وقتی خودتون گرفتاره یه همچین مصیبت هایی بشین اونوقت هم چهرتون دیدن داره هم شنیدن حرفاتون . الان جاتون امنه راحت از کنارش رد میشین
    شما کلا یچی بجای طرف مقابل میگین بعد جواب میدین
    کی گفتم افتخاره هزاران موشک به سمت اسرائیل نشونه رفته؟
    اتفاقا من میگم کلی کشورهای عربی هستن اونا هیچی نمیگن ما کاسه ی داغتر از آش شدیم؟ اگه خرمشهر رو خدا ازاد کرد بذارین فلسطینم خدا ازاد کنه!!!! بیچاره ها کلی هموطنان ما مخصوصا خوزستانیا کشته شدن تا دوباره شهرو پس گرفتیم بعد اومده میگه خدا ازاد کرد!!!! بابا ای ولاع
    این اقایون خیالات تمدن عذلامی (دین سرچشمه تمدن نیست) در سر میپرورانند و با مسلح کردن چنتا گروه میخوان خاورمیانه رو تو مشت خودشون نگه دارن . با چنتا گروه مسلح که نمیشه
    قدرت به اقتصاد - صنعت - علم - تکنولوژی هست نه به ریشو پشم و ترک نشدن نماز
    بله میدونم سره این موضوع هسته ای انقد مردم و کشور متضرر شده که با پولش میشد کل خاک ایران رو روش یه لایه طلا گرفت
    من فک میکنم چون اونا ازغیرت و بخار بعضیا مطلع هستن میدونن از داخل هیچ تهدیدی متوجهشون نیس . پس فقط میمونه عامل بیرونی . عامل بیرونی رو هم اگه فلان بمب رو داشته باشیم جرات نمیکنن پس کاملا از هر نظر بیمه خواهیم بود اخره ارزوشون اینه.
    در دنیا خیلی از کشورها هستن که سایرین بهشون حمله کردن و اگه همین ارتش نبود هم به خودشون هم به زناشون چند سال متمادی تجاوز میکردن و دارو ندارشون رو میبردن
    یه حرفی بزن با عقل جور دربیاد
    شما کجای کاری . کشورهای میکروسکپی نزدیک قطب شمال که از هیچ نظر هیچ تاثیری نمیتونن تو دنیا داشته باشن رو با بقیه کشورا مقایسه میکنی؟!! اونم خاورمیانه؟!!
    الان چین اگه ارتش نداشت و بنیه نظامیش تا این حد نبود غربی ها ریخته بودن دورش تیکه پارش میکردن و تمام دستاوردهاش که براش ده ها سال زحمت کشیده بود در عرض چند ماه با خاک یکسان میشد (با غربی ها مشکل ندارم)
    شعار نده عزیزم ما همه ی اون چیزی که موجب نارضایتی و این شرایط شده رو شناختیم ولی جرات نداریم نفس بکشیم
    و تو فضای مجازی یا بیرون باهمدیگه گلاویز هسیم اونام همینو میخوان که مشغول باشیم
    فک کردی بخوان تمام قندشکن ها و پیام رسان ها عو سایت عو وبلاگو نمیتونن ببندن؟ مثه اب خوردن همه رو میتونن ببندن اما باز گذاشتن که جوونا سرگرم باشن برن فیسبوک یا سایتهای اونجوری خودشونو خالی کنن با جمیله لاس بزنن عو قرار بذارن . شما تاحالا دیدین مراجع سیگارو قلیون و تریاک و کل مواد مخدر مصرفش رو حرام اعلام کنن؟ نه باو اونا همینو میخوان
    فکر میکنم؟ نه فکر نمیکنم چون گرفتار جنگ با داعش هستن مثکه اخبار جهان رو دنبال نمیکنید
    بازم از همجا بیخبر بودن شما بیشتر خودشو نشون داد . عزیزم استان فارس هم ذخایر نفت داره این اولا . دوما اگه خوزستانیا بخوان جدا بشن من مشکلی باهش ندارم اما باید بدونید که تکثر قومی و فرهنگی بالاس ایرانیان عرب زبان هستن بختیاری ها هم که خودشون رو فرزند کوروش میدونن هستن پس راحت و اسوده بخواب نگران خوزستان و بوشهر نباش تمام اقوام اون منطقه به نظر من به جهان وطنی ایرانی علاقه دارن از جمله یکی از دوستان خودم که اهوازی و عرب زبانه و طایفشون با اون عده کوچیکی که طبل جدایی مزنن قطع ارتباط کردن . ازین شجره نامه های خانوادگی هم دارن اسم بزرگ طایفشون هم حاج عبدالله هست اگه اینجا خوزستانی عرب زبان داریم خوشحال میشم بیشتر اشنا بشیم

با این حساب ما هم تو چارچوب دموکراسی میتونیم به کسانی که دهن کجی میکنن مثله خودشون باهشون رفتار کنیم و به خیلی چیزاشون دهن کجی کنیم . چیزی که عوض داره گله نداره

ببینید من نگفتم کسانی که دهن کجی میکنن باید زندانی کرد اما برخی میگن شما برو جایی که تاثیر داره و باعث شده اینا دهن کجی بکنن رو بگیر!! منم میگم تنهایی که نمیشه بیا باهمدیگه بریم . تا میبینن قضیه جدی شد فلنگو میبندن.مارو متهم میکنن که چون زورمون به حاکم نمیرسه به استقلال طلبها گیر میدیم! اولا گفتم همه با هم به سمت سرنگونی عمامه . ولی شما میگین نه ما نا امید شدیم اما شما جلوی دهن کجی ما حرفی نزن برو با حاکم مبارزه کن!!! همش خودشونو میکشن کنار توقع دارن اوضاع هم عوض بشه.
    برعکس این هم میتونه باشه . ینی بعضی قومیت ها چون زورشون به حاکم نمیرسه برای ارضا عقده هایی که افراد ابلح که عمدتا پایتخت نشین هستن و مسببش بودن به تخریب چهره تاریخ مملکت میپردازن! زرگری در بلخو اهنگر به طوس؟!!
    نعلین پوشا که خودشون دشمن شماره یک ایران و تاریخش هستن
    اگه واقعا از این حکام ناراضی هستین باید به طرز فکر اونها و مکاتبی که خودشتون ادعا میکنن دارن طبق اون زمام داری میکنن دهن کجی کنین.. بعضیا خودشون کفشاشونو چپه پوشیدن اونوقت به کفاش فحش میدن!

بعضیا طوری رفتار میکنن انگار من اومدم سرشون رو گرم کنم که خودم برم حق اونارو بالا بکشم!!! و حرفایی بزنم که از وضعیت موجود راضی باشن!!! من که دارم میگم بیاین به قلب ماجرا بزنیم شماها میترسین به من چه!!!

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

محتوای مخفی: ... 
    نظر بدن اما خوده شما میگی نظر دادن بر اساس داده های تاریخی با خصومت فرق میکنه
    اصلا انتقاد برای اصلاح هست انتقاد که ایرادی نداره
    از طرفی میگین این سیستم باعث شده از لحاظ اقتصادی/اجتماعی ما وضعمون این باشه
    سیستم موجود ملی گراس یا شریعتمدار؟
    کاملا برای من یکی اثبات شده که حاکم تمام سعی خودشو رو برای از بین بردن شناسنامه ی ایرانی داره انجام میده
    پس میهن دوستان رو مقصر ندونید
    چرا؟ چون از 2 حالت خارج نیس به نظره من
    یا مکتبی و سیستمی که بر اساس اون جامعه رو اداره میکنن مشکل داره یا خوده مسئول
    خوب حالا کسی که خودشم اعتراف میکنه میدونه مشکل اصلی کجاس رفته با یجای دیگه گلاویز شده و کوچکترین انتقادی در حرفاش نسبت به اون 2/3 موضوع اساسی نیس ( سیستم حکومتی / مکتب / مسئول و... )
    اینجاس که ادم با خودش فکر میکنه چرا اولویتشون توهین و یا دهن کجی به تاریخ ایران هست؟ مگر نه اینکه خودشون میگن ایراد از اون 2/3 مورده که باعث این کموکاستی ها شده؟ پس چرا تمرکزشون به جای دیگس؟
    اینا که رفتارو گرفتارشون باهمدیگه نمیخونه

کی گفتم راهی نیس؟ اتفاقا هس و اون اتحاد و مبارزس چه تو فضای مجازی چه بیرون
    هرکس به یه سو داره حرکت میکنه معلومه به جایی نمیرسه
    همین وسیله و ابزاری که دیگه تقریبا همه مردم دارن رو چرا ازش استفاده نمیکنین؟ اینترنت یکی از بهترین پایگاه ها میتونه باشه برای اطلاع رسانی - اتحاد - رایزنی برای هماهنگی و یافتن راه های بهتر با هزینه ی کمتر و تاثیر بیشتر. متاسفانه هیچکس ازین پتانسیل استفاده درست نمیکنه جز اینکه بزنن تو سرو کله ی هم
    همین ابزار رو هنوز به طور کامل و درستش ازش استفاده نکردن بعد شما طلب ابزار جدیدتر میکنید؟!!

خیر گفتید از اینکه تغییری ایجاد بشه ناامید شدن به بقیه مردم اعتماد ندارن ! شما اماری داری که بتونه ثابت کنه اعتماد ندارن؟ بعد به من میگین بجای سایرین فکر نکنید شماکه هزارجور فتوا از طرف مردمی دادین که تعدادشون ملیونی هست. استشهاد محلی دارین؟ امضا جمع کردین؟ رو چه حسابی میگین مردم اونجا به بقیه اعتماد ندارن و اکثریت خواهان استقلال هستن؟ این حرف من باعث نمیشه فکر کنید حاکم و وضع موجود رو تایید میکنم فقط چون از من پرسیدین نشون بده منم گفتم اگه به نشون دادن باشه شما باید خیلی چیزای بیشتری رو اثبات کنید تا من
    افرین که زحمت کشیدین و مطالعه کردین لطفا به سایرین هم پیشنهاد کنید تحقیق کنن کتاب بخونن که همه گرفتاری امروز ما از عدم اگاهی سرچشمه میگیره
    اگه مایلید تایپک بزنید و نتیجه ی مطالعاتتون رو با بقیه مشترک بشید مگه قرار نبود از ابزارهایی که در درسترس هستن کمال استفاده رو برای رسیدن به اهداف و اصالت انسان بکنیم؟
    خوب این یک ابزار .. چرا پا پیش نمیذارین؟
    اگه دوست ندارین از طرف شما باشه بدین به من تو انجمن قرارش میدم . اگه خواسین اسمتون رو زیرش ذکر میکنم اگرم نه که هیچی فقط منتشر بشه شاید یه دری گشوده شد شاید یه جرقه ای در افکاره ما ویا سایرین زده شد

خوده مردم که نسبت به هم مسئولیت دارن
    مگه همه با هم پول نذاشتیم دانشگاه ساختیم تعدادی رو فرستادیم اروپا که علوم مدرن رو وارد کشور بکنن؟ همه اینا از جامعس و متعلق به کل مردمه . مگه بچه های یزد در حال خدمت نرفتن مرز اذربایجان و ترکیه سرمای زیر صفر تا زانو توی برف وسط اون کوها نصف شب نگهبانی دادن که سایر مردم امنیت داشته باشن؟ یا اذری مرز سیستان فرقی نمیکنه.. شما برای رفع نیازهای خودت در طول درس خوندن و زندگی کردن و به جایی رسیدن چقدر از امکانات سایر مردم استفاده کردین؟ هزاران هزار بار
    حکومت نه اما به نظره من مردم به گردن هم حق دارن
    اون کسی که پزشک شده از امکانات تمام مردم استفاده کرده که به اینجا رسیده
    همین جامعه هست که مارو به جایی میرسونه حالا بعضیا میخوان نمک به حروم باشن خوب باشن به خودشون مربوطه
    شما منظوره منو از کشور با دولت یکی دونستی
    نه ما مدیون دولت نیسیم این دولت هس که مدیون مردمه و باید پاسخگو باشه
    بقوله پرفسور ریچارد فرای تاریخدان: ما حدودا 40 ساله استیلا دوم اعراب رو داریم تحمل میکنیم
    متاسفانه نه شما و نه محمد اقا درست پست های من رو نمیخونید یا برداشت شخصی خودتون رو دارین که گاهی کاملا با منظوره من در تضاده

گریزی به تاریخ:

در قرون وسطی هم مردم به اندازه ای که پرداخت میکردن رفاه و امکانات نمیگرفتن . چندین اتفاق افتاد که اونارو بیدار کرد یکی موضوع Black Death یا همون مرگ سیاه بود که تاعون اومدو شهر به شهر میکشت و مناطق رو خالی از سکنه میکرد . مردم با خودشون گفتن ماکه کلیسامونو میرفتیم دعامونو میکردیم به پاپ هم کلی پول میدادیم پس چرا خدا باید این بلا رو نازل کنه و همه عزیزان ما بمیرن؟ این تلنگری بود براشون . موضوع دوم حمله ی عثمانی به کنستانتینوپول بود و انتقال کتاب ها به ایتالیای امروزی و کلی مسائل دیگه که روی هم رفته باعث رنسانس در اروپا شد
    نکته اینجاس که مردم اروپا در اکثره موارد نسبت به اتفاقات عکس العمل های خوبی از خودشون نشون دادن ولی ما ملت های شرقی همواره گرفتاره موضوعات ماورا الطبیعه بودیم.
    در رابطه با غده ی سرطانی پاپ و کلیسا در اون زمان غده سرطانی شناخته شدند در صورتی که در سیاست باقی بمونن و با وجود اونهمه جنایتی که کرده بودن اوهارو به کلیسا تپانیدن و درش رو گل گرفتن گفتن هرکس میخواد پولشو بده اینا بخورن بده یا عشاق حرفای ایناس بره گوش بده اما حق تعیین سرنوشت مردم از کلیسا سلب شده
    تمام اینارو گفتم تا به اینجا برسم که وقتی حاکم در حق شما ظلم میکنه زیر یوق همچین سیستمی موندن تقصیره خوده ماس.

بی اعتمادی به دولت رو همه مردم دارن
    پس بجای پیچوندن قضیه و فرار از مسئولیت باهمدیگه متحد بشین و ریشه فساد رو دربیارین . الان باز میاین میگین به انداره کافی دولت پس نمیده!! خو پس منو شما چیکاره ایم؟ همینطوری بشینیم تا رومون خدایی نکرده تخلی کنن؟
    مثه قضیه خانوادس که شوهری به زنش عادت داره توهین کنه فحش بده کتک بزنه . خوب تقصیر از اون زن هم هست که این اقا رو تحمل میکنه و اجازه میده بهش ظلم کنه
    قبلا هم گفتم هنوز کاری انجام ندادن که بگن امیدی به بهبودی نیس کسی نیومده وسط میدون که از میدون به در بشه بعد بگه امیدی نیس نمیشه.
    نکته مهمتر اینکه قبل از حرکت و مواجه شدن با اونا باید ذهن مردم رو از خرافات پاک کنیم . تا دست حکام برای همه رو بشه وگرنه اگه هنوز عده ای فکر کنن یه بنده خدایی نماینده ی کسی است که در سرداب زندگی میکنه همونا میان تو خیابون و به سمت هموطنانشون نشونه میرن و ماشه رو میچکونن!!! چون اونها رهایی رو در تقلید تعبد و تسلیم شدن بی چون و چرا در برابر فرمان اون اقا و مکتبش میدونن در واقع فکر میکنن مکتب اعتقادیشون مهمترین چیزه و همه باید فدای اون بشن . گویی انسانها اومدن برای دین بمیرن!!!
    نگین ابزار نداریم . کاره فرهنگی قدم اول هست که سمپاشی میکنه افکاری رو که به ویروس مسائل اعتقادی گرفتار شده. بهترین وسیله هم همین اینترنت هست . پس اگه واقعا مردشین و دنبال اصلاح امور هستین شروع کنید
    قبلا گفتم بنده سالهاس دارم اینکارو میکنم
    اگه اینجا هم قوانین انجمن بذاره به اون موضوع هم بیشتر از هرچیزه دیگه میپردازم
    نه از کجا فهمیدین اونی که دنبال استقلال هست تمام تلاشش رو برای تصحیح امور کرده؟ این پیش فرض شماست و قابل اثبات نیس
    بالاترین و بدترین عنصر وجود ذهنیت بردگی بین مردمه .

الان چون سرشون تو عراق و سوریه گرمه بهترین موقس که کاره فرهنگیمون رو سرعت ببخشیم البته ادمای ترسو در این دایره نمیگنجن . و قبلا هم گفتم ازادی به ادم ترسو ارتباطی نداره
    افرین به همون مسائل اساسی تر بپرداز چرا نمیپردازی؟ فقط حرفشو میزنی
    درد رو که فهمیدی باس دنبال درمونش بری
    مثه اینکه یه ماشین با عابر تصادف میکنه پای طرف شکسته . نشسته میگه پام شیکست به راننده فحش میده طرف هم فرار میکنه . تا ابد میخوای اونجا وسط خیابون بشینی بگی پام شیکست؟ خوب باید بری دنبال درمان عزیزم
    این که در ایران الان امکان پذیر نیس یکیش همون بیماری مغزی مردمه که شما و کسانی که اعتراض دارن هیچ تلاشی در این رابطه نمیکنن
    شما فکر میکنید تو استان خودتون ازینجور ادما نیستن؟ وقتی مستقل شدین نمیان اراجیف بگن که سیستم باید چه مدلی باشه؟
    پس حتی برای مستقل شدن و نتیجه ی درست درمون گرفتن از این استقلال بازم باید کاره فرهنگی کرد
    چنتا فارغ التحصیل دانشگاه برن این سیستم های مدرن رو برای این بزرگان طوایف - روستاها و شهرها توضیح بدن اصلا حالیشون نمیشه چی به چیه و تا اونارو متقاعد نکنید به شما اجازه کاری رو نخواهند داد چون هزاران ادم پشت سرشون هست که با توجه به همون ذهنیت بردگی . خودشون فکر نمیکنن و فقط منتظرن فلان خان یا بزرگ منطقه یچی بگه و اجراش کنن

شما از طرف من فکر میکنید حرف میزنید امیدوارم پیشگو هم باشید
    من وقتی میگم نمیشه هرکی هرکی باشه منظورم این نیست که دولت سیستم رو تعیین کنه اما اینکه دولتی اصلا نباشه که نمیشه . شما طالافروشی میزنی میان میدزدن باید یه ارگانی باشه این مسئله رو پیگیری کنه یا نه؟ کل قوم x بگردن تا دزد پیدا بشه؟
    بعضیا میخوان اصلا هیچ سیستمی نباشه همچی رو هوا هرکی هرکی . بدونه قانون مگه میشه زندگی کرد؟ برای اجرای قانون هم به قدرت نیاز داریم . باز نگید از دیکتاتور حمایت کردین!!! این مثال رو برای استان مستقل خودتون زدم
    منم از اقتصاد ایالتی حمایت میکنم چون باعث رقابت میشه و این رقابت سودش تو جیب کل مردم میره
    همون دوست اهوازیم که گفتم میگه اینجا 4 تا سوراخ کردن که مثلا مترو راه اندازی کنن اما سالهاس پیشرفتی نداشته گاهی میان 4 تا کلنگ میزنن و میرن . مگه میشه شهر به اون بزرگی مترو نداشته باشه . منتظری میگفت تهران مترو نمیخواد!!!
    یا میگه تمام شرکتهایی که اهواز هستن کارگراشونو از اصفهان میگیرن و بومی هارو راه نمیدن!! یا یه تعداد رو که زمین زیاد داشتن یجا جمع کردن که نیشکر بکارن . قول دادن خودشون رو به عنوان کارگر یا کسایی که مراقبت میکنن از اونجا استخدام کنن . بعد از چند روز کارگر اصفهانی اوردن و دیگه اینارو راه ندادن!!!
    یا رود کارون اندازه یه جوب کوچیک باقی مونده ازش بسکه جلوش سد زدن . بستر رود رو برداشتن فضای سبز درست کردن . پارک عو اینجور چیزا !! یا اب لوله کشی گاهی مثه لجن هست ...
    خوده ما هم اینجا وضعیت خیلی خوبی نسبت به شمال غرب و جنوب غرب نداریم

الان کارمند سراغ دارم که ساعت شروع کاریش در تهران مثلا 8/9 صبح هست اما 4 صبح بلند میشه میره با ماشینش که جای پارک باشه و ماشینشو بذاره تا 8 توی ماشین دوباره میخوابه بعد میره سره کار!!! واقعا غیر قابل تحمله.

موضوع صدام:

چطور فارس زبانا نباید به ترک زبان ها دهن کجی کنن اما ترک زبانا بکنن؟
    کردها اگه به اعراب و اجداد یا لهجشون توهین کردن از اون طرفم باید منتظره پیامدهاش باشن . کسی که به طرف کسی سنگ میندازه باید منتظره سنگ باشه
    من با توهین تخریب عمدی از روی عناد بدونه پشتوانه ی مستند تاریخی مخالفم و باید در حد خودش از اون سو مطالبی گفته بشه که کذب بودن ادعاهای بی پایه و اساس ثابت بشه .
    انتقاد دلسوزانه برای اصلاح امور اشکالی نداره
    هرکس باید به میزان توهینش جواب بگیره . اگه کردها به اعراب توهین کردن در همون قد و قامت و اندازه باید پاسخ منطقی داده بشه نه اینکه بمبارونشون کنن
    کسی که از چراغ قرمز رد میشه دستشو قطع نمیکنن . مثلا 100 دلار جریمش میکنن
    عمل و عکس العمل باید یه مناسبتی باهمدیگه داشته باشن
    اگه کسی به دیگری سیلی زد طرف مقابل حق نداره شمشیر فرو کنه تو شیکمش
    نمیدونم دیگه از این واضح تر چطوری توضیح بدم که شما برداشتت همون چیزی باشه که من میخوام منتقل کنم
    بعضی کاربرا رو مکاتب وارداتی که بخشی از گرفتاریشون بخاطره همونه خیلی حساس هستن ولی یک صدم اون چیزی رو که برای توهین شاهین نجفی به نقی در نظر میگیرن برای اجدادو تاریخو فرهنگ خودشون ندارن .مثال کلی زدم در رابطه با شریعتمدارانه استقلال طلب ایران ستیز سوپردولوکس .. به خودتون نگیرید
    من کردهای عراقو میگم . بنظر شما کردهای ایرانو میگین
    کردهای عراق هم وقتی توهین کنن به اعراب که حالا خوب یا بد زیر مجموعه بغدا هستن حتما اونا هم یکاری میکنن اما قد و قامت عمل و عکس العمل باید یکسان باشه نکته اینجاس
    اگه فقط حرف زد و توهین کرد شما در جواب مدرک تاریخی بذار و دربارش حرف بزن اما حق زندانی عو شکنجه اینجور چیزا نداریم

شما کلا ماجرا رو درست نگرفتی
    وقتی میگم انهایی که تنها به خود می اندیشند بزهکارند ینی بهتره با بقیه مردمشون متحد بشن و سیستم رو عوض کنن . نه اینکه تسلیم سیستم بشن . میبینید چقد از موضوع دورین؟

شما میگی به بقیه مردم اعتماد ندارن منم گفتم نیاز داریم ثابت کنیم این رو . بعد گفتم با این توهین و دهن کجی هایی که کردن شاید بقیه مردم هم به قوم x بی اعتماد شدن و ممکنه بعضیا دلیل کمک نکردنشون این باشه
    برای خودشون تصمیم بگیرن منم قبول دارم
    اما بجای حل کردن مشکل به صورت بنیادی به تخریب رو میاریم
    کسی که تخریب میکنه باید منتظره جوابشم باشه
    اونچیزیکه جلوی رای گیری شمارو گرفته حاکمین هستن چرا به اونها دهن کجی نمیکنید و نقدی بر رفتارشون ندارین؟
    این حرفارو من به دیوار گفته بودم الان دهن باز کرده بود و میگفت متوجه منظورت شدم . درست نخوندن متن یا غالب شدن تراوشات فکریه شما به مطالبی که فرستاده شده احتمالا دلیل بعضی از حرفاتون هست.

هرکی ازادی میخواد بره دنبالش مام گفتیم کمکش میکنیم اما خودش میترسه و جربزه کافی رو نداره و مسئولیت رو میندازه گردن دیگران
    اگه جرات مبارزه ندارین اشکال از شماس
    نگفتم اسلحه دست بگیرین . حداقل مبارزه فرهنگی که میتونید بکنید همونطور که بنده دارم سالها انجام میدم
    اما شما میگین نه نمیشه نمیخوایم نا امیدیم! خوب ناامید باشین تا صبح دولتتون بدمد . ادم تنبل لیاقتش اینه که همین اقایون بهشون حکومت کنن
    غده سرطانی جدایی طلب ها نیسن . سیستم حاکم بر کشوره

من چون از واژه های آخوندی استفاده میکنم بعضی فک میکنن من طرفداره اینا و سیاستهاشونم که باید اسرائیلو محو کنیم عو ازینجور حرفا . نه چون تو انجمن محدودیت داریم مجبورم اینجوری منظورمو برسونم

شما مگه برای حرفاتون سند اوردین که از من سند میخواین؟
    کیا میخوان جدا بشن؟ از کجا متوجه شدید که اکثریت فلان استان رو جدایی طلب ها تشکیل میدن و میخوان از سرزمین اصلی جدا بشن؟
    از کجا متوجه شدید به سایر هموطنانشون بی اعتماد هستن؟
    چطور متوجه شدید از اصلاح سیستم ناامید شدن؟
    از کجا فهمیدین استقلالشون براشون از تاریخو کشورو اجدادشون مهمتره؟

شما از جانب خودت حرف بزن عزیزم نه میلیون ها نفر
    شاید بگید اینها ذهنیت کسانی هست که اینجور افکار رو دارن و شما فقط نقل قول کردین . اوکی . پس اون اقایون اگه بتونن این سوالارو جواب بدن خیلی خوب میشه . چون ما هم خبرهایی به دستمون رسیده که میگه جدایی طلب ها در استان های خودشون در اقلیت هستن . حالا راست یا دروغش با خودشون.

اون کسی که نیاز به بازبینی افکارش داره شمایین که بعد از این همه پست نفهمیدین کی به کیه عو چی به چی فقط از طرف بقیه فکر کردینو جواب دادین

التماس تفکر
    خرد نگهدارتان
    "التماس تفکر"
    "خرد نگهدارتون"

این چیزها رو که آدم می شنوه فکر می کنه در یک بحث جدی نیست و با یک ترول طرف هست. به احترام انجمن یک پست دیگه هم با شما میام و بعدش بحث رو می سپارم به مخاطبان.

1. کماکان معتقدید من دارم میگم فلان استان به دنبال تجزیه هستند! در حالی که من در اولین پستم گفتم این مسئله اصلا در کشور ما در مقیاس قابل توجهی وجود نداره و بحث ما کاملا تئوری است. در یک بحث تئوری کسی نمی تونه از جانب شخص دیگه حرف بزنه. شما پست سر هم من رو متهم می کنید که پستتون رو نمی خونم ولی این انتقاد بیشتر از همه به خودتون وارد هست که یک دلیل دیگه است که آدم تصور می کنه با یک ترول طرف هست. شما از من آمار میخواید که بگم کدوم استان چه چیزی فکر می کنه وقتی من بارها به شما گفتم به نظر من تفکر جدایی طلب در کشور به شکل قابل توجه وجود نداره.

2. اینکه ایدئولوژی در قدرت چه چیزی است (شریعتگرایی یا ملی گرایی) صرفا تفاوت در ظاهر است چون ملی گرایی خودش نوعی ذهنیت بنیادگرایانه و شبه مذهبی است. این ذهنیت که ملی گرایی جلوی تجزیه طلبی رو می گیره بارها و بارها نقضش رو شاهد بودیم. درسته در تاریخ ما ملی گرایی همراه با زور تونسته جلوی تجزیه طلبی رو در بعضی مواقع بگیره ولی فاکتور تاثیر گذار زور بوده و نه ملی گرایی.

3. درباره چیزهایی که گفتید درباره سیستم حاکم من با شما موافقم، بحث ما اصلا این نیست و جای این بحث در انجمن نیست. موافق نبودن با چیزی که شما در نظر دارید به این معنی نیست که سیستم فعلی خوب است.

تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

"التماس تفکر"
    "خرد نگهدارتون"

این چیزها رو که آدم می شنوه فکر می کنه در یک بحث جدی نیست و با یک ترول طرف هست. به احترام انجمن یک پست دیگه هم با شما میام و بعدش بحث رو می سپارم به مخاطبان.

1. کماکان معتقدید من دارم میگم فلان استان به دنبال تجزیه هستند! در حالی که من در اولین پستم گفتم این مسئله اصلا در کشور ما در مقیاس قابل توجهی وجود نداره و بحث ما کاملا تئوری است. در یک بحث تئوری کسی نمی تونه از جانب شخص دیگه حرف بزنه. شما پست سر هم من رو متهم می کنید که پستتون رو نمی خونم ولی این انتقاد بیشتر از همه به خودتون وارد هست که یک دلیل دیگه است که آدم تصور می کنه با یک ترول طرف هست. شما از من آمار میخواید که بگم کدوم استان چه چیزی فکر می کنه وقتی من بارها به شما گفتم به نظر من تفکر جدایی طلب در کشور به شکل قابل توجه وجود نداره.

2. اینکه ایدئولوژی در قدرت چه چیزی است (شریعتگرایی یا ملی گرایی) صرفا تفاوت در ظاهر است چون ملی گرایی خودش نوعی ذهنیت بنیادگرایانه و شبه مذهبی است. این ذهنیت که ملی گرایی جلوی تجزیه طلبی رو می گیره بارها و بارها نقضش رو شاهد بودیم. درسته در تاریخ ما ملی گرایی همراه با زور تونسته جلوی تجزیه طلبی رو در بعضی مواقع بگیره ولی فاکتور تاثیر گذار زور بوده و نه ملی گرایی.

3. درباره چیزهایی که گفتید درباره سیستم حاکم من با شما موافقم، بحث ما اصلا این نیست و جای این بحث در انجمن نیست. موافق نبودن با چیزی که شما در نظر دارید به این معنی نیست که سیستم فعلی خوب است.
    سلام

درباره ی ترول:
    چون در فضای مجازی لحن جملات مشخص نیس معمولا اینجور سوتفاهمات پیش میاد
    بنده برای ایجاد جو دوستانه در انجمن گاهی بین حرفام یه شوخی هم میکنم
    و چون محدودیت داریم در مورد مسائل اعتقادی مجبورم از نعلین پوش یا امثال این استفاده کنم مثلا چی بگم که منظورمو برسونه شما بگو

عزیزم من از تعداد حرفی زدم؟
    اینو گفتم:
    در چند سال اخیر دشمنی و خصومت و گاه اعمال تجزیه طلبانه در برخی نقاط ایران پر رنگ تر شده
    پر رنگ تر شده حتما معنیش اینه که تعدادشون بیشتر شده؟ نه منظور اینه که همون تعداد کمی که دربارش حرف میزنیم بیشتر دارن تبلیغات میکنن و موضوع رو علنی تر کردن

خیر ملی گرایی الزاما بنیاد گرا نیست چون به تکامل و اصلاحات هم میتونه معتقد باشه . ولی به کلام رسول ممقانی نمیشه دست زد از الف تا ی باید همونو انجام بدی . اینکه پهلوی ها یا هرکس دیگه از ملی گرایی برای سرکوب یا اعمال قدرت استفاده کردن باعث نمیشه کل ماجرا رو زیر سوال ببریم . اشکال از اونا بوده نه ملی گرایی . کجای ملی گرایی گفته جلوی لهجه فلان قوم رو بگیر؟ اونها نظر شخصی خودشون بوده
    شاید دلیل اینکه اکثرا فاکتور تاثیر گذار زور بوده بخاطره همین کار نکردن روی وحدت و اموزش ندادن به مردم درباره اینکه ایران در دلش انبوهی از اقوام و لهجه ها رو داره و این چیزه بدی نیس موضوع خیلی عادیه و نباید با اون مثه وصله ی نچسب یا عضو فلج رفتار کرد

ملی گرایی نمیتونه جلوی تجزیه رو بگیره اما از اون طرف هم میتونه به اتحاد کمک کنه . بستگی داره تجزیه طلبا از چی ناراضی باشن و کلا هدفشون از استقلال چیه گاهی موضوعات اقتصادی بهانس برای سرپوش گذاشتن روی خصومت های شخصی . یا ممکنه اصلا بعضی از دشمن پول گرفته باشن که کشور رو قطعه قطعه کنن!
    (الان باز میان میگن تو با اینا دستت تو یه کاسه هست . بجای اینکه به مردم خودت توجه کنی همه ی حواست دنبال نابود کردن اسرائیله!!!)
    همون اولم گفتم !-مردم 2-کشور
    منظورم از کشور دولت نیست کلیت ایران هست

12. این کاربر از vxp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال manuch's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

درود بر هم میهنان عزیز
    در چند سال اخیر دشمنی و خصومت و گاه اعمال تجزیه طلبانه در برخی نقاط ایران پر رنگ تر شده
    ایا با این موضوع موافقید؟ به نظره شما این اشخاص چه هدفی را دنبال میکنند؟ ایده آل انها چیست؟
    ایا لهجه بهانه است یا انقدر مهم است که کلیت ایران / تاریخ / فرهنگ ... را نشانه ر"وند؟
    نقش جامعه به چه میزان در دور کردن و خط کشی بین ایرانیان در رابطه با این مسئله موثر بوده؟ مثل جک ها و ضرب المثل های قومی ...
    مشکل دولتیه. حدود 15 سال پیش یه بنده خدایی اسناد و مدارک تصویری عرضه کرد مبنی بر نیمه کاره بودن تخت جمشید که هیچ وقت دولت بهش نپرداخته. تو گوگل بزن تخت جمشید نیمه کاره ببین چه چیزهایی میاد ولی چرا دولت نمی پردازه؟!!
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •