تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 26 اولاول ... 78910111213141521 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 258

نام تاپيک: فاجعه بیکاری ۱ میلیون تحصیل‌‌کرده دانشگاهی بیکارند !!!

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

حرفات متینه ولی متاسفانه برای شما هم باید بگم هنوز در بطن ماجرا نبودید و اینها در تیوری درسته
    به هیچ وجه در استخدام این چیزها در نظر گرفته نمیشه شما شک نکن.
    برادر من فوق دانشگاه تهران نفر سوم تافل 96 و ادم خوش با روابط عمومی نه عالی ولی خوب در رشته برق 2 سال بیکار موند کار نتونست پیدا کنه greداد الان پنسیلوانیای امریکا درس میخونه. علت این که کار پیدا نکرد فک نکنم بی لیاقتی خودش باشه علتش اینه استخدامها خیلیاش حتی در شرکتهای خصوصی با بند پ انجام میشه.
    اگر هم غیر این باشه درصدش خیلی خیلی کمه به خصوص در شهری غیر از تهران
    الان همه کارها انحصاریه
    مثال سادش این همه ادم میخواد استخدام راه اهن بشه هر ساله ازمون استخدامی میدن چطور ممکنه کسی رو استخدام کنن که اصلا در ازمون شرکت نکرده. مدرک دارم شهر و قسمت مربوطه با کد پرسنلی
    نتیجش میشه حادثه قطار تبریر مشهد

من خودم تو بازه ای دنبال کار بودم. تا حدی میدونم شرایط چجوریه. یه مدت دنبال کار مترجمی کتاب های داستان کودک انگلیسی بودم و یه مدت دنبال کاری که بتونم مهارت فنی توش کسب کنم.
    یکی از اعضای خانواده ام هم تا همین یکسال قبل مشغول همین کار پیدا کردن بود. لیسانس شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان. کار پیدا کرد و به چند دلیلم پیدا کرد. اول اینکه " مدرک تحصیلی " داشت. چون خیلی ها تو صف بودن ولی اونو انتخاب کردن. دوم اینکه مدرکش ماله صنعتی اصفهان بود. الان حقوقش حدود 820 تومنه و صعودیه. تو یه شرکت نماینگی محصولات شیمیاییه. احتمال میره تا یکسال دیگه حقوقش به یک و خورده ای هم افزایش پیدا کنه. پس انتظار این نباید باشه که همون اول کار ماهی 5 میلیون بدن. حتی حقوق کشور های پیشرفته برای اکثر مردم طوریه که فقط بتونن گذران زندگی ساده با یکم تفریح رو داشته باشن.
    یکی از نزدیکان بنده راننده ماشین بار بریه. جمعه ها تعطیله و روزای دیگه در سفر و ماهی 2.5 الی 3 میلیون پول در میاره. درسته خیلی تلاش میکنه ولی خوب حقشم میگیره.
    برا چی میگن محصل ها رو تابستون بفرستید کار؟ برا اینکه اگه مثه برادر جنابعالی کار پیدا نکرد بتونه با مهارت هایی مثه آشپزی، برق و کامپیوتر خودرو، قنادی، بستنی فروشی و ... گذران زندگی کنه. از این خبرا نیست هرکی مرتبط با رشتش کار پیدا کنه. حتی تو کشور های غربی هم به مهارت فنی سوای از رشته ی درسی خیلی اهمیت میدن. ( اینو از یه خارج رفته شنیدم. )

هیچ قانونی نیست که درس خوندنت تعیین کنه در آینده چکاره میشی. مگه پول درآوردن خجالت داره؟ قرار نیست کسی بره بردگی مردمو بکنه برا پول در آوردن با همین مهارت + یکم خلاقیت حتی ثروت مند هم میشه شد. یکی از دوستانم تعریف میکرد درباره ی یکی از ثروت مند ترین افراد اصفهان که یه مکانیک ساده بوده و با خلاقیت کوچیک تو کارش تونست برای مشکل رایج کامیون های قدیمی راه چاره پیدا کنه. همین شد که کارش گرفت.

خود من هم همین تابستون قبل یکی از کتاب فروشی های شهر قبول کرد مسئولیت اونجا رو به عهده بگیرم. درسته اشتباه کردم و باید فن رایج تری رو یاد میگرفتم اما چند حسن داشت. روابط عمومی و آداب معاشرتم خیلی بهتر شد. مسایل زیادی درباره ی پرینت و چاپ و اسکن و کامپیوتر یاد گرفتم و از تجربیات صاحب کتاب خونه در زمینه ی کار بازاری و آزاد کلی بهره بردم. + حقوق خوبی هم گرفتم و جبیم خالی نموند تا بخوام دست جلو بابام دراز کنم.

مورد برادر شما هم با حرفای من تناقض نداره. به هر حال ممکنه واقعا هم کار پیدا نکنن اما همین که برای موفقیت و پیشرفت تلاش میکنن خودش قابل تحسینه. نه که مثه بعضی ها که دیدم کار پیدا نکرده رفته سراغ رفیق بازی و سرگرمی و خوش گذرونی و پول همه چیزشم باباش میده.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

سلام ببخشید بین بحثتون مزاحم شدم اما یه راهنمایی میخام
    من 18 سالمه و سال بعد کاردانی الکترونیک تو دانشگاه چمران رشت میگیرم.
    بنظر شما بعد از گرفتن کاردانی برم سربازی و در سن 22 سالگی دنبال کار باشم و در کنارش ادامه تحصیل بدم بهتره یا یکسره تا لیسانس بخونم و بعدش برم سربازی و در سن 25 سالگی دنبال کار بگردم؟
    کدومش منطقی تره؟
    چون شنیدم رشته های فنی با دیپلم و فوق دیپلم راحت تر کار پیدا میشه

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

بنظر شما بعد از گرفتن کاردانی برم سربازی و در سن 22 سالگی دنبال کار باشم و در کنارش ادامه تحصیل بدم بهتره یا یکسره تا لیسانس بخونم و بعدش برم سربازی و در سن 25 سالگی دنبال کار بگردم؟
    کدومش منطقی تره؟
    بستگی به شرایط فردی داره. مثلا اگر در دوران تحصیل بتونید همت کنید و پروژه ی کسری خدمت بگیرید و زمان خدمت رو کم کنید شاید خوب باشه الان ادامه بدید و بعد سربازی رو با کسری برید. اگر حال اینکارو ندارید، برید سربازی و اواخر خدمت همزمان برای کنکور بخونید و حتما هم با پشتکار قبول میشید . اینکارو خیلی از دوستان من کردن و الان از بقیه یکم جلوترن چون داشتن پایان خدمت حین تحصیل اجازه میده کار خوبی هم بتونید حتی قبل تموم شدن درس بدست بیارید به شرطی که مهارت هاتونو تقویت کرده باشید. قبل از ادامه تحصیل برنامه ریزی شغلی داشته باشید و بی هدف وارد دانشگاه نشید. اگر براتون سخت و گنگه برنامه ریزی شغلی به مشاوره مراجعه کنید بهتون کمک میکنند. دانشگاه بدون هدف نتیجش میشه خیلی ها که امروزه مدرک رو گرفتن ولی گذاشتن لب کوزه!...

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

من خودم تو بازه ای دنبال کار بودم. تا حدی میدونم شرایط چجوریه. یه مدت دنبال کار مترجمی کتاب های داستان کودک انگلیسی بودم و یه مدت دنبال کاری که بتونم مهارت فنی توش کسب کنم.
    یکی از اعضای خانواده ام هم تا همین یکسال قبل مشغول همین کار پیدا کردن بود. لیسانس شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان. کار پیدا کرد و به چند دلیلم پیدا کرد. اول اینکه " مدرک تحصیلی " داشت. چون خیلی ها تو صف بودن ولی اونو انتخاب کردن. دوم اینکه مدرکش ماله صنعتی اصفهان بود. الان حقوقش حدود 820 تومنه و صعودیه. تو یه شرکت نماینگی محصولات شیمیاییه. احتمال میره تا یکسال دیگه حقوقش به یک و خورده ای هم افزایش پیدا کنه. پس انتظار این نباید باشه که همون اول کار ماهی 5 میلیون بدن. حتی حقوق کشور های پیشرفته برای اکثر مردم طوریه که فقط بتونن گذران زندگی ساده با یکم تفریح رو داشته باشن.
    یکی از نزدیکان بنده راننده ماشین بار بریه. جمعه ها تعطیله و روزای دیگه در سفر و ماهی 2.5 الی 3 میلیون پول در میاره. درسته خیلی تلاش میکنه ولی خوب حقشم میگیره.
    برا چی میگن محصل ها رو تابستون بفرستید کار؟ برا اینکه اگه مثه برادر جنابعالی کار پیدا نکرد بتونه با مهارت هایی مثه آشپزی، برق و کامپیوتر خودرو، قنادی، بستنی فروشی و ... گذران زندگی کنه. از این خبرا نیست هرکی مرتبط با رشتش کار پیدا کنه. حتی تو کشور های غربی هم به مهارت فنی سوای از رشته ی درسی خیلی اهمیت میدن. ( اینو از یه خارج رفته شنیدم. )

هیچ قانونی نیست که درس خوندنت تعیین کنه در آینده چکاره میشی. مگه پول درآوردن خجالت داره؟ قرار نیست کسی بره بردگی مردمو بکنه برا پول در آوردن با همین مهارت + یکم خلاقیت حتی ثروت مند هم میشه شد. یکی از دوستانم تعریف میکرد درباره ی یکی از ثروت مند ترین افراد اصفهان که یه مکانیک ساده بوده و با خلاقیت کوچیک تو کارش تونست برای مشکل رایج کامیون های قدیمی راه چاره پیدا کنه. همین شد که کارش گرفت.

خود من هم همین تابستون قبل یکی از کتاب فروشی های شهر قبول کرد مسئولیت اونجا رو به عهده بگیرم. درسته اشتباه کردم و باید فن رایج تری رو یاد میگرفتم اما چند حسن داشت. روابط عمومی و آداب معاشرتم خیلی بهتر شد. مسایل زیادی درباره ی پرینت و چاپ و اسکن و کامپیوتر یاد گرفتم و از تجربیات صاحب کتاب خونه در زمینه ی کار بازاری و آزاد کلی بهره بردم. + حقوق خوبی هم گرفتم و جبیم خالی نموند تا بخوام دست جلو بابام دراز کنم.

مورد برادر شما هم با حرفای من تناقض نداره. به هر حال ممکنه واقعا هم کار پیدا نکنن اما همین که برای موفقیت و پیشرفت تلاش میکنن خودش قابل تحسینه. نه که مثه بعضی ها که دیدم کار پیدا نکرده رفته سراغ رفیق بازی و سرگرمی و خوش گذرونی و پول همه چیزشم باباش میده.
    نمونه جمله اخر (پول بابا) همینن کاربری هست که اینجا داره هی اسپم میده هست. کارش شده فرافکنی
    تناقضش فقط این بود که شما گفتید کسی اون سه عامل رو داشته باشه حله من میگم نه اونها نیست اصلا هم نیست. وضع بیکاری در مملکت واقعا در حد فاجعه هست و حتی اگر شغلهای کاذب رو هم در نظر بگیریم باز امار بیشتر از اون 13 میلیون و 40 درصدی هست که دولت بهش اذعان داره.
    هر چند شخصا بر این اعتقادم شغلی که فرداش معلوم نباشه رو هوا باشه ازت بیگاری بکشن پول ندن واقعا نمیشه اسم شغل رو گذاشت روش.
    خود دولت هم تقریبا اذعان داره که بند پ خیلی مهمه.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

کدومش منطقی تره؟
    لطفا سوال خود را در تاپیکهای مرتبط مطرح کنید تا به نتایج بهتری دست پیدا کنید. اینجا یک تاپیک گرایش انسانی است ودرک مناسبی از جامعه مهندسی ندارند و پاسخ درستی دریافت نخواهید کرد.
    و هرگز سربازی رو رودتر از دانشگاهت نرو.

خیلی چیزها قابل گفتن نیست و در فروم جایگاهی ندارد
    Last edited by siava5h; 12-12-2016 at 00:17.

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض

از یه دید میشه حرف شما رو قبول کرد . واقعیت امروزه ایران هم از نظر شخصی بنده همینه . چیزی که الان من به این نتیجه رسیدم اینه که حتما لازم نیست توی رشته خودت کار پیدا کنی و تحصیلات دانشگاهی دیگه کاربرد اصلیش بازار کار نیست توی ایران .

ولی از دید دیگه هم هزینه های دانشگاه و هم اون عمری که توی دانشگاه هدر میره توقع این تحصیل کرده های بیکار رو بالا برده و نه تنها بعد از فارغ التحصیلی کار میخوان بلکه بعضی هاشون حقوق خوب هم میخوان .

این در حالیه که دانشگاه حتی شاید اون علم ابتدایی که برای ورود به صنعت لازم باشه رو هم به دانشجو یاد نمیده . سیستم اموزشی هم توی کشور در همه رده ها و رشته ها طوریه که فرد رو فقط به سمت تحصیلات بیشتر هل میدن . هیچ تلاشی برای سوق دادن فرد به سمت بازار کار انجام نمیشه .
    خوب دانشجو به محض اینکه از دانشگاه میاد بیرون تازه با واقعیت رو به رو میشه . که مثلا 4 یا 5 سال از عمرش رو هدر داده . اونم به واسطه اینکه بهش قول داده بودن بعد از دانشگاه میشه مهندس یا دکتر و قطعا واسش کار هست .
    ولی الان میبینه بهش دروغ گفتن . دانشگاه بهش دروغ گفته . جامعه بهش دروغ گفته . خانواده بهش دروغ گفته .

تنها کسی میتونه این وسط خودش رو توی این چاه نندازه که از قبل اوضاع حال و حاضر بازار کار رو فهمیده باشه و درک کرده باشه . به حدی استقلال از خانواده و جامعه داشته باشه که خیلی راحت حتی بتونه ترک تحصیل کنه و واسه خودش تصمیم بگیره . ولی متاسفانه خیلی از افراد تحصیل کرده توی همچین چاهی افتادن و در اومدن از توش کار راحتی نیست .
    خوب شاید این وسط بعضی ها بگن که این افراد حقشونه که همین بلا سرشون بیاد و بیکار بمونن . خوب این نمود بارز خودخواهیه . خیلی از افرادی که مقام و منصب دارن و تواناییش رو هم دارن که برای این بیکاران کار ایجاد کنن همین تفکر رو داشتن و دارن که الان اوضاع به اینجا رسیده . و این افرادی که اینده مملکت براشون مهم نیست نه حق مدیریت دارن نه حق اظهار نظر .

این تازه یه روی قضیه است و به نظرم مهمترین رو اون روییه که میگه جمعیت از کنترل خارج شده و بازار کار اشباع شده و جامعه ظرفیت پذیرفتن این همه نیروی تحصیل کرده که هیچ ، ظرفیت پذیرفتن هر نیروی کاری رو هم نداره . پیدا کردن کار اکثر منوط به پارتی داشتن و باند بازی و ... شده .
    چرا مثلا منی که از سر ناچاری میرم برای یه کاری مثل نگهبانی و اونجا میبینم 100 تا جوون اعم از تحصیل کرده و تحصیل نکرده تو صف وایستادن برای این کار ، بعد از چندین ساعت ارزیابی این همه ادم از اخر یه پیرمرد 60 ساله رو میزارن سر کار ؟ اون بدبختم حق داره مثل بقیه اما فقط اینو باب مثال برای اشباع بازار کار گفتم .

7. 4 کاربر از Gregar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

خدا خیرشون بده حالا که Td lte ایرانسل اومده ضریب نفوذ اینترنت رفته بالا بیان تحصیل دانشگاهی رو آنلاین هم ارائه بدن بخدا من هرجا میرم میگن مدرک تحصیلی مثل این بی سوادا باید بگم دیپلم ! آب میشم از خجالت
    شاید اینجوری زودتر از 4 سال هم آدم بتونه مدرک بره خداوکیلی دانشگاه رفتن غیر از اختلاط و دوست بازی چیه ؟

آخر فروم باز Squall Leonhart's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

ولی الان میبینه بهش دروغ گفتن . دانشگاه بهش دروغ گفته . جامعه بهش دروغ گفته . خانواده بهش دروغ گفته .
    دقیقا همین طوره

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

5 بدون شرح ...

محتوای مخفی: بدون شرح از وضعیت بیکاری در ایران 

اینم شرح حال اون افرادی که منکر بیکاری هستن

Last edited by EhsanCPU; 12-12-2016 at 16:54.

11. 8 کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

پيش فرض

خب بله رشته هایی مثل ابیاری گیاهان دریایی و... امثال این رشته ها جایی براش کار نیست
    ولی وقتی یکی مهندسی برق داره چرا براش کار نباشه
    اینا همشون بهونست
    وقتی خود طرف نقشه نداره واس زندگیش میره ی رشته انتخاب میکنه که هیچ بازار و هیچ پولی توش نیست .انتظار داره بزارنش سر کار

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •