تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 9 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 86

نام تاپيک: پایان دسترسی به تلگرام در ایران

آخر فروم باز ali_mohandes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    IN System

پيش فرض

غصه ای نیست فیلتر کنن تا خسته شن دوباره یکی دیگه همینه که هست.... ایرانی همیشه موفق باور ندارید امتحان کنید به قول دوستمون نمی شه کاری کرد که یه جامعه از تکنولوژی عقب بیفته

2. این کاربر از ali_mohandes بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMIR-AIRGUNNER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

غصه ای نیست فیلتر کنن تا خسته شن دوباره یکی دیگه همینه که هست.... ایرانی همیشه موفق باور ندارید امتحان کنید به قول دوستمون نمی شه کاری کرد که یه جامعه از تکنولوژی عقب بیفته
    دقیقا . یه مدت وایبر بود بعد فیلتر شدن تلگرام جایگزین شد این هم فیلتر شه نرم افزار جایگزین هست
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

دوستانی که فکر میکنن تلگرام و شبکه های اجتماعی وقت تلف کنی و ابزار دوستیابی هست میتونن استفاده نکنن.
    اما نه شماها نه حکومت تو جایگاهی نیستین که بخواین نظر بدین بقیه افراد از شبکه های اجتماعی استفاده بکنن یا نه.
    حالا یکنفر برای کارش استفاده میکنه یکنفر برای دریافت اخبار بدون سانسور یکنفر هم از کانالهای تفریحی استفاده میکنه.
    موضوع اصلی اینه که دوره زمونه محدود کردن گذشته.در ضمن منم ترجیه میدم اطلاعاتم دست اونوریا بیفته تا اینوریا.قابل توجه دوستانی که دلواپسن.

5. 6 کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال NaughtyCat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

این درخواست اصلا هم عجیب نیست!

والا خیلی ملت ساده ای داریم. جوابی که الان میخوام بدم میدونم به مزاج آمریکا پرستان خوش نخواهد آمد ولی اگر عینک تعصب رو بذارید کنار, واقعیته.

من برنامه نویس آندروید هستم و تا حالا 2 بار برنامه شبه تلگرام نوشتم (تو پی تی عکسهاش رو گذاشته بودم نمیدونم الانم هست یا نه).

من دقیقا موقع نوشتن برنامه با خودم میگفتم چقدر راحت میشه از ملت جاسوسی کرد. چقدر راحت میشه اطلاعات ملت رو دسته بندی و آنالیز کرد.

دوستان یادتون باشه امروز, دنیا دنیای اطلاعاته. هر کی اطلاعات و آمار بیشتری داشته باشه برگه برنده رو داره. آمار هر کشور متعلق به همون کشوره و کسی حق نداره آمار اون کشور رو در بیاره. اسم این کار جاسوسی هست!

برای نمونه شما اگر جرئت دارید اپلیکیشن نظر سنجی جامع راه بندازین (سئوالات متفرقه). هنوز برنامه شما فراگیر نشده که اطلاعات شما رو احضار خواهند کرد به جرم جاسوسی.

حالا...! چه ربطی به تلگرام داره؟

جالبه یه فکر اشتباه در ذهن ملت نقش بسته (نه فقط ایران بلکه کشورهای دیگه هم همینطور) فکر میکنن جاسوسی یعنی گوشی همراهشون به طور مخفیانه ازشون عکس بگیره! یا مثلا تماس های تلفنی شون رو ضبط کنه و اینا رو به یه سرور خارجی ارسال کنه, یا فکر میکنن جاسوسی یعنی مثلا عکس ها و فیلمها و اطلاعات و رمز کارت بانکیشون رو یه نفر با یه نرم افزاری بدزده و...! دوستان این اطلاعات به درد مفت نمیخوره و هیچ وقت سازمانی این کار رو نمیکنه مگر اینکه مورد خاص باشه (مثلا یه نفر که بخواد اخاذی کنه).

جمله هایی که من خیلی میشنوم: مگه من چی دارم که از من جاسوسی کنن؟ من در تلگرام فقط جک مینویسم و جک میخونم. یا اینکه میگن: من فقط با دوستام چت میکنم و حرف خاصی نمیزنیم. یا میگن من در فیس بوک فقط لایک میکنم یا گاهی کامنت میذارم حتی پست هم نمیدم. یا میگن اینستاگرام فقط فالو میکنم و عکس شیر نمیکنم یا میگن من از دنیای اینترنت فقط جیمیل دارم و از گوگل برای سرچ استفاده میکنم.

باور عموم اینه که این کارها اشکالی نداره و اطلاعاتی دست کسی نمیده. اما اشتباه میکنید!

الان اطلاعاتی که گوگل و فیس بوک از من دارن, مادر من که من رو به دنیا آورده نداره. اون طور که تلگرام من رو میشناسه, خانوادم من رو نمیشناسه.

شما در گوگل سرچ میکنید, تمامی سرچهای شما در دیتاسنتر ها با نام کاربری شما به همراه ساعت و تاریخ و مکانی که سرچ رو انجام دادید, ذخیره خواهند شد.
    با همان اکانت در جیمیل ثبت نام میکنید و پستی رو لایک میکنید. در پرونده شما ثبت خواهد شد.
    با همان اکانت در اینستاگرام ثبت نام میکنید و فعالیت میکنید. تک تک کارهای شما در پرونده شما ثبت خواهد شد.

حتی اگر با اکانت دیگری هم ثبت نام کنید, به سادگی میشه فهمید که شما همان کاربر اکانت قبلی هستید.

و همینطور دهها جای دیگه هم فعالیت میکنید.

حتی اگر جک بفرستید یا جک بخونید یا تنها لطیفه ای رو لایک کنید, این ها هم اطلاعات به درد بخوری هستند که وضعیت روحی روانی شما رو نشان خواهند داد.

با یه برنامه نویسی دقیق میشه اطلاعات رو خیلی شیک دسته بندی کرد.

حالا فرض کنید یه نهاد قدرتمند مثل CIA بخواد در مورد شخصی در ایران تحقیق کنه. مثلا آقای ایکس نماینده مجلس شورای اسلامی ایران.

به سادگی آب خوردن اطلاعاتی که از این آقا در جاهای مختلف ثبت شده رو از شرکت ها میگیره. پرونده رو میارن بالا, طرف رو آنالیز میکنن و اهرم های فشار رو پیدا میکنن. میفهمن این تو سرچهاش به چی گرایش داشته, علایقش چیه (مثلا طرف مذهبیه یا نه, با پول میشه خریدش یا نه و...)

این مثالی که من زدم در مورد هر کسی میتونه اتفاق بیفته. کسانی که هنوز سمتی در اداره ندارن اما شاید در آینده داشته باشن.

فردا اگر جنگ بشه, آمریکا آمار ریز و درشت ایران رو داره.

گفتم عینک تعصب رو بذارید کنار. آیا با این تفاسیر دولت حق نداره یه همچین درخواستی داشته باشه؟

آره میدونم شما چی فکر میکنید. آخه شبکه های ماهواره ای از صبح تا شب دم گوشتون میخونن که اگر از سرویس های داخلی استفاده کنید,دولت و سپاه از شما جاسوسی میکنن!!! بیاین از سرویسهای خارجی استفاده کنید تا از شما جاسوسی نکنن!!!

از این نظام بدت میاد, بیاد, ولی وطن فروش هم نباش. با منطق و عقل به من بگو اطلاعاتت دست یه ایرانی بیفته بهتره یا دست یه یهودی صهیونیست که اگر پاش بیفته ایرانی جماعت رو قلع و قم میکنه اهمیتی هم نمیده تو معتقدی یا نیستی.

حرف آخرم اینه: من نمیگم از این سرویس ها استفاده نکنید! اتفاقا خیلی سرویسهای خوبی هم ارائه میدن. از داخلی ها خیلی بهتره. حرف من اینه: میگم وقتی دولت داره یه همچین درخواستی میکنه, بدونید چی پشتشه.

(پ.ن: هنوز خیلی حرف برای گفتن دارم ولی دیگه بسه اونی باید بفهمه فهمید
    پ.ن 2: موج مخالفین رو از الان میبینم که دارن هجوم میارن سمت من).
    یاد این برنامه شوک افتادم.

دوست عزیز، شما اگر در جریان خبرهای مربوط به این شنودهای گسترده سرویس های اطلاعاتی کشورهای دیگه و بخصوص آمریکا بودی، تا الان باید متوجه میشدی که تنها راه در امان موندن از این شنودها اینه که ترک دنیا کرده و در غار زندگی کنید. ولی با این خبرهایی که درز کرده احتمالا تو همون غار هم شما رو رصد خواهند کرد. شک نکنید.

مسئله فقط تلگرام و فیسبوک و دشمن و این توهمات نیست. چند وقت پیش گفته شد که آمریکاییها از ماهواره جاسوسی اسرائیل هم جاسوسی میکردن! الان فکر میکنی با کنار گذاشتن تلگرام و فیسبوک و استفاده از نمونه های داخلی لبیک مسنجر خیالت میتونه راحت باشه که در امانی؟

متاسفانه اینجا نمیشه که خیلی باز صحبت کرد. فقط این نکته رو در نظر داشته باشید که در رابطه با این شنودها ما با حکومت های فاشیستی طرف نیستیم که بیان با استفاده از این اطلاعاتی که بهشون دسترسی دارن برای شهرونداشون پرونده سازی کنن. تا زمانی که روی شما حساس نشده باشن، و آدم خطرناک، با افکار خطرناک و مرتبط به سازمان های خطرناک نباشید نیازی نیست نگران چیزی باشید.

من اگه نظر خودم رو بخوام بگم، این شنودهای گسترده در حال حاضر به خاطر وجود یه سری ایدئولوژی های کثیف تو دنیا نه تنها بد نیستن بلکه لازم هم هست. (بله به شرط قانونمند بودن و نظارت. که فکر اونجاش رو هم کردن. شما نگران نباشید.) گفته میشه خیلی از حملات تروریستی با استفاده از همین شنودها خنثی میشن ولی خبرش جایی درز نمیکنه.

با منطق و عقل به من بگو اطلاعاتت دست یه ایرانی بیفته بهتره یا دست یه یهودی صهیونیست که اگر پاش بیفته ایرانی جماعت رو قلع و قم میکنه اهمیتی هم نمیده تو معتقدی یا نیستی.

شما بد نیست یه کم واقع بین باشید. همین.

7. 4 کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز smahdis's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

در مورد دشمنی و اینها دیگه حرف نمیزنم چون نظرات 180 درجه متفاوته و نه دیدگاه شما نظر من رو عوض میکنه و نه نظر من دیدگاه شما رو ! فقط همین رو بگم که اگه همین امریکا و غرب نبود همین رژیم 30 ساله که میگی کلا وجود نداشت .اما اگه طبق نظر شما حق مشروع دولت رو بدونیم که سرور های تلگرام بیاد ایران بعدش مطمئنا تلگرام قبول نمیکنه و تلگرام هم بعد مدتی فیلتر میشه . پس این وسط حق مردم چی میشه ؟!در ضمن کدوم دولت غربی به غیر از روسیه تا الان همچین اقدامی کرده ؟
    چین!
    ببین من نمیگم آمریکا بده یا خوبه یا خره یا فلانه. منم میدونم آمریکا کشور پیشرفته ای هست و خیلی از پیشرفت ها رو مدیون این کشور هستیم،

من دارم میگم در موقعیت فعلی نظام باهاش مشکل داره (اگه از دید شما مردم رو کنار بذاریم و فقط نظام رو در نظر بگیریم). اولین چیزی که به ذهن هر آدم عاقلی میاد پیش گیریه. خوب واضحه دولت میاد همچین درخواستی میکنه.

چین این قضیه رو سالها قبل متوجه شد و همون اول wechat رو برای کاربراش درست کرد (و اگه اشتباه نکنم کسی حق نداره از سرویس های خارجی استفاده کنه).

پ.ن: فکر کنم احتمالا به زودی شاهد پیام رسان داخلی باشیم که برای ارتباط هزینه نداشته باشه یعنی وقتی ازش استفاده میکنی، از اینترنتت کم نشه. این طرح در کمیته پیلترینگ مطرح شده. اگه پیاده بشه و شرکتهای مخابراتی رانت بازی در نیارن، اکثریت مردم خود به خود سرازیر خواهند شد.

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بحث محدود کردن و بستن شبکه های اجتماعی هم نیست. بحث اینه که دولت میگه آقا سروری که اطلاعات ایرانیها داخلشه، باید داخل خاک ایران باشه نه دست دشمن درجه 1. به نظر شما حرف بدیه؟ شما دوست داری کامپیوتر بخری و فقط مانیتور و ماوس تو خونه شما باشه ولی کیس کامپیوتر داخل خونه همسایه، که اتفاقا بدترین دشمنت هم هست، باشه؟ عایا دوست داری سروری که عکس خواهرت یا مادرت داخلشه دست همون همسایه باشه که دنبال همین چیزاست فقط؟

پس چطور دولت حق نداره همچین درخواستی داشته باشه؟

با این حساب برای اینکه اطلاعات ایرانی ها دست خود ایرانی ها باشه باید سرورهای فیس بوک، اینستاگرام،تلگرام،یاهو، گوگل و ...هم تو ایران باشه چون همه این اپلیکیشن ها و موتورهای جسنجو کلیه فعالیت های ایرانی ها رو ثبت کردن بقیه کشور ها هم باید درخواست بدن سرورهای این اپلیکشن ها و وبسایت ها داخل کشور خودشون باشه تا از اطلاعات مردم کشورشون محافظت کنن..

از این نظام بدت میاد, بیاد, ولی وطن فروش هم نباش. با منطق و عقل به من بگو اطلاعاتت دست یه ایرانی بیفته بهتره یا دست یه یهودی صهیونیست که اگر پاش بیفته ایرانی جماعت رو قلع و قم میکنه اهمیتی هم نمیده تو معتقدی یا نیستی.
    عزیز جان شما چطوری به این نتیجه رسیدین کسی که از تلگرام استفاده میکنه وطن فروشه؟ یا کسی که نمیخواد اطلاعاتش دست کسی بیفته وطن فروشه ؟
    به نظرم تقریبا بیشتر نگرانی شما بخاطر توهم توطئه است..

این یه چیز واضحه تو هر اپلیکشن تحت وب ویا هر سایتی رد پای کاربر رو خیلی راحت میشه ثبت کرد حتی یه انجمن گفتگو ساده ولی به نظرم مهم اینه که اون کاربر کی هست و یا چه نوع فعالیتی تو اینترنت داشته یا به قول دوستان اون شخص در آینده کاری رو انجام بده تا از جزیی ترین اطلاعات ثبت شده اش بشه کلی اطلاعات دیگه به دست اورد..

خیلی راحت و به صرفه تره به جای اینکه از همه دنیا بخوایم سرورهای برنامه هاشون رو بیارن ایران تا از اطلاعات ایرانی ها سو استفاده نشه اطلاعات و فرهنگ استفاده رو بین مردم بالا ببریم ..

استفاده از اطلاعات شخصی ادما توسط هر کسی که باشه غیر انسانی و تجاوز به حقوق ادماس فرقی هم نداره داخل باشه یا خارج ..

10. 5 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mehr1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض

تلگرام نداشتم و ندارم ، از شبکه های اجتماعی دیگر هم هیچوقت استفاده نکردم .
    این شبکه های اجتماعی بیشتر از اینکه به مردم کمک کنند ، برای دولت ها و حکومت ها مفید هستند !
    ما دهه شصتی ها را با کنکور و دانشگاه سرگرم کردند ، کنکور سراسری سال 1381 با دو ملیون نفر داوطلب و آزاد با یک ملیون و 400 هزار نفر داوطلب یادش بخیر ! قبولی آزاد 250 هزار نفر بود ( از هر 7 نفر یک نفر قبول می شد )
    اینقدر دیپلم ارزش داشت که یادم هست معلمان ما میگفتن الکی نمره نمیدیم دیپلم بگیرید !
    در دانشگاه ها را باز کردند ، صندلی های خالی و بی حساب لیسانس و فوق لیسانس میدن دست ملت .
    ارتش به لیسانس ستواندومی میداد ، الان به لیسانس گروهبانیکمی !
    حالا دهه هفتادی ها را با تلگرام و اینستاگرام سرگرم کردند !
    عجیب نیست که اینستاگرام فیلتر نیست ؟ با سابقه ای که داریم خیلی عجیب هست !
    اوایل سال 1384 فیلترینگ به معنای واقعی شروع شد ، تک تک سایت ها فیلتر شد ، حتی سایت های کرک و کیجن هم فیلتر می شد ! حالا چرا اینستاگرام فیلتر نشده ؟
    چون وسیله ی خوبی هست برای سرگرم کردن قشر جوانی که دنبال کار و زندگی و ازدواج و هزار تا مسئله ی دیگر باید باشند ! تا وقتی سر ملت با این چیزها گرم باشه به خیلی از مسائل دیگر فکر هم نخواهند کرد .
    ملت ما فعلا سرشون گرم هست که شهاب حسینی جایزش را به کی تقدیم میکنه ، به اینکه طلا گلزار با کی ازدواج کرده !
    قبل تر از این هم به مسائل بی ارزش دیگری که یک هزارم درصد در زندگی خودشون تاثیری نداشته و نداره .
    چه اسباب بازی ای بهتر از اینستاگرام و تلگرام ؟!
    چند سال هست قلیون کشیدن به شدت رواج پیدا کرده ، پدر استفاده میکنه میده به مادر ، مادر هم به بچه ی 10 ساله !
    ملتی که خمار قلیون باشه چقدر به مسائل اجتماعی و اقتصادی و ... فکر میکنه ؟
    همه ی ما خیلی از مسائل را میدونیم ، اما انگار به ما آمپول بی حسی زدند یا خیلی پوست کلفت شدیم !
    ملتی که تحصیل کردش با قلیون و مواد مخدر و اگر خیلی بچه مثبت باشه با اینستاگرام و تلگرام سرگرم هست چقدر دنبال گرفتن حقش در مسائل دیگر هست ؟
    الان دغدغه ی ملت شده تلگرام ؟ این دقیقا همون چیزی هست که خیلی ها میخواهند .
    شبکه های اجتماعی بیشتر از خبررسانی نقش بحث های خاله زنکی ، فضولی در زندگی دیگران و بازکردن عقده های حقارت را بازی کرده.
    برای خبر گرفتن اینهمه منبع خارجی هست که به زبان شیرین پارسی مطلب مینویسند !
    تلگرام و ایستاگرام اسباب بازی هستند برای سرگرم کردن مردم ، دلیل فیلتر نبودنشون هم همین هست .
    بعضی ها میگن ابزار ارتباطی هست !
    اینکه روزی صد بار یک مشت نوشته ی بی ارزش را برای یکدیگر بفرستیم اسمش ارتباط نیست ، اسمش تباهی عمر هست .
    فعلا دهه هفتادی ها با این چیزها سرگرم هستند تا وقتی که از سن کار و ازدواج گذشتند و بعد هم نوبت هشتادی ها !
    برای هشتادی ها هم یک اسباب بازی جدید میاد !
    ملت خمار قلیون و مواد مخدر و اعتیاد از نوع شبکه های اجتماعی ، دیگه نه کار میخواد ، نه زندگی و نه رفاه .

12. 5 کاربر از mehr1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

تلگرام نداشتم و ندارم ، از شبکه های اجتماعی دیگر هم هیچوقت استفاده نکردم .
    این شبکه های اجتماعی بیشتر از اینکه به مردم کمک کنند ، برای دولت ها و حکومت ها مفید هستند !
    من با کلیت حرفای شما موافقم

ولی خب برای این دسته افراد تفریح یا سرگرمی دیگه ای وجود داره ؟
    فکر کردن به مسائل اساسی میتونه یه بخشی از درگیری های فکری برای زندگی باشه ، ولی داشتن سرگرمی و تفریح هم یه بخشی از زندگی هست که وجودش لازمه خب اکثر افراد تا زمانی که یه تفریح و سرگرمی خوب نداشته باشن خودشون رو مشغول شبکه های اجتماعی میکنن ..

اگر از جنبه های دیگه به شبکه های اجتماعی نگاه کنیم خیلی از افراد هم هستن که از شبکه های اجتماعی استفاده های مفید میکنن (استفاده از مطالب علمی و آمورشی، استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان یک رسانه خبری ، استفاده به عنوان یک منبع درامد و ..) نمیشه تمام مخاطبین شبکه اجتماعی رو فقط افرادی دید که دنبال سرگرمی و تفریح یا وقت تلف کردن هستن .

14. 3 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

بشخصه با تلگرام حال نمیکنم حخصوصا از وقتی کانال اومد ! گند زد به همه چی!!
    قدیما دوستای ادم اس ام اس میدادن جوک میفرستادن دربدر دنبال جواب میگشتیم براش یادش بخیر !!
    تازه اولش که اومده بود اینقدر بد نبود گروه بود چت بود ولی از وقتی کانال اومده رابطه ها سرد شده
    بعدم تو هر کانال میری پر تبلیغاته دروغه که به همدیگه پاست میدن!
    ترجیح میدم یه نرم افزار دیگه جایگزین تلگرام بشه که کانال نداشته باشه!

اگه نباشه جاش خالی می مونه mr korash's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

واقعا خندم میگیره از ملتمون !! این خبرا برای محبوب کردن بیشتر تلگرامی هست که کاملا تحت کنترله !!
    وقتی خبر از فیلتر شدن لاین و وایبر دادن یهو یه برنامه از اسمون هفتم نازل شد و همه خبرگذاری های داخلی شروع به تبلیغش کردن که اگه وایبر فیلتر شد از این استفاده کنید ! الانم اخبار های داخلی شبکه های سیما و ... همه میگن به کانال تلگرام ما بپیوندید !! اون وقت بیان فیلترش کنن ؟ اصلا وقتی اینجوری براش تبلیغ میشه عمق ماجرا مشخصه ولی ما داستان کبک و برفیم !!

17. 2 کاربر از mr korash بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •