تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: سوال در مورد گوش درد

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir hamzeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض سوال در مورد گوش درد

وقتی چیزی که سرد باشه میخورم گوش راستم درد میاد تا حالا چند بار اب رفته داخل گوشم و بعد از اون این طوری شده همین طور با صدای موسیقی کلا صدا هم درد میاد
    کسی درمانی یا تجربه ایی پیشنهاد داره
    دکتر هم حوصله ندارم برم

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    به احتمال زیاد پرده گوش صدمه دیده و آب ازش رد میشه
    آب وارد گوش میانی شده که استخوانهای گوش اونجاست و صدا رو از پرده متتقل میکنه به گوش داخلی و ممکنه آب وارد گوش داخلی هم بشه که حلزون گوش اونجاست و اعصاب گوش و قسمتِ تعادل و توازن بدن .
    این قسمت بسیار نزدیک مغز هست
    عفونی شدن این قسمت میتونه خیلی خطرناک باشه
    دماغتون رو با دست محکم بگیرین و آب دهان رو قورت بدین
    باید احساس کنین که پرده های گوشتون رانده میشه به سمت بیرون
    اگر اینطور نشد پس پرده صدمه دیده البته نتیجه ی این تست قطعی نیست
    تست 2- دماغتون رو بگیرین و دهان رو هم ببندین و هوای توی ششها رو با کمی فشار سعی کنین تخلیه کنین
    مبادا خیلی فشار بیارین
    اگر پرده گوش صدمه دیده باشه صدای خروج هوا از گوشتون رو میشنوید . اما گوش سالم هوا رو رد نمیکنه

به هر حال شما و حتی همه ی مردم بهتره قبل از حمام گوش رو با گوشی مخصوص شنا ببندند (دراگستورها میفروشند ) و بعد از حمام هم با دستمال کاغذی تابیده (به شکل چوب کبریت و ضخامت 5mm )و یا گوش پاک کن با احتیاط تمیز کنین چون پرده ی گوش اعصاب حسی نداره و ممکنه صدمه ببینه بدون اینکه حس کنین
    دکتر هم برید حتماً . خیلی راحت داخل گوشتون رو نگاه میکنه و بهتون میگه پرده های گوش سالمه یا نه تا بیشتر احتیاط کنین . خیلی وقتها مراقبت ازش خودش جوش میخوره و ترمیم میشه .
    اگر درد گوش ادامه پیدا کنه خطرناکه باید برید دکتر تا بررسی بشه و اگر عفونت داره با داروی مناسب مثل نوعی آنتی بیوتیک درمان بشه
    مشکلات بزرگ از بی توجهی به مشکلات کوچک پیش میاد پس مشکلات کوچک رو جدی بگیرین
    درد یک سیستم پیش هشدار و اخطار دهنده هست . وقتی احساس درد داریم یعنی یه مشکلی وجود داره که باید نادیده گرفته نشه .

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir hamzeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

از جواب شما متشکرم صحبت های شما من رو قانع کرد برم دکتر

4. این کاربر از amir hamzeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    بله , دکتر رفتن بهترین انتخاب هست در درمان
    این نکته ی مهم رو فراموش کردم بگم که آبی که از پرده ی صدمه دیده رد میشه , خودش به ندرت میتونه رد بشه
    این مکِش هوا هست که آب رو میکشه توی گوش میانی و داخلی
    چون وقتی پرده گوش سوراخ یا پاره باشه , با نفس کشیدن و خصوصا موقع خنده یا دویدن یا نفس شدید از دماغِ گرفته و یا عطسه و اینها که هوا یا مکش زیاد کشیده میشه توی ریه , مقداری هوا هم از راه گوش مکیده میشه توی گوش و سپس شیپور استاش و سپس حلق و ریه
    همین مکش باعث رفتن سریع آب به داخل گوش میشه
    حتی اگر یک قطره باشه و حاوی ویروس یا باکتری باشه هم میتونه عفونت ایجاد کنه

نمیدونم تمیز کردن گوش با گوش پاک کنِ آغشته به الکل طبی برای کشتن باکتریهای توی گوش مفید هست یا نه ؟

پروفشنال aryna's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام دوستان من الان ده روزی میشه هر دو گوشم کیب بند هستند .این کلافه ام کرده هنوز دکتر نرفتم .جسم خارجی هم وارد گوشم نشده.خیلی ازار دهنده هست لطفا کمکم کنید

فرستاده شده از V3ِ من با Tapatalk

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان من الان ده روزی میشه هر دو گوشم کیب بند هستند .این کلافه ام کرده هنوز دکتر نرفتم .جسم خارجی هم وارد گوشم نشده.خیلی ازار دهنده هست لطفا کمکم کنید
    سلام
    با دست دماغتون رو ببندین و چند بار آب دهان رو قورت بدین .
    احتمالاً خوب میشه یا بهتر میشه
    نتیجه رو خبر بدین

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

اگه سرماخوردگی یا هرنوع عفونت در ناحیه گلو و حلق دارین که هیچ، وقتی خوب شد گوشتونم درست میشه ولی اگه هیچ عفونت و سرماخوردگی و جسم خارجی در کار نباشه قطعا باید به متخصص ENT (گوش و حلق و بینی) مراجعه کنین چون ممکنه آلودگی ها و دود و غبار و ... باعث حساسیت یا التهاب پرده گوش یا مجرای استاش شده باشه که اگه سریع درمان نشه عواقبش خوشایند نیست.
    باتوجه به اینکه هردو گوشتون همزمان به این وضعیت دچار شده احتمال عفونت گلو بیشتره به نظر من.

9. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال aryna's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام
    با دست دماغتون رو ببندین و چند بار آب دهان رو قورت بدین .
    احتمالاً خوب میشه یا بهتر میشه
    نتیجه رو خبر بدین
    سلام نه دوست عزیز این کار رهگشا نبود

بازم ممنون

11. این کاربر از aryna بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال aryna's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

اگه سرماخوردگی یا هرنوع عفونت در ناحیه گلو و حلق دارین که هیچ، وقتی خوب شد گوشتونم درست میشه ولی اگه هیچ عفونت و سرماخوردگی و جسم خارجی در کار نباشه قطعا باید به متخصص ENT (گوش و حلق و بینی) مراجعه کنین چون ممکنه آلودگی ها و دود و غبار و ... باعث حساسیت یا التهاب پرده گوش یا مجرای استاش شده باشه که اگه سریع درمان نشه عواقبش خوشایند نیست.
    باتوجه به اینکه هردو گوشتون همزمان به این وضعیت دچار شده احتمال عفونت گلو بیشتره به نظر من.
    سرما خوردگی نیست
    ولی من یک روز داشت بعدازظهری چرت میزدم که به پهلو سرم رو بالش بود هنوز خاب نرفته بودم که در همون حالت گوشم بند شد و پهلو دادم و یک دقیقه هم طول نکشید که اون گوشم هم بند شد بعداز یکی دو ساعت از خاب بلند شدم و گرفتی پشت ناحیه گردن داشتم(بد خابی و سر را رو بالش بد گذاشتن)
    بعداز اون روز هر کاری کردم نشد که بشه گرم گرفتم.دوش داغ گرفتم.قطره استریل چشمی و گوش ریختم.قطره گلیسرین فینکه استفاده کردم.نشد که بشه

الانم نه شب و نه روز خاب راحت ندارم چون فکر میکنم موقع خاب یکی داره با چکش در گوشم می کوبه
    خیلی ضدحاله

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

شما سریعا به یه ENT مراجعه بفرمایید.

14. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •