تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 19 از 19

نام تاپيک: عزت نفس

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

من خودم همیشه و هنوز آدمی بودم که [ به حرف مردم اهمیت نمیدادم ] راه خودمو میرفتم و به حقانیت خودم ایمان داشتم... اما آدم از پدر و مادرش که عزیزترین و نزدیکترین افرادش اند دیگه توقع نداره ... رفتارشون باعث شد این ذهنیت در من بوجود بیاد که وقتی ننه بابام با من اینطور رفتار کردند دیگه چه توقعی میشه از بقیه داشت...
    Last edited by New Ray; 30-06-2016 at 15:37. دليل: لحن نامناسب

2. 2 کاربر از banii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه navidbozorgtar's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

من خودم همیشه و هنوز آدمی بودم که [ به حرف مردم اهمیت نمیدادم ] راه خودمو میرفتم و به حقانیت خودم ایمان داشتم... اما آدم از پدر و مادرش که عزیزترین و نزدیکترین افرادش اند دیگه توقع نداره ... رفتارشون باعث شد این ذهنیت در من بوجود بیاد که وقتی ننه بابام با من اینطور رفتار کردند دیگه چه توقعی میشه از بقیه داشت...
    ببین ننه بابا های اکثرمون ( حداقل خودم و دروروبریام) اگر بدونی 80 درصد فشاری که بهت میارن که درس بخونی فقط کل کل خانوادگیه و پز دادن بوسیله شماهاس میفهمی که حرف اون هارم باس به همون منوالی که پیش گرفتی بگیری ... همیشه احساسات و "خیرخواهی" پدر و مادر صرفا به نفع بچه هاشون نیست ... اگه بدونن تو سال های نوجوانی موقع " عشق کردن و لذت بردن" است میفهمی چه خبره ... خانواده میگه برای اینده بچمون اما ببین چند نفر که درساشون رو خوندن و پولدار شدن هنوز حسرت عشق و حالی که در نوجوانی باید میکردنو و نکردنو میخورن با اینکه الان پولشو ئدارن صد برابر اما " اون ها ادم نوجوونی نیستن "
    Last edited by New Ray; 30-06-2016 at 15:38. دليل: ویرایش پست قبل

4. 4 کاربر از navidbozorgtar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات dourtarin's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

مطمئنم خیلی از شما با عزت نفس آشنایی دارین و میدونین که یکی از مهمترین عوامل در زندگی انسانه

متاسفانه برخی از ماها عزت نفس نداریم

بنظرتون چه عواملی باعث شده که عزت نفس در ما بمیره؟

عزت نفس رو چطور افزایش بدیم؟

کلا نظرتون در مورد عزت نفس چیه؟

سلام
    عزت نفس یا احترام به خویشتن حسی که از کودکی شکل می گیره.
    توقع و ایرادگیری های بی جای اطرافیان- عدم اشنایی به روحیات فرد مورد نظر و مقایسه کردن از عوامل اساسی کمرنگ و ضعیف شدن این حس درونی هست.
    راه حلش اینکه که تو هر شرایطی طرف خودمون باشیم..یعنی به خواست خودمون ارزش بدیم و با رفتارمون حد و مرزهایی رو تعریف کنیم که بقیه هم عادت کنن اونا رو در نظر بگیرن برای ارتباط.
    وقتی این حس ریشه دار شد دیگه مقایسه ای پیش نمیاد و رنجش خاطری هم به وجود نمیاد
    ممنون از دعوت

6. 3 کاربر از dourtarin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

سلام ... آنتونی رابینز در جایی میگه:

” خودباوری انسان، برآمده از این است که خود را بر شرایط زمانه چیره ببیند، نه اینکه شرایط بر او چیره باشد. "
    عوامل زیادی عزت نفس آدمی رو از بین میبره. البته عزت نفس مفهومی والا تر و ارزش مند تر از اعتماد به نفسه. اگه عزت نفس آدمی با چیزی که دوستان هم اشاره کردن همچون اشتباه والدین در تربیت کودک از بین بره، ممکنه تا آخر عمر هم نشه درمانی برای اون پیدا کرد.

ولی هر چیزی راه حلی داره. باید از مسایل ساده شروع کرد. یکم به سخن بالا فکر کنید ... باید خودمون رو بر شرایط چیره ببینیم نه که از شرایط تاثیر پذیر باشیم. یه مثال ساده میزنم:

" یکی از دوستانم که 40 سال از بنده بزرگترند! داشتند اطلاعاتی رو درباره ی انواع حکومت ها در جهان در اختیارم قرار میدادن. در این بین به نوعی حکومت رسیدند که نامش رو فراموش کردند و بنده نامی از این نوع حکومت در ذهنم داشتم اما با خودم گفتم در مقابل فردی با چنین اطلاعات بالا حرف زدن یعنی مسخره کردن خودم. ولی چیزی که در ذهنم بود رو گفتم و از قضا درست هم بود و کلی از طرف ایشون تحسین شدم. "

ببینید یه موضوع خیلی ساده! شاید بگید این موضوع کوچیک چه ربطی به عزت نفس داره ولی داره! میدونید بعد از اینکه حرفم رو به ایشون زدم چقدر به خودم بالیدم که چیزی رو بلدم که فلانی یادش رفته بود. اینها تمرین هاییه که به مرور زمان اعتماد به نفس رو افزایش میده و همین تاثیری مستقیم بر عزت نفس داره. تدریجی و خودمونی تر بگم آسه آسه پیش میری و بعد متوجه میشی چقدر نسبت به قبل خودت رو بیشتر دوست داری و به اطلاعاتت، به شخصیتت، به تیپت و ... احترام میذاری و این احترام همون عزت نفسه چون دیگه از بودن خودت خجالت نمیکشی. دیگه نمیترسی از اینکه جایی مطرح بشی یا بخوای تصمیمی بگیری حتی اگه اشتباه کنی.

این حس غرور نیست همون عزت نفسیه که با روشی ساده میشه بهش دست پیدا کرد. فقط باید بر شرایط و بر خودمون چیره بشیم. باید مخالف چیزی که گاهی درونمون میگه عمل کنیم. درون بعضی همیشه اونها رو میکوبه و بهشون میگه سر جات بشین و حرف نزن و مطرح نشو و قاطع نباش ولی باید این حس رو در جایی نابود کرد ... این چیز هایی بود که خودم تجربه کردم ... امیدوارم مفید واقع بشه ...

8. 5 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال green-mind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

پيش فرض

خوب ریشش که تو کودکی هستش ولیکن قابل اصلاح هست
    اصولا برای اینکه یک شخص بگکیم دارای عزت نفس هست یاید این 6 تا رو داشته باشه
    اولیش زندگی اگاهانه

2 خودپذیری

3 .مسیولیت در برابر خود

4 قاطعیت و ابراز وجود

5 زندگی هدفمند

6 انسجام

برای اینکه بتونیم بگیم یک شخص عزت نفس داره باید تمام این موارد و داشته باشه
    مرسی

اگه نباشه جاش خالی می مونه pooya777's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

ریاکاری و تظاهر دشمن اعتماد به نفسه.اونجور زندگی کن و فکر کن که دوست داری.اگر هم در جاهایی دچار کمبودها و عیبهایی بودی و بهش رسیدی که باعث میشه دوست داشتنی نباشی خودت معلم خودتی و خودت رو. اصلاح میکنی.بی نیاز از نصیحت و عیبجویی و فرشته پنداری خلق پرعیب! وقتی نیاز به ریاکاری و تظاهر از بین بره دلیلی هم برای پایین بودن اعتماد به نفس وجود نخواهد داشت.
    انسانی که چشم و گوشش به برداشت و قضاوت دیگران نسبت به شخصیتش هست اعتماد به نفس نخواهد داشت.چون وابسته به ریاکاری و تظاهره.دو سوی یه معادله است.

آخر فروم باز محمد88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من عزت نفس و اعتماد به نفسم صفره ... نمیدونم از کجا میدونستید منو تگ کردید
    دلیلشم رفتار خانواده 99 درصد خانواده م گند زدن به روح و روانم

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

من عزت نفس و اعتماد به نفسم صفره ... نمیدونم از کجا میدونستید منو تگ کردید
    دلیلشم رفتار خانواده 99 درصد خانواده م گند زدن به روح و روانم
    اکثر خانواده ها در زمینه پرورش فرزندان ناکارآمد هستند ، پس شما با درصد بالایی از بقیه انسان ها یکسان هستید.
    اصلا اینجوری فکر نکنید که خانواده های دیگه خیلی متفاوت هستند شما باید الان خودتون و فقط خودتون رو در نظر بگیرید ببینید چجوری میتونید شخصیت خودتون رو پرورش بدید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

سلام
    یک مقاله خیلی جالب راجع به خودباوری توی یه سایت دیدم که به نظرم بد نیست یه سر بهش بزنید. فایل صوتی مقاله هم توی همون صفحه گذاشته شده.
    آدرس پایین رو کپی کنید و توی نوار مرورگرتون پیست کنید :
    hamedmatin.com/chegoone-be-khodbavari-beresim

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •