تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 24 از 28 اولاول ... 14202122232425262728 آخرآخر
نمايش نتايج 231 به 240 از 279

نام تاپيک: تاملات تنهایی ...

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

بنده میترسم از شما نقل قول بگیرم یا به شما پیام خصوصی بدم چون به تازگی یک نفر را بلاک کردید بنده را یک نفر به تازگی بخاطر همین پی وی بلاک کرد یکی هم قبلا ها و نمی خوام باز هم بلاک بشم

بگذریم

علم در همه زمینه ها پاسخ 100 صد در صدی درستی نداره
    شاید هم در هیچ زمینه جواب علم 100 درصد درست نباشه

سیاه چاله و کرم چاله رو بنده رد نکردم انسان شریف
    بلکه درباره جزئیات و خصوصیاتش صحبت کردم
    بعد و زمان و مکان و فضا رو بنده متوجه نشدم منظور شما چیست
    اما بنده نه تونستم کامل همه چیزو درک کنم و نه مطالعی خوبی داشتم
    ولی شما هم منکر شدید دوست عزیز همونطور که بنده منکر شدم
    اما جواب بدید که علم میگه تناسخ یا حضور در بعد دیگه؟
    صرفا از نظر علمی بگید وگرنه ایرانی ها و اعراب هم فکر می کنند که ما در بعد دیگری حضور خواهیم داشت با همین بدن و گوشت و پوست و قیافه

تله پورت هم از نظر علمی اثبات شده؟ به دور از فکر و تصور منه اما غیر ممکن نیست
    کما اینکه در ادبیات این دو ملت کلمه ی مثل طی العرض وجود داره
    اینکه باور کنیم و با اطمینان بگیم که هر چه در فیلم هایی مثل مارول و ایکس من و سریال Heroes درسته خب شاید هم روزی درست بشه و به حقیقت تبدیل بشه
    ولی
    علم ما کامل نیست انسان گرامی برید پست آقای ژیان رو در همین صفحه بخونید نظر منم همونه و حرف شما درست نیست درباره من

ولی به هر حال هرچه در تخیل است به واقعیت نمی پیوندد

بله حق با شماست ولی درباره درصد بی خدایان مخترع خوب است اگه بگید از کجا آوردید

اینیشتن یکی از بزرگ ترین نابغه ها بوده از نژاد ی ه و د
    و خیلی از دانشمند ها مسیحی و یا مسلمان بوده اند

واقعا شما همه تخیلات رو باور می کنید؟
    حرفی که با اطمینان می زنید رو باید ثابت کنید یا از طریق رفرنس یا از طریق استدلال یا از طریق کلام

اینکه علم باعث پیشرفته و بقیه چیز ها باعث پسرفت هست صرفا یک نظر است و ممکن است درست باشد ممکن است هم نه

بعلاوه نه بنده شما رو کامل می شناسم و نه شما از جزئیات فکر و باور بنده خبر دارید

به نظر من به لحاظ ریاضی خیلی بعیده حیات هوشمند در جای دیگری وجود نداشته باشه، ولی خب به همون اساس هم اگر حیاتی وجود داشته باشه خیلی بعیده هیچ وقت با در ارتباط بوده باشند. به هر حال تا وقتی شواهدی از این مسئله نیست نمیشه مطلقا چیزی گفت یا از شبیه انسان بودنشون صحبت کرد.

طبیعتا اگر موجودات هوشمند غیرزمینی کشف شوند که اجداد مشترکی با ما نداشته باشند این مسئله طبعات علمی، فلسفی و حتی مذهبی زیادی خواهد داشت.
    ممکن است در همین زمین هم انسان هایی بوده باشند که با ما اجداد مشترک نداشتند و نداشته باشند

یک چیزی دیگری می خواستم بگویم که متاسفانه یادم رفت

متوجه این جمله تون نشدم:

ولی خب به همون اساس هم اگر حیاتی وجود داشته باشه خیلی بعیده هیچ وقت با در ارتباط بوده باشند.
    Last edited by Iloveu-ALL; 26-05-2019 at 13:28.

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

والا صحبت که زیاده ولی بعدیش اینه که آدم تحقیق نکنه

البرت انیشتن به خدای مذهب اعتقاد نداشت , خدایش خدایSpinozism است و به زندگی بعد از مرگ هم اعتقاد نداشت. نمونه زیاد مثلا ادیسون که منکر خدا بود ولی این همه به ما نعمت داد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ادیسون:

He also stated, "I do not believe in the God of the theologians; but that there is a Supreme Intelligence I do not doubt

فهرست دانشمندان خداناباور

طبق پرسشی از دانشمندان آکادمی ملی علوم آمریکا، ۷۲٫۲٪ دانشمندان به وجود خدا باور نداشتند. ۲۰٫۸٪ خود را ندانم‌گرا توصیف کرده و ۷٪ نیز به وجود خدا باور داشتند.

Teleport هم که 2017 بود:

در خصوص بعد از مرگ و تناسخ این صحبت براساس مستندی نیست. چون اصلا کسی نمرده و برنگشته که ازش سوال بشه حتی کتاب مذهبی هم نمیتونه مستند باشه. تا انسان خودش تجربه نکنه نمیشه گفت.
    منطق من براساس وجود حیات در کره زمین هست که مرگ پایان انسان نیست بلکه تولدی دوباره برای همان انسان است.

تمامی اینها تخیل و نظر بوده:

سیاهچاله
    کرمچاله
    هوش مصنوعی
    ربات
    Teleport
    ...............

همگی اثبات و به وجود امدند. حتی یکسریش هم نام برده نشده و هم اکنون میگوییم که وجود ندارند احتمال وجودشان زیاد هم هست مثل همین موجودات فرا زمینی که به سبب اکتشاف آب و بخار در سایر سیارات این احتمال را دو چندان کرده است.
    به نظر من وجود این کهشان و کهشانهای محتمل دیگر بی فایده و جهت رویت نیست بلکه برای اکتشاف بواسط علم و هوش بشری است .
    Last edited by italodance; 26-05-2019 at 13:46.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

والا صحبت که زیاده ولی بعدیش اینه که آدم تحقیق نکنه

البرت انیشتن به خدای مذهب اعتقاد نداشت , خدایش خدایSpinozism است و به زندگی بعد از مرگ هم اعتقاد نداشت. نمونه زیاد مثلا ادیسون که منکر خدا بود ولی این همه به ما نعمت داد.

ادیسون:

He also stated, "I do not believe in the God of the theologians; but that there is a Supreme Intelligence I do not doubt

فهرست دانشمندان خداناباور

طبق پرسشی از دانشمندان آکادمی ملی علوم آمریکا، ۷۲٫۲٪ دانشمندان به وجود خدا باور نداشتند. ۲۰٫۸٪ خود را ندانم‌گرا توصیف کرده و ۷٪ نیز به وجود خدا باور داشتند.

Teleport هم که 2017 بود:

در خصوص بعد از مرگ و تناسخ این صحبت براساس مستندی نیست. چون اصلا کسی نمرده و برنگشته که ازش سوال بشه حتی کتاب مذهبی هم نمیتونه مستند باشه. تا انسان خودش تجربه نکنه نمیشه گفت.
    منطق من براساس وجود حیات در کره زمین هست که مرگ پایان انسان نیست بلکه تولدی دوباره برای همان انسان است.

تمامی اینها تخیل و نظر بوده:

سیاهچاله
    کرمچاله
    هوش مصنوعی
    ربات
    Teleport
    ...............

همگی اثبات و به وجود امدند. حتی یکسریش هم نام برده نشده و هم اکنون میگوییم که وجود ندارند احتمال وجودشان زیاد هم هست مثل همین موجودات فرا زمینی که به سبب اکتشاف آب و بخار در سایر سیارات این احتمال را دو چندان کرده است.
    به نظر من وجود این کهشان و کهشانهای محتمل دیگر بی فایده و جهت رویت نیست بلکه برای اکتشاف بواسط علم و هوش بشری است .
    آقای عزیز حیات فرا رمینی وجود داره اگه می خوایید می تونم برای شما بیشتر بگویم ولی طرحش در اینجا خلاف قوانین است

شما باید یا نظر فیلسوفان و دانشمندان رو قبول کنید که درست است
    یا نظر افراد مدعی فرستاده شدن رو که یا همشان راست می گویند یا همه شان دروغ می گویند یا تنها عده ای راست می گویند!

منطق و فلسفه رو ول کن البته منطق خوبه ولی ممکنه منطق یک فرد اشتباه باشه
    شما که زرنگ هستید و احتمالا مدعی عاقل بودن هستید
    پس چرا زرنگی نکنید و قبل از مرگ به خودم بیام تا اینکه منتظر بمونیم که چی میشه یا اصلا هیچی نشه
    یا تحقیق کنید تا به اطمینان برسید و جوری باشه که نه سیخ بسوزه و نه کباب
    خیلی از دانشمندان و عالمان و راهبان و ... مدعی درست بودن و راست بودن و بر حق بودن خودشون و راه اشون هستند
    ما نباید چشم بسته چون حرفی از شون درسته و منطقیه پس همه حرفاش رو قبول کنیم و تقلید کور کورانه کنیم
    مگه زمانی که فرد مدعی دریافت پیام از آسمان درست و راست بگه اون موقع شنیدن همه حرفاش درسته

انسان بر دین دولتش هست
    همین دانشمندان هسته ای ایران و سایر دانشمند ایران و سایر کشور های منطقه رو آمار بگیرید نتیجه اش متفاوت خواهد بود در ضمن شاید خیلی از دین دار ها فقیر بشوند و ... و خیلی ار خداناباوران و ندانم گرایان در علم و مادیات تبحر داشته باشند!
    این به معنی درست بودن فکر و اندیشه و نظر و رأی و راه و طریق و اعتقاد و ... کسی نیست و راست و درست بودن همه حرفای کسی نیست
    ما از اصل زندگی فاصله گرفتیم و از عقل برای چیز های که مهم ترن استفاده نکردیم!
    فکر می کردم تعداد ندانم گرایان بیشتر باشه ولی گویا در بین دانشمندان متفاوته

درباره روح عده ای بوجودش اعتقاد ندارند
    عده ای معتقدند با مرگ بدن روح هم میمیره
    عده ای به جهان دیگر اعتقاد دارند
    عده ای هم به تناسخ

آیا من هم حق داریم از اعتقادتمون بگیم با حداقل دفاع کنیم؟
    قبول داشتن این تناسخ برای شمایی که مدعی علم هستید و هرچیز غیر علمی آکادمیکی رو خرافات می دونید واقعا برای من غیر قابل هضمه

دیگه جوابی ندارم بهتون بدم جز اینکه اقای ایتالودنس عزیز برید قانون 18 ام کاربر محمد آسمونی رو بخونید

@ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یادمون باشه : علم درست ترین چیز رو نمیگه بلکه قابل اثبات ترین چیز رو میگه
    و قطعا همه چیز بنابر شرایط موجود و امکانات موجود قابل درک و اثبات نیست
    Last edited by Iloveu-ALL; 26-05-2019 at 14:16.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

اون زمانی عصر حجر اگه یکی میگفت آیا امکان داره صدا رو بدون هیچ گونه سیمی در کسری از ثانیه به قاره دیگه ای بفرستیم قطعا خیلی ها مثل کاربر بالا بهش میگفتن بر اساس علم خیر و لطفا علمی بحث کنن! کدوم علم؟ علم امروزی یا علم 1000 سال آینده؟ آیا انسان های 1000 سال آینده به ما نمیخندن که اینجوری توهم عالم بودن بهمون دست داده؟
    اگر حداقل یک کتاب فلسفه علم دست گرفته بودید همچین صحبتی نمی‌کردید...
    اول باید فهمید تحول علم در تاریخ چگونه بوده و انتظار شما از پیشینیان چه باید باشد که اینگونه خیال خامِ رد کردن علم با این مغالطات به سرمان نزند!
    اینکه دانش بشری دائم در حال گسترش است را دلیل گرفته‌اید بر رد علم! در حالی که سیستم فکری علمی این پیشرفت دانش را رقم زده. هرگونه قطعیتی که در دایره علم از آن سخن گفته می‌شود قطعیت نسبی است. قطعیتی بالاتر از این هم وجود ندارد... همین.

جمله انتهایی بالا (بولد شده) در پاسخ به این حرف شما هم هست.
    اگر باور دارید که چیزی فراتر از این اثبات شده‌های علمی هست که ما به درستی آنها نرسیده‌ایم، آنوقت حتما باید به نحوی بهتر از آنگونه که علم به درستی امور می‌رسد، به آن رسیده باشید. تبعات این گریز از روش علمی این است که هر کسی هر ادعایی را می‌تواند مطرح کند و آن را درست بپندارد.

بعضی دوستان ادعای علمی بودن دارند و ادعا می کنند به دور از خرافات هستند اما از بودا و آیین های هندی-دارمایی مثل هندویسم طرفداری می کنند یا از پیام آور و بنیانگذارشون نوشته می ذارند یا میگن تناسخ وجود داره یا از حضور در بعد دیگه احتمالا مثل فیلم interstellar نولان حرف می زنند برام جالب هست که اثبات کنند این ها رو البته اگر بگویند این نظریه است با اثبات های علمی و شواهد خب پس هر آیینی حق داره تئوری خودش رو داشته باشه! البته شاید هم نه
    اگر منظورتان به من هست، باید بگویم که اولا خیلی تند رفتید... تنها بخشی از بودائیسم که در واقع یک نوع نگاه فلسفی به زندگی است را قابل اعتنا و منطبق بر تفکر علمی می‌دانم. تفسیرها از بودائیسم بسیار گسترده هست. در خصوص تناسخ هم همینطور و من و خیلی از افرادی که به بودائیسم را منطبق بر علم می‌دانند بر تفسیر رایج از تناسخ باوری ندارند.

5. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

اگر حداقل یک کتاب فلسفه علم دست گرفته بودید همچین صحبتی نمی‌کردید...
    اول باید فهمید تحول علم در تاریخ چگونه بوده و انتظار شما از پیشینیان چه باید باشد که اینگونه خیال خامِ رد کردن علم با این مغالطات به سرمان نزند!
    اینکه دانش بشری دائم در حال گسترش است را دلیل گرفته‌اید بر رد علم! در حالی که سیستم فکری علمی این پیشرفت دانش را رقم زده.
    فکر نمی کنم این دوستمون مخالف علم و یا رد کننده علم باشند ...
    بنده هم موافق کل علم نیستم ولی مخالف کلش هم نیستم!
    همونطور که همه علوم کاربردی نیستند (تا اکنون) همه علوم هم ممکن است درست نباشد

هرگونه قطعیتی که در دایره علم از آن سخن گفته می‌شود قطعیت نسبی است. قطعیتی بالاتر از این هم وجود ندارد... همین.
    عده ای هستند که می گویند قطعیت بالاتری وجود دارد و آن آخرین کتاب آسمانی است که می گویند اگر نه از طرف قدرت برتر نبود کلی اشتباه و نقض درش می یافتند
    بعضی می گویند تحریف نشده است بنا بر اثبات نوشته های خود این کتاب اما بنده به تازگی با فردی آشنا شدم که با منبع می گفت تحریف شده است بگذریم

جمله انتهایی بالا (بولد شده) در پاسخ به این حرف شما هم هست.
    اگر باور دارید که چیزی فراتر از این اثبات شده‌های علمی هست که ما به درستی آنها نرسیده‌ایم، آنوقت حتما باید به نحوی بهتر از آنگونه که علم به درستی امور می‌رسد، به آن رسیده باشید. تبعات این گریز از روش علمی این است که هر کسی هر ادعایی را می‌تواند مطرح کند و آن را درست بپندارد.
    بله در همین بصره و در جایی که نمی تونم اسمشون ببرم شاید شاهد چنین ادعاهایی باشیم
    ما نمی تونم چیزی رو اثبات کنیم چون همه چی در گذشته بوده (قضیه رو نژادی نکنید!)
    ولی خب در آینده خبری از معجزات در کار خواهد بود اون وقت تصمیم راحت تره
    ولی شاید بی فایده باشه صبر تا اون موقع پس باید خودمون رو بسازیم
    فکر می کنم اگر مطالب منبع رو بخونید بیشتر ذهن تون باز بشه
    البته نه مطالبی مثل این پست: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (این صفحه را قبلا اتفاقی دیدم)
    بلکه از منابع اصلی و شخص های اصلی
    برای بعضی چیز ها پاسخ هست
    درباره خیلی چیزا من ندیدم یا به دستم نرسیده
    ولی شاید در آینده رخ بده و پاسخ داده بشه

اگر منظورتان به من هست، باید بگویم که اولا خیلی تند رفتید... تنها بخشی از بودائیسم که در واقع یک نوع نگاه فلسفی به زندگی است را قابل اعتنا و منطبق بر تفکر علمی می‌دانم. تفسیرها از بودائیسم بسیار گسترده هست. در خصوص تناسخ هم همینطور و من و خیلی از افرادی که به بودائیسم را منطبق بر علم می‌دانند بر تفسیر رایج از تناسخ باوری ندارند.

درباره تناسخ خیر ، بنده از اعتقادات و باورهای شما خبری ندارم اما تا جایی که از پروفایل تان فهمیدم پیام گذاشتم و اگرم خطاب به شما بوده خطاب به دیگری هم بوده (اولین پست صفحه قبل را بخوانید - یک پست قبل شما!)
    می دونم این مطلبم ممکنه رابطه ی ما رو در آینده خدشه دار کنه کما اینکه در مورد کاربر دیگری در همین تاپیک تقریبا حدسم همین است

اما بله تند رفتم و دلیلش هم بیرونی هست که با یکی از خداباوران بدون دین مجبورم معاشرت کنم و همین هم احتمالا دلیل پرحرفی و بحث کردنم است
    از اعتقادات حرف زدن بی فایدست معذرت

بنده میگم که اگه علم و منطق (فعلی) درباره ماهیت دنیا و باور ها نظر می دهد نظرشون درست ترین نیست و ممکنه غلط باشه یا تنها بخشی اش درست باشه
    ممکنه یه روز دانش به درست ترین حالتش برسه بنده قطعا مخالف علم و دانش و آگاهی نیستم اما علم در آینده ممکنه فرق کنه کلی با علم امروزی مون

در این وادی عده ای هستند که به چیز دیگری غیر از علم (امروزی) تکیه می کنند
    Last edited by Iloveu-ALL; 26-05-2019 at 15:37.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

فکر نمی کنم این دوستمون مخالف علم و یا رد کننده علم باشند ...
    بنده هم موافق کل علم نیستم ولی مخالف کلش هم نیستم!
    همونطور که همه علوم کاربردی نیستند (تا اکنون) همه علوم هم ممکن است درست نباشد
    جمله ایشون در تناقض کامل با تفکر علمی بود. این به معنی مخالفت با کل علم است... علم همسان با نتایجش نیست، بلکه یک شیوه درست آزمایی است. بنابراین اینکه بگوئیم با بخشی از علم موافقم و با بخشی نه، اساسا بی معنی است.

عده ای هستند که می گویند قطعیت بالاتری وجود دارد و آن آخرین کتاب آسمانی است که می گویند اگر نه از طرف قدرت برتر نبود کلی اشتباه و نقض درش می یافتند
    بعضی می گویند تحریف نشده است بنا بر اثبات نوشته های خود این کتاب اما بنده به تازگی با فردی آشنا شدم که با منبع می گفت تحریف شده است بگذریم
    انواع و اقسام شواهد وجود دارد که ادعای این عده که می‌فرمائید می‌گویند کتابی هست که از علم بالاتر است، را رد می‌کند. همبستگی میزان فاصله کشورها با عربستان با میزان عدم توسعه یافتگی و از هم گسیختگی اجتماعی آنها بسیار بالاست! این یکی از شواهد مهم!

درباره تناسخ خیر ، بنده از اعتقادات و باورهای شما خبری ندارم اما تا جایی که از پروفایل تان فهمیدم پیام گذاشتم و اگرم خطاب به شما بوده خطاب به دیگری هم بوده (اولین پست صفحه قبل را بخوانید - یک پست قبل شما!)
    می دونم این مطلبم ممکنه رابطه ی ما رو در آینده خدشه دار کنه کما اینکه در مورد کاربر دیگری در همین تاپیک تقریبا حدسم همین است

اما بله تند رفتم و دلیلش هم بیرونی هست که با یکی از خداباوران بدون دین مجبورم معاشرت کنم و همین هم احتمالا دلیل پرحرفی و بحث کردنم است
    از اعتقادات حرف زدن بی فایدست معذرت
    بنده با شما دعوایی ندارم که رابطه‌ام خدشه دار شود. رابطه در حد گفتگو اینترنتی هست و از نظر من چنین رابطه‌ای خدشه پذیری چندانی ندارد.
    به هر حال در حد لزوم موضع خودم را شفاف کردم در خصوص بودائیسم...

بنده میگم که اگه علم و منطق (فعلی) درباره ماهیت دنیا و باور ها نظر می دهد نظرشون درست ترین نیست و ممکنه غلط باشه یا تنها بخشی اش درست باشه
    ممکنه یه روز دانش به درست ترین حالتش برسه بنده قطعا مخالف علم و دانش و آگاهی نیستم اما علم در آینده ممکنه فرق کنه کلی با علم امروزی مون

در این وادی عده ای هستند که به چیز دیگری غیر از علم (امروزی) تکیه می کنند
    برادر گرامی، تمام این امکان‌هایی که ازش حرف زدید کاملا در تفکر علمی پذیرفته شده هست و جایگاه خودشون رو دارند. وقتی می‌گوئیم قطعیت نسبی متوجه منظورمان می‌شوید؟ تعجب می‌کنم با وجود سادگی این واژه باز هم این استدلال ها را در مقابل علم ارائه می‌دهید.
    از طرفی هیچ کدام از این امکان‌ها به شما مجوز تکیه بر چیزی جز قطعیت نسبی علمی در درست ازمایی را نمی‌دهد.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

جمله ایشون در تناقض کامل با تفکر علمی بود. این به معنی مخالفت با کل علم است... علم همسان با نتایجش نیست، بلکه یک شیوه درست آزمایی است. بنابراین اینکه بگوئیم با بخشی از علم موافقم و با بخشی نه، اساسا بی معنی است.
    منظورم نتیجه علم هست یا دانش

انواع و اقسام شواهد وجود دارد که ادعای این عده که می‌فرمائید می‌گویند کتابی هست که از علم بالاتر است، را رد می‌کند. همبستگی میزان فاصله کشورها با عربستان با میزان عدم توسعه یافتگی و از هم گسیختگی اجتماعی آنها بسیار بالاست! این یکی از شواهد مهم!
    شاید بخاطر نوع حکومت ها باشه زمانی ما هم بسیار پیشرفت بودیم در صنایع و غیره طبق گفته یکی از همین کاربران پی سی ورلد

بنده با شما دعوایی ندارم که رابطه‌ام خدشه دار شود. رابطه در حد گفتگو اینترنتی هست و از نظر من چنین رابطه‌ای خدشه پذیری چندانی ندارد.
    به هر حال در حد لزوم موضع خودم را شفاف کردم در خصوص بودائیسم...
    بله ممنون ، صحیح
    واقعیت این است که اگر شخصی ، دانشمندی ، فیلسوفی ، عالمی ، الگویی ، کار خوبی کرد ما هم خوبی کنیم و اگر ظلمی کرد ما ظلم نکنیم! همینطور همه حرف هاشون رو تایید نکنیم اگه گفت فلان کار خوبه ما هم بگیم خوبه و اگه گفت فلان کار بده ما هم بگیم بده مگر اینکه به جایی مثل بالا وصل باشه

برادر گرامی، تمام این امکان‌هایی که ازش حرف زدید کاملا در تفکر علمی پذیرفته شده هست و جایگاه خودشون رو دارند. وقتی می‌گوئیم قطعیت نسبی متوجه منظورمان می‌شوید؟ تعجب می‌کنم با وجود سادگی این واژه باز هم این استدلال ها را در مقابل علم ارائه می‌دهید.
    از طرفی هیچ کدام از این امکان‌ها به شما مجوز تکیه بر چیزی جز قطعیت نسبی علمی در درست ازمایی را نمی‌دهد.
    بله حق با شماست بنده کاملا متوجه نشدم.
    ولی منظورم این است برای خیلی از کار ها باید به علم و دانش تکیه کنیم ،
    آیین هم بخشی از دانش هست که ممکن است همه آیین ها اشتباه باشند یا یکی شان درست باشد! پس برای خیلی ها تکیه گاه هست که ممکن است همه شان غلط باشد یا حداقل و یا حداکثر یکی اش درست باشه

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ممکن است در همین زمین هم انسان هایی بوده باشند که با ما اجداد مشترک نداشتند و نداشته باشند

یک چیزی دیگری می خواستم بگویم که متاسفانه یادم رفت

متوجه این جمله تون نشدم:
    هر چیزی ممکن هست در نهایت (حتی اینکه ما در یک شبیه سازی باشیم، یا اینکه همه جهان 10 دقیقه پیش بوجود‌ آمده باشد هم در نهایت ممکن هستند)، این چیزی هم که شما گفتید از همون "ممکن هست" هاست با همون درجه از احتمال. چون ادعا ابطال‌ناپذیر هست ولی از اونجایی همه همه موجودات زنده روی زمین اجداد مشترک دارند، انتظار نمیره روی زمین انسان هایی بوده باشند که با بقیه اجداد مشترک نداشته باشند. ادعاهای ابطال‌ناپذیر ارزشی در شناخت جهان ندارند چون محتوایشان ربطی با جهان واقعیت اطراف ما ندارد.

علم در همه زمینه ها پاسخ 100 صد در صدی درستی نداره
    شاید هم در هیچ زمینه جواب علم 100 درصد درست نباشه
    علم هیچ وقت چنین ادعایی رو هم نداشته. علم یک شیوه است که از طریق آزمایشات به سازماندهی دانش می پردازه، طبیعتا آزمایشات گسترده در در آینده به یافته های دقیق تری ختم می شوند که همیشه یافته های قبلی رو به روز می کنند و اگر اشکالی هم بوده کشف و تصحیح می شود. طبیعتا در شیوه های متفاوت سازماندهی دانش (طالع‌بینی، خالی‌بندی، داستان‌سرایی، تخیلات و ...) نیازی به آزمایشات مجدد و تکرار پذیری و قابلیت تصحیح نیست چون مدعیان خیالشون از بابت صحت ادعاها معمولا راحت است حتی وقتی اون یافته ها هیچ ربطی با جهان واقعیت اطراف ما نداره.

متد علمی به سازماندهی دانش از طریق آزمایشات و مشاهدات می پردازه. اگر چیزی قابل آزمایش و مشاهده نیست یعنی نقشی در جهان اطراف ما نداره، و از نظر علمی موضوع بی اهمیت و بی ارزشی است. هر چیزی که در جهان اطراف ما نقش و تاثیری داشته باشه بوسیله متد علمی قابل بررسی است.

علم هیچ وقت چیزی رو اثبات هم نمی کنه. بلکه فقط نشون میده آیا یک تئوری غلط است یا نیست. مطالعه این تاپیک احتمالا به شما کمک میکنه: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

بعد از مرگ (۲)

تا زمانی که به درک صحیحی از آگاهی نرسیم بنظرم هر چیزی که در مورد ذات جهان و طبعا حیات پس از مرگ گفته بشه چیزی بیش از یک احتمال نخواهد بود ... احتمالی که در مقایسه با احتمالات دیگه ارجحیت خاصی ندارم ... آیا آگاهی ما صرفا محصول ماده هست؟ که با زوال اساس مادیش از بین خواهد رفت ... ظاهراً همینطوره ... برای خیلی ها واقعا همینطوره ... اما چرا یک لحظه از خودمون نپرسیم از کجا معلوم که تمام این جهان مادی محصول آگاهی من نباشه؟! ... چرا این نظر برای خیلی ها غیرممکن هست؟ ... شاید ما فقط و فقط یک آگاهی باشیم که تمام جهان براش شبیه سازی شده باشه؟ به هیچ وجه نمیشه این ایده رو خیلی راحت رد کرد ... درسته که بسیار بعیده اما بعید بودن مساوی با غیرممکن بودن نیست ... قبل از اثبات کروی بودن زمین هم کروی بودنش بسیار بعید بود ...

شاید موجود یا موجودات آگاهی ما و این جهان رو بوجود اورده باشن ... و پس از مرگ ما رو با همین آگاهی وارد یه دنیای دیگه کنن ...

ما هر چیزی رو که درک می کنیم، تمام افکارمون، تمام مشاهداتمون، تمام تجزیه و تحلیل ها مون و ... همه و همه ابتدا از آگاهی ما میگذره، همه و همه ابتدا از فیلتر آگاهی ما رد میشن ... ما نمی‌دونیم بیرون از آگاهی ما چخبره ‌‌... وقتی ما نمی‌دونیم اون بیرون چه چیزی هست ... وقتی ما نمی‌دونیم آگاهی ما چجوری بوجود امده، بنظرم دادن نظر قطعی در مورد مرگ صحیح نیست ...

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

انتخاب همسر / پارتنر

فرض کنید فرایند انتخاب همسر / پارتنر مثه فرایند انتخاب چیزای دیگه بود ... مثل انتخاب یه لبتاب یا گوشی ... اول می رفتی تمام مشخصاتش رو می دیدی، از ظاهر گرفته تا اخلاق و ... بصورت کامل با تمام جزییات ... اونوقت تصمیم می گرفتی ... ولی برخلاف چیزای دیگه که شرط خرید پول هست ... اینجا شرط رسیدن شما به اون فرد، انتخاب متقابل شما از طرف اون فرد بود ... یعنی بعد از اینکه شما انتخاب کردید مشخصات شما هم برای اونطرف ارسال میشد و در صورت موافقت اون فرد زندگی مشترک رو شروع می کردید ....

در اکثر موارد وقتی یه چیز خوب و باب طبع می خریم تا مدتها ازش راضی هستیم و از کارکردن با اون لذت می بریم ... اگر انتخاب همسر/پارتنر به این روش بود شاید میشد بیشتر از کنار هم بودن لذت برد ...
    Last edited by AMHSIN; 15-06-2020 at 21:00.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •