تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: نظر شما درباره مصدق چیست ؟ او یک

راي دهنده
19. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • خائن بود

7 36.84%
  • خدمتگزار بود

9 47.37%
  • هیچ کدام

3 15.79%
صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 46

نام تاپيک: مصدق ، خائن یا خدمتگزار؟

پروفشنال alex_love's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

اتفاقا من می دونم کودتا به چه معنی هست اون هم با مراجعه به منابع معتبر شما بفرمایید که کودتا یعنی چی تا نتونید زیرش بزنید.

اونوقت اون شواهد و قرائن مکتوب حساب نمیشه؟ حرف خنده دار نزنید.

کمی با علم تاریخ نگاری اگر اشنا بودید می دونستید که وقتی هردوت با این همه کینه به قول شما از کمبوجه و ایرانیان از کوروش بزرگ تعریف می کنه این ارزش داره.
    تعریف کودتا از ویکی پدیا : کودتا شگردی سیاسی و کوششی از سوی یک ائتلاف سیاسی غیرقانونی برای براندازی رهبران حکومت موجود است که از طریق خشونت یا تهدید به آن انجام می‌گیرد.این خشونت معمولاً محدود و ناگهانی است و از سوی عده‌ای اندک (برخلاف انقلاب که از سوی بیشتر مردم انجام می‌گیرد) به کار بسته می‌شود. عاملان کودتا ممکن است کنترل نیروهای نظامی را در اختیار داشته‌باشند.

سوال رو با سوال پاسخ ندید و از زیر سوالها فرار نکنید ! تاریخدان و منبعی که میگه در 28 مرداد 32 کودتا صورت نگرفته رو مشخص کنید. همه ی شواهد و نوشته ها و اعترافها میگه کودتا شده اونوقت یه عده ... ! حداقل منابع استدلال خودتون رو بگید ! فقط سوال میپرسید و موضوع رو پیچ میدید !

شواهد ! اسمش روش هست ! مکتوب هم اسمش روش ! میزان اشنایی شما با علم ادبیات دال بر اشناییی کافی با تاریخ نگاریتون داره !!! تاریخ مکتوب به تاریخی چون "مشروطه ی ایران " کسروی میگن که طرف خودش حاضر بوده و همه چی رو تاریخ به تاریخ نوشته ! یا مثلا تاریخ بیهقی. مثال دیگه ذوالقرنین هست . شواهد نشون میده که ذوالقرنین همون کورش هست اما تاریخ مکتوبی وجود نداره که این اسم رو به کوروش نسبت بده ! پس نمیشه گفت صددرصد کوروش ذوالقرنین هست !!!

این ارزش ها به درد افرادی چون شما و امثالهم میخوره ! به درد تاریخ نگار ها نمیخوره ! در تمامی کتب تاریخی از گریشمن تا ویسهوفر تا ... همه به تمسخر تعریفهای هرودوت پرداختن ! اونوقت شما از این تعاریف خوشحالید ! همون خوشحال بمانید ! شما رو چه به بررسی تاریخی !

از طرفی دیگه این یک مثال بود من زدم ! شخصا بر اساس خوانده ها و مطالعات خودم، دلبستگی به تاریخ باستان ایران با رعایت عقل و اندیشه دارم !

شما استدلال کن ، استدلال خودتو ثابت کن و بعد از من بخواه که نقضش کنم. وقتی استدلال نکردید و ثابت نکردید چه طور من نقضش کنم؟ پرسشم رو تکرار می کنم : انگلیس چه ضرری از احمد شاه می دید و چه سودی از رضا شاه بزرگ برد؟
    باز هم سوال رو باز سوال پاسخ میدید .
    شما استدلال ایشون رو نقض کردید ، بر چه اساسی ؟! منبع بدید که اونگونه نبوده ! به جای منبع دادن سوال میپرسید مجدد !؟؟؟؟
    سوال شما هم بسیار سطحی هست ! احمد شاه چه کاره ی ملت بوده که انگلیس ازش ضرری ببینه ! ورود رضاخان و سید ضیا در 1299 صورت گرفته(بازم با کودتا ! دلبستگی همیشگی این خاندان ! ) ، هدف، پیش بردن اهداف قراداد 1919، جلوگیری از ورود بلشوویکها به مرکز ایران، ایجاد اتحاد نظامی برای مقابله با شورشهای مختلف ، قطع ید شوروی، بلژیک، امریکا و فرانسه از ایران و ....! اینهمه هدف !

دو تا کتاب درست و حسابی خونده باشید اینقدر سوال نمیپرسید ! همه ی سوالهای شما در اون کتب موجود هست ! خواستید بگید معرفی کنم. بعد از مطالعه ی اونها نظریات و منابع اون کتب رو بر اساس کتب خودتون (که هنوز معرفی نکردید) نقص کنید !

منبع ، من فقط میخوام بدونم که منابعی که شما اونها رو مطالعه کردید چه هستن. بسیار مشتاقم این کتب رو مطالعه کنم .
    Last edited by alex_love; 24-06-2016 at 23:56.

اگه نباشه جاش خالی می مونه shabkard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    Germany

پيش فرض

شما در کل این دنیا یک پدیده ای رو بگید که تحت تاثیر نفس کشیدن من نیست. درباره اثر پروانه ای تحقیق کنید و مغلطه نکنید.

دوست گرامی پدیده اثر پروانه ایی معمولا تز اقتصادیست ربطی به سیاست ندارد... نکته بعد شما مصداق بیاورید که فلان کشور جهان سومی که داری منابع خام است مستقل میباشد و حاکمیت ملی اون بدون ساخت و پاخت با دول شرقی یا غربی پایدار است( حتما این کشور خیالی گینه بی صاحب است!!)
    ولی از همه ی این روشن فکرا و دانشگاه رفته ها که این بلا رو امروز سرمون اوردن بیشتر بارشون بود. بعدش تحصیلات چه ربطی داره؟ اون موقع اصلا مدرسه ای بود که بخوان درس بخونن؟ همین بی سوادان با کفش اهنین استبداد رو زمین گیر کردن. تو باسواد چه کردی؟

دوست گرامی هر اقدام سیاسی توتالیتر و خود جوش که مبتنی بر دانش بر پایه اصول علمی دقیق سیاست و وعلوم اجتماعی اثبات شده نباشد اخرش ره به ترکستان است همانگونه که در نهضت مشروطه اتفاق افتاد و افسار مشروطه از دست تکنو کراتها خارج شود و به دست مذهبوین و قشریون و گروه های وابسته به به دربار بریتانیا و مسکو سقوط نمود انقلاب فرانسه واقعا تنها انقلابی بوده که میشه به عنوان معنی دقیق کلمه نام برد حتی انقلاب کبیر روسیه و سقوط نظام تزاری رومانف ها توسط بلشویک ها و لنین هم انقلاب نبودو اخرش بعد از چند دهه سقوط کرد ...و انقلاب چین هم اکنون فقط اسمی از اون مونده و از کومنیسم به سمت کاپیتالیسم چرخش 180 درجه ایی فرموده
    چ
    اگه کمی مطالعه داشته باشید باید بدانید که چپ ها در پی پیوند زدن ایران به شوروی بودند نه امپراتوری و نه روسیه.

دوست گرامی نظام روسیه امپراطوریست یک سوم کل جهان روسیه است در زمان شوروی هم اقماری بود و درو اقعیت هسته اصلی قدرت و ثروت تسلیحات در مسکو و روسیه کنونی متمرکز بود
    چپ ایران هم چپی نبودند یک مشت خل چل بودند که در یک دست نهج البلاغه داشتند و در دست دیگر کتاب های مارکس و استالین ولنین!!!
    کیا نوری از سران حزباخر سر مفسر قران شد !!!! و فرخ نگدار هم اکنون اصلاح طلب شد هوبا مسعود بهنود (خانه عنکبوت)نوکر ام ای سیکس نرد عشق میبازد
    واقعا حتی یک چپی واقعی در تاریخ ایران نمیشود پیدا کرد
    این هم می گزاریم به حساب توهمات شخصی شما. انگلیس چه ضرری از احمد شاه می دید و چه سودی از رضا شاه بزرگ برد؟ اگر حرفاتون کمی سندید داشته باشه و با منطق سازگار باشه ضرری نداره

دوست گرامی نظام قاجار جوابگوی نظم نوین جهانی نبود برای دول استعماری و در راستای این هدف بریتانیا تصمیم گرفت خون تازه ایی در خاورمیانه تزریق کند
    بریتانیا نظام های قدیمی عثمانی و ایران و شبه قاره هند ور با طرحی نوین جایگزین کرد و شبه جزیره عربستان رو تجزیه کرد به شیخ نشین های متعفن
    زیرا از این میترسید که اگر وضع به همان منوال سابق پیش برود این کشورها در دامن شورروی سقوط کنند و نظام کاپیتالیسم بلکل نابود شود
    نمونه این مسخره بازی ها انقلاب سفید شاه بود و توضیع زمین میان دهقانان طرحی که کندی دیکته فرمودند
    به قول پیشوا : یهودیان بقدری در فن دلیل تراشی و سفسطه بازی مهارت دارند که دست افلاطون را از پشت بسته اند .
    حالا شده نقل شما ها.

من نژاد پرست نیستم هر چند به سیستم تک حزبی و ماشینی نازیسم زمان هیتلر علاقه دارم
    به نظرم هیچ گاه توده ها با اموزش و یا تبلیغ اصول مدرنیسم رو فرا نمیگیرند وباید مثل المان به زور سرنیزه انان را به راه راست هدایت نمود
    تفکرات عمیقا کمونیستی و ضد انسانی و با چاشنی توهم توطئه
    در ظمن من به فلسفه سوسیالیسم ایمان دارم و لی در عصر کنونی جواب نمیدهد
    فعلا کاپیتالیسم یک تاز میدان است و مردم هم بدشان نمیاد که به جای کار کردن نون مفد گیرشان بیاد
    چیزی که در دول خاورمیانه مثل طاعون ریشه افکنده است
    کاپیتالیسم خواست نفت ملی شود و ایرانی بدبخت به قرصی نان و جرعه ایی اب قانع شوند
    ای کاش این نفت نبود و ایرانی کار میکرد وحقوق 200 میلیون در ماه دریافت نمیکرد!!!
    دست من بود امثال مصدق رو دار میزدم نه برای خیانت برای جهالت!!!
    Last edited by shabkard; 25-06-2016 at 03:47.

3. این کاربر از shabkard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vxp

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

درود
    سال ها پیش گفتم مصدق خائن بود و هنوز هم معتقدم و باورم بیشتر هم شده.
    ایشان کاری کرد که باعث عقبگرد مملکت شد. 2 کار اشتباه داشت.
    1-گرفتن حق (نفت) به هر قیمتی نباید باشد.
    2- به خاطر کاری که با شاه کرد، شاه مجبور شد ، مقداری از آزادی های سیاسی را کمتر کند.. در صورتی که میبینم قبل از آن آزادی های سیاسی بسیار خوبی وجود داشت. و این آقا باعث شد، تغیر اساسی در خیلی جاها داده شود.

5. این کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vxp

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

تعریف کودتا از ویکی پدیا : کودتا شگردی سیاسی و کوششی از سوی یک ائتلاف سیاسی غیرقانونی برای براندازی رهبران حکومت موجود است که از طریق خشونت یا تهدید به آن انجام می‌گیرد.این خشونت معمولاً محدود و ناگهانی است و از سوی عده‌ای اندک (برخلاف انقلاب که از سوی بیشتر مردم انجام می‌گیرد) به کار بسته می‌شود. عاملان کودتا ممکن است کنترل نیروهای نظامی را در اختیار داشته‌باشند.
    وقتی منبع معتبر شما ویکی پدیاست من اجباری ندارم پاسخی به شما بدهم اما برای این که فرار به جلو نکنبد پاسخ می دهم. لانگمن و یا حتی دیکشنری ها سیاسی کودتا را این گونه تعریف می کنند :
    Coup : a sudden and sometimes violent attempt by citizens or the army to take control of the
    government
    شاهنشاه چند روز قبل ار 28 امرداد مصدق را بر کنار کرده بود. ارتش و مردم بر علیه چه کسی کودتا کردند؟جوک نگید. واقعا پاسخ دادن به این سخنان که از حداقل های علمی برخوردار نیست و کپی ویکی پدیا و غیره است خسته شدم.
    سوال رو با سوال پاسخ ندید و از زیر سوالها فرار نکنید !
    پست های قبلی را بنگرید در خواهید یافت که این تخصص شماست یا من
    تاریخدان و منبعی که میگه در 28 مرداد 32 کودتا صورت نگرفته رو مشخص کنید. همه ی شواهد و نوشته ها و اعترافها میگه کودتا شده اونوقت یه عده ... !
    اون شواهد و نوشته ها کجان؟ مرحوم مصدق می اید به خواب شما و این ادعا را می کند؟
    حداقل منابع استدلال خودتون رو بگید !
    کاری که شما انجام ندادید رو انجام می دهم :
    محمد مصدق السلطنه ۲۵ امرداد رسید فرمان عزل خود را تایید و حکم دستگیری سرلشکر زاهدی را صادر می‌کند .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    فقط سوال میپرسید و موضوع رو پیچ میدید !
    اگر سطح مطالب کمی بالاست می بخشید.
    شواهد ! اسمش روش هست ! مکتوب هم اسمش روش ! میزان اشنایی شما با علم ادبیات دال بر اشناییی کافی با تاریخ نگاریتون داره !!!
    اها یعنی سنگ نوشته ها مکتوب نیستند.
    مثال دیگه ذوالقرنین هست . شواهد نشون میده که ذوالقرنین همون کورش هست اما تاریخ مکتوبی وجود نداره که این اسم رو به کوروش نسبت بده ! پس نمیشه گفت صددرصد کوروش ذوالقرنین هست !!!
    مغلطه نکنید من تا به حال به چنین منابعی استدلال نکردم این که ذولقرنین کیست کوچکترین اهمیتی برای من نداره.
    این ارزش ها به درد افرادی چون شما و امثالهم میخوره ! به درد تاریخ نگار ها نمیخوره ! در تمامی کتب تاریخی از گریشمن تا ویسهوفر تا ... همه به تمسخر تعریفهای هرودوت پرداختن ! اونوقت شما از این تعاریف خوشحالید ! همون خوشحال بمانید ! شما رو چه به بررسی تاریخی !
    بپردازن همین هردوت یک کتاب یونانی و تقریبا هم زمان کوروشه هرودوت بیشتر می دونه یا مت که 2300 سال بعد اون هستیم در هر صورت هیچ کدوم از تاریخ دانانی که ذکر کردید بزرگی کوروش رو زیر پرسش نبردن تمسخر هم اگر (؟) کرده باشند بخاطره بعضی افسانه هایی است که هرودوت نقل می کنه. بله ما ایرانیان به این منابع افتخار می کنیم که یک کشور دشمن از ما تعریف کنه.
    از طرفی دیگه این یک مثال بود من زدم ! شخصا بر اساس خوانده ها و مطالعات خودم، دلبستگی به تاریخ باستان ایران با رعایت عقل و اندیشه دارم !
    کاش این رعایت عقل و اندیشه در تاریخ معاصر رعایت و بعضافه کمی انصاف می شد.
    شما استدلال ایشون رو نقض کردید ، بر چه اساسی ؟! منبع بدید که اونگونه نبوده ! به جای منبع دادن سوال میپرسید مجدد !؟؟؟؟
    لفظ کودتارو اول ایشون به کار بردن. پست ها را با دقط بخوانید و تنها منتظر پاسخ دادن نباشید. شوند رو هم بالا گفتم.
    سوال شما هم بسیار سطحی هست ! احمد شاه چه کاره ی ملت بوده که انگلیس ازش ضرری ببینه ! ورود رضاخان و سید ضیا در 1299 صورت گرفته(بازم با کودتا ! دلبستگی همیشگی این خاندان ! ) ، هدف، پیش بردن اهداف قراداد 1919، جلوگیری از ورود بلشوویکها به مرکز ایران، ایجاد اتحاد نظامی برای مقابله با شورشهای مختلف ، قطع ید شوروی، بلژیک، امریکا و فرانسه از ایران و ....! اینهمه هدف !
    رضا شاه بزرگ با سید ضیا کودتا انجام داد که بعد هم مورد اتفاق اکثریت غاطبه ملت قرار گرفت میتونید رد نوشته های بهار این را بیابید. پس چرا اهداف قرداد 1919 تحقق نیافت؟ بقیش هم ادعاست. شاهی که ترجیح می داد در کاباره های فرانسه باشه تا روی تخت شاهیش در تهران انگلیس چرا باید او را سر نگون کند؟ (احمد سلطان)

دو تا کتاب درست و حسابی خونده باشید اینقدر سوال نمیپرسید ! همه ی سوالهای شما در اون کتب موجود هست ! خواستید بگید معرفی کنم. بعد از مطالعه ی اونها نظریات و منابع اون کتب رو بر اساس کتب خودتون (که هنوز معرفی نکردید) نقص کنید !
    شیخی به زن فاحشه گفتا مستی
    هر لحظه به دام دیگری بنشستی
    گفتا شیخا هر انچه گویی هستم
    اما تو چنان که می نمایی هستی؟
    این کار رو خودتون مگه کردید؟

منبع ، من فقط میخوام بدونم که منابعی که شما اونها رو مطالعه کردید چه هستن. بسیار مشتاقم این کتب رو مطالعه کنم .
    خیلی واظحه. زیادی واظحه وقتی مصدق نخست وزیر نبوده ارتش و مردم بر علیه کی کودتا کردن؟

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

درود
    سال ها پیش گفتم مصدق خائن بود و هنوز هم معتقدم و باورم بیشتر هم شده.
    ایشان کاری کرد که باعث عقبگرد مملکت شد. 2 کار اشتباه داشت.
    1-گرفتن حق (نفت) به هر قیمتی نباید باشد.
    2- به خاطر کاری که با شاه کرد، شاه مجبور شد ، مقداری از آزادی های سیاسی را کمتر کند.. در صورتی که میبینم قبل از آن آزادی های سیاسی بسیار خوبی وجود داشت. و این آقا باعث شد، تغیر اساسی در خیلی جاها داده شود.
    من هم دقیقا همین فکرو می کنم تو اون 12 سال که حتی مخالفان هم می گن که ازادی ها بسیاری بود شاه با این که تقریبا هیچ دخالتی نمی کرد ترور شد و مصدق مملکت رو به نابودی کشاند.

8. این کاربر از vxp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

دوست گرامی پدیده اثر پروانه ایی معمولا تز اقتصادیست ربطی به سیاست ندارد... نکته بعد شما مصداق بیاورید که فلان کشور جهان سومی که داری منابع خام است مستقل میباشد و حاکمیت ملی اون بدون ساخت و پاخت با دول شرقی یا غربی پایدار است( حتما این کشور خیالی گینه بی صاحب است!!)
    اصل سخن این است که شما از تاثیر صحبت می کنید من هم می گم یک مفهوم بسیار بزرگ ایت و هیچ چیزی نیست که تحت تاثیر چیز دیگری نباشد و با این نمی توان چیزی را ثابت کرد. اثر پروانه ای هم صرفا اقتصادی نیست.
    دوست گرامی هر اقدام سیاسی توتالیتر و خود جوش که مبتنی بر دانش بر پایه اصول علمی دقیق سیاست و وعلوم اجتماعی اثبات شده نباشد اخرش ره به ترکستان است همانگونه که در نهضت مشروطه اتفاق افتاد و افسار مشروطه از دست تکنو کراتها خارج شود و به دست مذهبوین و قشریون و گروه های وابسته به به دربار بریتانیا و مسکو سقوط نمود انقلاب فرانسه واقعا تنها انقلابی بوده که میشه به عنوان معنی دقیق کلمه نام برد حتی انقلاب کبیر روسیه و سقوط نظام تزاری رومانف ها توسط بلشویک ها و لنین هم انقلاب نبودو اخرش بعد از چند دهه سقوط کرد ...و انقلاب چین هم اکنون فقط اسمی از اون مونده و از کومنیسم به سمت کاپیتالیسم چرخش 180 درجه ایی فرموده
    همین جنی=بش مشروطه با به قول شما بی سوادان رخ نداده بود امروز دانش گاهی نداشتیم تا شما توش تحصیل کنید و اون ها رو زیر پرسش ببرید. انقلاب فرانسه هم اولیش که باعث روی کار امدن ناپلون شد دومیش هم که سطح خونریزی غیر قابل تصوری داشت و این که انقلاب ها باعث رسیدن به هدف نمی شه یک بحثه که قابل بحث کردنه ولی وقتی استبداد کارد رو به استخوان مردم می روسونه شما نمی تونی بگید بشینید تا دانشگاه رفته ها از راه برسن. بعدش هم کسانی مثل سردار اسعد بختیار بی سواد نبودن. با سوادان احتمالا می خواستن با علی سلطان مذاکره کنن.
    دوست گرامی نظام روسیه امپراطوریست یک سوم کل جهان روسیه است در زمان شوروی هم اقماری بود و درو اقعیت هسته اصلی قدرت و ثروت تسلیحات در مسکو و روسیه کنونی متمرکز بود
    چپ ایران هم چپی نبودند یک مشت خل چل بودند که در یک دست نهج البلاغه داشتند و در دست دیگر کتاب های مارکس و استالین ولنین!!!
    کیا نوری از سران حزباخر سر مفسر قران شد !!!! و فرخ نگدار هم اکنون اصلاح طلب شد هوبا مسعود بهنود (خانه عنکبوت)نوکر ام ای سیکس نرد عشق میبازد
    واقعا حتی یک چپی واقعی در تاریخ ایران نمیشود پیدا کرد
    در هر صورت فدراسیون شوروی بود این که مشخصه. در مورد چپ ها هم حق با شماست البته به مرور تفکرات اسلامی با چپی ادغام شد و یک شتر گاو پلنگ پدید امد "کمونیسم اسلامی" خنده دار تر از این لفظ ممکن نیست به قول شاهنشاه : یکی از این تفکرات به وجود خدا باورد ندارد و دیگری در ظاهر دارد. البته چپی واقعی هم می شود پیدا کرد مثلا در قاعله ازربایجان و غیره
    دوست گرامی نظام قاجار جوابگوی نظم نوین جهانی نبود برای دول استعماری و در راستای این هدف بریتانیا تصمیم گرفت خون تازه ایی در خاورمیانه تزریق کند
    بریتانیا نظام های قدیمی عثمانی و ایران و شبه قاره هند ور با طرحی نوین جایگزین کرد و شبه جزیره عربستان رو تجزیه کرد به شیخ نشین های متعفن
    زیرا از این میترسید که اگر وضع به همان منوال سابق پیش برود این کشورها در دامن شورروی سقوط کنند و نظام کاپیتالیسم بلکل نابود شود
    نمونه این مسخره بازی ها انقلاب سفید شاه بود و توضیع زمین میان دهقانان طرحی که کندی دیکته فرمودند
    خب باز هم فقط ادعا بدون استدلال .
    من نژاد پرست نیستم
    من هم همچنین فقط جمله ای نقل کردم. و گفتم این کار در حال انجامه و منظور من یهودی ها نبودن. ممنون از تذکرتون.
    در ظمن من به فلسفه سوسیالیسم ایمان دارم و لی در عصر کنونی جواب نمیدهد
    فعلا کاپیتالیسم یک تاز میدان است و مردم هم بدشان نمیاد که به جای کار کردن نون مفد گیرشان بیاد
    چیزی که در دول خاورمیانه مثل طاعون ریشه افکنده است
    کاپیتالیسم خواست نفت ملی شود و ایرانی بدبخت به قرصی نان و جرعه ایی اب قانع شوند
    ای کاش این نفت نبود و ایرانی کار میکرد وحقوق 200 میلیون در ماه دریافت نمیکرد!!!
    دست من بود امثال مصدق رو دار میزدم نه برای خیانت برای جهالت!!!
    با این بند هم تقریبا موافقم.

سپاس از اندیشتون.

راستی یادمون نره فرانسه تا به حال 5 جمهوری تشکیل داده (حالا ماجرا های قبل جمهوری هیچی) اگه اون ها هم میشستن الان این جا نبودن.
    Last edited by vxp; 25-06-2016 at 19:57.

10. این کاربر از vxp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

وقتی منبع معتبر شما ویکی پدیاست من اجباری ندارم پاسخی به شما بدهم اما برای این که فرار به جلو نکنبد پاسخ می دهم. لانگمن و یا حتی دیکشنری ها سیاسی کودتا را این گونه تعریف می کنند :
    Coup : a sudden and sometimes violent attempt by citizens or the army to take control of the
    government
    بدون شک برای شمایی که کارتون فقط کپی پیست از سایتهای دیگست و چیزی در چنته ندارید ویکی پدیا بهترین منبع خواهد بود از این رو من بهتر دیدم که این منبع رو برای شما انتخاب کنم !! از طرفی تفاوتی در تعاریف موجود نمیبینم ! بحث جزئیات هست که اون هم حتما به جزئیات امده در ویکی پدیای فارسی در لغت نامه های مذکور اشاره شده است .

شاهنشاه چند روز قبل ار 28 امرداد مصدق را بر کنار کرده بود. ارتش و مردم بر علیه چه کسی کودتا کردند؟جوک نگید. واقعا پاسخ دادن به این سخنان که از حداقل های علمی برخوردار نیست و کپی ویکی پدیا و غیره است خسته شدم.
    هه ! به همین توهمات خوش هستید دیگه !
    فقط منبع ! منبع این توهمات خودتون رو نگفتید ! من در اخر این نوشتار منابع رو میگم ، ببینیم شما چه در چنته دارید !

اون شواهد و نوشته ها کجان؟ مرحوم مصدق می اید به خواب شما و این ادعا را می کند؟
    در انتهای این نوشتار همه را مشخص میکنم و ثانیه شماری میکنم برای منابع توهمات شما !

کاری که شما انجام ندادید رو انجام می دهم :
    محمد مصدق السلطنه ۲۵ امرداد رسید فرمان عزل خود را تایید و حکم دستگیری سرلشکر زاهدی را صادر می‌کند .
    صفحات سفید امضای شاه در ان زمان مشهور خاص و عام بوده ! همین برای شما کافی ست !

مغلطه نکنید من تا به حال به چنین منابعی استدلال نکردم این که ذولقرنین کیست کوچکترین اهمیتی برای من نداره.
    پس متونی که کپی پست کردید رو نخوندید ! مطالب بیشماری که در صفحات قبل خوندید رو مطالعه کنید !

بپردازن همین هردوت یک کتاب یونانی و تقریبا هم زمان کوروشه هرودوت بیشتر می دونه یا مت که 2300 سال بعد اون هستیم در هر صورت هیچ کدوم از تاریخ دانانی که ذکر کردید بزرگی کوروش رو زیر پرسش نبردن تمسخر هم اگر (؟) کرده باشند بخاطره بعضی افسانه هایی است که هرودوت نقل می کنه. بله ما ایرانیان به این منابع افتخار می کنیم که یک کشور دشمن از ما تعریف کنه.
    در مطالب پیشین نظر شما را در مورد کوروش کامل درک کردم ! این ها مثالهایی هست برای درک موضوع نیاز نیست که اشارات اضافات به کار ببرید ! کسی نگفته که بزرگی !!! کوروش رو تمسخر کردن ! لپ مطلب این هست که هرودوت و گزنوفن قابل اعتماد نیست !
    مشخصا این افتخار برای شماست ! برای یک ایرانی که در صدد یافتن حقیقت هست افتخار محسوب نمیشه که یک شاهی رو بزرگ کنه و بعدی رو بکوبه !

کاش این رعایت عقل و اندیشه در تاریخ معاصر رعایت و بعضافه کمی انصاف می شد.
    این رو باید شما رعایت کنید ! سلطنت طلبی از تک تک حرفهای شما میباره ! من چون شما نیستم که یک چیزی رو بزرگ بکنم و بعدی رو بکوبم ! محمد رضا شاه دیکتاتور بوده ولی کار خوب هم کرده ! نوکر بوده ولی بعضا برای اینده ی کشور هم فکر کرده ! شمایی که میگید مصدق با ملی کردن نفت به کشور خیانت کرده یا مانع ملی شدن نفت شده باید کمی عقل و اندیشه به کار ببرید !

رضا شاه بزرگ با سید ضیا کودتا انجام داد که بعد هم مورد اتفاق اکثریت غاطبه ملت قرار گرفت میتونید رد نوشته های بهار این را بیابید. پس چرا اهداف قرداد 1919 تحقق نیافت؟ بقیش هم ادعاست. شاهی که ترجیح می داد در کاباره های فرانسه باشه تا روی تخت شاهیش در تهران انگلیس چرا باید او را سر نگون کند؟ (احمد سلطان)
    اگر طباطبایی بیخود برای خود دشمن تراشی نمیکرد شاید وضع کنونی ما اینچنین نبود !
    مردم ؟! چه جالب ! رضا شاه به خدمتگذار خودش تیمورتاش رحم نکرد بعد اسم مردم رو میبرید ؟! انتخابات برگذار کردند !؟
    نمیدانید چرا ؟! به منابع تاریخی مراجعه کنید ! کشورهای ثالث مانع اجراش شدند ! جزئیات در منابع زیر پست .
    ادعا ؟! فقط همین رو میتونید بگید دیگه ! منم همه ی نوشته های شما رو ادعا که نه، تراوشات توهم آمیز ذهن شما میبینم !
    هنوز به این نتیجه نرسیدید که هدف احمد شاه نبوده ! احمد شاه اصلا جزو ادم حساب نمیشده ! انگلیس جهت پیشبرد اهداف خودش سید ضیا و رضا شاه را وارد بازی کرد و گردش روزگار ،دخالت های کرزن و ... راه رو برای پهلوی شدن حکومت باز کرد ! کاری که اکنون داریم طعم اون رو میچشیم !

شیخی به زن فاحشه گفتا مستی
    هر لحظه به دام دیگری بنشستی
    گفتا شیخا هر انچه گویی هستم
    اما تو چنان که می نمایی هستی؟
    این کار رو خودتون مگه کردید؟
    بله ، من مطالعه کردم و معرفی هم خواهم کرد ! شما از معرفی یک منبع واهمه دارید (اگر اون منبع وجود خارجی داشته باشه ! ) اونوقت من رو متهم میکنید به بی منبع بودن ! اصلا از من درخواست منبع برای نوشتهام کردید !؟ هر چند همش رو معرفی میکنم تا شما مطالعه کنید (به فرض محال ! ) و در انتظار این هستم که شما هم منابع خودتون رو معرفی کنید و از روی توهمات خودتون نظر ندید !!!
    خیلی واظحه. زیادی واظحه وقتی مصدق نخست وزیر نبوده ارتش و مردم بر علیه کی کودتا کردن؟
    واضحات برای توهمات شماست ! این نتیجه گیری پر شائبه ی شما توسط هیچ تاریخ نگاری مورد پذیرش نبوده . اگر بوده منبع بدید ! شاید خودتون کتابی نوشتید و این مورد رو درش عنوان کردید ! اگر هست اسم کتاب رو بگید !!!

منابعی که من خوندم ! خیلی مشتاق هستم که کتب بیشتری بخونم، مخصوصا کتبی که شما مطالعه کردید !!!

ایران، برآمدن رضا خان، برافتادن قاجار و نقش انگلیسی ها ، نوشته سیروس غنی، ترجمه حسن کامشاد .
    ایران بین دو انقلاب ، یرواند ابراهامیان
    تجدد آمرانه ، تورج اتابکی
    کودتا ، یرواند آبراهامیان
    جامعه شناسی نخبه کشی ، علی رضاقلی *
    سید ضیا، عامل کودتا : دکتر صدرالدین الهی *
    تاریخ ایران مدرن، ابراهامیان
    همه ی مردان شاه، کینزر
    اوراقی از مجلات اندیشه ی پویا و مهرنامه .

جز دو کتاب * دار، بقیه ی کتب در کشورهای خارجی به خصوص امریکا منتشر شدند و در انتهای هر کتاب سیل عظیمی از منابع هم موجود هست .

دو سه کتاب هم مثل زندگینامه ی دکتر مصدق نوشته دکتر اسلامیه یا زندگی نامه ی خودنوشت ایشان و همچنین زندگی نامه ها و نامه ها و ... که وکیل ایشون در دادگاه چاپ کردن هم خوندم که ترجیح میدم از اونها نام نبرم تا اینکه شما در مقابلش خودنوشت شاه رو نام ببرید !!!

بی صبرانه منتظر منابع شما هستم !
    Last edited by alex_love; 25-06-2016 at 11:45.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

درباره ی قانونی بودن یا نبودن فرمان عزل دکتر مصدق

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

بدون شک برای شمایی که کارتون فقط کپی پیست از سایتهای دیگست و چیزی در چنته ندارید ویکی پدیا بهترین منبع خواهد بود از این رو من بهتر دیدم که این منبع رو برای شما انتخاب کنم !! از طرفی تفاوتی در تعاریف موجود نمیبینم ! بحث جزئیات هست که اون هم حتما به جزئیات امده در ویکی پدیای فارسی در لغت نامه های مذکور اشاره شده است .
    من در پاسخ به کسی کپی پیست انجام ندادم ، البته از یک مصدقی هم بیش از این انتظار نمیشه داشت کسی که مسلمات تاریخ را انکار می کند.

هه ! به همین توهمات خوش هستید دیگه !
    فقط منبع ! منبع این توهمات خودتون رو نگفتید ! من در اخر این نوشتار منابع رو میگم ، ببینیم شما چه در چنته دارید !
    گفتم منبع رو. شما ظاهرا تعصب چشمانتون رو کور کرده درباره یک مسئله تاریخی اینقدر فرافه کنی و تعصب احتیاج نیست. کمی به خودتون مسلت باشید و نفس عمیق بکشید. خشم و بغض و کینه در سخنانتون مشهوده.
    در انتهای این نوشتار همه را مشخص میکنم و ثانیه شماری میکنم برای منابع توهمات شما !
    اسمشو می زارم دمکراسی مصدقی
    صفحات سفید امضای شاه در ان زمان مشهور خاص و عام بوده ! همین برای شما کافی ست !
    چه ربطی داره ؟ امضاش کجا بود؟ ادم از این همه خود رو به احمقی زدن حالش بهم می خوره.

پس متونی که کپی پست کردید رو نخوندید ! مطالب بیشماری که در صفحات قبل خوندید رو مطالعه کنید !
    یک نمونه نشون بدید. نتونستید نه؟

در مطالب پیشین نظر شما را در مورد کوروش کامل درک کردم ! این ها مثالهایی هست برای درک موضوع نیاز نیست که اشارات اضافات به کار ببرید ! کسی نگفته که بزرگی !!! کوروش رو تمسخر کردن ! لپ مطلب این هست که هرودوت و گزنوفن قابل اعتماد نیست !
    چرا متوجه نمی شید قابل اعتماد جایی مطرح است که شما تناقض در بین منابع ببینید مثلا هرودوت چیزی بگه که با منابع دیگر در تناقض باشه این جاست که می گیم قابل اعتماد نیست اما این ربطی به سخنان قبلی ام ندارد.
    مشخصا این افتخار برای شماست ! برای یک ایرانی که در صدد یافتن حقیقت هست افتخار محسوب نمیشه که یک شاهی رو بزرگ کنه و بعدی رو بکوبه !
    مگه هرودوت چیزی گفته که بقیه نقزض کردن؟ این رو ده ها بار گفتم دیگه حوصله ام از نوشتن این مطلب سر رفت.

این رو باید شما رعایت کنید ! سلطنت طلبی از تک تک حرفهای شما میباره ! من چون شما نیستم که یک چیزی رو بزرگ بکنم و بعدی رو بکوبم !
    این جا بحث رو مانند بقیه مصدقی ها شخصی کردید که بیانگر شخصیت شماست و من پاسخی نمی دهم. چ.ون این جا جای بحث شخصی نیست.
    محمد رضا شاه دیکتاتور بوده ولی کار خوب هم کرده !
    بله بزرگ ترین دیکتاتور قرن چون به خائنان اجازه فعالیت نمی داد.
    نوکر بوده ولی بعضا برای اینده ی کشور هم فکر کرده !
    باز هم توهمات شخصی که وقت یاستدلال ندارن نیاضی به پاسخ ندارد.
    شمایی که میگید مصدق با ملی کردن نفت به کشور خیانت کرده یا مانع ملی شدن نفت شده باید کمی عقل و اندیشه به کار ببرید !
    کار مصدق در همون دو سال موجب مقروض شدن دولت و فلاکت مردم شد فقط در یک نمونه حدود 100 هزار کارمند شرکت نفت 2 سال از دولت حقوق گرفتن بدون اینکه کار کنن و یا دولت عایدی داشته باشد. همین قرار داد موجب شد که ایران مجبور شد کنسرسیوم نفت را امضا کند. خیانت دانسته یا ندانسته مدق باعث این شد.

مردم ؟! چه جالب ! رضا شاه به خدمتگذار خودش تیمورتاش رحم نکرد بعد اسم مردم رو میبرید ؟! انتخابات برگذار کردند !؟
    مغلطه. چه ربطی دارن این دو تا بهم؟ (با فرض درست بودن هر دو)
    نمیدانید چرا ؟! به منابع تاریخی مراجعه کنید ! کشورهای ثالث مانع اجراش شدند ! جزئیات در منابع زیر پست .
    پس این انگلیس انقدر احمق بود که نمی دونست. و این که بالاخره این قرداد اجرا نشد دیگ درسته؟ پس چه سودی برد انگلیس از به قول شما روی کار اوردن رضا شاه بزرگ؟ ادعا عای خودتونو نقض نکنید.
    ادعا ؟! فقط همین رو میتونید بگید دیگه ! منم همه ی نوشته های شما رو ادعا که نه، تراوشات توهم آمیز ذهن شما میبینم !
    هنوز به این نتیجه
    اگر استدلال در کار نباشد ادعاست من دلایل خودم رو مطرح کردم شاهنشاه مصدق رو برکنار کرده بود پس کودتایی رخ نداده. یک جمله است استدلال من و شما خط ها می نویسید و پاسخ این یک جمله را نمی دهید.
    سید ضیا و رضا شاه را وارد بازی کرد و گردش روزگار ،دخالت های کرزن و ... راه رو برای پهلوی شدن حکومت باز کرد !
    این هم ادعاست خیلی کار هایی که رضا شاه بزرگ مخالف منافع انگلیس بود یا سودی برای اون ها نداشت. مثلا 1- رضاشاه در دوران وزارت جنگ تمام مستشاران انگلیسی را از ایران اخراج کرد. آرمیتاژ اسمیت مشاور امور مالی انگلیسی در دولت ایران آخرین مستشاری بود که در شهریور ماه 1300 خورشیدی با دریافت حکم اخراج، رهسپار زادگاه خویش گردید!
    2- یکی از مهمترین اقدامات رضاشاه در راستای قطع ید استعمار بریتانیا از منافع ملت ایران، برکناری شیخ خزعل بود. شیخ خزعل با استفاده از کمک های مالی و نظامی انگلیس و بسیج نیروهای محلی و جلب حمایت خان های لر و بختیاری، آشکارا حکومتی خودخوانده در خوزستان به راه انداخته بود که به هیچ وجه تبعیتی از دولت مرکزی نداشت. سردار سپه با مشاهده تهدیدات و تحرکات روزافزون شیخ خزعل که به اشاره انگلیسی ها صورت می‌گرفت، خود را آماده کارزاري جدی با مهمترین مهره استعمار بریتانیا در ایران کرد. وی با ارسال تلگرافی به سفارت خانه های روس و انگلیس هشدار داد که:

"من هرگز مداخله قدرت بیگانه را بر نتافته ام. اگر نه چنین بود، نمی توانستم از استقلال کشورم پاسداری کنم... شیخ خزعل یک تبعه ایران است و تنها زمامداران ایرانی می توانند او را ببخشند یا مجازات کنند."

حتی تهدیدات آشکار مقامات بریتانیا هم نتوانست خللی در عزم راسخ سردار سپه براي حفظ استقلال و یکپارچگی ایران ایجاد کند. رضاخان با بی اعتنایی به اولتیماتوم تند وزير خارجه انگلیس که گفته بود: "اگر دولت ایران بر حمله به شیخ اصرار ورزد، دولت اعلیحضرت بریتانیا این حق را برای خویش محفوظ می دارد که در پیروی از ضمانت هایی که به شیخ داده شده، هر اقدامی را كه مقتضي بداند [ولو نظامي] اتخاذ نمايد..." نيروهاي نظامي خود را در خوزستان پياده كرد و شيخ خزعل را از حكمراني اين منطقه ساقط نمود.
    منبع دارد. و استدلال است. و ترجیح دادم عینا کپی کنم چون با سطح سواد شما حوصله ای برای نوشتن نمی ماند.
    کاری که اکنون داریم طعم اون رو میچشیم !
    ملت ناسپاس لیاقتش همین است.

بله ، من مطالعه کردم و معرفی هم خواهم کرد ! شما از معرفی یک منبع واهمه دارید (اگر اون منبع وجود خارجی داشته باشه ! ) اونوقت من رو متهم میکنید به بی منبع بودن ! اصلا از من درخواست منبع برای نوشتهام کردید !؟ هر چند همش رو معرفی میکنم تا شما مطالعه کنید (به فرض محال ! ) و در انتظار این هستم که شما هم منابع خودتون رو معرفی کنید و از روی توهمات خودتون نظر ندید !!!
    خیلی ساده به مدارک منتشر شده از وزارت امور خارجه امریکا مراجعه کنید.

واضحات برای توهمات شماست ! این نتیجه گیری پر شائبه ی شما توسط هیچ تاریخ نگاری مورد پذیرش نبوده . اگر بوده منبع بدید ! شاید خودتون کتابی نوشتید و این مورد رو درش عنوان کردید ! اگر هست اسم کتاب رو بگید !!!

منابعی که من خوندم ! خیلی مشتاق هستم که کتب بیشتری بخونم، مخصوصا کتبی که شما مطالعه کردید !!!

ایران، برآمدن رضا خان، برافتادن قاجار و نقش انگلیسی ها ، نوشته سیروس غنی، ترجمه حسن کامشاد .
    ایران بین دو انقلاب ، یرواند ابراهامیان
    تجدد آمرانه ، تورج اتابکی
    کودتا ، یرواند آبراهامیان
    جامعه شناسی نخبه کشی ، علی رضاقلی *
    سید ضیا، عامل کودتا : دکتر صدرالدین الهی *
    تاریخ ایران مدرن، ابراهامیان
    همه ی مردان شاه، کینزر
    اوراقی از مجلات اندیشه ی پویا و مهرنامه .

جز دو کتاب * دار، بقیه ی کتب در کشورهای خارجی به خصوص امریکا منتشر شدند و در انتهای هر کتاب سیل عظیمی از منابع هم موجود هست .

دو سه کتاب هم مثل زندگینامه ی دکتر مصدق نوشته دکتر اسلامیه یا زندگی نامه ی خودنوشت ایشان و همچنین زندگی نامه ها و نامه ها و ... که وکیل ایشون در دادگاه چاپ کردن هم خوندم که ترجیح میدم از اونها نام نبرم تا اینکه شما در مقابلش خودنوشت شاه رو نام ببرید !!!
    اسدلال موجود در اون کتاب ها رو بیان کنید از کجا معلوم او چه ادعا می کنید در این کتاب ها باشد؟
    بی صبرانه منتظر منابع شما هستم !
    مدرک رو در پست پیشین اپلود کردم.

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

لطفا یک جای دیگه اپلود کنید موفق به دانلود نمی شوم. و یا استدلالش را بیان کنید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •