تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: شناسايي رمها توسط مادربرد با مشكل مواجه شده

پروفشنال FAR_FA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض شناسايي رمها توسط مادربرد با مشكل مواجه شده

سلام دوستان عزيز
    امروز در حين كار كردن با كامپيوتر متوجه شدم كه سيستمم كند شده . توي Propertise ويندوز 7 ديدم از 4 گيگ رم
    ( چهار تا 1 گيگ DDR2 ) فقط 1 رم رو شناسايي كرده . كيس رو باز كردم از تو بايوس هم 1 گيگ شناسايي ميشد ،
    تك تك رمها رو روي يك اسلات تست كردم ديدم رمها مشكلي ندارند بعد اسلاتها رو تست كردم متوجه شدم دوتا از
    اسلات ها وقتي رم رو داخلش ميزارم مونيتور روشن نميشه و بوق ناپيوسته ميزنه . اون دوتا اسلات سالم هم فقط
    با 1 عدد رم كار ميكنه يعني اگه رم دوم رو بزارم باز مونيتور روشن نميشه . الآن فقط با يكي از رمها ويندوز رو بالا آوردم
    تا اين سوال رو مطرح كنم . دوستان محترم اگه تجربه يا اطلاعي از اين مشكل دارند ممنون ميشم راهنمايي كنند .
    با تشكر

کـاربـر بـاسـابـقـه EHSANRF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

احتمالا پین های CPU یا مادربرد که مربوط به رم هستن یا شکستن یا کج شدن، باز کنید و تست کنید نتیجه رو بگین

3. این کاربر از EHSANRF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال FAR_FA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

احتمالا پین های CPU یا مادربرد که مربوط به رم هستن یا شکستن یا کج شدن، باز کنید و تست کنید نتیجه رو بگین
    در حال حاضر دارم با يك گيگ رم كار ميكنم . با اينحال تا آخرشب منتظر ميمونم تا هم طبق گفته شما عمل كنم
    و هم دوستان ديگه اگه راهنمايي كردن ، همه موارد رو با هم چك كنم . ممنون

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

از این مشکلات زیاد دیدم

معمولا توصیه میکنند وقتی قراره چندتا رم مختلف بگیرید،سعی کنید همش از یه برند باشه و فرکانس کاری هم یکی باشه

شما تازه این مشکل براتون پیش اومده یا قبلا که 4تا رم رو خریدید هم این مشکل بوده؟

ممکنه اسلات ها کثیف شده باشن،تمیزشون کنید

6. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال FAR_FA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

از این مشکلات زیاد دیدم

معمولا توصیه میکنند وقتی قراره چندتا رم مختلف بگیرید،سعی کنید همش از یه برند باشه و فرکانس کاری هم یکی باشه

شما تازه این مشکل براتون پیش اومده یا قبلا که 4تا رم رو خریدید هم این مشکل بوده؟

ممکنه اسلات ها کثیف شده باشن،تمیزشون کنید
    ممنون ، من حدودا" 1 ساله كه اين رمها رو دارم . هر چهارتا كينگ مكسه . باس 800 و تايمينگ CL5 .
    براي پاك كردن اسلات فرچه مخصوص اين كار رو هم دارم . البته وقتي سيستم رو بازكردم . مرسي

8. این کاربر از FAR_FA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام دوستان عزيز
    امروز در حين كار كردن با كامپيوتر متوجه شدم كه سيستمم كند شده . توي Propertise ويندوز 7 ديدم از 4 گيگ رم
    ( چهار تا 1 گيگ DDR2 ) فقط 1 رم رو شناسايي كرده . كيس رو باز كردم از تو بايوس هم 1 گيگ شناسايي ميشد ،
    تك تك رمها رو روي يك اسلات تست كردم ديدم رمها مشكلي ندارند بعد اسلاتها رو تست كردم متوجه شدم دوتا از
    اسلات ها وقتي رم رو داخلش ميزارم مونيتور روشن نميشه و بوق ناپيوسته ميزنه . اون دوتا اسلات سالم هم فقط
    با 1 عدد رم كار ميكنه يعني اگه رم دوم رو بزارم باز مونيتور روشن نميشه . الآن فقط با يكي از رمها ويندوز رو بالا آوردم
    تا اين سوال رو مطرح كنم . دوستان محترم اگه تجربه يا اطلاعي از اين مشكل دارند ممنون ميشم راهنمايي كنند .
    با تشكر

اسلات رم رو تمیز کنید و بایوس مین رو هم آپدیت کنید

رم ها از نطر فرکانس و تایمینگ یکی هستند؟

10. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال FAR_FA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

اسلات رم رو تمیز کنید و بایوس مین رو هم آپدیت کنید

رم ها از نطر فرکانس و تایمینگ یکی هستند؟
    انشاءالله ، حتما" تميز ميكنم دوست عزيز . آخرين آپديت بايوس رو قبلا" بروز كرده بودم .
    در مورد فركانس و تايمينگ كه فرموديد ، تمام رمها Kingmax ، DDR2 باس 800 و تايمينگش هم CL5 هست . ممنون

پروفشنال FAR_FA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام تشکر میکنم از دوستان عزیز ، مشکلم حل شد .
    امروز کیس رو باز کردم ، CPU رو در آوردم ، پایه ها مشکلی نداشتن . CPU رو پاک کردم و دوباره خمیر سیلکون زدم و بستم .
    اسلاتها رو هم با فرچه پاک کردم و رمها رو سر جاشون گذاشتم . کامپیوتر و روشن کردم که دیدم مشکل شناسایی نکردن
    رمها برطرف شده . با سپاس

13. این کاربر از FAR_FA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •