تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: تبدیل مودم adsl به اکسس پوینت

اگه نباشه جاش خالی می مونه emadd69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    SOUTH

پيش فرض تبدیل مودم adsl به اکسس پوینت

سلام دوستان . خسته نباشید

بنده توی یه شرکت مشغولم . اینجا برای هر اتاق یه کابل LAN اومده و رفته به سیستم . الان قصد دارم همزمان از لپ تاپ و گوشی هم استفاده کنم . یه مودم TP-Link مدل TD-W8901G هم دارم که در صورت امکان می خوام از اون کابل LAN اینترنت بگیره و از طریق 3 پورت دیگه و وای فای اینترنت رو share کنه .
    امکان همچین چیزی هست ؟

حالا اینترنت اینجا بدین شکل هست که اینترنت از مودم adsl میره به هاب سوییچ و از اونجا کابل LAN به اتاق های مختلف میره . حال بعد از وصل کابل LAN باید تنظیمات IPV4 رو هم انجام بدیم تا به اینترنت دسترسی پیدا کنیم .
    آی پی سیستم من بدین شکل هست :

Windows IP Configuration
    Ethernet adapter Local Area Connection:
    Connection-specific DNS Suffix . :
    IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.113.57
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.113.116

الان دقیق نمیدونم IP address توی مودم رو روی چی تنظیم کنم .

من DHCP رو غیر فعال کردم . آی آدرس رو هم تغییر دادم . اما فقط توی رنج 192.168.1. میشه تغییر داد . در حالی که default gateway من زده 192.168.113.116 . الان باید بخش سوم رو روی 113 بزارم ؟

من روی 192.168.1.3 تنظیم کردم . کابل LAN اینترنت رو به مودم زدم . حالا از طریق کابل به اینترنت وصل میشم اما از طریق وای فای نمیتونم وصل شم .
    مشکل چیه ؟ چاره چیه ؟
    ممنون
    Last edited by emadd69; 19-07-2016 at 12:18.

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.

تا جایی که بنده میدونم امکان اینکار با این مودم نیست. مودتون باید ورودی WAN داشته باشه.
    باید یک روتر تهیه کنید روتر از 30 تومن هست به بالا.
    معمولا هم به این شکل هستند که 1 پورت WAN دارن و 3 تا پروت LAN
    کابل اینترنت رو میزنید به WAN بعدش داخل تنظیمات DHCP روتر یک رنج آی-پی متفاوت از آی-پی مودم اصلی میدید بهش و اینترنتتون روی وایفای و 3 پورت دیگه لن شیر میشه.

روتر های پیشنهادی:
    TL-WR702N = خیلی کوچیک و قابل حمل ولی بدون خروجی LAN
    TL-WR740N = یکی از بهترین روتر ها نسبت به قیمتش/ اگر بتونید ورژن 4 رو تهیه کنید امکان نصب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم روش هست

3. این کاربر از Xx Hossein xX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    SOUTH

پيش فرض

سلام.

تا جایی که بنده میدونم امکان اینکار با این مودم نیست. مودتون باید ورودی WAN داشته باشه.
    باید یک روتر تهیه کنید روتر از 30 تومن هست به بالا.
    معمولا هم به این شکل هستند که 1 پورت WAN دارن و 3 تا پروت LAN
    کابل اینترنت رو میزنید به WAN بعدش داخل تنظیمات DHCP روتر یک رنج آی-پی متفاوت از آی-پی مودم اصلی میدید بهش و اینترنتتون روی وایفای و 3 پورت دیگه لن شیر میشه.

روتر های پیشنهادی:
    TL-WR702N = خیلی کوچیک و قابل حمل ولی بدون خروجی LAN
    TL-WR740N = یکی از بهترین روتر ها نسبت به قیمتش/ اگر بتونید ورژن 4 رو تهیه کنید امکان نصب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم روش هست

سلام دوست عزیز . ممنون بابت توضیحاتتون

اما برادر من مودم TP-LINK TD-W8951ND داره و با همین مودم تونسته اینترنت رو شیر کنه . از یه درگاه LAN اینترنت رو به مودم رسینده و از سه درگاه LAN دیگه + وای فای اینترنت رو شیر میکنه . منم همین روش رو انجام دادم . تونستم از طریق درگاه اینترنت رو دریافت کنم اما از طریق وای فای شیر نمیشه .
    ..........
    پ ن :
    مودم رو دیروز آوردم شرکت و طبق پست اول تنظیمات رو انجام دادم . وای فای گوشی رو روشن کردم و راحت وصل شد به اینترنت . اما اومدم تنظیمات وای فای رو انجام بدم ( پسورد روی وای فای ) از اون به بعد هر کار کردم نتونستم از طریق وای فای شیر کنم !!!!!! نمیدونم چرا
    20 بار مودم رو رسیت کردم از اول تنظیمات رو انجام دادم اما نشد که نشد !!
    Last edited by emadd69; 19-07-2016 at 12:09.

5. این کاربر از emadd69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    SOUTH

پيش فرض

up.....

up....

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2019

پيش فرض

سلام دوست عزیز . ممنون بابت توضیحاتتون

اما برادر من مودم TP-LINK TD-W8951ND داره و با همین مودم تونسته اینترنت رو شیر کنه . از یه درگاه LAN اینترنت رو به مودم رسینده و از سه درگاه LAN دیگه + وای فای اینترنت رو شیر میکنه . منم همین روش رو انجام دادم . تونستم از طریق درگاه اینترنت رو دریافت کنم اما از طریق وای فای شیر نمیشه .
    ..........
    پ ن :
    مودم رو دیروز آوردم شرکت و طبق پست اول تنظیمات رو انجام دادم . وای فای گوشی رو روشن کردم و راحت وصل شد به اینترنت . اما اومدم تنظیمات وای فای رو انجام بدم ( پسورد روی وای فای ) از اون به بعد هر کار کردم نتونستم از طریق وای فای شیر کنم !!!!!! نمیدونم چرا
    20 بار مودم رو رسیت کردم از اول تنظیمات رو انجام دادم اما نشد که نشد !!
    دوست عزیز این مدل مودم که فرمودید مودم + روتر هست و می تونید برای شیر کردن هم استفاده کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •