تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 26 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 258

نام تاپيک: فاجعه بیکاری ۱ میلیون تحصیل‌‌کرده دانشگاهی بیکارند !!!

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

حقیقتش بگم حقشونه چون بسیار افراد نادانی هستند قریب به اتفاق محندصین طرف فکر میکنه چون تو دانشگاه آزاد وسط کویر لوت (یا ام آی تی فرقی نمیکنه) محندصی گرفته باب اظهار فضل و نظر تو هر زمینه ای براش بازه و بسیار پایه های منطقی و استدلالی سست و ضعیفی دارن همون بهتر که وضعیتشون اینه! یعنی شاید علم محاسباتی داشته باشند ولی تجربه و علم استدلال و استنباط ندارند. این موج از افراد مخصوصا در یه جامعه مذهبی تبدیل میشوند به بمب های حماقت و تعصب مدرن.
    ما که علوم انسانی خوندیم وقتی تو همایش ها و ... بچه های مهندسی رو میدیدم میتونستیم عمق فاجعه رو درک کنیم که اندازه دبیرستانی های ما هم قدرت منطق و استدلال ندارند.
    جالبه اونوقت بچه های انسانی استدلال و منطق میدونند؟استدلال و منطقو با چند جلد کتاب منطق و فلسفه تو علوم انسانی یاد نمیشه گرفت

اگر واقعا بچه های انسانی استدلال و منطق میدونند پس چرا وضعیت انسانی مملکت سیر قهقهرایی در پیش گرفته؟!

در ضمن بچه های ریاضی تو درساشون با ریاضیات سروکار دارند ،ریاضیات خودش علم منطق (حالا بعضیا میگن برعکس، منطق شاخه ای از ریاضی)

2. 4 کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    SRI

پيش فرض

حقیقتش بگم حقشونه چون بسیار افراد نادانی هستند قریب به اتفاق محندصین طرف فکر میکنه چون تو دانشگاه آزاد وسط کویر لوت (یا ام آی تی فرقی نمیکنه) محندصی گرفته باب اظهار فضل و نظر تو هر زمینه ای براش بازه و بسیار پایه های منطقی و استدلالی سست و ضعیفی دارن همون بهتر که وضعیتشون اینه! یعنی شاید علم محاسباتی داشته باشند ولی تجربه و علم استدلال و استنباط ندارند. این موج از افراد مخصوصا در یه جامعه مذهبی تبدیل میشوند به بمب های حماقت و تعصب مدرن.
    ما که علوم انسانی خوندیم وقتی تو همایش ها و ... بچه های مهندسی رو میدیدم میتونستیم عمق فاجعه رو درک کنیم که اندازه دبیرستانی های ما هم قدرت منطق و استدلال ندارند.

شما با نگاه مغرورانه نگاه کردید. نه نگاه حل مشکل بیکاری.
    در یک دانشگاه (البته دانشکاههای ایران) همه فارق التحصیل میشن. همه مهندس میشن. حتی همه دکتر میشن. حتی همه هم مثله شما کارشناس میشن.
    نگاه به مهندسان از دیدگاه دیگران محندص است. و فقط یک مهندس میداند که مهندسی چیست.
    و باید بگیم که فقط در مهندسی پایه دانش بر اساس استدلال و منطق است. وگرنه ترم به انتها نخواهد رسید. اما با شعر گفتن؛ بعضی از ترم ها به انتها خواهد رسید.

پس بدان و آگاه باش مهندسی بنیان استدلال و منطق است.

نه مشتی شعر و خرافه و تاریخ و ادیان...

من چرا دارم با شما بحث میکنم؟ هیچ دلیل استدلالی و منطقی نمیبینم....!

4. 2 کاربر از sia1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

جالبه اونوقت بچه های انسانی استدلال و منطق میدونند؟استدلال و منطقو با چند جلد کتاب منطق و فلسفه تو علوم انسانی یاد نمیشه گرفت

اگر واقعا بچه های انسانی استدلال و منطق میدونند پس چرا وضعیت انسانی مملکت سیر قهقهرایی در پیش گرفته؟!

در ضمن بچه های ریاضی تو درساشون با ریاضیات سروکار دارند ،ریاضیات خودش علم منطق (حالا بعضیا میگن برعکس، منطق شاخه ای از ریاضی)
    بله میدونند و اتفاقا به صورت آکادمیک خیلی خوب هم میشه یاد گرفت ، مهندسی یه کار سطح بالا نیست (ضمن احترام به هر شغل و حرفه ای) هر جای دنیا بگی شما engineer هستی نگاه خاصی بهتون نمیشه ولی کافیه بگید وکیل، قاضی ، اقتصاد دان ، فیلسوف و ... هستید.
    مثلا از کشفیات محندصین کشورمون اینکه شما میتونید هزارتا فرمول ریاضی بزارید تا محاسبه سرعت فرشتگان رو محاسبه کنید! یا صد جور دلیل فیزیک برای اثبات شق القمر بیارید یا با محاسبات فوق پیشرفته شکافته شدن رود نیل رو توجیه کنید به زعم خودتون، چیزایی که متقدمین ما سالهاست ازش رد شدن دیگه پشت سرشون هم نگاه نمیکنن.
    نمیخوام کلاس بیخود بزارم ولی من که حقوق خوندم اصلا سطح فکری اساتید رشته های دیگه پایینه.

شما با نگاه مغرورانه نگاه کردید. نه نگاه حل مشکل بیکاری.
    در یک دانشگاه (البته دانشکاههای ایران) همه فارق التحصیل میشن. همه مهندس میشن. حتی همه دکتر میشن. حتی همه هم مثله شما کارشناس میشن.
    نگاه به مهندسان از دیدگاه دیگران محندص است. و فقط یک مهندس میداند که مهندسی چیست.
    و باید بگیم که فقط در مهندسی پایه دانش بر اساس استدلال و منطق است. وگرنه ترم به انتها نخواهد رسید. اما با شعر گفتن؛ بعضی از ترم ها به انتها خواهد رسید.

پس بدان و آگاه باش مهندسی بنیان استدلال و منطق است.

نه مشتی شعر و خرافه و تاریخ و ادیان...

من چرا دارم با شما بحث میکنم؟ هیچ دلیل استدلالی و منطقی نمیبینم....!
    واقعا مغرورانه هست و انکار نمیکنم. وقتی دنبال دانشی رفته باشی که ریشه در یونان داره باید مغرور بود وقتی دموکراسی ، حقوق بشر ، ازادی های فردی و اجتماعی از مکاتب رشته مون باشه بایدم مغرور باشیم.
    افلاطون از ما ارسطو از ما نیچه از ما فرانکلین از ما لینکلن از ما دکتر مصدق از ما ...
    هر کسی که میبینی یا هر مکتبی که نقشی در پیشرفت و تمدن بشری داشته به ما برمیگرده و ما هم افتخار میکنیم و هم مغروریم.
    Last edited by Captain_America; 20-04-2016 at 20:27.

6. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    SRI

پيش فرض

بله میدونند و اتفاقا به صورت آکادمیک خیلی خوب هم میشه یاد گرفت ، مهندسی یه کار سطح بالا نیست (ضمن احترام به هر شغل و حرفه ای) هر جای دنیا بگی شما engineer هستی نگاه خاصی بهتون نمیشه ولی کافیه بگید وکیل، قاضی ، اقتصاد دان ، فیلسوف و ... هستید.
    مثلا از کشفیات محندصین کشورمون اینکه شما میتونید هزارتا فرمول ریاضی بزارید تا محاسبه سرعت فرشتگان رو محاسبه کنید! یا صد جور دلیل فیزیک برای اثبات شق القمر بیارید یا با محاسبات فوق پیشرفته شکافته شدن رود نیل رو توجیه کنید به زعم خودتون، چیزایی که متقدمین ما سالهاست ازش رد شدن دیگه پشت سرشون هم نگاه نمیکنن.
    نمیخوام کلاس بیخود بزارم ولی من که حقوق خوندم اصلا سطح فکری اساتید رشته های دیگه پایینه.

پس حقوق خوندی اینقد شاخی...!
    اگه مهندسی نبود.. جنابالو اینجا نبودی بگی من شاخم. این مهندسیی که به شما این امکان رو داده شاخ بازی در بیاری واسه عصر نیاندارتال نیست. بروزترین دانش مهندسیه. اونم فقط تو ایران ورژن فارسیش در اومده نه هیچ جای دیگه
    Last edited by sia1; 20-04-2016 at 20:27.

8. 2 کاربر از sia1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من 7 ماهه فارق التحصیل عمران شدم و حتی یه کار هم نتونستم پیدا کنم که برم برای مصاحبه . بعد شما میگی مهارت میگی تخصص .من میگم پارتی . مملکت خوابیده فقط یه قشر خاص واسشون کار هست که زیر نیم درصدن . و پول هم که همیشه پول میاره .

10. 2 کاربر از ابوالفضل.ا بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

این برادر کاپتان آمریکا هم که واقعا آدم جالبیه و اساتید ما که موی توی رشته های خودشون سفید کردنو کلا به حساب نمیاره و نمیدونه و نمیدونه و خیلی نمیدونه . دوستان با ایشون بحث نکنید اتلاف وقته

12. 2 کاربر از ابوالفضل.ا بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    SRI

پيش فرض

آقایانی که خندق و رانش خواندند بدانند ... ببخشید... منطق ودانش خواندن بدانند و آگاه باشند تمدن و پیشرفت بشری در خندق و رانش نیست (ببخشید شیار و دخول)

آقا بیا این تاپیکو ببند..
    یه عده خندق شناس و رانش ران اومدن شان و شخصیت مهندس رو با یونان مقایسه کردن.
    بیا آقا.. بیا ببند دعوا شد..

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

بذارید من چند نکته بگم

1-استاد ملکیان در جزوه آفات فلسفه ورزی در ایران(در اینترنت هست میتونید دانلود کنید)گفتند که اکثر کسانی که هوش بالایی دارند میرن ریاضی و تجربی البته کلیت نداره این حرفم ولی خب وقتی پزشکی و مهندسی پرستیژ داره و اگر یه روز تو مملکت اعتصاب کنند ممکلت کاراش لنگ میمنونه،مسلم که خانواده ها بچه های زرنگ و باهوششونو میفرستند مهندسی و پزشکی

خود استاد ملکیان،دکتر سروش،دکتر آرش نراقی ،کارل پوپر و....رشته های ریاضی و تجربی رفته بودند یعنی مهندسی و پزشکی خونده بودن بعضیاشون

2-اما وضعیت در خارج ظاهرا برعکس است ،چون شنیدم در خارج زرنگ ها و باهوشاشون میرن انسانی

اما اینکه میگن بچه های مهندسی استدلال ندارند خب چطور آمار گرفتید؟آره من مهندسی بود رشتم استادای ما بعضیاشون واقعا از نظر منطق و استدلال تعطیل بودند ولی بعضیا هم اینطور نبودند

بر فرض هم بچه های انسانی آخر استدلال و منظق خب فایده اش برای جامعه و جهان چی بوده؟چرا با بچه های انسانی با استدلال و منطق عالیشون مشکلات جامعه رو حل نمیکنند؟بیکاری یکیشه

الان فیلسوف امریکایی چوام نوامسکی فایده اش برای مملکتش چی بوده؟چقدر از مردم مشکلاتشون با حرفای چوام نوامسکی حل شده؟

3-در ضمن قولی از انیشتن وبعضی از فلاسفه بگم که مطالعه فقط پلی و نردبانی برای تفکر است که ممکن است بعضیا از این پل برن بالا و به تفکر برسن ولی بعضیا اصلا به تفکر نرسن

پس شما با خوندن هزاران کتاب فلسفه و منطق بدین معنی نیست که منطقدان و استدلال گر شدید

4-ممکنه کسی مهندسی خونده باشه ولی استدلال و منطق داشته باشه،ممکنه کسی انسانی خونده باشه ولی کارهای مهندسی هم بکنه مثال بارزش چند سال پیش ماه عسل کسی رو اورده بوده که کارهای الکترونیکی انجام میداد ولی رفته بود علوم سیاسی خونده بود،چون علاقه اش علوم سیاسی بود و مهندسی رو برای امرار معاش دنبال میکرد

15. 2 کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

بذارید من چند نکته بگم

1-استاد ملکیان در جزوه آفات فلسفه ورزی در ایران(در اینترنت هست میتونید دانلود کنید)گفتند که اکثر کسانی که هوش بالایی دارند میرن ریاضی و تجربی البته کلیت نداره این حرفم ولی خب وقتی پزشکی و مهندسی پرستیژ داره و اگر یه روز تو مملکت اعتصاب کنند ممکلت کاراش لنگ میمنونه،مسلم که خانواده ها بچه های زرنگ و باهوششونو میفرستند مهندسی و پزشکی

خود استاد ملکیان،دکتر سروش،دکتر آرش نراقی ،کارل پوپر و....رشته های ریاضی و تجربی رفته بودند یعنی مهندسی و پزشکی خونده بودن بعضیاشون

2-اما وضعیت در خارج ظاهرا برعکس است ،چون شنیدم در خارج زرنگ ها و باهوشاشون میرن انسانی

اما اینکه میگن بچه های مهندسی استدلال ندارند خب چطور آمار گرفتید؟آره من مهندسی بود رشتم استادای ما بعضیاشون واقعا از نظر منطق و استدلال تعطیل بودند ولی بعضیا هم اینطور نبودند

بر فرض هم بچه های انسانی آخر استدلال و منظق خب فایده اش برای جامعه و جهان چی بوده؟چرا با بچه های انسانی با استدلال و منطق عالیشون مشکلات جامعه رو حل نمیکنند؟بیکاری یکیشه

الان فیلسوف امریکایی چوام نوامسکی فایده اش برای مملکتش چی بوده؟چقدر از مردم مشکلاتشون با حرفای چوام نوامسکی حل شده؟

3-در ضمن قولی از انیشتن وبعضی از فلاسفه بگم که مطالعه فقط پلی و نردبانی برای تفکر است که ممکن است بعضیا از این پل برن بالا و به تفکر برسن ولی بعضیا اصلا به تفکر نرسن

پس شما با خوندن هزاران کتاب فلسفه و منطق بدین معنی نیست که منطقدان و استدلال گر شدید

4-ممکنه کسی مهندسی خونده باشه ولی استدلال و منطق داشته باشه،ممکنه کسی انسانی خونده باشه ولی کارهای مهندسی هم بکنه مثال بارزش چند سال پیش ماه عسل کسی رو اورده بوده که کارهای الکترونیکی انجام میداد ولی رفته بود علوم سیاسی خونده بود،چون علاقه اش علوم سیاسی بود و مهندسی رو برای امرار معاش دنبال میکرد
    نوام چامسکی البته اسم ایشون هست ،
    ببینید الان کل ساختارهای تمدن بشری و دستاوردهای مهمش رو مثل آزادی، حقوق بشر، دموکراسی و... در مظر بگیرید از تبادل آرا و دکترین مسائل مرتبط با علوم انسانی بیرون اومده احتمالا در برداشت منظور من دچار کژفهمی شده باشید در کل این رو میخوام بگم ممکنه در رشته های دیگه افراد محاسباتشون خوب باشه ولی ساختارهای هر جامعه ای از راه حقوق که متعالی ترین دانش بشری هست شکل میگیره حتی شما اگه بر مبنای محاسباتی طرح کلانی در سطح مملکت داشته باشید باید بره تو مجلس که یه ساختار حقوقی است از سه قوه کشور دو قوه مستقیما موضوع حقوق و قانون هستند و قوه مجریه هم برآمده از یه ساختار حقوقی هست. هر علم و فن و دانشی در مورد خودش قابل احترامه ولی چیزی که به ساختار تبدیل میشه از مجرای علوم انسانی رد میشه.

17. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ODADO's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

نوام چامسکی البته اسم ایشون هست ،
    ببینید الان کل ساختارهای تمدن بشری و دستاوردهای مهمش رو مثل آزادی، حقوق بشر، دموکراسی و... در مظر بگیرید از تبادل آرا و دکترین مسائل مرتبط با علوم انسانی بیرون اومده احتمالا در برداشت منظور من دچار کژفهمی شده باشید در کل این رو میخوام بگم ممکنه در رشته های دیگه افراد محاسباتشون خوب باشه ولی ساختارهای هر جامعه ای از راه حقوق که متعالی ترین دانش بشری هست شکل میگیره حتی شما اگه بر مبنای محاسباتی طرح کلانی در سطح مملکت داشته باشید باید بره تو مجلس که یه ساختار حقوقی است از سه قوه کشور دو قوه مستقیما موضوع حقوق و قانون هستند و قوه مجریه هم برآمده از یه ساختار حقوقی هست. هر علم و فن و دانشی در مورد خودش قابل احترامه ولی چیزی که به ساختار تبدیل میشه از مجرای علوم انسانی رد میشه.

جدای از همه مسایل یک چیزی کاملا روشن هست اونم اینکه مهمترین نعمت زندگییت که همون سلامتی هست رو مدیون علم پزشکی هستی و تمام لوازمی که اسباب راحتی در زندگی رو برات فراهم کردن رو هم مدیون علوم مهندسی!

در ضمن یه سوال دارم:

شما به گفته خودت نصف بیشتر روز رو سر کاری!
    ماشالا تحصیل کرده هم که هستی.
    برای آزمون وکالت و ... هم برنامه ها داری.

حالا با این اوصاف صبح تا شب هر وقت من میام، شما در تمام تاپیک ها حضور فعال داری و از همه جالبتر اینکه ،هر تاپیکی که شما حضور مقید داری به بیراهه کشیده میشه؟چطوریاست؟

19. 2 کاربر از ODADO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •