تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 16 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 157

نام تاپيک: سوال درباره ریزش مو و جلوگیری ان

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوستان کسی تجربه کاشت مو داره؟

من از حدود 3 -4 سال پیش ریزش مو هام شروع شد و میشه گفت تا حدود 1.5 سال ریزش داشت ( الان فک میکنم ریزش عادی داره همون تا 50 تا 100 تار مو در روز که میگن ) ولی خب همون 1.5 سال کافی بود که موهام خالی بشه جلو

تا به الان فقط یه بار دکتر رفتم که جز ویتامین چیزی نداد و اثری هم نداشت از طرفی هم چون داییم طاسه میگن به داییت رفتی
    البته چند ماه پیش به مدت 2-3 هفته از سیر ( تعریفش شنیده بودم ) استفاده کردم یه شوید شویدایی در اومد ولی خب دیگه ادامه ندادم بنظرتون با توجه به اینکه با سیر یه اتفاقاتی افتاده میتونه این ارثی باشه یا نه مربوط به چیزای دیگه ست و با دارو حل میشه؟؟

از طرفی هم نمیخوام طوری باشه که فقط با مصرف دارو مو دربیاد و با قط کردن دارو دوباره برگردم سر خونه اول، اینجوری همون مو بکارم بهتره

یه راهنمایی کنید من دکتر برم یا نه؟
    شایع ترین و محتمل ترین نوع ریزش مو همین ریزش موی اندروژنیک(یا ارثی یا مردانه) هست که البته برای تشخیص باید شکل ریزش مو توصیف بشه(کدام قسمت مو ریخته؟ اگر امکانش هست تصویر بگذارید)
    این ریزش مو درمان داره؛درمان دارویی تنها محدود به دو داروی ماینوکسیدیل ۵ درصد موضعی و قرص فینستراید یک میلی گرم هست؛
    ویتامین ها و سایر مکمل ها(چه گیاهی چه شیمیایی) و تونیک ها و سایر محلول و شامپوهای موضعی(حتی الوپسین) بی تاثیر هستند و اثر ادعا شده از نظر علمی اثبات نشده پذیرفته نیست؛
    انواع روش های جراحی(کاشت مو) هم ثر هست؛همچنین برخی روش های نوین مثل PRP که البته از نظر درمانی وارد منابع پزشکی نشده؛

اما بهترین(و ارزان ترین) برخورد با این نوع طاسی افزایش اعتماد به نفس و پذیرش این ریزش مو بعنوان یک تغییر طبیعی در زندگی یک مرد هست؛(مرد طاس و غیر طاس تفاوتی در موفقیت جنسی در زندگی ندارند)

Sent from my E5823 using Tapatalk

2. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Amir-Rainman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

شایع ترین و محتمل ترین نوع ریزش مو همین ریزش موی اندروژنیک(یا ارثی یا مردانه) هست که البته برای تشخیص باید شکل ریزش مو توصیف بشه(کدام قسمت مو ریخته؟ اگر امکانش هست تصویر بگذارید)
    این ریزش مو درمان داره؛درمان دارویی تنها محدود به دو داروی ماینوکسیدیل ۵ درصد موضعی و قرص فینستراید یک میلی گرم هست؛
    ویتامین ها و سایر مکمل ها(چه گیاهی چه شیمیایی) و تونیک ها و سایر محلول و شامپوهای موضعی(حتی الوپسین) بی تاثیر هستند و اثر ادعا شده از نظر علمی اثبات نشده پذیرفته نیست؛
    انواع روش های جراحی(کاشت مو) هم ثر هست؛همچنین برخی روش های نوین مثل PRP که البته از نظر درمانی وارد منابع پزشکی نشده؛

اما بهترین(و ارزان ترین) برخورد با این نوع طاسی افزایش اعتماد به نفس و پذیرش این ریزش مو بعنوان یک تغییر طبیعی در زندگی یک مرد هست؛(مرد طاس و غیر طاس تفاوتی در موفقیت جنسی در زندگی ندارند)

یعنی ریزش مو ارثی درمان دارویی داره که برگشت پذیر نباشه ؟ !!!!!!

چون نمیخام خودم با خوردن دارو سرگرم کنم، بخاطر همین بیشتر سمت کاشت مو هستم

الانم مشکلی با این موضوع ندارم ( اوایل چرا ) ولی الان دیگه نه، زیاد فرقی برام نداره، الان دیگه از 10 نفر 4 نفر همین وضع ُ دارن
    Last edited by Amir-Rainman; 12-08-2016 at 11:44.

4. این کاربر از Amir-Rainman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

یعنی ریزش مو ارثی درمان دارویی داره که برگشت پذیر نباشه ؟ !!!!!!

چون نمیخام خودم با خوردن دارو سرگرم کنم، بخاطر همین بیشتر سمت کاشت مو هستم

الانم مشکلی با این موضوع ندارم ( اوایل چرا ) ولی الان دیگه نه، زیاد فرقی برام نداره، الان دیگه از 10 نفر 4 نفر همین وضع ُ دارن
    خوب این ریزش شما ریزش موی اندروژیک یا همون ارثی (مردانه،وابسته به هورمون) هست؛
    راه حل دارویی همان دو مورد ماینوکسیدیل و فینستراید هیت که اولا شروع اثر کمی طولانی هست و در صورت قطع دارو،ریزش دوباره سروع میشه بنابراین مصرف دارو باید مداوم باشه؛
    هیچ نوع مکمل ویتامینی،معدنی یا گیاهی و محصولاتی مثل انواع تونیک و سرم مو و شامپوهای مختلف،در این نوع ریزش موثر شناخته نشده اند(البته مطالعاتی در مورد شامپو کتوکونازول هست)

در مورد کاشت مو انواع روش های جراحی،باید گفت کتابی و موثر هستند که البته هزینه بیشتری دارند

6. 2 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

شامپو های کافئین دار هم بی تاثیر هستن ؟ چون من از زمانی که فیناستراید رو شروع کردم هم زمان شامپو کافئین دار هم میزنم و جواب گرفتم ( البته شاید فقط به خاطر همون فیناستراید باشه )
    چون شنیدم کافئین از پوست سر جذب میشه
    ممنون

8. این کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

شامپو های کافئین دار هم بی تاثیر هستن ؟ چون من از زمانی که فیناستراید رو شروع کردم هم زمان شامپو کافئین دار هم میزنم و جواب گرفتم ( البته شاید فقط به خاطر همون فیناستراید باشه )
    چون شنیدم کافئین از پوست سر جذب میشه
    ممنون
    فقط یک سری.مطالعات ازمایشگاهی وجود داشته،اما هنوز تاثیرش اثبات شده نیست و بعنوان داروی موثر قبولش نداریم

10. 2 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه 0reza666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

سلام. یه سوال دیگه. البته میدونم فعلا زوده ولی منم عجول... سوالم اینه.

اگه واقعا تا 6 ماه یا تا عید 1396 مو در امد و من قرص فیناید1 همش ادامه بدم و محلول ماینو کسیدیل5 دیگه بزارم کنار مشکلی پیش نمیاد و موها نمیریزه. البته اگه مو در بیاد از الان این سوالم میخوام بدونم دیگه چون من فقط میخواستم یه چیز همش مصرف کنم دو چیز سختمه... البته قرص همش مصرف کنم بهتر و راحترم...
    Last edited by 0reza666; 17-08-2016 at 19:39.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

همونطور که گفتم در همه افراد اثر کاملا مثبت و صددرصد زیبایی دیده نمیشه و ممکن هست درجاتی از رویش و کامل شدن مو دیده بشه و این قابل پیشبینی نیست و تنها کار،انتظار دیدن تاثیر هست؛
    در مورد مقایسه بین فینستراید و ماینوکسیدیل،در حال حاضر اعلام شده تاثیر فینستراید بیشتر هست و انتخاب بهتری هست؛و در صورتی که به یک محصول پاسخ ایجاد نشه،سراغ دارو دوم میریم

13. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

15. این کاربر از zibayihaa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Amir-Rainman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

دوستانی که به دلیل ریزش مو قسمت هایی از سرشون نسبتا خالی شده، توصیه میکنم از سیر استفاده کنین!
    البته سیر به تنهایی چاره ساز نیست، ولی بسیار تاثیر گذاره، دو هفته استفاده کنین تاثیرش میبینید
    ( مخلوط سیر و روغن زیتون یا ماست و سیر / تو نت سرچ کنین )
    برام جالبه که بعد از یک سال هنوز هم مو هایی که در اومده بود هنوز هم هست، فقط ضخامت و رشدشون کمه (همون یک سال پیش فقط یکی دو هفته از یه تونیک استفاده کرده بودم )

17. این کاربر از Amir-Rainman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال فوتبال خارجی vahidreza2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دوستانی که به دلیل ریزش مو قسمت هایی از سرشون نسبتا خالی شده، توصیه میکنم از سیر استفاده کنین!
    البته سیر به تنهایی چاره ساز نیست، ولی بسیار تاثیر گذاره، دو هفته استفاده کنین تاثیرش میبینید
    ( مخلوط سیر و روغن زیتون یا ماست و سیر / تو نت سرچ کنین )
    برام جالبه که بعد از یک سال هنوز هم مو هایی که در اومده بود هنوز هم هست، فقط ضخامت و رشدشون کمه (همون یک سال پیش فقط یکی دو هفته از یه تونیک استفاده کرده بودم )
    یکم بیشتر توضیح میدی یعنی طرز تهیه این مخلوط چطور باید باشه ؟ چطور استفاده میکنید ؟ چند بار در هفته یا ماه ؟

19. این کاربر از vahidreza2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •