تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: کمک میخوام .. رم 4گیگ نصب شده اما فقط2گیگ رو یوزیج قرار داده

داره خودمونی میشه rockwusho's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

9 کمک میخوام .. رم 4گیگ نصب شده اما فقط2گیگ رو یوزیج قرار داده

سلام دوستان
    سیستم بنده 64بیتی هست سیستم جدیدی هم نیست (motherboard giga p55ud6 --- core i5|750-1156 --- memory2gig1600*2) و تو تمام این 7-8 سالی هم که دارمش ویندوزهای 64بیتی روش نصب میکنم همه نوع ویندوز ازویستا و 7 گرفته تا 8 و 8.1 و 10 تا امروز که یه هفته ست از 10 دانگرید کردم به 8.1 .. (دلیل دانگرید از 10 به 8.1 مشکلاتی بود که ویندوز 10 با gta v و fsx داشت اما تو 8.1 هیچ مشکلی وجود نداره) ..
    مشکل بزرگی که الان بوجود اومده اینه که از 4 گیگ رم بنده که در اسلاتهای 1 و 4 قرار گرفته (همیشه همینجا بوده تغییرش ندادم) فقط 2گیگ usage شده و باقیش استفاده نمیشه. الان یه هفته ست که کل فرومهایی که تونستم رو مرور کردم انسر مایکروسافت هرچی بوده رو خوندم از آپدیت کردن بایوس گرفته تا سعی در تنظیم مموری در بایوس (که البته اون تو چیزی پیدا نکردم) و تنظیمات در msconfig در همه شرایط هم امتحان کردم از غیرفعال کردن uac تا انجام msconfig در حالت safemode و در حالت run as administrator و حتی اکانت ادمین رو هم آنهاید کردم و با اون هم سعی کردم msconfig رو تنظیم کنم اما هیچ چیزی حاصل نشد :| ... اصلا msconfig هر تغییراتی که میدم اپلای میکنم ریستارت میکنم باز میرم میبینم تغییری توش اتفاق نمیوفته همون تنظیمات قبلی باقی میمونه ....
    دوستان خواهش میکنم کمک کنید ... متاسفانه گزینه تغییر ویندوز آخرینه برای من چون دوتا برنامه fsx و gtav و هلو در موقع نصب شدیدا قلق دارند و شاید یه هفته درگیر اونا بودم تا اونها الان دارن درست کار میکنن الان فقط رم مشکل داره :| ..... دیگه فکری به مغزم نمیرسه که انجام بدم هر کاری که میشده کردم اگه راهی دارید بگید لطفا بدجور گیرم ... :| (سرعت سیستم شده شبیه سرعت سیستم پنتیوم3 ویندوز xp !!! )
    یپشاپیش ممنونم از کمک و همفکریتون ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه Hammy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

یک عکس از CPU-Z بخش رم قرار می دهید؟

جای اسلات های رم رو عوض کنید ببینید اتفاقی می افته یا خیر.

ماژول های رم رو تک تک تست کنید ببینید هر کدوم به تنهایی درست کار می کنند یا خیر.

از memtest 86 هم می تونید برای تست رم استفاده کنید.

پ.ن:اگر ویندوزتون از این آپگرید دان گرید شده هاست توصیه می کنم یک Clean Install انجام دهید.

3. این کاربر از Hammy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه rockwusho's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

مادربورد من 6 اسلات رم داره که اسلات شماره 1 و 4 سفید هستند و باقیشون آبی .. یه بار تست کردم از 1 و 4 به 2 و 5 قرار دادم کلا سیستم به بایوس هم بالا نیومد برگردوندم سرجاش :| شاید ااشتباه انجام دادم نمیدونم ..
    منظورم از دانگرید این بود که کلا دیسک ویندوز 8.1 رو گذاشتم درایو سیستم (c) رو فرمت کردم و دوباره از اول ویندوز ریختم.

درمورد کار نکردن msconfig راهی به نظرتون میرسه که تغییراتی که اپلای میکنم اعمال بشه و برنگرده؟!
    Last edited by rockwusho; 09-06-2016 at 17:51.

پروفشنال Tom Clancy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

مادربورد من 6 اسلات رم داره که اسلات شماره 1 و 4 سفید هستند و باقیشون آبی .. یه بار تست کردم از 1 و 4 به 2 و 5 قرار دادم کلا سیستم به بایوس هم بالا نیومد برگردوندم سرجاش :| شاید ااشتباه انجام دادم نمیدونم ..
    منظورم از دانگرید این بود که کلا دیسک ویندوز 8.1 رو گذاشتم درایو سیستم (c) رو فرمت کردم و دوباره از اول ویندوز ریختم.

درمورد کار نکردن msconfig راهی به نظرتون میرسه که تغییراتی که اپلای میکنم اعمال بشه و برنگرده؟!
    سلام
    شما رمها رو بصورت تک تک روی اسلات 1 تست بکنید اول و از سلامت اونها مطمئن بشید.
    ورژن Bootable برنامه Memtest رو هم دانلود کنید و بریزید روی فلش و قبل از بالا اومدن ویندوز رمها رو تست کنید.
    یکبار Reset Factory هم انجام بدید داخل بایوس و نتیجه رو بررسی کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •