تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 28 اولاول ... 78910111213141521 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 279

نام تاپيک: تاملات تنهایی ...

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

من با افرادی که میگید ادعای روشنفکری دارن و گوسفند در ظاهر انسان هستن برخورد نداشتم ... شاید شما به دلایلی که من نمیدونم نسبت به این جور افراد دید بدی پیدا کردین ... نظر شخصی من اینه که درست نیست کسی رو بخاطر اینکه دیدگاهش متفاوت از ماست بش توهین کنیم ...
    فقط دیدگاه متفاوت نیست. بعضی ها کلکسیون زشتی شدن. خیلی از همین روشنفکرها خدا رو هم به راحتی منکر میشن تنها مدرکشون هم یه نظریه تایید نشده قرن نوزدهمی هستش. این نشون میده این افراد علاقه دارن که خدایی نباشه وگرنه هزاران مدرک رو رها نمیکردن و یه نظریه ناقص رو ملاک قرار بدن. اول باید دید چرا این افراد دوست دارن که منکر خالق باشن. اینکه بدونید هیچ عدالتی اجرا نخواد شد خوشحالی و افتخار داره که تو محیط عمومی این عقیده پلید رو مطرح می کنید و گسترش می دید؟ حتی اگر این عقیده مسخره رو دارید نباید تو مکان عمومی همچین چیزی رو بیان کنید.

از یه زوایه دیگه که بهشون نگاه میکنی به چیز بد اعتقادی ندارن و انواع و اقسام ناهنجاری هارو طبیعی میدونن و مشکلی باهاش ندارن! مثلا ازدواج همجنسگرایان. مگه هر ناهنجاری و بیماری که وجود داره باید بهش احترام گذاشت؟ هیچ همجنس بازی وجود نداره که اختلالات روانی نداشته باشه اگه به این ناهنجاری تا سر حد ازدواج قانونی!!!! بخواد احترام گذاشته باشه باید بگم که ناهنجاری های دیگه ای هم مثل سادیسم، آزار و اذیت حیوانات و ناهنجاری های خیلی ترسناک تری هم وجود داره که اگه قرار به احترام گذاشتن به همه اینها باشه یعنی باید دنیا رو دو دستی تقدیم نیروهای شر و پلید کرد. قبلا هم گفتم انسان موجودی سرکش و ناهنجاره اگه قرار به آزادی باشه انسان باید آخرین موجودی باشه که آزادی در اختیارش باشه وگرنه بیشتر از این گند میزنه به دنیا.

طرف به درجه ای از روشنفکری رسیده بود که میگفت اگه خواهرم بگه میخوام برم زیر فلانی بهش میگم انتخاب خودته فقط مواظب باشه با آدم های غیرتی نپری. این درجه از بی غیرتی خطرناکه. فردی که تا این حد غرق شده باشه نه فقط تو مسائل جنسی تو هر موضوع دیگه ای هم بی غیرت شده. اگه پول دست این آدم بدی غیر ممکنه غیرت پس دادنش رو داشته باشه یا سر قولش بمونه و هر موضوع دیگه ای.

به این عقاید باید احترام گذاشت؟ احترام به این مزخرفات یعنی قبول این ناهنجاری ها که همیشه توسط انسان های خیلی سطحی و بی فکر مطرح میشه.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

کاملا درسته، اما مشکل اینه که اکثر افراد بر اساس احساساتشون تصمیم میگیرن تا عقلشون ... به همین دلیل، این دختر هم احتمالا چند وقت دیگه که این درد کمی کهنه شد به فرد دیگری دل خواهد داد ... با این امید که این بار اون اتفاق نخواهد افتاد ...
    اکثر افراد با این قضایا کنار میان و زندگیون رو میکنن. تقریبا همه تو زندگیشون درجه ای شکست عاطفی رو تجربه کردن ولی همه زندگیشون رو نابود نکردن! عده ی معدودی بعد از شکست عاطفی دیگه انگیزه ای برای زندگی ندارن و خب متاسفانه ضرر شدیدی به خودشون میزنن.
    ولی در مورد تصمیم احساسی که من اسمشو تصمیم بر مبنای شادی کوتاه مدت میذارم درست میگید. ولی علاوه بر احساسی بودن، داشتن اختلالات دیگه میتونه تشدید کنه این حالت رو.

از یه زوایه دیگه که بهشون نگاه میکنی به چیز بد اعتقادی ندارن و انواع و اقسام ناهنجاری هارو طبیعی میدونن و مشکلی باهاش ندارن! مثلا ازدواج همجنسگرایان. مگه هر ناهنجاری و بیماری که وجود داره باید بهش احترام گذاشت؟ هیچ همجنس بازی وجود نداره که اختلالات روانی نداشته باشه اگه به این ناهنجاری تا سر حد ازدواج قانونی!!!! بخواد احترام گذاشته باشه باید بگم که ناهنجاری های دیگه ای هم مثل سادیسم، آزار و اذیت حیوانات و ناهنجاری های خیلی ترسناک تری هم وجود داره که اگه قرار به احترام گذاشتن به همه اینها باشه یعنی باید دنیا رو دو دستی تقدیم نیروهای شر و پلید کرد.
    یک زمانی همجنس گرایی جزو اختلالات روانی محسوب میشد ولی با پیشرفت علم روانشناسا متوجه شدند که نمیشه اون رو یک بیماری تلقی کرد و یک تمایل طبیعی در این افراده. بخاطر همین مثلا از لیست بیماری های روانی خارج شد.
    حالا شما از خودتون میگید که اینها همون بیماری روانی دارن یا منبع موثقی دارید؟
    دقت کنید اگر فرض شما بر روانی بودن این ادمها غلط باشه نتیجه گیری هاتون هم غلطه و اونوقت باید یک فکر اساسی به حال عقایدتون کنید.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
    Last edited by Mohammad Hosseyn; 04-04-2017 at 10:30.

3. 7 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

اینایی که توهم روشنفکر بودن دارن و مقداری هم چاشنی لفظ قلم صحبت کردن بهش اضافه میکنه براستی که چقدر حال بهم زن میشن
    فکر نمیکنم مطمئنم. چون خیلی هاشون رو از نزدیک دیدم تقریبا گوسفندی در ظاهر انسان هستن که هنوز تکامل پیدا نکردن.
    ....
    به من میگن چرا تو حرف هات همیشه توهین هست؟ جوابش مشخصه چون من دارم از راهی که بهش ایمان دارم دفاع میکنم برای همین کسی بخواد تخریبش کنه ناراحت میشم و ممکنه توهین هم کنم. اما اون روشنفکرهای توهمی که فقط در حال نقد و تخریب عقاید دیگران هستن نباید هم ناراحت بشن چون کسی که ترول میکنه نیشش باید همیشه باز باشه.
    ....
    فقط دیدگاه متفاوت نیست. بعضی ها کلکسیون زشتی شدن. خیلی از همین روشنفکرها خدا رو هم به راحتی منکر میشن تنها مدرکشون هم یه نظریه تایید نشده قرن نوزدهمی هستش. این نشون میده این افراد علاقه دارن که خدایی نباشه وگرنه هزاران مدرک رو رها نمیکردن و یه نظریه ناقص رو ملاک قرار بدن. اول باید دید چرا این افراد دوست دارن که منکر خالق باشن. اینکه بدونید هیچ عدالتی اجرا نخواد شد خوشحالی و افتخار داره که تو محیط عمومی این عقیده پلید رو مطرح می کنید و گسترش می دید؟ حتی اگر این عقیده مسخره رو دارید نباید تو مکان عمومی همچین چیزی رو بیان کنید.

از یه زوایه دیگه که بهشون نگاه میکنی به چیز بد اعتقادی ندارن و انواع و اقسام ناهنجاری هارو طبیعی میدونن و مشکلی باهاش ندارن! مثلا ازدواج همجنسگرایان. مگه هر ناهنجاری و بیماری که وجود داره باید بهش احترام گذاشت؟ هیچ همجنس بازی وجود نداره که اختلالات روانی نداشته باشه اگه به این ناهنجاری تا سر حد ازدواج قانونی!!!! بخواد احترام گذاشته باشه باید بگم که ناهنجاری های دیگه ای هم مثل سادیسم، آزار و اذیت حیوانات و ناهنجاری های خیلی ترسناک تری هم وجود داره که اگه قرار به احترام گذاشتن به همه اینها باشه یعنی باید دنیا رو دو دستی تقدیم نیروهای شر و پلید کرد. قبلا هم گفتم انسان موجودی سرکش و ناهنجاره اگه قرار به آزادی باشه انسان باید آخرین موجودی باشه که آزادی در اختیارش باشه وگرنه بیشتر از این گند میزنه به دنیا.

طرف به درجه ای از روشنفکری رسیده بود که میگفت اگه خواهرم بگه میخوام برم زیر فلانی بهش میگم انتخاب خودته فقط مواظب باشه با آدم های غیرتی نپری. این درجه از بی غیرتی خطرناکه. فردی که تا این حد غرق شده باشه نه فقط تو مسائل جنسی تو هر موضوع دیگه ای هم بی غیرت شده. اگه پول دست این آدم بدی غیر ممکنه غیرت پس دادنش رو داشته باشه یا سر قولش بمونه و هر موضوع دیگه ای.

به این عقاید باید احترام گذاشت؟ احترام به این مزخرفات یعنی قبول این ناهنجاری ها که همیشه توسط انسان های خیلی سطحی و بی فکر مطرح میشه.
    در تاملات تنهاییتون چه زجری میکشید

روشنفکران فکر میکنن ، مطمئن نیستن. برعکس شما که فکر نمیکنین، مطمئن هستین!
    من که نفهمیدم بالاخره گوسفند به انسان تکامل پیدا میکنه یا هنوز نظریه تایید نشده هست؟

احتمالا نگاه منفی شما بخاطر اینه که زیاد تمایل ندارین به جزئیات مسائل از زوایای دیگر بپردازین و فقط تلاش میکنین نکته های منفی و اغلب غیر واقعی رو بزرگ کنید تا نشون بدین تفکرات مخالف شما آثار خیلی وحشتناکی دارن.
    این دسته بندیهایی که از خیر و شر میکنین همه کلی گویی های قدیمی هستن و امروز اکثر موارد با بررسی تخصصی معلوم میشه مضر هست یا نه. خیلی راحت میتونین خودتون رو جای طرف مقابل بذارین و ببینین آیا شخص مقابل (مثلا تانکر) شایستگی داره برای مکان خوابیدن شما تصمیم بگیره یا نه.

با ارفاق مخاطب این شعر حافظ هستین:

عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت
    که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت

من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش
    هر کسی آن درَود عاقبت کار، که کشت

همه کس طالب یارند چه هشیار و چه مست
    همه جا خانه عشق است چه مسجد چه کنشت

سر تسلیم من و خشت در میکده‌ها
    مدعی گر نکند فهم سخن، گو سر و خشت

ناامیدم مکن از سابقه لطف ازل
    تو پس پرده چه دانی که که خوب است و که زشت؟

...
    Last edited by New Ray; 04-04-2017 at 13:41.

5. 5 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

یک زمانی همجنس گرایی جزو اختلالات روانی محسوب میشد ولی با پیشرفت علم روانشناسا متوجه شدند که نمیشه اون رو یک بیماری تلقی کرد و یک تمایل طبیعی در این افراده.
    Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
    کدوم روانشناس ها و کدوم سازمان علمی این رو تشخیص داده که این افراد اختلال روانی ندارن؟

فرض محال رو به این بگیریم که این افراد اختلال روانی ندارن. چه نیازی هست که 2 تا مرد با هم ازدواج کنن
    اینکه این ناهنجاری وجود داره به کنار. اما این موضوع ازدواج دیگه چیه!؟ حالا مثلا 2 تا مرد باهم ازدواج نمیکردن نمیشد؟
    اونی که سادیسم داره به بچه 10 ساله تجاوز میکنه و جنازه اش رو هم آتیش میزنه هم روانی نیست حتما! فقط تمایل داره به اینکار.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

کدوم روانشناس ها و کدوم سازمان علمی این رو تشخیص داده که این افراد اختلال روانی ندارن؟

فرض محال رو به این بگیریم که این افراد اختلال روانی ندارن. چه نیازی هست که 2 تا مرد با هم ازدواج کنن
    اینکه این ناهنجاری وجود داره به کنار. اما این موضوع ازدواج دیگه چیه!؟ حالا مثلا 2 تا مرد باهم ازدواج نمیکردن نمیشد؟
    اونی که سادیسم داره به بچه 10 ساله تجاوز میکنه و جنازه اش رو هم آتیش میزنه هم روانی نیست حتما! فقط تمایل داره به اینکار.
    تا جایی که من میدونم تقریبا همه‌ی مراجع روانشناسی چنین تشخیصی دارن!
    موثق‌ترین نمونه (انجمن روانشناسی امریکا) :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همون پاراگراف اول رو بخونید فکر میکنم کافی باشه براتون:
    omosexuality per se is a normal and positive variation of human sexual orientation (Bell, Weinberg & Hammersmith, 1981; Bullough, 1976; Ford & Beach 1951 ; Kinsey, Pomeroy, & Martin, 1948; Kinsey, Pomeroy, Martin, & Gebhard, 1953 ). Homosexuality per se is not a mental disorder (APA, 1975). Since 1974, the American Psychological Association (APA) has opposed stigma, prejudice, discrimination, and violence on the basis of sexual orientation and has taken a leadership role in supporting the equal rights of lesbian, gay, and bisexual individuals (APA, 2005).

شما میتونید بگید دو نفر مرد یا زن با هم ازدواج کنن چی میشه دقیقا؟! چه ضرر و زیانی به شما میرسه که انقدر حساسید بهش؟!

مغلطه نکن دوست من. کسی نگفت سادیسم بیماری روانی نیست. همون مرجعی که گفته همجنسگرایی بیماری روانی نیست سادیسم رو جزو بیماری های روانی طبقه بندی میکنه.

8. 4 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

میگن میزان خودکشی و افسردگی بین این افراد بسیار زیاده چون از فشارهای جامعه خسته میشن! اما من میگم به خاطر فشار جامعه نیست به خاطر زندگی و دنیای زشتی هست که واسه خودشون ساختن. جامعه باید به این افراد یاد بده ناهنجاری رو که دارن بروز ندن و سمتش نرن. یه همجنس باز اگه سمت این تمایل پلید نره چه اتفاق مهمی می افته و چه چیزی رو از دست میده؟ حتی انسان های سالم به نظر من سمت مسائل جنسی کمتر برن به سود خودشونه چه برسه همجنس باز.

داره خودمونی میشه Tivaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2017
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

میگن میزان خودکشی و افسردگی بین این افراد بسیار زیاده چون از فشارهای جامعه خسته میشن! اما من میگم به خاطر فشار جامعه نیست به خاطر زندگی و دنیای زشتی هست که واسه خودشون ساختن.
    شما توی فروم علمی اگه چیزی میگید بهتره براش سند و مدرک بیارید. این که دلیل خودکشی این افراد چی بوده با تحقیق توی حوزه علوم اجتماعی مشخص میشه نه با تصورات شما.

جامعه باید به این افراد یاد بده ناهنجاری رو که دارن بروز ندن و سمتش نرن.
    برعکس جامعه باید به افرادی مثل شما تعامل و همزیستی و احترام به گرایشهای جنسی و حریم خصوصی یاد بده!

یه همجنس باز اگه سمت این تمایل پلید نره چه اتفاق مهمی می افته و چه چیزی رو از دست میده؟
    اگر به هرم مازلو نگاه کنید سکس جزو اساسی ترین نیاز های یه انسانه چطور میتونید چنین حرفی بزنید؟ "پلید" بودنش رو چطور کشف کردید؟

با عرض پوزش بخاطر دخالت کردن توی بحث

11. 2 کاربر از Tivaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

شما توی فروم علمی اگه چیزی میگید بهتره براش سند و مدرک بیارید. این که دلیل خودکشی این افراد چی بوده با تحقیق توی حوزه علوم اجتماعی مشخص میشه نه با تصورات شما.

برعکس جامعه باید به افرادی مثل شما تعامل و همزیستی و احترام به گرایشهای جنسی و حریم خصوصی یاد بده!

اگر به هرم مازلو نگاه کنید سکس جزو اساسی ترین نیاز های یه انسانه چطور میتونید چنین حرفی بزنید؟ "پلید" بودنش رو چطور کشف کردید؟

با عرض پوزش بخاطر دخالت کردن توی بحث
    جالبه وقتی نظرات دوستان رو میخونم من در نظریات بیشتر با امثال شما و محمد حسین و آرام و بهزاد همنظر هستم ولی در بوته ی عمل و در اجتماع بیشتر به دوستمون تانکر نزدیکم ! اینم یجور تاملات تنهای هستش لابد

13. 2 کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Tivaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2017
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

جالبه وقتی نظرات دوستان رو میخونم من در نظریات بیشتر با امثال شما و محمد حسین و آرام و بهزاد همنظر هستم ولی در بوته ی عمل و در اجتماع بیشتر به دوستمون تانکر نزدیکم ! اینم یجور تاملات تنهای هستش لابد
    اینایی که توهم روشنفکر بودن دارن و مقداری هم چاشنی لفظ قلم صحبت کردن بهش اضافه میکنه براستی که چقدر حال بهم زن میشن
    چه نیازی هست که 2 تا مرد با هم ازدواج کنن
    يك دليلش رو به اعتقاد من ميتوني پشت اين ايموجي كه ظاهرا دوستمون تانكر هم بهش علاقه داره پيدا كني! مسئله اصلي اين هست كه ياد بگيريم اگر استايل يه نفر يا گرايش جنسيش يا هر چيز ديگه در موردش سليقه ما نيست يا حتي حالمون رو به هم ميزنه(!) احترام رو فراموش نكنيم. اگر مخالفتي هم باشه بايد پشتوانه علمي و منطقي داشته باشه.
    اين چيزي هست كه من كمترين ميدونستم اميدوارم كه همه موفق باشيد

15. این کاربر از Tivaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

به من و شما چه ربطی داره که کی چی میپرسته ؟ پرستش یا نپرستیدن آدما آیا به ما ربط داره ؟ از چی میترسین ؟ اگر ایمان قلبی دارین چرا منکر بودنِ کسی یا ایمان قوی داشتنِ کسی روی ایمان و اعتقادات شما یا کسایی که شما نگرانشون هستین تاثیر گذار باید باشه ؟ به نظرتون ایمان و اعتقاد تون خیلی سست نیست که با انکار و یا با ایمان قلبی کسی سست میشه یا قوت پیدا می کنه؟!!

چرا علاقه مندین بدانید چرا ادما به چیزی اعتقاد دارن یا ندارن ؟ این جای نگرانی و البته یک مشکل روانی هست که یه نفر با خودش میشینه ساعت ها فکر میکنه که اگر فلانی اعتقادات منو نداشته باشه پس مثل من از فلان چیز نمیتونه بترسه پس من اگه جای فلانی بودم و به فلان چیز اعتقاد نداشتم و از فلان چیز نمیترسیم حتما این جنایت را مرتکب میشدم پس حالا که اینجوریه باید کسی که ممکنه این توهمات ذهنی من رو به مرحله واقعیت برسونه رو منقرض کرد!

این توهمات و داستان پردازی ها و تصورات مخرب و آلوده اول به روان خودتون اسیب میرسونه و بعد به بقیه مردم جامعه!

نظرتون درباره مسائل شخصی و خصوصی مردم مشابه این مسائل هست به نظر شما :

اینکه یه نفر زیر فرش خونش چی قایم کرده به من و شما ربط داره ؟

اینکه یه نفر با کسی چه رابطه ای با چه کیفیتی داره به من و شما ربطی داره ؟ آیا کیفیت و نوع ارتباط این فرد با طرف مقابلش قرار هست زندگی یا کیفیت زندگی یا اموال یا جان شما رو تحت تاثیر قرار بده ؟

اینکه رابطه یه نفر رسمی یا غیر رسمی باشه به من و شما چه ربطی داره ؟

ایا رسمی بودن و نبودن یا نوع رابطه نوه عمه ی برادر زاده باجناق همسایه خواهر کوچیکه دوستِ پسرخاله بزرگه ی قمر خانوم با برادر زاده پسر یا دخترِ دوست دوران کودکی پسر داییِ عروس همسابه کناری شوکت خانوم دخلی به زندگی شما داره ؟ یا در زندگی شما ممکنه مشکلی ایجاد کنه ؟

آیا طرز فکر و نوع زندگی شخصی که شما برای خودتان انتخاب کردین به کسی ربطی دارد ؟ آیا کسی می تواند شما رو مجبور کند مطابق میل یا اعتقاد قلبی اش زندگی کنید ؟ ا

گر جواب این سوال بله است : پس اجازه دهید دیگران درباره زندگی شما نظر بدن و شما رو بخاطر اینکه مشابه شان نیستید به سزای اعمالتان برسانند

اگر جواب خیر است: پس در زندگی خصوصی دیگران دخالت نکنید و تلاش نکنید طرز فکر مردم رو طوری که خودتان بهش ایمان قلبی دارین تغییر دهید چون این یعنی تجاوز به حقوق دیگران و یک متجاوز نمی تواند بین مردم عادی زندگی کند و یا باید از نظر روانی درمان بشه یا باید برای جلوگیری از آسیب به دیگران به صورت قانونی باهاش برخورد شه.

17. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •