تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: دیه پرداختی مقدارش مشخص شده؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه fa_shinobi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض دیه پرداختی مقدارش مشخص شده؟

سلام دوستان
    من یه سوال خیلی مهم و فوری دارم. امیدوارم کسی بتونه کمک کنه.
    من حدود دو سال پیش زمان عبور از خیابون ماشین بهم زد و پام شکست. چند ماه بعد از عمل جراحی و قرار دادن پلاتین توی پام، به دلیل بی کیفیت بودن، پلاتین شکست و مجبور شدم برای بار دوم عمل کنم. چون هزینه ها زیاد بود قبل از عمل دوم، مقداری از دیه را علی الحساب از بیمه گرفتم. الان یک سال از عمل دوم میگذره و هنوزم خوب نشده. یکی از آشناهامون چند روز پیش حرفی زد که خیلی اعصابمو بهم ریخت. گفت زمانی که شما علی الحساب از بیمه پولی رو دریافت میکنید بیمه همون موقع، مقدار ثابتی رو به عنوان دیه برای شما مشخص میکنه که دیگه تغییری نمیکنه. حالا اگه شما درمانت طول بکشه و پول دیه از اون مقدار بیمه بیشتر بشه باید باقی پول رو از راننده بگیری. آیا این حرف درسته؟ ما سرو کارمون با راننده میفته؟ راننده آه در بساط نداره.
    Last edited by fa_shinobi; 10-08-2016 at 00:21.

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

دیه الزاما به نرخ روز هست ولی مورد شما که علی الحساب هست به این صورت محاسبه میشه :
    مثلاً : شکستی (8%) + ارش ابزار ارتوپد (4%) = 12% کل دیه شما
    شما علی الحساب 50% از اون 12% درصد رو که میشه 6% به نرخ دیه سال قبل گرفتید.
    حالا 6% باقی مانده رو به نرخ امسال دریافت می کنید.

3. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

دیه الزاما به نرخ روز هست ولی مورد شما که علی الحساب هست به این صورت محاسبه میشه :
    مثلاً : شکستی (8%) + ارش ابزار ارتوپد (4%) = 12% کل دیه شما
    شما علی الحساب 50% از اون 12% درصد رو که میشه 6% به نرخ دیه سال قبل گرفتید.
    حالا 6% باقی مانده رو به نرخ امسال دریافت می کنید.
    ممنون. این قسمت رو متوجه شدم.
    حالا سوالم اینه که اون مقدار ثابت هست یا اینکه افزایش پیدا میکنه؟ مثلا طول درمان 6 ماه طول بکشه یا 12 ماه... آیا این تفاوتی در دیه داره؟
    و اینکه آیا ما باید هزینه ای رو از راننده بگیریم؟

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

ممنون. این قسمت رو متوجه شدم.
    حالا سوالم اینه که اون مقدار ثابت هست یا اینکه افزایش پیدا میکنه؟ مثلا طول درمان 6 ماه طول بکشه یا 12 ماه... آیا این تفاوتی در دیه داره؟
    و اینکه آیا ما باید هزینه ای رو از راننده بگیریم؟
    مبلغ علی الحساب از مبلغ قطعی هست ممکنه شما اون موقع نظر یه پزشکی قانونی براتون کامل نشده باشه و فقط شکستگی باشه که اون رو بیمه داده حالا ارش ناشی از تعبیه ابزار هم اضافه شده اینم با بیمه هست فقط اگه از سثف تعهد بیمه نامه بالاتر بره با راننده هست مازادش.

6. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

مبلغ علی الحساب از مبلغ قطعی هست ممکنه شما اون موقع نظر یه پزشکی قانونی براتون کامل نشده باشه و فقط شکستگی باشه که اون رو بیمه داده حالا ارش ناشی از تعبیه ابزار هم اضافه شده اینم با بیمه هست فقط اگه از سثف تعهد بیمه نامه بالاتر بره با راننده هست مازادش.
    ممنون
    پس به راننده ربطی نداره. بنظر هم غیر منطقی میومد.
    ببخشید من چند سوال دیگه هم داشتم. ما بعد از شکستگی پلاتین و قبل از عمل جراحی دوم علی الحساب را گرفتیم. الان یک سال از عمل دوم گذشته و هنوز خوب نشده.
    1. آیا هر چی زمان خوب شدن من بیشتر طول بکشه دیه رو بیشتر میکنه؟(در صورتی که در آینده خوب شه و نقص عضوی در کار نباشه)
    2. اگر نقص عضو در کار باشه چی؟ مقدار دیه تغییری میکنه؟
    بعد اینکه آیا کلمه "معیوب" با کلمه "نقض عضو" تفاوت داره؟ آخه یکی میگفت اگه پزشک خودتون (توی فرم نظرخواهی از پزشک معالج) نقص عضو بنویسه خوبه، ولی اگه اینکارو نکرد، بنویسه معیوبه و عوارض داره و... و اینا تفاوت دارن.

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

ممنون
    پس به راننده ربطی نداره. بنظر هم غیر منطقی میومد.
    ببخشید من چند سوال دیگه هم داشتم. ما بعد از شکستگی پلاتین و قبل از عمل جراحی دوم علی الحساب را گرفتیم. الان یک سال از عمل دوم گذشته و هنوز خوب نشده.
    1. آیا هر چی زمان خوب شدن من بیشتر طول بکشه دیه رو بیشتر میکنه؟(در صورتی که در آینده خوب شه و نقص عضوی در کار نباشه)
    2. اگر نقص عضو در کار باشه چی؟ مقدار دیه تغییری میکنه؟
    بعد اینکه آیا کلمه "معیوب" با کلمه "نقض عضو" تفاوت داره؟ آخه یکی میگفت اگه پزشک خودتون (توی فرم نظرخواهی از پزشک معالج) نقص عضو بنویسه خوبه، ولی اگه اینکارو نکرد، بنویسه معیوبه و عوارض داره و... و اینا تفاوت دارن.
    1. لزوما خیر مگر از نظر دیه هر سال یا اینکه مثلاً اول شکستگی باشه بعد ارش آسیب هم اضافه بشه. ضمن اینکه کل روند پزشکی قانونی دو سال هست نهایتا اگر خوب نشدید تو همون دو سال می بندند.
    2. نقص عضو بله تغیر میکنه و بستگی داره نقص عضوی که موجبی اختلال در حرکت عضو بشه و نقص عضو دائم که کلا از کار افتادگی عضو رو به همراه داره.
    بله معیوب و نقص عضو تفاوت دارند.

9. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •