تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 16 از 16

نام تاپيک: خرید هارد تا ۴۵۰

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرسی هارد سیگیت هم فکر کنم mtbfهمون ۱ میلیون ساعته یه جا دیدم میزارم چیک کنید
    این حرکت اسلیپ باعث خرابی هارد نمیشه که ؟ از خود دوایس منجیر دیسبل کنیم کلا چی وقتایی که نمیخوایم
    راستی هارد nasسیگیت هم دیدم ۳تراش هم قیمت ۴ترا معمولی اما ویژگی ها جالبی داشت

Sent from my ASUS_Z00ED using Tapatalk
    هارد سیگیت هم فکر کنم mtbfهمون ۱ میلیون ساعته
    مدلهای معمولی یعنی سریهای دسکتاپی که روی سیستمهای عادی نصب میشه بعید میدونم یک میلیون ساعت MTBF داشته باشه . یک میلیون ساعت به بالا مربوط به رده های بالاتر مثلاً سری NAS یا سری اینترپرایز هست .

این حرکت اسلیپ باعث خرابی هارد نمیشه که ؟
    بنظرم تاثیر منفی داره و زودتر مستهلک میشه . پس طوری زمانبندی کنید که هارد دیسک در دفعات کوتاه مدت بیکاری دائماً به حالت Sleep نره و بمدت طولانی هم روشن ولی بیکار (Idle) نمونه .

از خود دوایس منجیر دیسبل کنیم کلا چی وقتایی که نمیخوایم
    از دیوایس منجر که نمیشه . به روشی که در پست نهم گفتم باید عمل کنید .

2. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mehrdad092000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

از دیوایس من کلا هاردمو بستم انگار اصلا بهش برقم وصل نیست.حالا پست شمارم نگاه میکنم الان با موبایلم
    حالت اسلیپ توی عمرساعت های کار کرد هاردم هم حساب میشه ؟
    عطا جان بیخیال وسترن شدم با توجه به ذهنیت بدم راجبش که تجزبه خوبی نداشتم با بودجه که دارم میتونم ۴ترا سری معمولی یا ۳ترا سری ناس سیگیت بگیرم
    از لحاظ عمر کیفیت شما میگی سریnasسیگیت بهتره از سری معمولیه ؟راستی سرعت موتور سری ناس چنده؟5900اره؟
    یه سوال دیگه تعداد هد و هارد (همون پلات) میگن فکر کنم بیشتر باشه بهتره؟ یه توضیح راجبش بدی ممنون

Last edited by Mehrdad092000; 06-06-2016 at 05:00.

4. این کاربر از Mehrdad092000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

از دیوایس من کلا هاردمو بستم انگار اصلا بهش برقم وصل نیست.حالا پست شمارم نگاه میکنم الان با موبایلم
    عطا جان بیخیال وسترن شدم با توجه به ذهنیت بدم راجبش که تجزبه خوبی نداشتم با بودجه که دارم میتونم ۴ترا سری معمولی یا ۳ترا سری ناس سیگیت بگیرم
    از لحاظ عمر کیفیت شما میگی سریnasسیگیت بهتره از سری معمولیه ؟راستی سرعت موتور سری ناس چنده؟5900اره؟
    یه سوال دیگه تعداد هد و هارد (همون پلات) میگن فکر کنم بیشتر باشه بهتره؟ یه توضیح راجبش بدی ممنون

بله ، باعث افزایش Power On Hours Count میشه حتی اگر هم کابل دیتا وصل نباشه .
    ضمناً هربار که از حالت Sleep خارج و فعال بشه باعث افزایش در Start/Stop Count و Load Cycle Count هم میشه .

از لحاظ عمر کیفیت شما میگی سریnasسیگیت بهتره از سری معمولیه ؟
    ضریب اطمینان سری NAS بیشتر از هارد دیسکهای عادی (دسکتاپی) هست . MTBF بالاتری دارند ، workload بیشتری رو میتوند تحمل کنند (180 ترابایت در مقایسه با 55 ترابایت) و اینکه مجاز به فعالیت بصورت 24x7 هم هست و ...

راستی سرعت موتور سری ناس چنده؟5900اره؟
    بله . 5900rpm هست .

یه سوال دیگه تعداد هد و هارد (همون پلات) میگن فکر کنم بیشتر باشه بهتره؟
    هر چه کمتر باشه بهتر هست و از نظر Sequential Transfer Rate هم عملکرد بهتری خواهد داشت . سازندگان تا جایی که بتونند سعی میکنند چگالی ذخیره سازی هر پلاتر رو افزایش بدن تا تعداد پلاتر کمتر بشه که باعث کاهش قیمت تمام شده ، مصرف انرژی ، افزایش کارایی و ... میشه .

پ.ن : من فکر نکنم شما هارد بخر باشین . مطمئن هستم این تاپیک تا چندین صفحه جلو میره و هربارهم تصمیمتون عوض میشه ! انجمنهای دیگه هم دیدم که مثل همین تاپیک زدید . این فقط باعث سردرگمی بیشتر شما میشه چون هرکدومشون یه مدل پیشنهاد میکنن !

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

بله ، باعث افزایش Power On Hours Count میشه حتی اگر هم کابل دیتا وصل نباشه .
    ضمناً هربار که از حالت Sleep خارج و فعال بشه باعث افزایش در Start/Stop Count و Load Cycle Count هم میشه .

ضریب اطمینان سری NAS بیشتر از هارد دیسکهای عادی (دسکتاپی) هست . MTBF بالاتری دارند ، workload بیشتری رو میتوند تحمل کنند (180 ترابایت در مقایسه با 55 ترابایت) و اینکه مجاز به فعالیت بصورت 24x7 هم هست و ...

بله . 5900rpm هست .

هر چه کمتر باشه بهتر هست و از نظر Sequential Transfer Rate هم عملکرد بهتری خواهد داشت . سازندگان تا جایی که بتونند سعی میکنند چگالی ذخیره سازی هر پلاتر رو افزایش بدن تا تعداد پلاتر کمتر بشه که باعث کاهش قیمت تمام شده ، مصرف انرژی ، افزایش کارایی و ... میشه .

پ.ن : من فکر نکنم شما هارد بخر باشین . مطمئن هستم این تاپیک تا چندین صفحه جلو میره و هربارهم تصمیمتون عوض میشه ! انجمنهای دیگه هم دیدم که مثل همین تاپیک زدید . این فقط باعث سردرگمی بیشتر شما میشه چون هرکدومشون یه مدل پیشنهاد میکنن !
    ممنون مرسی پس کاره درستی نیست sleep کلا قطعع میکنم
    workload میشه همون نوشتن و پاک کردن سالانه؟ اگه این باشه نیازیم نیست چ.ن میخوام پر شد یه هارد دیگه بگیرم کلا ولی خوب بازم فکر کنم سری nasخیلی بهتر باشه اونجور که گفتین
    اها پس کمتر بهتره برای ناس قکر کنم 3 و6 هست برای ممعمولی 4 و8 اره؟حجم 3 ناس4معمولی
    اقا عطا شرمنده ادیت کردم در کلام اخر شما باشی بین این 2 کدوم انتخاب میکنی؟ مرسی

8. این کاربر از Mehrdad092000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون مرسی پس کاره درستی نیست sleep کلا قطعع میکنم
    workload میشه همون نوشتن و پاک کردن سالانه؟ اگه این باشه نیازیم نیست چ.ن میخوام پر شد یه هارد دیگه بگیرم کلا ولی خوب بازم فکر کنم سری nasخیلی بهتر باشه اونجور که گفتین
    اها پس کمتر بهتره برای ناس قکر کنم 3 و6 هست برای ممعمولی 4 و8 اره؟حجم 3 ناس4معمولی
    اقا عطا شرمنده ادیت کردم در کلام اخر شما باشی بین این 2 کدوم انتخاب میکنی؟ مرسی
    پس کاره درستی نیست sleep کلا قطع میکنم
    با اینکار هارد دیسک بمدت طولانی روشن ولی بیکار (idle) میمونه که کار درستی نیست . شما باید طوری زمانبندی که نه در دفعات کوتاه مدت Sleep بشه و نه به مدت طولانی در حالت Idle باقی بمونه .

workload میشه همون نوشتن و پاک کردن سالانه؟
    بله ، در واقع workloads به معنی مقدار user data ترانسفر شده از/به هارد دیسک در طول يكسال هست .

برای ناس قکر کنم 3 و6 هست برای ممعمولی 4 و8 اره؟حجم 3 ناس4معمولی
    طبق این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ST4000VN000 و ST4000VN003 و ST3000VN000 (مدلهای سه و چهارترابایتی سری NAS) چهار پلاتر و ST4000DM001 طبق این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چهار پلاتر و ST3000DM001 هم سه پلاتر دارد .

در کلام اخر شما باشی بین این 2 کدوم انتخاب میکنی؟
    من سری دسکتاپی (نه سری NAS) رو انتخاب میکنم چون برای کاری که میخواهید انجام بدید کافی هست و ضرورتی نداره هزینه اضافی پرداخت بشه .

10. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ممنون مرسی بابت کمک
    کاش سری معمولی ۳ترا جدیدم داشت

اما یا ۳ترا ناس یا ۴ترا معمولی جدید انتخاب میکنم

12. این کاربر از Mehrdad092000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •