تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: ریتالین خوبه یا بد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

14 ریتالین خوبه یا بد

سلام
    من دانشجو هستم
    یه سوال دارم خواهشا این عوارضایی که تو سایتای دیگه چند صفحه نوشته رو کپی نکنید بزارید اینجا
    سوال من اینه
    آیا داروی ریتالین رو فقط شب امتحان مصرف کنی یا کلا فقط برای امتحانات آخر ترم مصرف کنی مشکلی داره ؟
    یعنی هر چند ماه کلا بین 5 تا 10 تا
    البته من اصلا نمی دونم چقدر باید مصرف کنی تا تاثیر کنه
    و بعدا بهتر از ریتالین چیزی هست که مشکلی نداشته باشه
    هر کی تجربه ای داره بگه
    ممنون

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

اگر برای بیدار موندن باشه هروقت مصرف کنین خواب رو میپرونه ولی بیدار موندن در شب امتحان به وسیله داروهای محرک باعث کاهش تمرکز در طول روز میشه و مخصوصا قدرت ارتباط برقرار کردن بین مطالب رو کاهش میده همچنین مشکلات ذهنی دیگه به وجود میاره مانند گفتگوی ذهنی و افزایش عجله و کاهش دقت در محاسبات عددی و ... کلا هیچ پزشکی ریتالین رو برای شب امتحان توصیه نکرده تا الان. تنها کاربردش برای مصرف در شب برای درمان اعتیاد به آمفتامین هست. اگر هم هدفتون افزایش تمرکز باشه که کلا منتفیه چون چند هفته ممکنه طول بکشه که تمرکز رو بهبود ببخشه اونم در صورتی که مشکل تمرکز شما از بیش فعالی باشه و داروی مناسب برای شما هم ریتالین باشه که احتمالش کمه.
    ضمن اینکه تهیه کردنش هم ممکن نیست به خاطر نظارتی که روش هست دیگه ممکن نیست بتونین تهیه کنین در بازار سیاه قبلا میشد با قیمت خیلی بالا ( بسته ای 200 تومن) تهیه کرد که خدا رو شکر اونم دیگه جمع شده تقریبا کاملا غیرممکن هست پیدا کردنش بدون نسخه و نامه مخصوص.
    طریقه مصرف ریتالین رو فقط متخصص اعصاب باید تعین کنه ولی با هر دوزی که تجویز کرده باشه ( 1 عدد یا 2 عدد در روز ) باید چند روز ابتدایی نصف قرص مصرف بشه سپس به اون مقدار برسه همه اینها رو پزشک توی نسخه مینویسه.
    در ضمن این دارو برای افزایش تمرکز فقط در مورد افرادی که مبتلا به بیش فعالی هستن جواب میده اونم بیشتر برای کودکات تجویز میشه برای بیش فعالی بزرگسالان از داروهایی مثل اتموکستین استفاده میکنن.

توی وبلاگم در بخش مشکلات ذهنی مطلبی در خصوص تمرکز نوشتم بخونینش بد نیست. اگه هرمشکلی که دارین در حدی هست که احساس میکنین به عملکردتون در تحصیل لطمه وارد میکنه از یه متخصص اعصاب و روان (روانپزشک منطورمه ها، نه روانشناس و مشاور) وقت بگیرین تا شما رو معاینه کنه.

کلا هم مصرف خودسرانه داروهای محرک رو فراموش کنین چون آخرش به اعتیاد کشیده میشه.

3. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

ممنون از پاسخت
    من برای بیدار موندم نمی خوام چون اصلا فایده نداره
    من برای تمرکز میخوام
    وقتی که میشینم پای درس فکرم هزارجا میره و اصلا رو درس نمی تونم تمرکز کنم یه دفعه میبینی 1 ساعت تو رویا هستم
    چون شاغلم هستم زمینه اش بیشتره
    من برای این مشکل درمان میخوام
    ازمایش هم دادم مشکلی ندارم

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

ربطی به آزمایش نداره دوست عزیز.
    شما تنها راهتون اینه که به روانپزشک مراجعه کنین تا با ورش هایی مثل معاینه بالینی و تست ام ام پی آی و ... دلیل مشکل تمرکز شما رو پیدا کنه و داروی مناسب رو براش تجویز کنه. مشکلات اعصاب و روان مثل مشکلات بیوشیمیایی بدن نیستن که شما کمبود ویتامین داشته باشین و شربت ویتامین بخورین.
    بسته به نوع مشکل بیمار باید داروی خاص خودش مصرف کنه . اگه مشکل بیمار از وسواس فکری باشه داروهایی مثل سرترالین و کلومیپرامین و فلوکستین و ... براش تجویز میشه اگه مشکل از اضطراب فراگیر باشه داروهایی مثل بوسپیرون و قرص های آرام بخش لازمه براش اگه هم از بیش فعالی باشه داروهایی مثل آتموکستین و بوپروپیون و حتی ریتالین.

نکته مهم اینه که اگه سرخود داروی نامناسب رو مصرف بکنین علاوه بر تشدید بیماری ایجاد مقاومت در برابر داروهای مناسب هم ممکنه پدید بیاد و بعدا در صورت مراجعه به پزشک روند درمان طولانی و کم بازده بشه. پس بهتره حتما به روانپزشک مراجعه کنین. ویزیت پزشک اعصاب + فوقش 2 ساعت منتظر شدن توی مطب انقدر پرهزینه نیست که آدم بخاطرش سر مهمترین جنبه سلامتیش ریسک کنه.

6. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

خپ
    ممنون از پاسخت
    من برای تمرکز میخوام
    وقتی که میشینم پای درس فکرم هزارجا میره و اصلا رو درس نمی تونم تمرکز کنم یه دفعه میبینی 1 ساعت تو رویا هستم
    دوست عزیز استفاده از ریتالین به راحتی که شاید فکر کنی قرص رو بخوری و اوکی بشی نیست
    نیمه ی عمر این قرص دو ساعت هست و به همین دلیل کسایی که غیر از نسخه پزشک استفاده میکنند خود به خود به روزی بیست تا میرسند و تازه این تعداد فقط حالت عادی میشوند
    این قرص نسبت به خیلی از قرصهای دیگه امن تره اگه مشکل قلبی نداری..شاید همینم ترس ادمو میریزه خخخ
    برای امتحان و چه درس خوندن روزی دوتا صبح و ظهر کافیه
    حتما حتما اگه سلامتیت مهمه برات هر روزی که استفاده کردی یک قرص سیتالوپرام ۲۰ بخور و
    قررص سیتالوپرام از خانواده ssri هست و تو خاتواده ی خودش کمترین سمیت رو داره که هم دوز مصرفی تورو کنترل میکنه هم نیمه عمر ریتالین رو یکنواخت تر میکنه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

خپ
    ممنون از پاسخت
    من برای تمرکز میخوام
    دوست عزیز استفاده از ریتالین به راحتی که شاید فکر کنی قرص رو بخوری و اوکی بشی نیست
    نیمه ی عمر این قرص دو ساعت هست و به همین دلیل کسایی که غیر از نسخه پزشک استفاده میکنند خود به خود به روزی بیست تا میرسند و تازه این تعداد فقط حالت عادی میشوند
    این قرص نسبت به خیلی از قرصهای دیگه امن تره اگه مشکل قلبی نداری..شاید همینم ترس ادمو میریزه خخخ
    برای امتحان و چه درس خوندن روزی دوتا صبح و ظهر کافیه
    حتما حتما اگه سلامتیت مهمه برات هر روزی که استفاده کردی یک قرص سیتالوپرام ۲۰ بخور و
    قررص سیتالوپرام از خانواده ssri هست و تو خاتواده ی خودش کمترین سمیت رو داره که هم دوز مصرفی تورو کنترل میکنه هم نیمه عمر ریتالین رو یکنواخت تر میکنه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

یک نکته هم یادم رفت اون اینکه ریتالین مدار حافظه یا فسفر برای مغز نیست‌.برعکس چیزی که بعضی ها میگن شب بیداری با ریتالین! ا;تفاقا برای بهتر کار کردن ریتالین باید استراحت و خواب کافی هم داشت‌.

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

طول اثر این دارو زیر 4 است و به محض اتمام اثر احساس خستگی و خوابآلودگی میکنید.
    ریتالین اگر با دوز خیلی خیلی کم مصرف بشه برای افراد سالم هم کارایی دارد.
    اگر دوز افزایش پیدا کند اثر معکوس داشته و کاملا یادگیری را مختل میکند.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

نیمه ی عمر این دارو دو تا چهار ساعت هست و دو الی سه روز از طریق ادرار دقع خواهد شد.

قبل از استفاده کسی که این قرص رو میخوره باید از توانایی کنترل کردن خودش مطمعن باشه.نمونش خود من با این حالی که پیش فعالم و میدونم این دارو روی من اثر امفتامینی نداره ولی چون نمیتونم کنترل کنم نمیخورم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •