تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 25 از 28 اولاول ... 152122232425262728 آخرآخر
نمايش نتايج 241 به 250 از 279

نام تاپيک: تاملات تنهایی ...

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

والا صحبت که زیاده ولی بعدیش اینه که آدم تحقیق نکنه

البرت انیشتن به خدای مذهب اعتقاد نداشت , خدایش خدایSpinozism است و به زندگی بعد از مرگ هم اعتقاد نداشت. نمونه زیاد مثلا ادیسون که منکر خدا بود ولی این همه به ما نعمت داد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ادیسون:

He also stated, "I do not believe in the God of the theologians; but that there is a Supreme Intelligence I do not doubt

فهرست دانشمندان خداناباور

طبق پرسشی از دانشمندان آکادمی ملی علوم آمریکا، ۷۲٫۲٪ دانشمندان به وجود خدا باور نداشتند. ۲۰٫۸٪ خود را ندانم‌گرا توصیف کرده و ۷٪ نیز به وجود خدا باور داشتند.

Teleport هم که 2017 بود:

در خصوص بعد از مرگ و تناسخ این صحبت براساس مستندی نیست. چون اصلا کسی نمرده و برنگشته که ازش سوال بشه حتی کتاب مذهبی هم نمیتونه مستند باشه. تا انسان خودش تجربه نکنه نمیشه گفت.
    منطق من براساس وجود حیات در کره زمین هست که مرگ پایان انسان نیست بلکه تولدی دوباره برای همان انسان است.

تمامی اینها تخیل و نظر بوده:

سیاهچاله
    کرمچاله
    هوش مصنوعی
    ربات
    Teleport
    ...............

همگی اثبات و به وجود امدند. حتی یکسریش هم نام برده نشده و هم اکنون میگوییم که وجود ندارند احتمال وجودشان زیاد هم هست مثل همین موجودات فرا زمینی که به سبب اکتشاف آب و بخار در سایر سیارات این احتمال را دو چندان کرده است.
    به نظر من وجود این کهشان و کهشانهای محتمل دیگر بی فایده و جهت رویت نیست بلکه برای اکتشاف بواسط علم و هوش بشری است .

میشه بپرسم فازت چیه که اینطوری دروغ پراکنی میکنی؟ کجا نوشته فقط 7% باور داشتن؟ طبق اون لینکی که خودت گذاشتی فارسی هم نوشته چیز دیگه ای من دارم می بینم میشه دقیقا روشن کنی جریان این نظرسنجی چیه؟ چون هیچ شباهتی با آمار مسخره که داری میدی نداره
    چطور میگی ادیسون به خدا اعتقاد نداشت وقتی خودت اون جمله اش رو نقل قول کردی که گفته به هوشمندی بی نظیر این دنیا هیچ شکی ندارم؟

چرا یکی برای اثبات عدم وجود خدا باید به دروغ متوسل بشه؟ ادعاشون هم میشه خیلی پاکن فقط مسئولین و حکومتی ها مشکل دارن

تا سال ۲۰۱۵ از ۸۸۱ برنده جایزه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، حدود ۷ درصد برندگان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بودند

اگر حداقل یک کتاب فلسفه علم دست گرفته بودید همچین صحبتی نمی‌کردید...
    اول باید فهمید تحول علم در تاریخ چگونه بوده و انتظار شما از پیشینیان چه باید باشد که اینگونه خیال خامِ رد کردن علم با این مغالطات به سرمان نزند!
    اینکه دانش بشری دائم در حال گسترش است را دلیل گرفته‌اید بر رد علم! در حالی که سیستم فکری علمی این پیشرفت دانش را رقم زده. هرگونه قطعیتی که در دایره علم از آن سخن گفته می‌شود قطعیت نسبی است. قطعیتی بالاتر از این هم وجود ندارد... همین.
    مثل این میمونه بخواهی با یک لیوان کوچیک (دانش فعلی انسان ها) آب یه دریای بی نهایت (دنیای پیرامون ما) رو خالی کنی. این وسط یکی بهت میگه به دستگاهی بزرگتر فکر کن و تو میگی نه علم و دانش ما همین لیوانه هیچ چیز دیگه ای حقیقت نداره
    Last edited by ژیان; 24-06-2020 at 15:41.

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

آخرین ویرایش ۹ روز پیش توسط Shobhe انجام شده
    برگه

گویا یکی آمده و این متن رو کلا ویرایش کرده و چون ویرایش شده و دست خورده قابل بحث نیست. متن دستکاری شده است.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

آخرین ویرایش ۹ روز پیش توسط Shobhe انجام شده
    برگه

گویا یکی آمده و این متن رو کلا ویرایش کرده و چون ویرایش شده و دست خورده قابل بحث نیست. متن درستکاری شده است.
    نمودار بالا چی؟ اونم دستکاری شده؟ یه منبع معتبر پیدا کن که گفته باشه فقط 7درصد اعتقاد داشتن.

میگی اینشتین خدا رو باور نداشته اما این جمله زیرش از معروف ترین نقل قول هاست
    The more I study science, the more I believe in God
    البته جملاتی خلاف این هم نوشته شده اما از کجا بفهمیم کدوم نقل قولش راسته؟ که شما سریع میگی فلان اعتقاد رو داشته؟

این که همچین نقل قول معروفی داشته تو کل نت هم هست و ادیسون هم که به هوشمندی بی نظیر این دنیا هیچ شکی نداشته چطور این دوتا رو خدا ناباور معرفی کردی؟
    بیشتر مخالفت بعضی از دانشمندها بیشتر به خاطر دشمنی با دین و کلیساها و جو اجتماعی هستش وگرنه یه دانشمند نمیتونه تا این حد کودن باشه که به دنبال حل معماهایی باشه که هیچ کس طراحیشون نکرده! پس داره اولیه ترین قانون دنیا یعنی علت و معلول رو نقض میکنه اون دانشمند باید بره کلاس اول ابتدایی دوباره این قانون رو یاد بگیره.
    Last edited by ژیان; 24-06-2020 at 16:09.

پروفشنال silvermanhhh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

عجب ترول گاویه این

5. 4 کاربر از silvermanhhh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2020

پيش فرض

در تنهایی به این فکر میکنم که چرا اینجا توی این سرزمین موندم ، جایی که تنها کاری که باید انجام بدم خلاصه میشه تو برنامه ریزی درسی ، انتخاب رشته ، کنکور ، کارنامه سنجش ، رفتن به دانشگاه سما ، برای گرفتن مدرکی که قراره به هیچ دردی نخوره ، و تحصیل در رشته ای که مجبوری انتخاب کنی و دوستش نداری

7. این کاربر از سمانه گلرخ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

در تنهایی به این فکر میکنم که چرا اینجا توی این سرزمین موندم ، جایی که تنها کاری که باید انجام بدم خلاصه میشه تو برنامه ریزی درسی ، انتخاب رشته ، کنکور ، کارنامه سنجش ، رفتن به دانشگاه سما ، برای گرفتن مدرکی که قراره به هیچ دردی نخوره ، و تحصیل در رشته ای که مجبوری انتخاب کنی و دوستش نداری
    دوست عزیز ما گرفتار بازی هستیم . بعضیا جراتشو دارن خودشونو از این بازی میکشن بیرون . مثله رفیق خودم که ترک تحصیل کرد و رفت دنبال کار و زندگی الان تو جلفا دوتا پاساژ داره منم تو بازی موندم و درس خوندم تا فوق لیسانس و هیچ ... ای نشدم.تازه رفیقم بعدا رفت یه مدرک کوچولو هم واسه خودش گرفت
    ما مهره های بازی هستیم و گرفتار بازی کثیف که سودش برای دیگرانه و زحمتش برای ما . همه باید دکتر بشن

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

دیده می شوم پس هستم ...

جمله معروفی داره دکارت فیلسوف مشهور فرانسوی که میگه " می اندیشم پس هستم" ... این فیلسوف ظاهرا به وجود داشتن جهان خارج و حتی خودش شک داشته و در مرحله اول فلسفیدن میخواسته وجود خودش رو برای خودش اثبات کنه ... بعد از مدتها تفکر به این نتیجه می رسه که در مورد هر چیزی شک داشته باشم، در مورد اینکه این فکرها و شک ها وجود دارن نمیشه شک کرد و از اونجا که فکر کردن نیاز به یک متفکر داره پس من وجود دارم ... منی باید باشه که این فکرها رو تولید کنه ... " می اندیشم پس هستم"

این شک دکارت در وجود خودش یک شک فلسفی هست وگرنه ما همه بصورت شهودی و بدون نیاز به هیچ تفکری میدونیم و مطمین هستیم که وجود داریم ...

اما یک نوع دیگر شک در وجود خویشتن وجود داره که بسیار همه گیر هست و تقریبا همه گرفتار اون هستیم ... اتفاقا غلبه بر این شک بسیار مشکل هست و نیاز داره انسان به مراتب بالایی از درک و دانش رسیده باشه ... و اون اینکه ما وجود خودمون رو وابسته میدونیم به دیده شدن از طرف دیگران ... اگر دیگران من رو ببینند و به من توجه کنن وجود دارم ... اگر نبینن گویی وجود ندارم ... یا دقیق تر وجودم ارزشی ندارد ...

اگر در مهمانی به من توجه نشود گویی من وجود ندارم ... اگر اسم دیگران را ببرند و از من نامی نبرند گویی وجود ندارم ... اگر پستم را لایک نکنند ... اگر نظرم را نپرسند ... و هزاران مورد دیگر که نشان از بی توجهی دیگران به من باشد ... ظاهرا ما هم ناخودآگاه اصلی اصولی برای زندگی و رفتار و گفتار و احساسات و قضاوت ها و خوشی ها و ناراحتی ها مون تعریف کردیم و اون اینکه " دیده می شوم پس هستم ..."

به اندازه که بتونیم بر این نیاز که نوعی مکانیسم دفاعی ناخودآگاه هست غلبه کنیم ... به همون اندازه میتونیم واقعا زندگی کنیم و از زندگی لذت اصیل ببریم ... لذت و شادی که ریشه در اصل هستی ما داره نه در نگاه و توجه دیگران ...
    Last edited by AMHSIN; 24-08-2020 at 14:40.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

امروز رفتم یه فیلم که امتیاز بالایی داشت دانلود کردم بشینم ببینم یکم حالم عوض بشه از همون اول تا آخر صحنه های همجنس بازی نشون داد فیلم که تموم شد گفتم برم یه ویدئو از بازی The last of us ببینم چطور بازی بوده که بازم همجنس بازی دیدم تو همون کلیپ کوتاه من به عنوان یک انسان عادی مثل 99 درصد انسان های دیگه حالم از همجنس بازی بهم میخوره چرا به زور تحمیل میکنن این چیزهارو اگه طرفدار آزادی هستید اول اخطار بدید که این فیلم کلیپ و ویدئو حاوی صحنه های کثافت کاریه تا آدم نره سراغش حالش بد بشه.

سر سریال The Walking Dead یادمه یه پیتزا سفارش داده بودم با فیلم بخورم حالشو ببرم که دو تا مرد زشت چهره هی از هم لب میگرفتن و یکیشون تیر خورده بود و لحظات آخر مرگش بود اون یکی لب میگرفت ازش داشتم بالا میاوردم از وقتی این مسائل وارد سریالش شد کیفیت هنریش هم افت کرد و از بین رفت تو کمتر از چندماه تمام سریال ها و بازی ها و حتی انیمیشن ها وارد تبلیغ این پدیده شدن قشنگ مشخصه یه کار سازمانی بود.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2020

پيش فرض

به نظرم کسی که به حد خودکشی میرسه یعنی حتی این موضوع فکرش رو درگیر میکنه از نظر سلامت روانی در مرحله ای قرار گرفته که باید تحت درمان واقع بشه حتی شاید لازم باشه دارو مصرف کنه و سبک زندگیش رو تغییر بده و بعد از اینکه به مرحله ایستایی رسید اونوقت ریشه های این حس درش بررسی بشه که اکثرا از سبک زندگی اشتباه و زندگی بی هدف نشات میگیره ، البته این هدف نباید هدف القایی باشه مثل کنکور که بزرگتر ها گفتن باید کنکور بدی و ما هم گوش کردیم و بی هدف رفتیم دانشگاه بدون اینکه حتی یک مشاوره کنکور برای همون دانشگاه آزاد داشته باشیم که به بگه اصلا میخوای درس بخونی که به کجا برسی ، هدف اگر از دل بر بیاد همیشه شیرینه به کسی که در زندگیش هدف داره شما اگر بگی حس خودکشی داری بهت میخنده و با تمام وجود دنبال تحقق هدفش میگرده و این بنظرم آموزش لازم داره برای کسی بی هدفه کم کم هدف زندگیش رو پیدا کنه.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

به نظرم کسی که به حد خودکشی میرسه یعنی حتی این موضوع فکرش رو درگیر میکنه از نظر سلامت روانی در مرحله ای قرار گرفته که باید تحت درمان واقع بشه حتی شاید لازم باشه دارو مصرف کنه و سبک زندگیش رو تغییر بده و بعد از اینکه به مرحله ایستایی رسید اونوقت ریشه های این حس درش بررسی بشه که اکثرا از سبک زندگی اشتباه و زندگی بی هدف نشات میگیره ، البته این هدف نباید هدف القایی باشه مثل کنکور که بزرگتر ها گفتن باید کنکور بدی و ما هم گوش کردیم و بی هدف رفتیم دانشگاه بدون اینکه حتی یک مشاوره کنکور برای همون دانشگاه آزاد داشته باشیم که به بگه اصلا میخوای درس بخونی که به کجا برسی ، هدف اگر از دل بر بیاد همیشه شیرینه به کسی که در زندگیش هدف داره شما اگر بگی حس خودکشی داری بهت میخنده و با تمام وجود دنبال تحقق هدفش میگرده و این بنظرم آموزش لازم داره برای کسی بی هدفه کم کم هدف زندگیش رو پیدا کنه.
    آموزش فقط در حد خواندن و نوشتن و جدول ضرب و یه سری مسائل ضروری باید باشه بقیه اش واقعا هیچ ارزشی نداره تو دنیا امروزی. به جز رشته های حساسی مثل پزشکی بقیه رشته ها باید تجربی و از روی علاقه باشه نه آموزش در دانشگاه آخه مکانیک چرا باید بره دانشگاه درس بخونه؟ هنر چه نیاز به دانشگاه داره؟ وقتی اینترنت خودش بزرگترین دانشگاه دنیاست.

من زبان انگلیسی رو خودم از روی علاقه و تجربی یاد گرفتم اما از خیلی ها که تحصیل کرده این رشته هستن دانشم بیشتره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •