تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 19

نام تاپيک: مراقبت از باتری داخلی لب تاب - Non-Removable Battery

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

13 مراقبت از باتری داخلی لب تاب - Non-Removable Battery

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی

بنده چند روزی میسه لب تاب Asus N552VW مدل صفحه تاچ فول اچ دی رو خریداری کردم و همانطور که دوستان میدونن باتری این مدل داخلیه . اما نحوه مراقبت از این باتری که مشکل خالی کردن باتری پیدا نکنه رو نمیدونم و سوالات زیر رو بوجود میاره

همزمان با شارژ کردن باتری کار کردن با لب تاب و کار با نرم افزار های گرافیکی و برنامه نویسی و طراحی وب و همچنین بازی کردن ضرری به این باتری میرسونه؟

اگر شارژ فول شد با باتری کار کنیم یا به دلخواه میتونیم از باتری یا برق استفاده کنیم؟

اگر همیشه مدام به برق متصل باشه و شارژ همیشه فول باشه مشکلی ایجاد میکنه؟

شارژ باتری رو در زمان خاموشی طولانی به مدت یک الی چند روز در چه حد درصدی بگذاریم؟

همه سوالات بالا در مورد این نوع لب تاب و باتری داخلیه .

و یک نکته دیگه اینکه من برنامه battery care رو نصب کردم و اطلاعات باتری لب تابم رو به این صورت نشون داده. آیا باتری من مشکل داره یا طبیعیه؟؟ چون دقیقا یک هفته هست لب تاب رو به صورت پلمپ و آکبند خریدم:

Designed Capacity: 48000

Total Capacity: 44535

ممنون از اینکه راهنمایی کامل و جامع بفرمائید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

از دوستان کسی نبود جواب بده؟؟؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

هیچیک از دوستان جوابگو نیستن یا انجمن غیرفعاله؟؟؟؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی

بنده چند روزی میسه لب تاب Asus N552VW مدل صفحه تاچ فول اچ دی رو خریداری کردم و همانطور که دوستان میدونن باتری این مدل داخلیه . اما نحوه مراقبت از این باتری که مشکل خالی کردن باتری پیدا نکنه رو نمیدونم و سوالات زیر رو بوجود میاره

همزمان با شارژ کردن باتری کار کردن با لب تاب و کار با نرم افزار های گرافیکی و برنامه نویسی و طراحی وب و همچنین بازی کردن ضرری به این باتری میرسونه؟

اگر شارژ فول شد با باتری کار کنیم یا به دلخواه میتونیم از باتری یا برق استفاده کنیم؟

اگر همیشه مدام به برق متصل باشه و شارژ همیشه فول باشه مشکلی ایجاد میکنه؟

شارژ باتری رو در زمان خاموشی طولانی به مدت یک الی چند روز در چه حد درصدی بگذاریم؟

همه سوالات بالا در مورد این نوع لب تاب و باتری داخلیه .

و یک نکته دیگه اینکه من برنامه battery care رو نصب کردم و اطلاعات باتری لب تابم رو به این صورت نشون داده. آیا باتری من مشکل داره یا طبیعیه؟؟ چون دقیقا یک هفته هست لب تاب رو به صورت پلمپ و آکبند خریدم:

Designed Capacity: 48000

Total Capacity: 44535

ممنون از اینکه راهنمایی کامل و جامع بفرمائید.

سلام دوست عزیر منم این لپ تاپ رو تازه از دیجی کالا خریدم .

وقتی باتری فول شارژ شده خود به خود از مدار خارج می شه و لازم نیست شما کاری انجام بدی.
    وقتی باتری فول شارژ باشه تا موقعی که زیر 95 درصد نیاد شارژ نمیشه و تا موقعی که آداپتور متصل هستش از برق شهر استفاده میکنه.
    تنها دشمن باتری گرما هستش . شما باتری رو از گرما دور نگه دار.
    مسلما موقعی که داری کار سنگین از لپ تاپ میکشی بیشتر جریان آداپتور رو خود لپ تاپ مصرف میکنه و جریان کمتری به سمت باتری برای شارژ میره پس زمان شارژ طولانی تر میشه .
    ظرفیت باتری منم 44370 نشون داده میشه که نشان دهنده ی 8 درصد فرسودگی است.

حالا بنده یه سوال از شما دارم
    لپ تاپ من موقعی که خاموشه شارژ خالی میکنه. تقریبا هر 6 ساعت 1 درصد از شارژ باتری کم میشه . اگه ممکنه شما هم تست کنید نتیجه رو بگید اینجا.
    Last edited by massoud68; 09-06-2016 at 21:33.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

سلام دوست عزیر منم این لپ تاپ رو تازه از دیجی کالا خریدم .

وقتی باتری فول شارژ شده خود به خود از مدار خارج می شه و لازم نیست شما کاری انجام بدی.
    وقتی باتری فول شارژ باشه تا موقعی که زیر 95 درصد نیاد شارژ نمیشه و تا موقعی که آداپتور متصل هستش از برق شهر استفاده میکنه.
    تنها دشمن باتری گرما هستش . شما باتری رو از گرما دور نگه دار.
    مسلما موقعی که داری کار سنگین از لپ تاپ میکشی بیشتر جریان آداپتور رو خود لپ تاپ مصرف میکنه و جریان کمتری به سمت باتری برای شارژ میره پس زمان شارژ طولانی تر میشه .
    ظرفیت باتری منم 44370 نشون داده میشه که نشان دهنده ی 8 درصد فرسودگی است.

حالا بنده یه سوال از شما دارم
    لپ تاپ من موقعی که خاموشه شارژ خالی میکنه. تقریبا هر 6 ساعت 1 درصد از شارژ باتری کم میشه . اگه ممکنه شما هم تست کنید نتیجه رو بگید اینجا.
    ممنون از پاسخ. پس با این تفاسیر کلیت کار به این صورت میشه در صورت کار معمولی هم میتونیم از باتری استفاده استفاده کنیم هم به صورت برق شهر چه باتری در حال شارژ باشه چه فول باشه .و موقع کار سنگین از برق استفاده کنیم دوباره چه باتری در حال شارژ باشه چه فول باشه. ضرری به باتری و لب تا ب نمیرسه. اگه عرض بنده درسته تایید بفرمایید ممنون. در مورد کم کردن باتری موقع خاموشی باید بگم که فکر نکنم چیز مبهمی باشه خب مسلما وقتی خاموشه و دوباره روشن میشه حداقل همون یک درصد برای روشن شدن و بالا اومدن ویندوز مصرف میشه و کاملا طبیعیه و اینکه بله منم درصد کمی موقع روشن شدن مصرف میشه به اینصورت که وقت فول شارژه و روشن میکنم لب تاب درصد رو ۹۸-۹۷ نشون میده.
    و اما یک سوال جدید .دیروز با لب تاب تو اینترنت بودم و باتری روی ۶۸درصد بود یهویی دیدم صفحه نورش کم شد و یهو باتری خالی شد و اخطار شارژ ۱۰ درصد داد گفت شارژر رو وصل کن . با کمال تعجب ۳۰ ثانیه تو فکر بودم چرا اینطور شد یهویی دوباره به حالت اول برگشت رفت رو ۶۸ درصد. بنظر شما ایراد ویندوز بوده یا سخت افزاری؟؟؟؟

در مورد ظرفیت باتری که میگید فرسودگی داره بنظرتون طبیعیه یا تماس بگیریم با شرکت و یا گارانتی؟؟؟
    Last edited by shayan_power; 09-06-2016 at 22:17.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

ممنون از پاسخ. پس با این تفاسیر کلیت کار به این صورت میشه در صورت کار معمولی هم میتونیم از باتری استفاده استفاده کنیم هم به صورت برق شهر چه باتری در حال شارژ باشه چه غول باشه .و موقع کار سنگین از برق استفاده کنیم دوباره چه باتری در حال شارژ باشه چه فول باشه. ضرری به باتری و لب تا ب نمیرسه. اگه عرض بنذه درسته تایید بفرمایید ممنون. در مورد کم کردن باتری موقع خاموشی باید بگم که فکر نکنم چیز مبهمی باشه خب مسلما وقتی خاموشه و دوباره روشن میشه حداقل همون یک درصد برای روشن شدن و بالا اومدن ویندوز مصرف میشه و کاملا طبیعیه و اینکه بله منم درصد کمی موقع روشن شدن مصرف میشه به اینصورت که وقت فول شارژه و روشن میکنم لب تاب رو درصد رو ۹۸-۹۷ نشون میده.
    و اما یک سوال جدید .دیروز با لب تاب تو اینترنت بودم و باتری روی ۶۸درصد بود یهویی دیدم صفحه نورش کم شد و یهو باتری خالی شد و اخطار شارژ ۱۰ درصد داد گفت شارژر رو وصل کن . با کمال تعجب ۳۰ ثانیه تو فکر بودم چرا اینطور شد یهویی دوباره به حالت اول برگشت رفت رو ۶۸ ذرصد. بنظر شما ایراد ویندوز بوده یا سخت افزاری؟؟؟؟

در مورد ظرفیت باتری که میگید فرسودگی داره بنظرتون طبیعیه یا تماس بگیریم با شرکت و یا گارانتی؟؟؟
    من خودم از دیجی کالا خریدم
    برای این موضوع لپ تاپ رو عوض کردن
    ولی تو لپ تاپ جدید هم این مشکلات هست.

Sent from my D6503 using Tapatalk

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

وقتی باتری در حال شارژ هست بهتره کار سنگین نکنید باهاش.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

برای موضوع ظرفیت باتری تعویض کردن یا خالی شدن یهویی باتری که برای من پیش اومد؟؟؟؟

فکر کنم مدلش اینطور باشه . من خودم از بهینه پردازش اصفهان اینترنتی خریدم که همین مشکل ظرفیت باتری رو داره و کارتن بصورت اورجینال پلمپ ایسوس بود. دیجیکالا که جای خود داره بازش میکنه از اول چسب میزنه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

برای موضوع ظرفیت باتری تعویض کردن یا خالی شدن یویی باتری که برای من پیش اومد؟؟؟؟

فکر کنم مدلش اینطور باشه . من خودم از بهینه پردازش اصفهان اینترنتی خریدم که همین مشکل ظرفیت باتری رو داره و کارتن بصورت اورجینال پلمپ ایسوس بود ولی دیجیکالا بازش میکنه دوباذه چسب میزنه
    نه برا منم پلمپ بود کارخونه بود.
    ولی چیزی که مشخصه اینه که سیستم باتری این لپ تاپ مشکل داره. حالا چه شارژ کم کردن باشه چه درصد شارژ رو اشنباه نشون دادن باشه.
    الان هنوز 5 روز از گارانتی تعویض من مونده. ممکنه پس بدم پولم رو بگیرم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

نه برا منم پلمپ بود کارخونه بود.
    ولی چیزی که مشخصه اینه که سیستم باتری این لپ تاپ مشکل داره. حالا چه شارژ کم کردن باشه چه درصد شارژ رو اشنباه نشون دادن باشه.
    الان هنوز 5 روز از گارانتی تعویض من مونده. ممکنه پس بدم پولم رو بگیرم.

البته حالا کاری ندارم ولی با این وضعیت هم برا من سه ساعت و خورده ای دووم داره باتریش . البته سخت افزارش چون قویه مصرفش بالاست. راستی شما موقع کار با ویندوز بعضی اوقات مثلا تب جدید در مرورگر وب باز میکنید یا دکمه ای انتخاب میکنید یه لگ کوچیک میزنه و گیر میکنه؟ در حد دو سه ثانیه یا نه؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •