تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 23 از 43 اولاول ... 1319202122232425262733 ... آخرآخر
نمايش نتايج 221 به 230 از 427

نام تاپيک: بحث و بررسی اینترنت بی سیم (Wireless )

داره خودمونی میشه ایما اشاره's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

با سلام

دیسکانت شدن یا دریافت نکردن لینک ADSL

من و برادرم برای استفاده از اینترنت ازیک مدم ADSL و تمام دستگاههامون هم به صورت WI FI به اینترنت وصل میشین.

من به پشتیبانی خدمات اینترنتمون هم زنگ زدم(پارس آنلاین) پاسخشون هم این بود که همچین چیزی اصلا امکان نداره؟!

حالا مشکل ما چیه ما دوتا تلوزیون هوشمند سونی و سامسونگ داریم که تلوزیون سونی سیستم عاملش اندروید هستش ولی رابط کاربری خیلی بدی داره ما هم تصمیم گرفتیم که یه اندروید باکس یا همون اندروید تیوی برای این تلوزیون تهیه کنیم ولی به محض این که این اندروید باکسرو به تلوزیون وصل میکنیم چراغ اینترنت ADSL قطع میشه قطعیش هم دوحالت داره منبع پاور برق اندروید باکسرو رو به از یو اس بی تلوزیون بگیریم سرعت اینترنت پائین میاد ولی اگر مستقیم به برق وصل کنیم اینترنت بلافاصله قطع میشه حالا من این اندروید باکسرو به تلوزیون سامسونگ وصل هم کردم هیچ مشکلی پیش نمیاد لازم به ذکر هم هستش که خروجی تصویر اندروید باکس HDMIهستش مشکل ناسازگاری اندروید باکس تلوزیون سونی که این دوتا منجر به قطعی اینترنت میشه.

از دوستان متشکر میشم تا مشکل منو حل کنند

با تشکر
    Last edited by ایما اشاره; 03-06-2019 at 01:41.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

پورت USB تلویزیونتون می سوزه به هیچ عنوان برای روشن کردن اندروید باکس و یا شارژ کردن موبایل از پورت های لوازم صوتی تصویری استفاده نکنید

عوامل زیادی ممکنه باعث بروز مشکل شما شده باشه، بهتره یک شخص حرفه ای از نزدیک عملکرد دستگاه ها را بررسی کنه

3. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

با سلام

دیسکانت شدن یا دریافت نکردن لینک ADSL

من و برادرم برای استفاده از اینترنت ازیک مدم ADSL و تمام دستگاههامون هم به صورت WI FI به اینترنت وصل میشین.

من به پشتیبانی خدمات اینترنتمون هم زنگ زدم(پارس آنلاین) پاسخشون هم این بود که همچین چیزی اصلا امکان نداره؟!

حالا مشکل ما چیه ما دوتا تلوزیون هوشمند سونی و سامسونگ داریم که تلوزیون سونی سیستم عاملش اندروید هستش ولی رابط کاربری خیلی بدی داره ما هم تصمیم گرفتیم که یه اندروید باکس یا همون اندروید تیوی برای این تلوزیون تهیه کنیم ولی به محض این که این اندروید باکسرو به تلوزیون وصل میکنیم چراغ اینترنت ADSL قطع میشه قطعیش هم دوحالت داره منبع پاور برق اندروید باکسرو رو به از یو اس بی تلوزیون بگیریم سرعت اینترنت پائین میاد ولی اگر مستقیم به برق وصل کنیم اینترنت بلافاصله قطع میشه حالا من این اندروید باکسرو به تلوزیون سامسونگ وصل هم کردم هیچ مشکلی پیش نمیاد لازم به ذکر هم هستش که خروجی تصویر اندروید باکس HDMIهستش مشکل ناسازگاری اندروید باکس تلوزیون سونی که این دوتا منجر به قطعی اینترنت میشه.

از دوستان متشکر میشم تا مشکل منو حل کنند

با تشکر

مشگل شما احتمالا تداخل امواج روی 2.4 گیگاهرتز است

و اگر روتر شما و دستگاه های شما 5 گیگاهرتز هم دارند از آن استفاده کنید که تداخل امواج ندارد

5. این کاربر از renfield بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه ایما اشاره's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

مشگل شما احتمالا تداخل امواج روی 2.4 گیگاهرتز است

و اگر روتر شما و دستگاه های شما 5 گیگاهرتز هم دارند از آن استفاده کنید که تداخل امواج ندارد

سلام دوست عزیز لطفا توضیح کاملتری بدید از راهنمایی شما متشکرم

7. این کاربر از ایما اشاره بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

مشکل ممکنه به خاطر تداخل امواج باشه.برید تو مودم باندها رو تغییر بدید.(البته اگر مودم شما 2بانده باشه یعنی هم باند 2.4 و هم باند 5 گیگاهرتز داشته باشه.)اینو بعید میدونم به خاطر تداخل باندها باشه ولی خب یه امتحانی بکنید.اگر تونستید یه مودم دیگه ای رو تست کنید،شاید با مودم دیگه ای مشکل رفع بشه.

بذارید من تجربه خونه خودمون رو براتون بگم:ما رسی-ور داریم که از طریق کابل hdmi وصله به تلویزیون.گاهی اوقات کلید پنکه سقفی رو میزنیم یه لحظه تصویر قطع میشه.گاهی اوقات پیش اومده پنکه رو زیاد میکنیم،تصویر پشت سرهم قطع و وصل میشه.

در کل با آزمون و خطاهای زیاد مجبورید بفهید علتش چیه.

مثلا تلویزیون سامسونگ شما که مشکلی نداره دقیقا همونجایی هست که تلویزیون سونی به برق وصله.ممکنه مشکل از پریز تلویزیون سونی باشه.اینک تلویزیون سامسونگ شما مشکلی نداشته شاید به خاطر اینکه تلویزیون در اتاق دیگری بوده و اینطوری نمیشه گفت مشکل از تلویزیون سونی هست.

یا آیا مودم شما پریزش با پریز تلویزیون مشترکه و علل دیگه ای که یکی یکی باید تست کنید

9. 2 کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

خواهخش میکنم

مثلا مودم Adsl که دارید رو باکسش نگاه کنید ببینید Dual Band نوشته ؟؟

یا وارد Settings مودم شید ببینید شبکه 5 گیگاهرتز برای وای فای خونگی دارد ؟

اگر دارد دستگاه هایی که شما دارید و با باند دوم یعنی 5 گیگاهرتز وصل میشه با 5 گیگ وصل کنید

باز کمتر تداخل امواج به وحود میاید و مثلا اگز اندروید باکس شما دوال باند نداشته باشد باز ممکن است وصل شود

و در آخر اگر مودم تان Dual Band نداشت .. یک روتر tplink ارزان با dual band تهیه کنید و از آن برای وای فای خانگی استفاده کنید .

موفق باشید

11. این کاربر از renfield بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

البته کلمه dual band که روی تجهیزات وایرلس نوشته میشه منظورش همون رنج فرکانسی 2.4 گیگاهرتز هست که مثلا کانال یک (2412) و کانال شش (2437) بطور همزمان مورد بهره برداری قرار میگیره که به این صورت پهنای باند عبور داده زیاد شده و سرعت از 150 مگابیت به 300 مگابیت افزایش پیدا میکنه.
    برای دریافت حداکثر سرعت، هم دستگاه ارسال کننده و هم دستگاه دریافت کننده باید دو کانال باشند تا سرعت ارتباط به این مقدار نزدیک شود و اگر گیرنده تک کانال باشه، سرعت نصف خواهد بود.

اگه دستگاه روتری دقیقا و عینا روی جعبه اش چاپ شده بود 2.4Ghz و 5Ghz این یعنی رنج فرکانسی 5 گیگاهرتز را نیز ساپورت میکنه و همانطور که به درستی اشاره کردند، باند و یا رنج فرکانسی 5 گیگاهرتز بسیار خلوت است و بدلیل کم استفاده بودن، تداخلی در آن تقریبا وجود ندارد، البته باید در نظر داشت که برد نهایی و مفید آن اندکی کمتر است.
    (در صورت وجود باند 5 گیگاهرتز در مودم، حتما دستگاه های کلاینت مصرف کننده، مثل تلویزیون و یا اندروید باکس نیز باید این رنج فرکانسی را داشته باشند تا شبکه وای فای مودم را دیده و بتوانند به آن متصل شود، در غیر اینصورت استفاده از رنج 5 گیگاهرتز ممکن نخواهد بود)

برای اطمینان و انتخاب یک کانال آزاد فرکانسی میتوانید نرم افزار وای فای مانیتور پرو را به روی سیستم عامل اندروید نصب کنید و تمام فرکانس های اشغال شده در محیط را مشاهده کنید و قدرت آنها را نیز مشاهده کنید، سپس میتوانید نسبت به انتخاب خلوت ترین کانال از روی تنظیمات مودم، اقدام نمایید.

البته نظر شخصی من این هست که بیشترین احتمال ایراد از آنجا ناشی می شود که سرعت اینترنت شما را آی اس پی مقدار زیادی تنظیم کرده است، اما خط دارای نویز است و پاسخگوی چنین سرعتی نیست، در نتیجه زمانی که تمام پهنای باند خط ADSL پر می شود و سرعت زیادی، برای مصرف طلب می شود، به دلیل وجود نویز بر روی خط چراغ لینک و چراغ اینترنت همزمان با یکدیگر قطع شده و مودم مجددا مجبور به برقراری ارتباط یا ISP می شود، که راه حل آن نیز تعویض سیم کشی منزل و حذف تلفن و تجهیزات روی خط تلفن و اتصال مستقیم کابل یک تیکه مرغوب مخابراتی از درب منزل به پشت مودم، بدون هیچگونه واسطه و دستگاه اضافه ای از جمله اسپلیتر است.
    راه دیگر حل این مشکل تماس با آی اس پی و درخواست کاهش سرعت خط اینترنت است.
    (می توانید تصویر بخش STATUS اتصال ADSL مودم خودتان را منتشر کنید تا مقدار وجود نویز روی آن را مشاهده و راهنمایی دریافت کنید)

به نظر من بیشترین احتمال برای علت این مشکل، چنین مسئله ای است، اما همانطور که گفتم، نمیتوان به سادگی نظر داد و ممکن است ایراد مذکور به دلایل گوناگونی بوجود آمده باشد.
    Last edited by shaahani; 04-06-2019 at 10:03.

13. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

با عرض سلام خدمت دوستان

من تا حدود 6 ماه قبل از شاتل سرویس وایرلس داشتم ( به مدت یک سال ) با تعرفه مشابه adsl سرویس میداد

به خاطر افت کیفیتی که پیدا کرده بود عملا امکان ادامه سرویس وجود نداشت

جدیدا شاتل اومده ونزدیک خونمون دکل زده و امکان سرویس گرفتن هست ولی با تعرفه عجیبه سالیانه 120 گیگ با قیمت 250 تومن

وقتی هم بهشون می گیم حجم خیلی کمه میگن می تونید حجم بخرید

من شیراز زندگی می کنم و صبانت هم سرویس وایرلس نمی ده اینجا

کسی از دوستان پیشنهادی برای isp داره ؟

15. این کاربر از mahdyshr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام خدمت دوستان
    من قصد دارم وایرلس بگیرم و دلیل اصلی هم برای گیم هست.
    دوستانی که در تهران از سرویس وایرلس استفاده میکنن بی زحمت راهنمایی کنن.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

دوستان علل پریدن تنظیمات در آنتن میکروتیک چیه؟پارسال یه بار بارون شدیدی اومد و دیدم صبح اینترنت نداریم.بعدش دیدم تنظیمات پریده.امروز هم دیدم تنظیمات پریده.به پشتیبان میگم مشکل از دکل شماست میگه نه.بهش میگم پس چرا تنظیمات میپره:میگه به خاطر برق.واقعا برق یکی از علل پریدن تنظیمات آنتن میکروتیک؟

2-من دکل شرکت خودمون که شرکت آترین هست رو نوشتم و ازشون یه عکس گرفتم ولی هر کار میکردم اون دکلی که آنتن بهش نزدیکه و خود پشتیبان هم به اون وصل میکرد رو انتخاب میکردم ولی اصلا وصل نمیشد.توی قسمت استاتوس مینوشت searching for network و اصلا تنظیمات رو دریافت نمیکرد از آنتن شرکت.علت از چی میتونه باشه؟(البته من یه بکاپ داشتم از قبل و یه جورایی با زدن فرکانس و ور رفتن یا یه سری تنظیمات آخر سر وصل شدم)

3-آیا شرکتهای دیگه برای اینکه کسی به آنتنشون وصل نشه پسورد میذارن؟چون من اومدم دکل شرکت ماهان نت رو انتخاب کردم و راحت وصل شد ولی چون تنظیمات pppoe رو نداشتم اتصال صورت نمیگرفت.و اینترنت نداشتم.در واقع یوزر و پسورد اتصال pppoe رو نمیگرفتم.

با تشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •