تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: صدای تیک تیک هارد

در آغاز فعالیت SaeedEsi22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

13 صدای تیک تیک هارد

سلام
    هارد اینترنال Seagate دارم که از اول روی سیستم بوده و الان 5 سال هست، 10 روز میشه که دچار مشکل شده و تو این مدت سه دفعه صدای تیک تیک داده و ویندوز هم کار نکرده، بار اول یک دقیقه همین صدا رو داد و کامپیوتر رو خاموش کردم، بار دوم هم 5 بار که خودش درست شد، بار سوم هم 30 ثانیه صدا داد و کامپیوتر رو خاموش کردم، قبل از این مشکل هم ارور CRC داشت، مشکل از چیه و چیکارش کنم؟ ممنون

كاربر فعال انجمن امنيت نرم افزار lvl@ster's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    www.denizsoft.com

پيش فرض

یک بار فرمت کامل بزنید و دوباره پارتیشن بندی کنید

3. این کاربر از lvl@ster بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شنیده شدن صدای تیک تیک از هارد دیسک و از کار افتادن ویندوز نشانه خوبی نیست . اگر اطلاعات مهمی دارید در اسرع وقت منتقل کنید به هارد دیسک دیگه . بعداً هر کاری که خواستید میتونید انجام بدید (از جمله فرمت کردن) چون بعید میدونم بتونید این مشکل رو برطرف کنید .

5. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

شنیده شدن صدای تیک تیک از هارد دیسک و از کار افتادن ویندوز نشانه خوبی نیست . اگر اطلاعات مهمی دارید در اسرع وقت منتقل کنید به هارد دیسک دیگه . بعداً هر کاری که خواستید میتونید انجام بدید (از جمله فرمت کردن) چون بعید میدونم بتونید این مشکل رو برطرف کنید .
    ممنون، تمام اطلاعاتم رو روی هارد اکسترنال ریختم، هارد 1 TB چی پیشنهاد میدین؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون، تمام اطلاعاتم رو روی هارد اکسترنال ریختم، هارد 1 TB چی پیشنهاد میدین؟
    با توجه به قیمت ، گارانتی و موجود بودن در بازار یکی از دو مدل زیر پیشنهاد میشه .

WD Blue با مدل نامبر WD10EZEX
    Seagate با مدل نامبر ST1000DM003

البته اینو هم بگم بعضی از کاربرها از صدای بالای WD Blue شاکی هستند و بعضی ها مشکلی باهاش نداشتن .

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

با توجه به قیمت ، گارانتی و موجود بودن در بازار یکی از دو مدل زیر پیشنهاد میشه .

البته اینو هم بگم بعضی از کاربرها از صدای بالای WD Blue شاکی هستند و بعضی ها مشکلی باهاش نداشتن .
    باشه، ممنون

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

هارد های با سرعت چرخش 5400rpm در مقایسه با 7200rpm از نظر دوام و طول عمر تفاوت دارند یا ربطی نداره؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هارد های با سرعت چرخش 5400rpm در مقایسه با 7200rpm از نظر دوام و طول عمر تفاوت دارند یا ربطی نداره؟
    اگر از هر لحاظ مثل کیفیت مواد بکار رفته در ساخت اجزاء ، تکنیکهای استفاده شده برای تولید و همچنین نحوه کارکرد (مثلاً تعداد دفعات Sleep شدن) مثل هم باشند قاعدتاً هارد دیسک 5400rpm به خاطر استرس و تنشهای کمتری که تحمل میکنه عمر مفید بیشتری در مقایسه با مدلهای 7200rpm و حتی 10K یا 15K دارند.
    اما در عمل هارد دیسکها با RPMـهای بالا به خاطر استفاده از تکنیکهای متفاوت و بهتر در فرایند ساخت ، استفاده از اجزاء مقاومتر و باکیفیت تر (مثلاً استفاده از پلاتر با قطر کمتر و بالانس هر چه بیشتر بین اجزاء) باعث میشود که حتی عمر مفید بیشتری در مقایسه با مدلهای 5400rpm داشته باشند و یا حداقل کمتر نباشند .

همین هارد دیسکهای WD Black یا WD VelociRaptor (که 10Krpm هست) وارانتی پنج ساله در صورتیکه WD Green وارانتی دو ساله داشتند .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2015
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    هارد اینترنال Seagate دارم که از اول روی سیستم بوده و الان 5 سال هست، 10 روز میشه که دچار مشکل شده و تو این مدت سه دفعه صدای تیک تیک داده و ویندوز هم کار نکرده، بار اول یک دقیقه همین صدا رو داد و کامپیوتر رو خاموش کردم، بار دوم هم 5 بار که خودش درست شد، بار سوم هم 30 ثانیه صدا داد و کامپیوتر رو خاموش کردم، قبل از این مشکل هم ارور CRC داشت، مشکل از چیه و چیکارش کنم؟ ممنون
    با سلام : هارد شما به مشکل خورده نباید دیگر به سیستم وصل کنید هر باری که دوباره وصل میکنید به هارد فشار وارد میشود اگر اطلاعات مهمی در هارد دارید باید یک متخصص هارد با دستگاه هارد را تست کند بعد نتیجه را اعلام کند اگر اطلاعات هارد مهم نیست از هارد استفاده نکنید چون مشکل سخت افزاری پیدا کرده است اگر گارانتی دارد عوض کنید اما در نظر داشته باشید که گارانتی نسبت به اطلاعات شما هیچ مسولیتی ندارد اگر اطلاعات مهم نیست تعویض کنید اکر اطلاعات هارد مهم است به یک مرکز تخصصی هارد را نشان دهید تا اطلاعات را با دستگاه ریکاوری کنند مراکزهایی هستند مثل . کانون بازیابی اطلاعات یا خانه سخت افزار که متخصص هارد هستند کمکتان میکنند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

سلام
    من یه هارد اکسترنال آداپتوردار سی گیت دارم که حدود 6 سال پیش خریدم(البته اون موقع به خاطر یه وضعیت اضطراری و اینکه وسترن در دسترس نبود مجبور شدم سی گیت بخرم)
    تا چند روز پیش بدون هیچ مشکلی کار می کرد و صدای طبیعی داشت.
    ولی روز بعدش وقتی هارد رو به برق وصل کردم بعد چند ثانیه شروع کرد صدای تیک تیک بده،در صورتیکه تا قبل از اون کوچکترین اروری نمی داد و سرعتش هم خوب بود،در ضمن از محافظ برق هم استفاده می کنم و هارد هم در محلی هست که اطرافش بسته نیست و تهویه ی خوبی داره،ضربه هم نخورد و زمین هم نیفتاد و آب هم روش نریخت،یعنی کاملا بدون مقدمه در حالی که تا شب قبلش به خوبی کار می کرد این بلا سرش اومد.
    متاسفانه عکس و فیلمهای 10 سال گذشته خانوادگیم روی این هارد بوده
    الان آیا این اطلاعات پریده؟
    آیا می شه اطلاعات رو استخراج کرد؟
    علت این خرابی چی می تونه باشه؟
    با توجه به اینکه اطلاعات خانوادگی روش هست جرات نمی کنم هارد رو به تعمیرکار بدم،خودم قابش رو باز کردم دیدم یه دونه هارد اینترنال توش هست دقیقا همون هارد 1ترا که روی کیس بسته می شه که با یه دونه تبدیل یو اس بی داخل این قاب گذاشتن!یعنی اوج مهندسی رو توی این برند مزخرف می شه دید!

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •