تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 28

نام تاپيک: سوال در مورد جنس Western Digital My Book External Hard Drive - 4TB

اگه نباشه جاش خالی می مونه personal_68's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    تهران

1 سوال در مورد جنس Western Digital My Book External Hard Drive - 4TB

اقا من میخوام یه 4 ترا بخرم ، موندم چی بخرم ، رفیقم میگه با این مدل وسترن رو بخر

من فقط فیلم دارم ، میخوام همه فیلم هامو بریزم توی هارد 4 ترا و یه جا نگهداری کنم

حالا فقط مواقعی وصل کنم و فیلم های جدید که دانلود کردم بریزم توش

کارم در همین حده

حالا دوستان چی پیشنهاد می دید؟

من 4 تا هارد 1 ترا دارم قدیمی هستن و از این مدل 4 ترا هست ولی سری قدیمی essentials اصل تایلند ، توشون هارد گرین وسترن فکر کنم هست

آیا این هارد جدیدهای وسترن همون کیفیت رو حفظ کردن؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اقا من میخوام یه 4 ترا بخرم ، موندم چی بخرم ، رفیقم میگه با این مدل وسترن رو بخر

من فقط فیلم دارم ، میخوام همه فیلم هامو بریزم توی هارد 4 ترا و یه جا نگهداری کنم

حالا فقط مواقعی وصل کنم و فیلم های جدید که دانلود کردم بریزم توش

کارم در همین حده

حالا دوستان چی پیشنهاد می دید؟

من 4 تا هارد 1 ترا دارم قدیمی هستن و از این مدل 4 ترا هست ولی سری قدیمی essentials اصل تایلند ، توشون هارد گرین وسترن فکر کنم هست

بعضی از مدلهای wd my book یه مرض خاصی دارند که نسبتاً شایع هم هست و دو عدد از هاردهای اکسترنال من هم چنین مشکلی رو دارند و در همین انجمن هم چند کاربر دچار همین مشکل شدند به اینصورت که عملیات write خیلی خوب انجام میشه و مشکلی نیست ولی نمیتونید همون اطلاعات رو دوباره بخونید (read) و به همین خاطر خطای current pending sector یا week sector میگیرید . هیچ راه حلی هم نداره به جزء ارسال به گارانتی (اگر قبول کنن) یا کلینیکهای تخصصی . البته اگر تعدادش کم باشه میتونید اون قسمت رو پارتیشن بندی نکنید (کاری که من انجام دادم) .
    پس بعد از خرید توصیه میکنم با برنامه هایی مثل hard disk sentinel یکبار تست write و Read بگیرید و اگر خوش شانس باشید و مشکلی نداشته باشه میتونید شروع به ذخیره اطلاعات کنید .
    اصولاً پیشنهاد میشه بعد از خرید هر هارد دیسکی (از هر برند و مدلی) اولین کاری که انجام میدید تست کامل write و Read هست تا اگر مشکلی داشت در چند روز اول بعد از خرید مشخص بشه که تعویضش کار راحتتری هست ، نه اینکه بعد از چند سال مشکلش مشخص بشه و شاید گارانتی قبول نکنه .

توشون هارد گرین وسترن فکر کنم هست
    قبلاً که اینطور بوده ؛ ولی الان با توجه به اینکه سری Green کنار گذاشته شده دقیقاً معلوم نیست و اطلاع ندارم از سری جدید Blue استفاده شده یا همچنان از سری قدیمی Green استفاده میشه . اگر کسی هست که جدیداً هارد اکسترنال WD my book خریده به سیستم متصل کنه و یه عکس از برنامه CrystalDiskInfo اینجا بذاره تا دقیقاً مشخص بشه .

3. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوب با کدوم برنامه بهتر میشه read و write رو انجام داد؟

من اول کاری چندتا فیلم بریزم تو هارد بهتر نیست؟ ببینم Play کنم ارور میده یا نه؟ یا فقط با برنامه هارد تست کنم؟

یه سوال اول کار میشه هارد رو خودمون کلیک راست تو my computer فرمت کنیم دوباره؟ یا قاط می زنه؟

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خوب با کدوم برنامه بهتر میشه read و write رو انجام داد؟

من اول کاری چندتا فیلم بریزم تو هارد بهتر نیست؟ ببینم Play کنم ارور میده یا نه؟ یا فقط با برنامه هارد تست کنم؟

یه سوال اول کار میشه هارد رو خودمون کلیک راست تو my computer فرمت کنیم دوباره؟ یا قاط می زنه؟
    همانطور که آقا عطا گفتند، شما با برنامه hard disk sentinel اول یک تست کامل بگیر و بعد.

نکته اینجاست که اگر هارد ایرادی داشت همان اول مشخص شود، نه اینکه شروع کنی و فیلم کپی کنی و بعد از مثلا چند روز ببینی که هاردت مشکل داره!

شما میتوانی دوباره فرمت کنی، البته معمولا نیازی نیست و خود هارد به صورت NTFS فرمت شده است.

-----------

بعضی از مدلهای جدید wd my book یه مرض خاصی دارند که نسبتاً شایع هم هست و دو عدد از هاردهای اکسترنال من هم چنین مشکلی رو دارند و در همین انجمن هم چند کاربر دچار همین مشکل شدند
    اینکه خیلی بد شد. الان دیگه اطمینان نیست به WD؟
    در مدلهای خاصی این مشکل دیده شده؟ در حجم های مختلف؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اینکه خیلی بد شد. الان دیگه اطمینان نیست به WD؟
    در مدلهای خاصی این مشکل دیده شده؟ در حجم های مختلف؟
    این مشکل فکر میکنم بیشتر مربوط به سریهای جدید WD Green باشه (بدون در نظر گرفتن حجم) و در واقع یه جور باگ نرم افزاری هست . یعنی هیچ مشکل سخت افزاری نداره ولی به خاطر وجود اشکال در Firmware به مشکل بر میخوره و گاهی اوقات اینقدر پیشرفت میکنه تا کلاً غیر قابل استفاده بشه .
    الان که WD Green کنار گذاشته شده و به جاش WD Blue اومده . شاید اشکالات نرم افزاری در این سری برطرف شده باشه ولی اطلاعی ندارم در WD my book از کدام سری استفاده میشه WD Blue یا همچنان WD Green . همانطوریکه گفتم اگر کسی جدیداً WD my book خریده یه عکس از CrystalDiskInfo اینجا بذاره تا دقیقاً مشخص بشه . اگر همچنان از سری Green استفاده شده باشه شخصاً خرید my book رو پیشنهاد نمیکنم .

7. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

قبلاً که اینطور بوده ؛ ولی الان با توجه به اینکه سری Green کنار گذاشته شده دقیقاً معلوم نیست و اطلاع ندارم از سری جدید Blue استفاده شده یا همچنان از سری قدیمی Green استفاده میشه . اگر کسی هست که جدیداً هارد اکسترنال WD my book خریده به سیستم متصل کنه و یه عکس از برنامه CrystalDiskInfo اینجا بذاره تا دقیقاً مشخص بشه .
    در هارد WD My Book 4TB که اخیرا یکی از دوستان که خریده بود، از هارد wd40ezrz استفاده شده بود که ظاهرا WD Blue هست.

9. 2 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مخلص امیر اقا مترجم والا مقام

این هارد wd40ezrz مطمئنی Blue می باشد؟

همین کارتن جدیدا که آبی رنگ کارتنش؟
    Last edited by personal_68; 17-07-2016 at 18:01.

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

مخلص امیر اقا مترجم والا مقام

این هارد wd40ezrz مطمئنی Blue می باشد؟

همین کارتن جدیدا که آبی رنگ کارتنش؟
    سلام. قربانت.

کارتن تمام هاردهای WD My Book آبی است. منظورم از Blue هم هاردی بود که در داخل این هارد استفاده شده.

مهم هم هاردی است که برای این هاردها استفاده شده است.
    حتما میدانی که داخل این هاردها، از همان هارد دیسک های اینترنال کامپیوتر استفاده میشود. هاردهای اینترنال WD هم مدلهای مختلف دارند Green و Blue و Red و Black
    هاردهای Black بهترین عملکرد را دارند.
    هاردهای Blue کابردشان بیشتر برای استفاده های طولانی مدت و مداوم است.
    هاردهای Green کم مصرف هستند و بیشتر برای آرشیو و ... استفاده میشوند.

البته لزوما در همه ی هاردهای WD My Book جدید از هارد Blue استفاده نشده و نمیشه از روی یک هارد نتیجه ی قطعی گرفت.
    اما در هاردی که دوستم اخیرا گرفته بود، از هارد Blue استفاده شده بود

12. 2 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اقا عطا و امیر یه سوال من یه هارد وسترن mybook usb3 داشتم خراب شد ، یعنی هارد بالا نمی یومد ولی هارد سالم بود ، هارد رو در اوردم و فرمت کردم و فروختم
    بعد دل و رودشو ریختم بیرون
    و اون تبدیلی که به هارد وصل میشه و هارد اینترنالو تبدیل میکنه به اکسترنال و کابل رو بهش می زنیم از توش برداشتم و چند ساله نگه داشتم

الان اون سوکت تبدیل چه جوری بدرد من می خوره؟

آیا من یه هارد اینترنال بخرم و وصل کنم اونو به سرش هارد تبدیل میشه به اکسترنال و usb 3 میشه؟

عکس هاشم گذاشتم

Last edited by personal_68; 17-07-2016 at 18:13.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اقا عطا و امیر یه سوال من یه هارد وسترن mybook usb3 داشتم خراب شد ، یعنی هارد بالا نمی یومد ولی هارد سالم بود ، هارد رو در اوردم و فرمت کردم و فروختم
    بعد دل و رودشو ریختم بیرون
    و اون تبدیلی که به هارد وصل میشه و هارد اینترنالو تبدیل میکنه به اکسترنال و کابل رو بهش می زنیم از توش برداشتم و چند ساله نگه داشتم

الان اون سوکت تبدیل چه جوری بدرد من می خوره؟

آیا من یه هارد اینترنال بخرم و وصل کنم اونو به سرش هارد تبدیل میشه به اکسترنال و usb 3 میشه؟

عکس هاشم گذاشتم

مطمئنید این قسمت SATA to USB سالم هست ؟ چون با توجه به جمله ای که گفتید (نقل و قول زیر) به نظر میرسه این تبدیل مشکل داره که باعث میشد هارد اکسترنال بالا نیاد . کابل USB آداپتور رو قبلاً چک کرده بودید ؟

یعنی هارد بالا نمی یومد ولی هارد سالم بود ، هارد رو در اوردم و فرمت کردم و فروختم
    میشه این کار و انجام داد ولی توصیه میکنم اینکار رو نکنید و یه هارد اکسترنال کامل بخرید .

ضمناً این رو هم بدونید اگر با استفاده از این تبدیل ، اطلاعات رو روی هارد ذخیره کنید ، بدون استفاده از این تبدیل به هیچ عنوان نمیتونید به اطلاعات دسترسی داشته باشید ، مثلاً زمانیکه بخواهید بطور مستقیم به مادربرد متصل کنید . چون اطلاعات توسط این قسمت کد (رمزگذاری) میشه و برای اینکه بتونید به اطلاعات دسترسی داشته باشید باید حتماً این تبدیل بهش متصل باشه تا اطلاعات دیکد بشه .

15. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •