تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: درمان خجالتی بودن در بعضی مواقع

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2012
    محل سكونت
    *ایران*=*مازندران*=*آمل*

پيش فرض درمان خجالتی بودن در بعضی مواقع

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه راستش من مشکلی که دارم اینکه خجالتی هستم.یعنی تو جمع خانوادگی و یا حالا تو بحث هایی که به من ربط پیدا میکنه و یا موقعی که حالشو داشته

باشم حرف میزنم و خجالت نمیکشم. فقط مشکلم اینکه مثلا نمیتونم جواب رو با صدای بلند بدم تو دعوا ها یا حرف زور و جوش بیارم(البته تو فامیل هستما ولی برای غریبه نیستم) نمیدونم چیکار

کنم.فکر میکنم که مثلا با صدای بلند حرف بزنم بیشتر مردم تو اون منطقه به من نگاه میکنن و ضایع میشم-کلا نمیتونم صدامو بالا ببرم.بعضی ها هستن یه حرف زور میزنی بهشون یارو رو کتکش

میزنن ولی من خیلی ریلکسم که اصلا خوب نیست برام.

اگه کمک کنید ممنون میشم.

2. این کاربر از hossein019940 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن طراحی صفحات وب kian98's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

سلام

میتونی یه نفر که میدونی واقعا آدم کامل و زرنگی هست رو الگوی خودت بگیری و توی موقعیت ها خودت رو جای اون بزاری .
    مثلا یکی بهت حرف زور زد خودت رو بزار به جای اون طرف و با خودت بگو اگه اون بود همین جا دهنشو سرویس می کرد : دی

در کل هر چقدر در اجتماع و کوچه و بازار بیشتر رفت و آمد داشته باشی کم کم اعتماد به نفست میره بالا .
    همه چیز بر میگرده به اعتماد به نفس .

4. این کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه stabesh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام
    گل گفتی منم خجالتیم اصلا نمیتونم با کسی بحثی کنم میگم ولش کن ارزش نداره با این دهن به دهن کنی چه برسه به کتکاری مگه در حد انفجار عصبانی بشم بعد دیگه طرفو میشورم میزارم کنار
    روانشناسا درمانهای زیادی برای این موضوع دارن میدونی مهارت بین فردی و هوش اجتماعی مون پایینه اونم فقط با تو اجتماع بودن بالا میره اما با گوشه نشینی چیزی درست نمیشه اینو به خودم میگم که همش یه گوشه تو گوشیم من قبلا اصلا هراس داشتم تو موقعیت های اجتماعی، باز حالا بهتر شدم اینم بستگی به تربیت داره اینقدر بچه بودیم هی گفتن این طور باش این طوری نباش زشته بده عیبه که خجالتی بار اومدیم متاسفانه، البته از یه لحاظایی هم خوبه ها ولی نباید بزاری حقتو بخورن بعدم بشینی و حرص بخوری

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    Last edited by stabesh; 12-06-2016 at 11:15.

6. 2 کاربر از stabesh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2012
    محل سكونت
    *ایران*=*مازندران*=*آمل*

پيش فرض

سلام
    گل گفتی منم خجالتیم اصلا نمیتونم با کسی بحثی کنم میگم ولش کن ارزش نداره با این دهن به دهن کنی چه برسه به کتکاری مگه در حد انفجار عصبانی بشم بعد دیگه طرفو میشورم میزارم کنار
    روانشناسا درمانهای زیادی برای این موضوع دارن میدونی مهارت بین فردی و هوش اجتماعی مون پایینه اونم فقط با تو اجتماع بودن بالا میره اما با گوشه نشینی چیزی درست نمیشه اینو به خودم میگم که همش یه گوشه تو گوشیم من قبلا اصلا هراس داشتم تو موقعیت های اجتماعی، باز حالا بهتر شدم اینم بستگی به تربیت داره اینقدر بچه بودیم هی گفتن این طور باش این طوری نباش زشته بده عیبه که خجالتی بار اومدیم متاسفانه، البته از یه لحاظایی هم خوبه ها ولی نباید بزاری حقتو بخورن بعدم بشینی و حرص بخوری

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    منم دقیقا همینطوریم البته شما با گوشی ولی من با کامپیوتر چون کارم با کامپیوتر هست.
    با متن آخرتم کاملا موافقم-
    من تو دوره ابتدایی هیچکس جرات نداشت جلو بیاد همشون خفه میکردم -ولی خوب چون خانواده ها هی میگفتن دعوا نیفت و از این حرف که خوب باشه که همین مسئله شد که ما بدبخت شدیم:d
    البته من فقط نمیتونم صدامو رو غریبه بلند کنم ولی وقتی اون طرف شروع کنه ول کنش نیستم-مشکلم فقط شروع کردنه که دهنم بسته میشه

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

خجالتی بودن معمولا با داروهای ضدافسردگی درمان میشه با ده ها نوعش. حتما باید توسط روانپزشک تجویز بشن. روانپزشک هم ممکنه خودش یا به کمک یه روانشناس آزمون های شخصیت رو انجام بده پس از تست ارزیابی شخصیت برای اختلالات روحی درمان تجویز کنه.
    این خجالتی بودن جزء معدود مشکلات روحی هست که میشه از ابتدا بدون دخالت روانپزشک و صرفا تحت نظر روانشناس درمان رو براش شروع کرد و در صورت لزوم درمان دارویی استفاده کرد ولی اغلب چون همراه با افسردگی و سایر مشکلات هست بهتره به روانپزشک مراجعه کرد

9. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir deja vu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    شهر بهار نارنج

پيش فرض

ببین دوست من خجالتی بودن یک طیف هست. از کمرویی خفیف شروع میشه تا موارد شدیدتر که بهش میگن اختلال اضطراب اجتماعی. اضطراب اجتماعی رو میتونی یه سرچ بکنی و علایمش رو ببینی. تو کشور ما خیلی هم رایج هست. تو موارد شدیدتر فرد اصلا دوست نداره بره تو محیط های اجتماعی، خونه نشین میشه، یا از صحبت در جمع افراد غریبه میترسه، از این میترسه که دیگران حالا چه قضاوتی در موردش میکنن یا اینکه مثلا ممکنه یه کاری در جمع بکنه که مورد تمسخر بقیه قرار بگیره و .... توصیه ام اینه که اگر واقعا اذیتت میکنه این مشکل به روانشناس مراجعه کنی . یه مقدار که باهات صحبت کنه و یکی دوتا تست ازت بگیره راحت میتونه تشخیص بده که مشکل شما کجای این طیفه . یه کمرویی ساده است و با یه سری تمرین های ابراز وجود حل میشه یا اینکه در حد اضطراب اجتماعی هست و نیاز به درمان های دیگه از جمله دارو درمانی داره.

موفق باشی

11. این کاربر از amir deja vu بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Hessam_7800gtx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    BlackWater Park

پيش فرض

بیشتر تو اجتماع باشید.............

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

از هر چيزي خجالت ميكشيد بيشتر باهاش رو به رو بشيد تا كم كم حساسيتتون نسبت بهش كم بشه

14. این کاربر از روانپریش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2012
    محل سكونت
    *ایران*=*مازندران*=*آمل*

پيش فرض

دوستان الان به نظر شما برم پیش روان شناس؟
    جواب میگیرم؟

پروفشنال green-mind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

پيش فرض

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه راستش من مشکلی که دارم اینکه خجالتی هستم.یعنی تو جمع خانوادگی و یا حالا تو بحث هایی که به من ربط پیدا میکنه و یا موقعی که حالشو داشته

باشم حرف میزنم و خجالت نمیکشم. فقط مشکلم اینکه مثلا نمیتونم جواب رو با صدای بلند بدم تو دعوا ها یا حرف زور و جوش بیارم(البته تو فامیل هستما ولی برای غریبه نیستم) نمیدونم چیکار

کنم.فکر میکنم که مثلا با صدای بلند حرف بزنم بیشتر مردم تو اون منطقه به من نگاه میکنن و ضایع میشم-کلا نمیتونم صدامو بالا ببرم.بعضی ها هستن یه حرف زور میزنی بهشون یارو رو کتکش

میزنن ولی من خیلی ریلکسم که اصلا خوب نیست برام.

اگه کمک کنید ممنون میشم.

با این داده هایی که شما میدین نمیشه گفت خجالتی هستید
    در مورد داد و بیداد و بالا بردن صدا ببخشید مگه شما بی شخصیت و بی سروپا هستید که با سر رو صدا راه انداختن حقتون بگیرید ؟!

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •