تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 60

نام تاپيک: بحث درباره مسابقه پیش بینی

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

خوب الان اگه یه بازی رو پیش بینی کنیم برد تیم X در ضربات پنالتی ولی تیم Y تو ضربات پنالتی ببره اونوقت میشه 1 امتیاز؟؟؟!!!
    اگه اینجوری باشه خیلی نامردیه که 120 دقیقه رو درست پیش بینی کرده باشی و آخر 1 امتیاز. اینجوری کسی که پیش بینی کرده تیم Y تو 90 دقیقه میبره و اشتباه کرده بیشتر از کسی که 120 دقیقه رو درست پیش بینی کرده امتیاز میگیره!!
    بله اینطوره که گفتین. درباره چیزی که گفتین یک بررسی انجام میدیم آیا میشه کمی منصفانه تر کرد امتیاز دهی رو یا خیر.

2. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض

بله اینطوره که گفتین. درباره چیزی که گفتین یک بررسی انجام میدیم آیا میشه کمی منصفانه تر کرد امتیاز دهی رو یا خیر.
    این ایرادی که دوستمون گفت به امتیازدهی وارد هست. البته من تا یاد دارم سیستم امتیازدهی اینگونه مسابقات تویه پی سی ورلد همین بوده (فکر کنم پایه گذارش میثم بوده ، هیئت رئیسه باید یه بازنگری کنه ).

با این سیستم امتیازدهی عملا افرادی که در مرحله گروهی امتیازات رو خوب جمع می کنن شانس خیلی بیشتری خواهند داشت چون در مراحل بالاتر با بالا رفتن احتمالات (اضافه شدن 2 حالت دیگه نسبت به مرحله گروهی) و سخت تر شدن پیش بینی ها، سیستم امتیازدهی تغییری نمی کنه (همون 1، 3 یا 5 امتیاز) و عملا فرصت چندانی برای جبران نیست.

حداقل در مراحل بالاتر می بایست متناسب با مرحله و نزدیکی نتیجه پیش بینی شده، امتیازات افزایش پیدا کنه.

4. 3 کاربر از Mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه pc-lazio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

کاملا درسته این ایراد ....کاش امتیازات با ضریب بشه در این مراحل .....

در آغاز فعالیت a.limouchi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت
    خوزستان

پيش فرض

با سلام
    ممنونم از مدیریت محترم بخاطر راه اندازی مسابقه پیش بینی یورو.. و ممنونم بخاطر عدالت و اطلاع رسانی دقیق و به موقعی که دارن..مرسی مرسی

7. 2 کاربر از a.limouchi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

11

در ادامه‌ی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نگاهی هم به دور یک هشتم نهایی کنیم:

سخت‌ترین پیش‌بینی‌ها به ترتیب با رنگ
    قرمز،بنفش و سبز در جدول مشخص شده‌اند. بیشترین آمار هر ستون هم بولد شده.

نکته: برای داشتن یک پیش‌بینی امتیازآور در دور مقدماتی با حدس تیم برتر 2+3 حالت از بین 8 گزینه داشتیم (با سه حالت برد مساوی باخت) اما در دور حذفی (با دو حالت برد و باخت) 5 حالت از بین 10 گزینه برای حدس ما وجود دارد یعنی احتمال انتخاب گزینه‌ی دقیق (5 امتیازی) در دور حذفی سخت‌تر شده اما احتمال حدس نزدیک (3 امتیازی) بیشتر از دور قبل شده...

ردیف بازی‌ها و نتایج یک هشتم نهایی تعداد شرکت‌کننده
    حدس دقیق حدس نزدیک تاپیک نظرسنجی
    37 سویس 1 - 1 لهستان (4-5) 100 13 48+6+0+16 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    38 ولز 1 - 0 ایرلند شمالی 103 55 29+1+8+4 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    39 کرواسی 0 - 0 پرتغال (0-1) 104 7 14+2+0+6 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    40 فرانسه 2 - 1 ایرلند جنوبی 97 54 31+3+6+1 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    41 آلمان 3 - 0 اسلواکی 109 6 43+49+8+0 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    42 مجارستان 0 - 4 بلژیک 108 1 48+19+16+9 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    43 ایتالیا 2 - 0 اسپانیا 114 1 19+1+14+16 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    44 انگلیس 1 - 2 ایسلند 115 6 1+0+3+3 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    میانگین -----------------------------> 106.25 17.87 53 ~~~~~~~~~~~~~
    مقایسه - میانگین دور گروهی ---> 134.72 32.09 27.53 ~~~~~~~~~~~~~

میانگین حدس دقیق از کمترین میزان دور گروهی کمتر شده و میانگین حدس نزدیک از بیشترین میزان دور گروهی بیشتر شده
    بیشترین تعداد شرکت‌کننده در یک نظرسنجی از این دور برابر است با کمترین شرکت‌کننده در دور گروهی (115)
    فرانسه همچنان قابل‌پیش‌بینی‌ترین تیم جام است.

قابل‌پیش‌بینی‌ترین نتیجه:
    فرانسه 2 - 1 ایرلند جنوبی (با 393 امتیاز برای پیش‌بینی‌ها) 95 نفر - میانگین 4.136
    ایرلند شمالی 0 -1 ولز (با 401 امتیاز برای پیش‌بینی‌ها) 97 نفر - میانگین 4.134

غیرقابل‌پیش‌بینی‌ترین نتیجه:
    انگلیس 1 - 2 ایسلند (با 51 امتیاز برای پیش‌بینی‌ها)

مَرد تک‌پیش‌بینی‌های دقیق یک هشتم:
    ایتالیا 2 - 0 اسپانیا از بین 114 نفر (با 50 حدس نزدیک) @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با 119 و رتبه 4
    مجارستان 0 - 4 بلژیک ازبین 108 نفر (با 92 حدس نزدیک) @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با 77 امتیاز و رتبه 111

9. 8 کاربر از Morteza4SN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

به نظرم اگه برای پیشبینی زمان درست اتمام بازی ( 90 - 120 - پنالتی) امتیازی در نظر گرفته بشه مثلا یک یا دو امتیاز عادلانه تر هست. برای مثال فردی برد تیم فلان رو در نود دقیقه پیشبینی کرده و حالا تیم مورد نظر در نود دقیقه باخته. خوب اینجا اون فرد میتونه به جای یک امتیاز برای مثال دو امتیاز بگیره یعنی یک امتیاز به ازای پیشبینی اتمام بازی در نود دقیقه.
    یا فردی که پیشبینی برد X رو در نود دقیقه گفته در صورت برد اون تیم در 120 دقیقه سه امتیاز میگیره و کسی که برد تیم مقابل رو در 120 دقیقه پیشبینی کرده دو یا حتی سه امتیاز به جای یک امتیاز میگیره. فکر میکنم اینطور عادلانه هست.

این امتیاز اضافه اگه تنها زمانی با امتیاز اصلی فرد جمع بشه که اون پیشبینی غلط با زمانی درست رو کرده ایده ی جالبی هست. یا شاید هر طور دیگه ....
    Last edited by Demon King; 01-07-2016 at 00:16.

11. 2 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

به نظرم اگه برای پیشبینی زمان درست اتمام بازی ( 90 - 120 - پنالتی) امتیازی در نظر گرفته بشه مثلا یک یا دو امتیاز عادلانه تر هست. برای مثال فردی برد تیم فلان رو در نود دقیقه پیشبینی کرده و حالا تیم مورد نظر در نود دقیقه باخته. خوب اینجا اون فرد میتونه به جای یک امتیاز برای مثال دو امتیاز بگیره یعنی یک امتیاز به ازای پیشبینی اتمام بازی در نود دقیقه.
    یا فردی که پیشبینی برد X رو در نود دقیقه گفته در صورت برد اون تیم در 120 دقیقه سه امتیاز میگیره و کسی که برد تیم مقابل رو در 120 دقیقه پیشبینی کرده دو یا حتی سه امتیاز به جای یک امتیاز میگیره. فکر میکنم اینطور عادلانه هست.

این امتیاز اضافه اگه تنها زمانی با امتیاز اصلی فرد جمع بشه که اون پیشبینی غلط با زمانی درست رو کرده ایده ی جالبی هست. یا شاید هر طور دیگه ....
    برای مسابقه بعدی سیستم جدیدی طرح ریزی خواهیم کرد که از این نظر عادلانه باشه. برای این دوره وسط مسابقات نمیشه سیستم امتیاز دهی رو تغییر داد چون کاربران موقع رای دادن بر اساس چیزی که سیستم فعلی امتیاز می داده رای دادند.

13. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه pc-lazio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

بسیار عالی . بله تغییراتی بشه عالیه .....ببخشید دوره بعدی پیش بینی ها چه زمانیه؟

15. این کاربر از pc-lazio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehr1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض

برای مسابقه بعدی سیستم جدیدی طرح ریزی خواهیم کرد که از این نظر عادلانه باشه. برای این دوره وسط مسابقات نمیشه سیستم امتیاز دهی رو تغییر داد چون کاربران موقع رای دادن بر اساس چیزی که سیستم فعلی امتیاز می داده رای دادند.
    اول اینکه کمال تشکر را دارم از دوستانی که این مسابقه را مثل گذشته قرار دادند ، در دوره های قبل همیشه شرکت کردم اما تا جایی که یادم هست هیچوقت نتایج حساب نمی شد ، خاطرم هست همیشه میگشتم اما چیزی پیدا نمیکردم !
    اگر اینطور نبوده پوزش میخوام ، اما من واقعا ندیدم کسی امتیازات را حساب کند .
    دوم اینکه ، این مسابقات برای فروم ها حیاتی هستند ! کاربرهای بیشتری به سمت فروم خواهند آمد . گذاشتن این مسابقات نشان از تیزهوشی و ذکاوت مدیران هست .
    برای اینکه عدالت به طور کامل اجرا شود ، باید شیوه ی مسابقه به طور کامل تغییر کند .
    یعنی مثل اپلیکیشن نود ( یا سایت دیگری که شاید بهتره اسم نبرم )
    بازی دیشب را 1-1 پیش بینی کردم ، در نود 12 امتیاز و در سایت مذکور که پیش بینی تا 120 دقیقه هست و برای این مرحله ضریب 4 دارد 24 امتیاز کامل گرفتم ! اما اینجا برد لهستان در پنالتی را انتخاب کردم و تنها 1 امتیاز !
    مثلا لهستان با اوکراین بازی کرده ، یک نفر در ذهن 2-1 را در نظر دارد و دیگری 1-0
    در نهایت بازی هم 1-0 به اتمام میرسد ، باید بین این دو نفر تفاوت قائل شد ، اینکه فقط انتخاب کنیم برد فلان تیم با اختلاف 1 گل خیلی منصفانه نیست .
    در حالت کنونی اکثر پیش بینی ها در مرحله ی گروهی شبیه به هم پیش بینی خواهد شد و با دو سه بازی یک کاربر از رقابت جا خواهد ماند .
    نکته دیگر اینکه ، امتیازات در مراحل حذفی باید بیشتر باشد ، در غیر اینصورت کاربرانی که در مرحله ی گروهی پائین هستند ، هیچ شانسی نخواهند داشت .
    نموداری که بعد از ثبت نتیجه کاربر می بیند مناسب نیست ، مثلا فکر کنید بنده نفر اول هستم ، خیلی راحت یک نیو یوزر میسازم و نتیجه را ثبت میکنم و آمار را میبینم ! سپس رای خودم با یوزر اصلی را براساس درصدهای بیشتر انتخاب میکنم !
    صد در صد اگر یک کاربر بازی های پایانی را اینگونه پیش بینی کند از لحاظ امتیاز احتمال عقب افتادنش کمتر خواهد بود .
    آمار رای ها باید مخفی باشد و یا اینکه بعد از پایان بازی ها به نمایش گذاشته شود .
    حتی در شیوه ی کنونی میشد ملاک را 120 دقیقه قرار داد ، چون پنالتی واقعا شانس هست حتی در مستطیل سبز !
    با اینهمه دست همه درد نکند به خاطر وقتی که برای ثبت نمرات و تهیه ی آمار گذاشتند . من هم موافقم که وسط بازی ها نباید قوانین تغییر کند . چون همه با خواندن قوانین و علم بر آن در مسابقه شرکت کرده اند و تغییر قوانین وسط بازی ها باعث ضایع شدن حق دیگران می شود .
    مطالب بالا را از دید جدی گرفتن این مسابقات نوشتم ، از دید سرگرمی که نگاه کنیم هیچ مشکلی ندارند .
    این را هم بگم که قوانین در جاهای دیگر هم همیشه مشکل داشته و دارند .
    سیستم امتیاز دهی نود ، منصفانه ترین حالت را در بین تمام مسابقات دارد .
    ممنونم از همه که خوندند

17. 2 کاربر از mehr1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت a.limouchi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت
    خوزستان

پيش فرض

با سلام
    مگه الان نحوه امتیاز دهی مثل دور گروهی نیست؟!
    من که به عنوان مثال میزنم برد ایتالیا در نود دقیقه و ایتالیا در ۱۲۰دقیقه یا ضربات پنالتی پیروز بشه ۱امتیاز میگیرم؟!
    شما خودتون گفتین که نحوه امتیازدهی مثل دور گروهیه و پیش بینی درست برنده ۳امتیاز داره
    خب وقتی من میگم برد ایتالیا در نود دقیقه ولی توی پنالتی برنده میشه خب باید ۳امتیاز بگیرم دیگه
    لطفا بگین اینجوری هست یا نه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •