تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 178 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 1776

نام تاپيک: تاپیک جامع ترابردپذیری سه اپراتور(همراه اول-ایرانسل-رایتل)

ناظر انجمن شبکه اینترنت dj77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض تاپیک جامع ترابردپذیری سه اپراتور(همراه اول-ایرانسل-رایتل)

ترابردپذیری شماره تلفن همراه

ترابردپذیری شماره تلفن همراه فرایندی است که مشترک تلفن همراه می‌تواند با حفظ شماره تلفن همراه خود از یک خدمات دهنده تلفن همراه به خدمات دهنده دیگر تلفن همراه کوچ کند.این تکنولوژی قدمتی بیش از ۱۵ سال دارد و هم اکنون در بیش از ۷۰ کشور در دنیا انجام می‌شود.

در ایران
    سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در مصوبه ۱۸۹ در تاریخ ۱۳۹۳/۳/۱۸ با تعیین مهلت ۱۸ ماهه برای اجرای این طرح اپراتورهای تلفن همراه حداکثر تا ۱۳۹۴/۹/۱۸ ملزم به ارائه این خدمت نمود. در غیر اینصورت خدمات نسل‌های سوم و بالاتر با توجه به الزامی که در پروانه اپراتورها دیده شده قطع خواهد شد. یکشنبه ۰۱ شهریور ۹۴ و در همین راستا طی مراسمی تفاهم نامه ترابردپذیری شماره تلفن همراه منعقد شده و مورد توافق قرار گرفت. مطابق این تفاهم نامه، راه‌اندازی آزمایشی این سرویس در دهه فجر سال ۱۳۹۴ و راه‌اندازی تجاری این سرویس در روز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ (روز جهانی مخابرات) انجام خواهد شد. در ایران برای ایجاد این سرویس از روش ACQ/CDB استفاده شده است.

مزایای ترابردپذیری شماره تلفن همراه

تغییر اپراتور دو بار در هر سال

با اجرای این طرح هر مشترک می‌تواند اپراتورش را تغییر دهد. این مزیت برای افرادی که از هزینه، کیفیت و تنوع خدمات یک اپراتور خسته شده‌اند، بسیار مناسب است. زیرا می‌توانند بدون تغییر شماره خود این کار را انجام دهند. تنها محدودیت در این طرح دو بار تغییر اپراتور در سال بوده و محدودیت دیگری برای تغییر اپراتورها ندارد.
    ارائهٔ سرویس‌های جذاب‌تر

با اجرای ترابردپذیری، اپراتورهای تلفن همراه ایران به خاطر اینکه مشترکان خود را از دست ندهند، به سمت ارائهٔ خدمات متنوع و سرویس‌های جذاب خواهند رفت. این طرح‌های می‌تواند مانند دیگر کشورهای دنیا به صورت قراردادهای چند ساله به همراه باندلینگ باشد. البته این رقابت می‌تواند در زمینه کاهش تعرفهٔ برخی سرویس‌ها یا ارائهٔ بسته‌ها و خدمات نوین به مشترکان ارائه شود. این بازار رقابتی می‌تواند پیشترفت فنی و مالی اپراتورها را در برداشته باشد.
    کاهش قیمت سیم‌کارت‌های عادی در بازار سیاه

با اجرای طرح ترابردپذیری از ارزش شماره‌های تلفن همراه در بازار کاسته می‌شود و تفاوت شماره تلفن همراه میان همراه اول، ایرانسل و رایتل از بین می‌رود. با توجه به این موضوع شماره‌های عادی کدهای مختلف سه اپراتور موبایل ارزش یکسانی پیدا می‌کنند؛ چون دیگر مشخص نمی‌شود که کدام شماره در کدام شبکه فعال است. به همین دلیل قیمت شماره‌های عادی در بازار سیاه کاهش می‌یابد.
    مهاجرت راحت کاربران بدون دغدغه شماره

بسیاری از کاربران به خصوص مدیران و مسئولان شرکت‌های خصوصی و دولتی و صاحبان کسب‌وکار نمی‌توانند راحت اپراتورهای خود را تغییر بدهند؛ زیرا شمارهٔ آنها در اختیار سازمان‌ها و افراد بسیاری است و باید با تغییر اپراتور شماره‌شان را تغییر داده و آن را به سازمان‌ها و افراد زیادی اطلاع دهند تا به کسب‌وکار و اعتبار آنها ضربه نخورد. اما با اجرای طرح ترابردپذیری دیگر مشترکان هیچ نگرانی بابت تغییر شماره در هنگام مهاجرت از اپراتور مبدأ به اپراتور موردنظرشان نخواهند داشت.
    کاهش مشکلات ارتباطی اجاره‌نشین‌ها

آنتن‌دهی نامناسب شبکهٔ تلفن همراه در منزل جدید از دغدغه‌های اجاره‌نشین‌ها است. برخی از مستأجرها سالانه مجبور به تغییر منزلشان هستند. مشکل آنتن‌دهی موبایل در خانهٔ جدید در بیشتر مواقع مستأجران را کلافه می‌کند. اما با اجرای ترابردپذیری شماره تلفن همراه، اجاره‌نشین‌ها می‌توانند با اطلاع از آنتن‌دهی اپراتورها در محلهٔ جدیدشان، به راحتی اپراتور مورد نظر را انتخاب کرده و به شبکهٔ مورد نظر کوچ کنند.

معایب ترابردپذیری شماره تلفن همراه

گران شدن شماره رند همه اپراتورها

پیش از این شماره‌های رند همراه اول گران‌تر از دیگر اپراتورها بود و قیمت شماره‌های رند ایرانسل و رایتل ارزان‌تر بود. پس از ترابردپذیری شماره‌ها، تفاوت میان شماره‌های اپراتورها از بین می‌رود و در این میان با حذف بازار سیاه کدهای مختلف، ارزش شماره‌های رند افزایش می‌یابد. این افزایش قیمت شامل هر سه اپراتور می‌شود؛ اما شماره‌های رند ایرانسل و رایتل افزایش بیشتری پیدا می‌کنند و ارزش شماره‌هایشان به نزدیکی شماره‌های رند همراه اول می‌رسد.
    مشکل تشخیص تماس‌های درون و برون شبکه

اجرای ترابردپذیری باعث می‌شود، اپراتور انتخابی کاربران از شماره‌شان قابل تشخیص نباشد. به همین تشخیص تماس‌های درون و برون شبکه قبل از برقراری تماس با مخاطبان سخت می‌شود. یعنی شما اگر شماره شما کد ۰۹۱۲ باشد و با شماره‌ای دارای همین کد تماس بگیرید شاید تماس برون شبکه حساب شود.
    ناآشنایی با شماره‌ها و کدهای کاربردی اپراتور جدید

هر اپراتور تلفن همراه کدها و شماره‌های کاربردی دارد که کاربران در صورت تماس یا ارسال پیام می‌توانند عملیات خاصی انجام دهند. این شماره‌ها و کدها در اپراتورها متفاوت است. در صورت جابه‌جایی شماره در اپراتورها، کاربران با این شماره‌ها و کدها ناآشنا هستند و مدتی طول می‌کشد که آنها را به ذهن بسپارند.

عدم انتقال ودیعه

در صورت ترابرد به اپرتور دیگر ودیعه تلفن همراه (برای سیم‌کارتهایی که ودیعه دارند) منتقل نخواهد شد. این یعنی سقف مکالمه به اندازه ودیعه نخواهد بود و احتمالاً خود اپراتور (جدید) تصمیم خواهد گرفت که تا چه سقفی مشترک حق مکالمه دارد.

لینکهای مفید:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیشرفت اپراتورهای موبایل ظرف یک سال/ به کجا ترابرد کنیم؟

سوالات تجربیات و مشکلات خود را در رابطه با ترابردپذیری در این تاپیک مطرح کنید با سپاس

Last edited by dj77; 21-08-2016 at 17:41. دليل: update

2. 12 کاربر از dj77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه par_haam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

دیشب از طریق سایت ایرانسل برای ترابردپذیری همراه اول به ایرانسل اقدام کردم. امروز از شماره +98 935 100 0000
    تماس گرفتند و اطلاعات را باهام چک کردند. بعد عنوان شد که سیم کارت به وسیله پیک به صورت رایگان ارسال می شود و صرفا یکعدد کپی کارت ملی لازم است.
    باقی مراحل را پس از انجام روند در تاپیک قرار می دهم

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. 9 کاربر از par_haam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

منم چند روز پیش از طریق سایت ثبت نام کردم بعد از تماس رفتم نمایندگی ایرانسل و سیم کارت خام بصورت رایگان گرفتم اس ام اس برام اومد مبنی بر اینکه با ارسال عدد یک تایید کنم که اونم فرستادم تایید شد و کد رهگیری برام فرستاده شد الانم منتظرم ببینم کی ترابرد میشه ...سیم کارت من همراه اول دائمی بود ترابرد کردم به ایرانسل

فرستاده شده از SM-G360Hِ من با Tapatalk

6. 2 کاربر از reza2700 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز LEO.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم چند روز پیش از طریق سایت ثبت نام کردم بعد از تماس رفتم نمایندگی ایرانسل و سیم کارت خام بصورت رایگان گرفتم اس ام اس برام اومد مبنی بر اینکه با ارسال عدد یک تایید کنم که اونم فرستادم تایید شد و کد رهگیری برام فرستاده شد الانم منتظرم ببینم کی ترابرد میشه ...سیم کارت من همراه اول دائمی بود ترابرد کردم به ایرانسل

يه سوال برام پيش اومده
    خط دائمي وقتي ترابرد ميشه،بدهي كه از قبل(ميان دوره) داشته چي ميشه؟

8. 2 کاربر از LEO.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

يه سوال برام پيش اومده
    خط دائمي وقتي ترابرد ميشه،بدهي كه از قبل(ميان دوره) داشته چي ميشه؟

باید تسویه کنی وگرنه ترابرد نمیشه البته اگه بدهی زیر دو هزار تومان باشه نیاز به تسویه نیست

10. 4 کاربر از reza2700 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

در مورد ودیعه هم با اپراتور ایرانسل صحبت کردم گفت فعلا 50 هزار تومان در نظر گرفتن برای سیم کارت های دائمی که ترابرد میشه

12. 5 کاربر از reza2700 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه xxx1360's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

یک سوال من سیم کارت همراه اول دارم اگه سیم کارت ترابرد ایرانسل بگیرم از امکانات همراه اول هم روی اون سیم کارت میشه استفاده کرد یعنی میشه با یک سیم کارت از امکانات دو اپراتور استفاده کرد؟

Sent from my SM-G531H using Tapatalk

14. این کاربر از xxx1360 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

یک سوال من سیم کارت همراه اول دارم اگه سیم کارت ترابرد ایرانسل بگیرم از امکانات همراه اول هم روی اون سیم کارت میشه استفاده کرد یعنی میشه با یک سیم کارت از امکانات دو اپراتور استفاده کرد؟

Sent from my SM-G531H using Tapatalk
    نه دوست عزیز...اگه همراه اول هستی بری ایرانسل تمام مشخصات و طرح ها و تعرفه هات ایرانسلی میشه..انگار سیم کارتت ایرانسل هستش

16. 2 کاربر از reza2700 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز LEO.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

باید تسویه کنی وگرنه ترابرد نمیشه البته اگه بدهی زیر دو هزار تومان باشه نیاز به تسویه نیست

بنابراين قبل از مراجعه به مركز خدمات ايرانسل بايد قبض ميان دوره رو پرداخت كنم؟

و يه چيزه ديگه كه شنيدم اينه كه وقتي از همراه اول به اپراتور ديگه اي ترابرد ميكني،وقتي يك شماره همراه اول بهت زنگ ميزنه،دوبار پيامي صوتي براش خونده ميشه كه اين شماره برون شبكه هست
    واقعيت داره؟

18. این کاربر از LEO.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

بنابراين قبل از مراجعه به مركز خدمات ايرانسل بايد قبض ميان دوره رو پرداخت كنم؟

و يه چيزه ديگه كه شنيدم اينه كه وقتي از همراه اول به اپراتور ديگه اي ترابرد ميكني،وقتي يك شماره همراه اول بهت زنگ ميزنه،دوبار پيامي صوتي براش خونده ميشه كه اين شماره برون شبكه هست
    واقعيت داره؟

بله باید تسویه کنی...منم فعلا ترابرد نشده خطم تا یکی دو روز اینده که ترابرد شد در مورد اون پیام صوتی اطلاعات دقیق رو قرار میدم همین جا

20. 3 کاربر از reza2700 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •