تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 23 از 28 اولاول ... 13192021222324252627 ... آخرآخر
نمايش نتايج 221 به 230 از 279

نام تاپيک: تاملات تنهایی ...

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

بعد از مرگ دوباره انسان زاییده میشه یا تناسخه یا بعد دیگری با همون شکل و شمایل آغاز میشه همین مانند یک سیکل بی نهایت

2. این کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

بعد از مرگ

بحث حیات پس از مرگ که میشه چون خیلی ها اون رو فقط در چارچوب دین می بینن فورا موضع میگیرن و رد میکنن که جز خرافات و توهمات دینی نیست ... در صورتی که باور به حیات پس از مرگ نه زاییده دین که خودش یکی از عوامل بوجود آورنده دین بوده ... بنابراین نمیشه مثه دیگر مسایل خرافی دین باش برخورد کرد و سریعا رد کرد ...

از دیدگاه علمی، باور غالب این هست که اون چیزی که بنام "نفس یا شخصیت یا روح یا من" انسان میشناسیم چیزی جز محصول یک دستگاه پردازش مرکزی بنام مغز نیست ... برایند یک جسم فیزیکی و مادی که تمام اطلاعات زندگی و "من" انسان رو بصورت کدهای الکتروشیمیایی ذخیره و پردازش میکنه و طبیعتا با از بین رفتنش اون "من" هم از بین خواهد رفت ...

آیا واقعا همینطور هست؟
    با این توضیح علمی که گفتید آیا میشه قبول کرد جور دیگیری باشد؟
    تمام اطلاعات موجود اذعان به این دارند که غیر از این نمیتواند باشد. کمتر چیزی در دایره دانش ما با چنین قطعیتی همراه هست...

4. 3 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

اون زمانی عصر حجر اگه یکی میگفت آیا امکان داره صدا رو بدون هیچ گونه سیمی در کسری از ثانیه به قاره دیگه ای بفرستیم قطعا خیلی ها مثل کاربر بالا بهش میگفتن بر اساس علم خیر و لطفا علمی بحث کنن! کدوم علم؟ علم امروزی یا علم 1000 سال آینده؟ آیا انسان های 1000 سال آینده به ما نمیخندن که اینجوری توهم عالم بودن بهمون دست داده؟

6. این کاربر از ژیان بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

بنظر من تا زمانی که ما خودمون و به عبارت دیگه "آگاهی" مون رو کامل نشناسیم، نمیشه در این مورد نظر قطعی داد ... چون ما جهان و خودمون رو از دریچه آگاهی مون درک میکنیم ... فرض کنید ما بتونیم از خودمون خارج بشیم و بدون سیستم ادراکی و حسهای پنج گانه مون که محصول آگاهی هستن جهان رو درک کنیم، جهان چجور خواهد بود؟ توده ای در هم از ذرات و امواج و تاثیراتشون بر هم؟... بدون زمان، رنگ، صدا، بو، طعم، گرما، سرما، سنگینی، سبکی، زبری و نرمی و .... یا نه هیچ... یک توهم و خیال؟! ... شاید ما فقط یک آگاهی باشیم ... بدون هیچ جهان فیزیکی و مادی بیرونی ... یک آگاهی تنها که جهان خارج رو توهم و خیال کرده .... مثه خواب ... دنیای که فقط در آگاهیمون وجود داره ... کی میتونه این فرضیه رو رد کنه؟ مگه ما تا وقتی خواب هستیم میدونیم خوابیم؟ میدونیم تمام چیزهای که اطرافمون میبینم فقط توهم و محصول آگاهی خودمون هستن؟ ...

منظورم اثبات این نظرات نیست ... منظورم اینه تا زمانی که ما آگاهی رو نشناختیم نمیشه نظر قطعی داد .... اگر فرضا دنیای مادی محصول آگاهی باشه، که هرچند بسیار بعیده اما محتمله، اساسا مرگی وجود نخواهد داشت که این سوال پیش بیاد که بعدش حیاتی هست یا نه ...

مساله آگاهی بنظرم مساله بی نهایت پیچیده و عجیبی هست ... البته میشه گفت خب آگاهی هم یک پدیده مادی مثه چیزای دیگه ست ... محصول برهم کنش سلول های عصبی مغز ...

اما چطور این سلول ها و اتمها و روابط بین اونها میتونن چیزی رو بوجود بیارن که خودشون فاقدش هستن ... چطور اتم ها و ذرات مادی فاقد آگاهی میتونن آفریننده آگاهی و خودآگاهی باشن ... یا باید بگیم که ذرات خودشون دارای درجه از خودآگاهی هستن یا باید بپذیریم که ذرات میتونن چیزی رو بوجود بیارن که خودشون ندارن ...از این دو حالت خارج نیست ... که پذیرش هر دو به یک اندازه مشکل هست ... اگه بشه روزی رباتی ساخت که بتونه مثه موجودات دارای حیات و آگاهی رنگ، صدا، درد، غم، آرزو، تخیل و ... رو درک کنه، حل معمای آگاهی خیلی راحت تر میشه ...

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

بنظر من تا زمانی که ما خودمون و به عبارت دیگه "آگاهی" مون رو کامل نشناسیم، نمیشه در این مورد نظر قطعی داد ... چون ما جهان و خودمون رو از دریچه آگاهی مون درک میکنیم ... فرض کنید ما بتونیم از خودمون خارج بشیم و بدون سیستم ادراکی و حسهای پنج گانه مون که محصول آگاهی هستن جهان رو درک کنیم، جهان چجور خواهد بود؟ توده ای در هم از ذرات و امواج و تاثیراتشون بر هم؟... بدون زمان، رنگ، صدا، بو، طعم، گرما، سرما، سنگینی، سبکی، زبری و نرمی و .... یا نه هیچ... یک توهم و خیال؟! ... شاید ما فقط یک آگاهی باشیم ... بدون هیچ جهان فیزیکی و مادی بیرونی ... یک آگاهی تنها که جهان خارج رو توهم و خیال کرده .... مثه خواب ... دنیای که فقط در آگاهیمون وجود داره ... کی میتونه این فرضیه رو رد کنه؟ مگه ما تا وقتی خواب هستیم میدونیم خوابیم؟ میدونیم تمام چیزهای که اطرافمون میبینم فقط توهم و محصول آگاهی خودمون هستن؟ ...

منظورم اثبات این نظرات نیست ... منظورم اینه تا زمانی که ما آگاهی رو نشناختیم نمیشه نظر قطعی داد .... اگر فرضا دنیای مادی محصول آگاهی باشه، که هرچند بسیار بعیده اما محتمله، اساسا مرگی وجود نخواهد داشت که این سوال پیش بیاد که بعدش حیاتی هست یا نه ...

مساله آگاهی بنظرم مساله بی نهایت پیچیده و عجیبی هست ... البته میشه گفت خب آگاهی هم یک پدیده مادی مثه چیزای دیگه ست ... محصول برهم کنش سلول های عصبی مغز ...

اما چطور این سلول ها و اتمها و روابط بین اونها میتونن چیزی رو بوجود بیارن که خودشون فاقدش هستن ... چطور اتم ها و ذرات مادی فاقد آگاهی میتونن آفریننده آگاهی و خودآگاهی باشن ... یا باید بگیم که ذرات خودشون دارای درجه از خودآگاهی هستن یا باید بپذیریم که ذرات میتونن چیزی رو بوجود بیارن که خودشون ندارن ...از این دو حالت خارج نیست ... که پذیرش هر دو به یک اندازه مشکل هست ... اگه بشه روزی رباتی ساخت که بتونه مثه موجودات دارای حیات و آگاهی رنگ، صدا، درد، غم، آرزو، تخیل و ... رو درک کنه، حل معمای آگاهی خیلی راحت تر میشه ...
    مشکل اینجاست که هیچ وقت ما نمیتونیم بفهمیم اون ربات چی رو درک میکنه چون ادراک به شکلی که ما تعریف و تجربه اش می کنیم یک تجربه انسانی است و حتی به نوعی، یک تجرفه فردی است. من حتی هیچ وقت نمیتونم بفهمم شما اون چیزهایی که لیست کردید رو چطور درک میکنید یا اصلا درک میکنید یا خیر همونطور که شما هم این رو درباره من نمی دونید و ما صرفا اعتماد میکنیم که تجربیاتمون شبیه به هم هست،‌ و اساسا فقط به این دلیل که ساختار مادی بدن ما شبیه به هم هست.

در نهایت بنا به تعریف، صورت این مسئله معما طوری نوشته شده که قابل حل کردن نباشه چون راه حل رو در تجربه کردن یک سری تجربیات مطلقا انسانی توسط غیرانسان میبینه، چیزی که اساسا نشدنی است. هر وقت اون ربات هر شکلی از صدا، درد و ... رو "درک" کرد خیلی راحت میشه گفت این "درک کردن" با اون "درک کردن" ما انسان ها تفاوت ماهیتی داره و فقط تشابه کلماتی است (که حرف صحیحی هم هست) و به نوعی این تشبیه تعریف شده (و نه کشف).

9. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سلام ای ام حسین عزیز یا شایدم یه چیز دیگه
    برای من حتی تصور و درک سیستم الکترونیکی کامپیوتر و اینکه چطوری تونستند از برق برسند به سیستم به نام کامپیوتر یا رایانه
    درکش واقعا سخته
    البته بنده تنها چیزی که درباره اش می دونم اینکه همه چی از جفتی به نام یک و صفر یا روشن و خاموش و بعد تر از علایم چهارگانه ریاضی به وجود اومده
    با این اطلاعات محدود درکش برای من سخته
    البته شاید اطلاعات برای درک این زمینه موجود باشه
    و شاید کسی نتونه درک کنه یا افراد کمتری بتونند درک کنند مثل حرفای اینیشتن رو

شاید علم ما هنوز اون قدر کامل نشده که بتوتیم کامل درک کنیم به یاد داشته باش روزی مردم از همین اتم و سلول و پروتون و الکترون و نوترون و ... بی اطلاع بودن پس درک ما احتمالا بنابر پیشرفت علم اگر صحیح و کامل باشه صحیح تره
    ممکنه در اتم یا در کنار اتم موجود یا شی یا قسمتی نامرئی وجود داشته باشه

همین چند سال پیش بود که در اخبار خبر از ذره ای بسیار کوچک به نام ذره خدا سر و صدا کرده بود البته نمی خوام بگم این کشف همون خدا بوده

ممکنه بی نهایت از ذره ی کوچک تر وجود داشته باشه
    یعنی هر ذره ای از ذره ای کوچک تر تشکیل شده باشه تا بی نهایت
    و این حرفم خنده داره ولی شاید باشه این ذره کوچک تر بی نهایت مثل گسترش کیهان هر لحظه در حال تولید ذره ی کوچک تر باشه

شاید هم کوچک ترین ذره که معلوم نیست کشف شده باشه مثل دنیای دیجیتال یک حالت صفر و یکی داشته باشه

شاید هم این حرف شما و تحلیل شما به نوعی اثبات خدا و یا اثبات بی نهایت باشه
    اینکه اگه هر چیزی خالقی داره چطور ممکنه خود خالق ، خالق نداشته باشه

واقعا اگه فکر کنیم مغز ما برای درک همه چیز کامل هست و علم ما هم کامل و بی اشتباه یا کم اشتباه است یک حرفی است که اثباتی غیر ممکن یا سختی داره البته ممکنه اینطوری باشه بنده فقط مطرح کردم چون به هر حال عقل نعمت بزرگی است

فکر نمی کردم در این تاپیک هم پست گذاشته باشم اما بعد یک سال پست میذارم اون موقع تو شرایطی بدی بودم و حرفام غیر قابل فهم و خیلی مبهم و غیرمستقیم بود که حتی الان نمی تونم درکشون کنم به هر حال ممنون از تشکر هایی که می کنید
    Last edited by Iloveu-ALL; 25-05-2019 at 23:14.

11. این کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

محتوای مخفی: در خطاب به یکی دو تا از کاربران 
    اولا پوزش می خواهم که در جمع این رو مطرح می کنم
    ولی چون هم دیگر رو نمی شناسیم میگم:
    بعضی دوستان ادعای علمی بودن دارند و ادعا می کنند به دور از خرافات هستند اما از بودا و آیین های هندی-دارمایی مثل هندویسم طرفداری می کنند یا از پیام آور و بنیانگذارشون نوشته می ذارند یا میگن تناسخ وجود داره یا از حضور در بعد دیگه احتمالا مثل فیلم interstellar نولان حرف می زنند برام جالب هست که اثبات کنند این ها رو البته اگر بگویند این نظریه است با اثبات های علمی و شواهد خب پس هر آیینی حق داره تئوری خودش رو داشته باشه! البته شاید هم نه

بعلاوه این حرفم به قیمت جونم ممکنه تموم بشه ولی چطور ممکنه انسان هایی که ادعای علمی بودن دارند ظلم های رهبران کمونیسم وسوسیالیست رو که شنیدم نادیده بگیرند یا چطور عده ای مطیع امر پیشوا آلمان ن ا ز ی شدند هنوز هم از این ادم ها کم نداریم که از عده ای بت می سازند ازشون مسیح می سازند و اون ها رو بر حق می دونند

فکر کنم این پیامم پاک بشه و هم چنین به ضررم هست همه جوره
    ولی برای بیدار کردن عده ای لازم است اینکه بفهمن ملاک درست بودن حرف های یک شخص چی میتونه باشه

پوزش بابت لحن بدم که مستحق یک اخطار یا بیشتر هستم
    اما هستند آدم های علمی که آزاده هم باشند
    و شاید در این پیج هم باشند این نوع افراد بنده زود قضاوت کردم
    و حرفم هم خطاب به همه نیست
    البته بگم که آزادگی هم کافی نیست

ولی واقعا حق با کیست و کی راست میگه و درست میگه
    Last edited by Iloveu-ALL; 26-05-2019 at 11:32.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

مشکل اینجاست که هیچ وقت ما نمیتونیم بفهمیم اون ربات چی رو درک میکنه چون ادراک به شکلی که ما تعریف و تجربه اش می کنیم یک تجربه انسانی است و حتی به نوعی، یک تجرفه فردی است. من حتی هیچ وقت نمیتونم بفهمم شما اون چیزهایی که لیست کردید رو چطور درک میکنید یا اصلا درک میکنید یا خیر همونطور که شما هم این رو درباره من نمی دونید و ما صرفا اعتماد میکنیم که تجربیاتمون شبیه به هم هست،‌ و اساسا فقط به این دلیل که ساختار مادی بدن ما شبیه به هم هست.

در نهایت بنا به تعریف، صورت این مسئله معما طوری نوشته شده که قابل حل کردن نباشه چون راه حل رو در تجربه کردن یک سری تجربیات مطلقا انسانی توسط غیرانسان میبینه، چیزی که اساسا نشدنی است. هر وقت اون ربات هر شکلی از صدا، درد و ... رو "درک" کرد خیلی راحت میشه گفت این "درک کردن" با اون "درک کردن" ما انسان ها تفاوت ماهیتی داره و فقط تشابه کلماتی است (که حرف صحیحی هم هست) و به نوعی این تشبیه تعریف شده (و نه کشف).
    جناب عزیز
    اگر آدم فضایی ها و فرازمینی های هوشنند مثل انسان ها رو کشف کنیم و بهشون دسترسی پیدا کنیم اگر اون ها هم پیشرفت کرده باشند به ما هم در خیلی از علوم کمک می کنند همونطور که بعضی از تمدن های قدیمی علومی داشتند
    البته برخی می گویند فرازمینی ها بهشان کمک کرده اند

بنظرم اگر انسان ها یا موجوداتی ها فرا تر از ما در علوم و یا آگاهی و یا نظر می تواند در زمینه و نوع درک کردن و آگاهی ما کمک کننده باشند

بنظر شما جالب نیست اگر دقیقا انسانی در جای دیگه وجود داشته باشه یا خیلی شبیه ما باشند!

بعلاوه برخی می گویند فرازمینی های پیشرفته تر از ما ،
    ما رو از دور دیدند که در جنگ هستیم و یا ظلم و نا عدالتی می کنیم بخاطر همین تا الان نیومدند که این بنظرم استدلال خنده داری است
    البته شاید هم اونا از نظر فهم و اخلاق و رفتار خیلی بالاتر از ما باشند
    و فهمشان بالا باشد و این استدلال واقعا خنده دار نباشد

به هر حال فاصله ها این قدر زیاده که ممکنه میسر نباشه دیدن شون یا سفر کردن

کرم چاله و یا سیاه چاله هم ممکنه میانیر نباشه

البته بنده از نظر حواس و دانش به پای شما نمی رسم صرفا نظر دادم و انسان حواس پرتی هم هستم

ما بین هزاران و میلیون و میلیارد ها ستاره و سیاره و ماه حاصل یک اتفاق هستیم پس چرا از نظر ریاضی عالم های دیگری وجود نداشته باشند؟

بعد از بینگ بنگ شاید باشند سیاره های که زندگی را همزمان با هم شروع کرده باشند اما ممکن است نوع موجودات از نظر اینکه چه زمانی منقرض شده اند و چه زمانی موجودی بوجود اومده و یا کم و زیاد شده باشد یا موجود هوشمندی به علومی دسترسی پیدا کرده باشد
    Last edited by Iloveu-ALL; 26-05-2019 at 11:52.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

جناب عزیز
    اگر آدم فضایی ها و فرازمینی های هوشنند مثل انسان ها رو کشف کنیم و بهشون دسترسی پیدا کنیم اگر اون ها هم پیشرفت کرده باشند به ما هم در خیلی از علوم کمک می کنند همونطور که بعضی از تمدن های قدیمی علومی داشتند
    البته برخی می گویند فرازمینی ها بهشان کمک کرده اند

بنظرم اگر انسان ها یا موجوداتی ها فرا تر از ما در علوم و یا آگاهی و یا نظر می تواند در زمینه و نوع درک کردن و آگاهی ما کمک کننده باشند

بنظر شما جالب نیست اگر دقیقا انسانی در جای دیگه وجود داشته باشه یا خیلی شبیه ما باشند!

بعلاوه برخی می گویند فرازمینی های پیشرفته تر از ما ،
    ما رو از دور دیدند که در جنگ هستیم و یا ظلم و نا عدالتی می کنیم بخاطر همین تا الان نیومدند که این بنظرم استدلال خنده داری است

البته بنده از نظر حواس و دانش به پای شما نمی رسم صرفا نظر دادم و انسان حواس پرتی هم هستم

ما بین هزاران و میلیون و میلیارد ها ستاره و سیاره و ماه حاصل یک اتفاق هستیم پس چرا از نظر ریاضی عالم های دیگری وجود نداشته باشند؟

بعد از بینگ بنگ شاید باشند سیاره های که زندگی را همزمان با هم شروع کرده باشند اما ممکن است نوع موجودات از نظر اینکه چه زمانی منقرض شده اند و چه زمانی موجودی بوجود اومده و یا کم و زیاد شده باشد یا موجود هوشمندی به علومی دسترسی پیدا کرده باشد
    به نظر من به لحاظ ریاضی خیلی بعیده حیات هوشمند در جای دیگری وجود نداشته باشه، ولی خب به همون اساس هم اگر حیاتی وجود داشته باشه خیلی بعیده هیچ وقت با در ارتباط بوده باشند. به هر حال تا وقتی شواهدی از این مسئله نیست نمیشه مطلقا چیزی گفت یا از شبیه انسان بودنشون صحبت کرد.

طبیعتا اگر موجودات هوشمند غیرزمینی کشف شوند که اجداد مشترکی با ما نداشته باشند این مسئله طبعات علمی، فلسفی و حتی مذهبی زیادی خواهد داشت.

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

والا سیاهچاله کرمچاله بعد و زمان هم کشف شده باز یک سری چسبیدند به کتاب های تحریف شده ماقبل تاریخ.

Teleport پارسال محقق شد و با پیشرفت علم فکر کنم امکان کشف بیشتری را شاهد باشیم. 99% درصد کشفیات براساس قدرت تخیل و خیال انسان صورت می پذیرد حال این تخیل در فیلم باشد در کتاب باشد در نقاشی باشد...همگی قدرت تخیل و اراده هستند. در دهه 1930 مردم خیلی ها چیزهایی که تو فیلم ها میدیدند را باور نمی کردند مثلا مسافرت به فضا و خودروهای پرسرعت یا Teleport اما بشر با این تخیل آنها را به وجود آورد.
    در دهه های پیشین اخیر روباتها و هوش مصنوعی تخیل جالبی بود اما امروزه این تخیل به واقعیت تبدیل شده.

علم رمز پیشرفت بشر هست و مذهب درست برعکس آن است . 90% کسانی که پیشرفت و اختراعات و زندگی مدرن را به وجود آوردند اصلا خدا و مذهب نداشتند و باور نداشتند.
    Last edited by italodance; 26-05-2019 at 12:26.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •