تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 28 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 279

نام تاپيک: تاملات تنهایی ...

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

یکی از مشکل ترین سوالات:

پدری فرزندش جلو چشمشش داره درد میکشه و در حال مرگه، پول دوا درمونش رو نداره، از روی ناچاری از یکی از ثروتمندترین افراد شهر مقداری پول میدزده و خرج فذزندش میکنه، این فرد رو دستگیر میکنن و نزد شما میارن تا به عنوان قاضی حکم صادر کنید، اگر در کشور شما هیچ قانونی نباشه و حرف شما قانون باشه، برای این فرد چه حکمی میکنید؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

یکی از مشکل ترین سوالات:

پدری فرزندش جلو چشمشش داره درد میکشه و در حال مرگه، پول دوا درمونش رو نداره، از روی ناچاری از یکی از ثروتمندترین افراد شهر مقداری پول میدزده و خرج فذزندش میکنه، این فرد رو دستگیر میکنن و نزد شما میارن تا به عنوان قاضی حکم صادر کنید، اگر در کشور شما هیچ قانونی نباشه و حرف شما قانون باشه، برای این فرد چه حکمی میکنید؟

پدری که بچه اش مریض بوده رو تبرئه می کنم و حکم بازرسی اموال و درآمدهای فرد ثروتمند رو می دم تا اگر ثروتش رو از راه غیر قانونی بدست آورده، اموالشو توقیف کنم و یه بخشیش رو بدم به اون پدر فقیر.

3. این کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

یکی از مشکل ترین سوالات:

به دو طرف فرصت میدم با هم گفتگو کنن تا به یه حکم واحد برسن. خودشون تصمیم بگیرن باید چه کرد. اگر به توافقی نرسیدن اونوقت هیچ حکمی وجود نخواهد داشت و بهتره برگردن خونشون و اگر فکر میکنن حقشون ضایع شده به هر طریقی که میخوان حق رو بگیرن ولی اگر خطایی ازشون سر بزنه که نباید، حکم بدی در انتظارشونه...
    نمیدونم منظورم مشخص بود یا نه[emoji16]

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

5. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

یکی از مشکل ترین سوالات:

اول اون فرزند مریض که باعث و بانی این دزدی شده اعدام می کنیم.چون اول علت باید از بین بره بعد معلول. بعد هم اون فرد پولدار رو به دلیل پولدار بودن زیادی اعدام میکنم و در آخر هم فرد دزد رو به دلیل دزدی گردن میزنیم.

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

علت اختلاف موجودات چیه؟ همه موجودات جنسشون از وجود هست، در بنیادی ترین لایه هستی وجود واحد هست، چند وجود نیست، یک وجوده، وجود واحده، پس دلیل اختلاف موجودات چی هست؟

فرقی نمیکنه بنیادی ترین حالت هستی چی باشه، ذره، موج یا چیزی مرکب از هر دو، چه عاملی باعث تفاوت ذره/موج x از ذره/موج y شده؟چه عاملی باعث شده بقول بعضی ها وجود موج برداره یا اشکال هندسی پیدا کنه؟ اگر در بنیادی ترین لایه وجود محض هست و غیر از وجود نیست، عامل دومی وجود نخواهد داشت که باعث موج برداشتن وجود بشه، پس این اختلافات چگونه توجیه میشن؟

شاید واقعا نیستی هم وجود داره و از ترکیب نیستی با هستی اختلافات بوجود امدن، اما چطور امکان داره نیستی وجود داشته باشه؟! شاید ذهن ما توانایی درک این مسایل رو نداره

8. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

به دو طرف فرصت میدم با هم گفتگو کنن تا به یه حکم واحد برسن. خودشون تصمیم بگیرن باید چه کرد. اگر به توافقی نرسیدن اونوقت هیچ حکمی وجود نخواهد داشت و بهتره برگردن خونشون و اگر فکر میکنن حقشون ضایع شده به هر طریقی که میخوان حق رو بگیرن ولی اگر خطایی ازشون سر بزنه که نباید، حکم بدی در انتظارشونه...
    نمیدونم منظورم مشخص بود یا نه[emoji16]

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
    !? Are you serious

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

شرمنده. گفتم یه چی بگم دور همی بخندیم

الان این پست اول تاپیک رو خوندم به نظر جالب اومد.

خواب، زبان، ناخودآگاه

من معمولا خوابامو بیاد نمیارم، از خواب که پا میشم انگار هیچ خوابی ندیدم، بعضی خوابا رو اما نمیدونم چرا خوب بیاد میارم، شاید دلیلش اینه که فورا بعد از اون خواب بیدار میشم، شایدم دلیلش اینه که خیلی واضحن، نمیدونم. چن شب پیش یکی از این خوابا رو دیدم، خواب دیدم یه چیزی مثه سفینه فضایی ها، خیلی خیلی بزرگ و عظیم الچثه، تو آسمون ظاهر شد، همه مردم داشتن با تعجب نگاه میکردن که یکدفعه اون سفینه به یکی از آپارتمان ها بلند نزدیکش حمله کرد و با چرخوندن خودش با یه چیز بازو مانند که انگار دمش بود ضربه شدیدی به قسمت بالای اون آپارتمان زد و اون قسمتو فرستاد هوا و آوارش ریخت رو مردم و ...

بعد از اینکه از خواب بیدار شدم اولین چیزی که فکرمو درگیر کرد این بود که ذهن من چطور تونسته چنین صحنه رو بسازه، همه چیز این قد واقعی، قوانین فیزیک همگی دقیقا رعایت شده بودن، نحوه جرخش اون سفینه با توجه به اندازش، لحظه برخورد دمش با آپارتمان، جدا شدن و پخش شدن آوار، ریختنشون رو زمین، همه چیز واقعی بود، انگار داشتی یه فیلم هالیودی میدیدی، هنوز اون صحنه ها یادمن، آخه ذهن من چطور میتونه چنین صحنه ای رو خلق کنه؟ من که این اطلاعات رو بصورت هوشیار ندارم، یعنی اگر بخوام انیمیشن این صحنه رو بسازم مطمین هستم نمیتونم چنین چیزی بسازم، حتی اگه برم صحنه های واقعی بسیار زیادی رو ببینم تا بم ایده بدن و نیروهای مختلف موجود رو محاسبه کنم باز هم نمیتونم چنین چیزی بسازم! یا شایدم بشه اما بعد از صد بار ساختن و ویرایش و آزمایش و خطا، پس ذهن من چطور تونسته تو خواب چنین چیزی رو خلق کنه، چیزی که در بیداری نمیتونه، و چرا در بیداری نمیتونه؟ چه چیزی در عالم خواب وجود داره که چنین قدرتی به ذهن من میده؟ من واقعی من کدومه؟ اونی که در بیداریه یا اونی که در خوابه؟ آیا بیداری و هوشیاری نوعی محدودیته...؟

داشتم به این سوالات فکر میکردم که یادم امد به یادگیری زبان تو بچگی، تا سن سه چار سالگی که بچه زبان رو کامل یاد میگیره، سنی که نوعی زندگی ناخودآگاهه، مثه چیزی که در خواب تجربه میکنیم، زندگی که در اون حافظه هوشیار ما هنوز کاملا شکل نگرفته، و باز همون قدرت عجیب! بچه بدون اینکه کسی گرامر و دستور رو براش توضیح بده به بهترین شکل اون رو یاد میگره! طوری که کمتر کسی میتونه بعد از سه چار سالگی یاد بگیره، چه چیزی داره در ذهن بچه به زبان شکل میده؟ چه چیزی داره بدون اینکه بچه هیچ فکری بکنه قواعد رو از جملاتی که بچه میشنوه استخراج میکنه؟ این قدرت ناخودآگاه چه مشکلی با هوشیاری داره که بعد از بزرگ شدن بچه و هوشیار شدنش دیگه از بین میره و دیگه باید قواعد زبانو آموزش داد ...

چرا هوشیاری سدی هست در برابر قدرتی که انسان داره؟ عالم ناخودآگاه چه عالمی هست؟ شاید نوعی میدان هست که همه بش متصل هستیم، نوعی میدان آگاهی که متصل به واقعیت هست، میدانی که هوشیاری نمیذاره باش ارتباط برقرار کنیم، شایدم نیست، هو نوز... ؟!
    به نکته جالبی اشاره کردی چون واسه منم پیش اومده. تا حالا 2 بار تو زندگی خواب هایی دیدم که واقعی تر از زندگی حقیقی بوده! یعنی وقتی بیدار شدم احساس کردم اون دنیای خواب خیلی واقعی تر از این دنیایی که توش هستیم بوده. فقط هم 2 بار تجربه اش کردم.

مغز رو ما نمی تونیم تجزیه و تحلیل کنیم چون مغز موجود زنده ای هستش که هیچ علمی تا حالا نتونسته نحوه کارکردش رو توجیه کنه. مغز بیشتر از اونکه یه جسم باشه بیشتر شبیه به روحی می مونه که تو سیستم مغز جریان داره.

11. این کاربر از تانکر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

yeah, I am!

از نظر من چیزی به نام محاکمه و حکم کردن بین دو نفر مضحکه!! باید سعی کرد دو طرف رو درک کرد و اجازه داد دو طرف همیدگر رو بفهمن. خیلی جالبه که دیروز بعد این حرفم تو کتابی از Thich Nhat Hanh (یکی از بزرگان بوداییسم) خوندم که سیستم مشابهی رو برای مصالحه (reconciliation) بین راهب‌ها دارن و خب نظر بالای من یجور ایده اولیه از ذهن منه بی نقص نیست ولی این سیستم بودایی به نظر خیلی جالبه و عملی هم شده بینشون و فکر میکنم سوال دیروز شما بعد خوندن اون کتاب تصادف جالبی بود که دیدگاه من یه پله کاملتر بشه در مورد این موضوع.
    به هر حال برای مصالحه تو معبد 7 مرحله رو پشت سر میذارن:

1. حضور دو طرف دعوا و بقیه افراد در یک محیط آروم برای حل مشکل نه جنگ!. تنها کاری که باید تو این مرحله بکنند نشستن و لبخند زدن به هم هست!!
    2. یادآوری کل اتفاق. هر دو طرف باید شروع کنن به شرح ماجرا تا جایی که یادشون میاد.
    3. از دو طرف خواسته میشه که عزم کنن تا جای ممکن روحیه ستیزه جویانه رو تو رفتار خودشون کم کنن.
    4. انتخاب یکی از راهب‌های مورد احترام برای واسطه شدن میان دو طرف بصورتیکه هر کدوم از طرفین با این راهب صحبت میکنن و از اونجایی که دو طرف به این فرد احترام میذارن حرفهای اون برای ایجاد صلح بین دو طرف موثر میشه.
    5. طرفین باید داوطلبانه اعتراف کنن. مثلا اینکه تقصیر خودشون در ماجرا چی بوده. هرچند کوچک و جزئی ولی طرفین باید سعی کنن خودشون نقص کار خودشون رو بیان کنن.
    6. با اجماع نظر جامعه (تو این مورد همون جامعه ی راهب ها) حکمی داده میشه در مورد مسئله‌ی بین دو طرف.
    7. راهب‌ها می‌تونن حکم رو بپذرین یا باید جامعه رو ترک کنن.

به نظرم نظر قبلی من کمی نقص داره و این رویکرد میتونه کاملش کنه. من فکر میکنم طرفین باید به با گفتگو و با کمک یه مشاور (نه قاضی) به یه نتیجه ای برسن که چه باید کرد. اگر به نتیجه ای نرسن از جامعه باید برن!

13. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

yeah, I am!

از نظر من چیزی به نام محاکمه و حکم کردن بین دو نفر مضحکه!! باید سعی کرد دو طرف رو درک کرد و اجازه داد دو طرف همیدگر رو بفهمن. خیلی جالبه که دیروز بعد این حرفم تو کتابی از Thich Nhat Hanh (یکی از بزرگان بوداییسم) خوندم که سیستم مشابهی رو برای مصالحه (reconciliation) بین راهب‌ها دارن و خب نظر بالای من یجور ایده اولیه از ذهن منه بی نقص نیست ولی این سیستم بودایی به نظر خیلی جالبه و عملی هم شده بینشون و فکر میکنم سوال دیروز شما بعد خوندن اون کتاب تصادف جالبی بود که دیدگاه من یه پله کاملتر بشه در مورد این موضوع.
    به هر حال برای مصالحه تو معبد 7 مرحله رو پشت سر میذارن:

1. حضور دو طرف دعوا و بقیه افراد در یک محیط آروم برای حل مشکل نه جنگ!. تنها کاری که باید تو این مرحله بکنند نشستن و لبخند زدن به هم هست!!
    2. یادآوری کل اتفاق. هر دو طرف باید شروع کنن به شرح ماجرا تا جایی که یادشون میاد.
    3. از دو طرف خواسته میشه که عزم کنن تا جای ممکن روحیه ستیزه جویانه رو تو رفتار خودشون کم کنن.
    4. انتخاب یکی از راهب‌های مورد احترام برای واسطه شدن میان دو طرف بصورتیکه هر کدوم از طرفین با این راهب صحبت میکنن و از اونجایی که دو طرف به این فرد احترام میذارن حرفهای اون برای ایجاد صلح بین دو طرف موثر میشه.
    5. طرفین باید داوطلبانه اعتراف کنن. مثلا اینکه تقصیر خودشون در ماجرا چی بوده. هرچند کوچک و جزئی ولی طرفین باید سعی کنن خودشون نقص کار خودشون رو بیان کنن.
    6. با اجماع نظر جامعه (تو این مورد همون جامعه ی راهب ها) حکمی داده میشه در مورد مسئله‌ی بین دو طرف.
    7. راهب‌ها می‌تونن حکم رو بپذرین یا باید جامعه رو ترک کنن.

به نظرم نظر قبلی من کمی نقص داره و این رویکرد میتونه کاملش کنه. من فکر میکنم طرفین باید به با گفتگو و با کمک یه مشاور (نه قاضی) به یه نتیجه ای برسن که چه باید کرد. اگر به نتیجه ای نرسن از جامعه باید برن!
    در جامعه راهبه ها شاید چنین چیزی جواب بده اما در جامعه انسانهای عادی، انسانهایی که هر کدوم ژنتیک و تربیت و شرایط مالی و اجتماعی و فرهنگیش با بقیه فرق میکنه آیا این روش جواب میده؟ بله در یک جامعه آرمانی حکم کردن بین دو نفر مضحکه، اما در جامعه واقعی، آنچه الان هست، وجود مرجعی برای قضاوت و حل و فصل اختلافات اجتناب ناپذیره، سوال من معطوف به چنین جامعه هست

15. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

در جامعه راهبه ها شاید چنین چیزی جواب بده اما در جامعه انسانهای عادی، انسانهایی که هر کدوم ژنتیک و تربیت و شرایط مالی و اجتماعی و فرهنگیش با بقیه فرق میکنه آیا این روش جواب میده؟ بله در یک جامعه آرمانی حکم کردن بین دو نفر مضحکه، اما در جامعه واقعی، آنچه الان هست، وجود مرجعی برای قضاوت و حل و فصل اختلافات اجتناب ناپذیره، سوال من معطوف به چنین جامعه هست
    اتفاقا نویسنده معتقد بود این روش برای جوامع کوچیک و بزرگ ما هم قابل اجرائه. جمع راهب های بودایی هم یه جامعه آرمانی نیست اونها هم انسان هستن مثل ما.
    من معتقدم این فلسفه رو میشه پیگیری کرد تو سیستم قضایی، نه اینکه صرفا به همین شکل باشه. ظاهر قضیه میتونه با توجه به شرایط تعیین بشه ولی فلسفه ی پشت این نوع مصالحه اصلا چیز آرمانی نیست به نظرم...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •