تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: خرید هارد تا ۴۵۰

آخر فروم باز Mehrdad092000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض خرید هارد تا ۴۵۰

سلام دوستان من دنبال یه هارد برای ارشیوو هستم اول خواستم اکسترنال بگیرم پشیمون شدم
    یه هارد مطمیین میخوام از وسترم خرابی زیاد داشتم البته برای قبلنه احتمال میدم مشکل از پاور بوده باشه الان رو سیستم باراکودا ۱ ترا هس
    میخوام ۳نرا باشه اما باراکودا خرابی این مدلش زیاده مدل ۴تراش فرق داره ۵۹۰۰ هست
    بین این ۲ کدوم اگه پیشنهادیم داشتین بگین
    وسترن قرمز ۳ترا
    سیگیت باراکودا ۴ترا

Sent from my ASUS_Z00ED using Tapatalk

2. این کاربر از Mehrdad092000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

هیج کدوم برای ارشیو وسترن سبز رو پیشنهاد میدم چون دقتش بالاست و کم سرو صدا هست و کم مصرف تر از بقیه مدل ها و یه بدی داره اونم این که سرعتش یه مقدار پایین تر از بقیه هست اما برای ارشیو خوبه قیمتش هم پایین تره فکر کنم 4 تراش حدود ۴۵۰ باشه فکر کنم بهتره پاور رو هم نگاه روش بندازید خودم برای ارشیو فیلم استفاده میکنم حدود 4 ساله داره کار میکنه
    رد برای رید کردن استفاده میشه
    بلک هارد سریع و پر سرو صدا هست معمولا برای نصب بازی و ... استفاده میشه
    بلو برای سیستم های معمولی خونگی یه چیزی بین بلک و گرین هست
    گرین ارشیو
    پرپل( بنفش)‌ برای انیماتور ها و فیلم بردار ها روی دوربیین ها و ... استفاده میشه معمولا

رو سایت خود وسترن دیچیتال برید خودش گفته کدوم برای چه استفاده ای طراحی شده

4. 2 کاربر از 1376MAXIMUM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان من دنبال یه هارد برای ارشیوو هستم اول خواستم اکسترنال بگیرم پشیمون شدم
    یه هارد مطمیین میخوام از وسترم خرابی زیاد داشتم البته برای قبلنه احتمال میدم مشکل از پاور بوده باشه الان رو سیستم باراکودا ۱ ترا هس
    میخوام ۳نرا باشه اما باراکودا خرابی این مدلش زیاده مدل ۴تراش فرق داره ۵۹۰۰ هست
    بین این ۲ کدوم اگه پیشنهادیم داشتین بگین
    وسترن قرمز ۳ترا
    سیگیت باراکودا ۴ترا

سلام .

از بین دو مدلی که لیست کردید پیشنهاد من Seagate با مدل نامبر ST4000DM000 هست . به جزء Seagate میتونید WD Blue با مدل نامبر WD40EZRZ رو هم انتخاب کنید . یعنی هرکدام که در بازار موجود هست و قیمت کمتر و گارانتی بهتری دارند رو انتخاب کنید .

برای ارشیو وسترن سبز رو پیشنهاد میدم
    WD Green جای خودشو به WD Blue داده و دیگه نباید پیشنهاد خرید WD Green رو داد .

6. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

هیج کدوم برای ارشیو وسترن سبز رو پیشنهاد میدم چون دقتش بالاست و کم سرو صدا هست و کم مصرف تر از بقیه مدل ها و یه بدی داره اونم این که سرعتش یه مقدار پایین تر از بقیه هست اما برای ارشیو خوبه قیمتش هم پایین تره فکر کنم 4 تراش حدود ۴۵۰ باشه فکر کنم بهتره پاور رو هم نگاه روش بندازید خودم برای ارشیو فیلم استفاده میکنم حدود 4 ساله داره کار میکنه
    رد برای رید کردن استفاده میشه
    بلک هارد سریع و پر سرو صدا هست معمولا برای نصب بازی و ... استفاده میشه
    بلو برای سیستم های معمولی خونگی یه چیزی بین بلک و گرین هست
    گرین ارشیو
    پرپل( بنفش)‌ برای انیماتور ها و فیلم بردار ها روی دوربیین ها و ... استفاده میشه معمولا

رو سایت خود وسترن دیچیتال برید خودش گفته کدوم برای چه استفاده ای طراحی شده
    وسترن سبز که عمرا حاضرم یه ترا پاینتر بگسرم وسترن سبز نگیرم
    بله میدونم فرقاشونو اما رد هاردیه که عمرش به مراتب خیلی بیشتره از سبز اینا یه سری ویژگی ها هم داره که نظرم گرفت

8. 2 کاربر از Mehrdad092000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام .

از بین دو مدلی که لیست کردید پیشنهاد من Seagate با مدل نامبر ST4000DM000 هست . به جزء Seagate میتونید WD Blue با مدل نامبر WD40EZRZ رو هم انتخاب کنید . یعنی هرکدام که در بازار موجود هست و قیمت کمتر و گارانتی بهتری دارند رو انتخاب کنید .

WD Green جای خودشو به WD Blue داده و دیگه نباید پیشنهاد خرید WD Green رو داد .
    مرسی سیگیت خوبیش اینه ۵۹۰۰ هستش با ۳تراش فرق داره طبق امار ۳ترا هاش اکثرا خرابی داشته توی چنتا سایت دیده بودم
    راستی این ۴ترا دو مدلشم بازار هست سری باراکودا و15جدیدا؟
    بعدش به نظرت بین عمر وسترن رد و سیگیت کدوم؟
    وسترن بلو هم همون گرین حجم بالاهاش اصلا گرین فاز نمیده
    راستی توشیبا یه مدل داره k300اشتباه نکنم اون چطوز
    هارد های هیتاچیم که نیست بازار

10. این کاربر از Mehrdad092000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرسی سیگیت خوبیش اینه ۵۹۰۰ هستش با ۳تراش فرق داره طبق امار ۳ترا هاش اکثرا خرابی داشته توی چنتا سایت دیده بودم
    وسترن بلو هم همون گرین حجم بالاهاش اصلا گرین فاز نمیده
    راستی توشیبا یه مدل داره k300اشتباه نکنم اون چطوز
    هارد های هیتاچیم که نیست بازار

حداکثر حجم هارد دیسکهای سری Barracuda 7200.14 سه ترابایت هست . هارد دیسکهای چهارترابایت به سری Desktop HDD.15 تعلق دارد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ایندو مدل برای کاربردهای متفاوتی طراحی و ساخته شده . Seagate پیشنهاد شده در پست بالا در سیستمهای عادی استفاده میشه که معمولاً Workload و Duty Cycle بالا و یا فشار زیادی به هارد دیسک تحمیل نمیکنند ولی WD Red از اونجایی که برای مصارف خاصی طراحی شده ضریب اطمینان بیشتری دارند .

اگر فقط برای آرشیو دیتا میخواهید استفاده کنید نه استفاده در NAS یا کاربردهای خاص دیگه پس ضرورتی به خرید WD Red و پرداخت پول بیشتر نیست . Seagate پیشنهادی کاملاً جوابگو هست و کیفیت خوبی هم دارد .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

حداکثر حجم هارد دیسکهای سری Barracuda 7200.14 سه ترابایت هست . هارد دیسکهای چهارترابایت به سری Desktop HDD.15 تعلق دارد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ایندو مدل برای کاربردهای متفاوتی طراحی و ساخته شده . Seagate پیشنهاد شده در پست بالا در سیستمهای عادی استفاده میشه که معمولاً Workload و Duty Cycle بالا و یا فشار زیادی به هارد دیسک تحمیل نمیکنند ولی WD Red از اونجایی که برای مصارف خاصی طراحی شده ضریب اطمینان بیشتری دارند .

اگر فقط برای آرشیو دیتا میخواهید استفاده کنید نه استفاده در NAS یا کاربردهای خاص دیگه پس ضرورتی به خرید WD Red و پرداخت پول بیشتر نیست . Seagate پیشنهادی کاملاً جوابگو هست و کیفیت خوبی هم دارد .
    اها پس سری جدیده اینا قابلیت رمز گذاریم دارن؟نرم افزاری یا سخت افزاری بعدا شر نشه مثل یه سری وسترن پاسپورتیا که یهو قاطی میکرد
    سری جدید سیگیت ۳ترا هم داره یا نه؟ عمرش چقدره ؟میانگین خطا عمر برای رد ۱میلیون ساعت بود
    بیشتر ارشیو و عمر مهمه برام اگه بهتر باشه قید اضافه حجم میزنم
    راستی اگه میشه یکم اطلاعات راجب اون سیگیت بدی سنسور شوک اینا داه یا ...
    ممنون

14. این کاربر از Mehrdad092000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اقا عطا جدا از سوال قبل کدوماشون موقع کار نکرد سیستم خاموش میشن اتوماتیک یا این کار بد تر خرای میکنه هاردو؟هی هد پارک شه هی فعال

16. این کاربر از Mehrdad092000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اینا قابلیت رمز گذاریم دارن؟
    خیر ؛ قابلیت رمزگذاری ندارند هم WD Red و هم سیگیت اشاره شده در پستهای بالا .

سری جدید سیگیت ۳ترا هم داره یا نه؟ عمرش چقدره ؟میانگین خطا عمر برای رد ۱میلیون ساعت بود
    در سایت سیگیت اینطور نوشته شده که ST3000DM001 مربوط به سری 7200.14 و ST3000DM002 مربوط به سری Desktop HDD.15 هست .
    دیتاشیت سیگیت رو بررسی کردم چیزی در مورد MTBF نگفته ولی با توجه به ویژگیها و کاربردها ، WD Red ضریب اطمینان بیشتری در مقایسه با سیگیت معمولی باید داشته باشه . اصولاً WD Red باید با Seagate NAS HDD مقایسه بشه نه با هارد دیسک معمولی از سری Desktop HDD .

اقا عطا جدا از سوال قبل کدوماشون موقع کار نکرد سیستم خاموش میشن اتوماتیک یا این کار بد تر خرای میکنه هاردو؟هی هد پارک شه هی فعال
    هردو هارد دیسکهای WD Red و سیگیت این قابلیت رو دارند که در مواقع بیکاری Sleep بشن . برای تنظیم کردن مدت زمانیکه باید بیکار بمانند تا Sleep بشن برای WD red باید از برنامه WDIDLE3 استفاده کرد و برای سیگیت هم از Power option ویندوز .

18. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

مرسی هارد سیگیت هم فکر کنم mtbfهمون ۱ میلیون ساعته یه جا دیدم میزارم چیک کنید
    این حرکت اسلیپ باعث خرابی هارد نمیشه که ؟ از خود دوایس منجیر دیسبل کنیم کلا چی وقتایی که نمیخوایم
    راستی هارد nasسیگیت هم دیدم ۳تراش هم قیمت ۴ترا معمولی اما ویژگی ها جالبی داشت

20. این کاربر از Mehrdad092000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •