تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 22 از 43 اولاول ... 1218192021222324252632 ... آخرآخر
نمايش نتايج 211 به 220 از 427

نام تاپيک: بحث و بررسی اینترنت بی سیم (Wireless )

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

1.

Nstreme V1 و Nstreme V2 (همون NV2) تکنولوژی انحصاری میکروتیک است برای دریافت پهنای باند بیشتر ؛ بین دو رادیو میکروتیک .
    در این حالت شما بجای یک رادیو در واقع دو رادیو (یا یک رادیو با دو شبکه فرستنده گیرنده) دارید ، بجای اینکه فقط از یک فرستنده گیرنده استفاده کنید ، از دوتا استفاده میکنید و با یکی فقط به ارسال می پردازید و با دیگری فقط دریافت میکنید ، به این شیوه چون از نظر فیزیکی دو فرکانس آزاد و مجزا از یک دیگر را برای برقراری یک ارتباط در اختیار میگیرید ، میتوانید به سرعت های تا دوبرابر ارتباطات معمولی دست پیدا کنید ، همون طور که اشاره کردید این تکنولوژی انحصاری است و فقط بین دو رادیو میکروتیک قابل برقراری است .
    (البته این تنها روش اتصال رادیو نیست و رادیو میکروتیک میتونه به روش های دیگه با انواع رادیوهای شرکت های دیگر ارتباط برقرار کند)

2.
    بله همینطوره ، مثل این میمونه که روی شبکه هوایی خودتون رمز نگذاشته باشید ، خوب براحتی دیگران میتونن ازش استفاده کنن و یا اطلاعات رد و بدل شده را بازبینی کنند.

3.
    خیر اینها آی پی های پیشفرض روتر و رادیو نیستند ، کارشنانس ترجیح داده شبکه شما را به این صورت پیکر بندی کنه .
    در یک دست روتر داخل منزل ، ارتباطی برای دریافت اینترنت با رادیو میکروتیک برقرار شده و مثلا رادیو شما با ادرس 192.168.1.1 به پورت WAN روتر شما آدرس آی پی 192.168.1.2 را داده است و در این رنج شبکه ، ارتباطی را برقرار کرده اند .
    سپس مابقی پورت ها و شبکه هوایی روتر شما دارای رنج 192.168.0.0/24 هستند و روتر شما آی پی 192.168.0.1 را برای خودش رزرو کرده و مابقی آی پی ها را به دستگاه های موجود در شبکه با استفاده از DHCP می دهد و دستگاه های شما آدرس های 192.168.0.2 الی 254 را دریافت میکنند.
    تمامی این آی پی ها در کلاس C هستند و شما تنها با دو رنج متفاوت آی پی در کلاس C مواجه هستنید. همینطور کلاس بندی آی پی در یک شبکه داخلی برای شما چندان امر مهمی نیست که بخواهید فکرخود را به آن مشغول کنید . این کلاس بندی برای مقیاس های جهانی جهت بکار بردن آی پی ها روی اینترنت مشخص شده است.

4.
    مهم نوع رادیو نیست ، شیوه کار دقیقا مثل این هست که شما یک روتر در منزل خود میگذارید و دستگاه های مختلف از طریق هوا یا کابل به آن متصل می شوند.
    یک رادیو در مود اکسس پوینت AP روی دکل قرار داده میشه تا توانایی اتصال رادیو های مشترکین به آن فراهم شود .
    سپس هر رادیو از مصرف کننده ها به آن متصل می شود .
    در این لینک چند فیلم آموزشی مربوط به دوره MTCWE وجود داره ، میتونید دانلود کنید و با نگاه کردن اونها نحوه برقراری ارتباط رادیویی میکروتیک را بیاموزید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(لیست مجاز مهمه ، بعد از اینکه مشترک رمز شبکه هوایی را زد و به رادیو متصل شد ، حالا روی این اتصال شرکت های اینترنتی PPPoE Server راه اندازی میکنند، یعنی مشترکین بعد از عبور از مراحل مک فیلتر و رمز شبکه هوایی ، باید با وارد کردن یوزر و پسورد PPPoE امکان دسترسی به اینترنت را پیدا کنند و برای مشترک جدید باید اکانت جدید در رادیو یا روتر سمت شرکت ایجاد شود تا اینترنت برای او به اشتراک گذاشته شود و امکان بررسی مقدار ترافیک مصرفی نیز محیا شود)

اگه نام کاربری و رمزpppoe و wifi ، نام رادیو و فرکانس آن را داشته باشید ، همچنین شرکت شما مک فیلترینگ اعمال نکرده باشه ، بله میتوان از هر دو رادیو و شرکت سرویس گرفت.
    البته توجه داشته باشید که شرکت های اینترنتی اکانت های PPPoE را برای استفاده تنها یک کاربر تنظیم میکنند ، شما و همسایه تان میتوانید بطور متناوب از هر دو شرکت اینترنت دریافت کنید ، اما نمیتوانید هردو همزمان به یکی از شرکت ها متصل شوید.

2. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

1.

Nstreme V1 و Nstreme V2 (همون NV2) تکنولوژی انحصاری میکروتیک است برای دریافت پهنای باند بیشتر ؛ بین دو رادیو میکروتیک .
    در این حالت شما بجای یک رادیو در واقع دو رادیو (یا یک رادیو با دو شبکه فرستنده گیرنده) دارید ، بجای اینکه فقط از یک فرستنده گیرنده استفاده کنید ، از دوتا استفاده میکنید و با یکی فقط به ارسال می پردازید و با دیگری فقط دریافت میکنید ، به این شیوه چون از نظر فیزیکی دو فرکانس آزاد و مجزا از یک دیگر را برای برقراری یک ارتباط در اختیار میگیرید ، میتوانید به سرعت های تا دوبرابر ارتباطات معمولی دست پیدا کنید ، همون طور که اشاره کردید این تکنولوژی انحصاری است و فقط بین دو رادیو میکروتیک قابل برقراری است .
    (البته این تنها روش اتصال رادیو نیست و رادیو میکروتیک میتونه به روش های دیگه با انواع رادیوهای شرکت های دیگر ارتباط برقرار کند)

2.
    بله همینطوره ، مثل این میمونه که روی شبکه هوایی خودتون رمز نگذاشته باشید ، خوب براحتی دیگران میتونن ازش استفاده کنن و یا اطلاعات رد و بدل شده را بازبینی کنند.

3.
    خیر اینها آی پی های پیشفرض روتر و رادیو نیستند ، کارشنانس ترجیح داده شبکه شما را به این صورت پیکر بندی کنه .
    در یک دست روتر داخل منزل ، ارتباطی برای دریافت اینترنت با رادیو میکروتیک برقرار شده و مثلا رادیو شما با ادرس 192.168.1.1 به پورت WAN روتر شما آدرس آی پی 192.168.1.2 را داده است و در این رنج شبکه ، ارتباطی را برقرار کرده اند .
    سپس مابقی پورت ها و شبکه هوایی روتر شما دارای رنج 192.168.0.0/24 هستند و روتر شما آی پی 192.168.0.1 را برای خودش رزرو کرده و مابقی آی پی ها را به دستگاه های موجود در شبکه با استفاده از DHCP می دهد و دستگاه های شما آدرس های 192.168.0.2 الی 254 را دریافت میکنند.
    تمامی این آی پی ها در کلاس C هستند و شما تنها با دو رنج متفاوت آی پی در کلاس C مواجه هستنید. همینطور کلاس بندی آی پی در یک شبکه داخلی برای شما چندان امر مهمی نیست که بخواهید فکرخود را به آن مشغول کنید . این کلاس بندی برای مقیاس های جهانی جهت بکار بردن آی پی ها روی اینترنت مشخص شده است.

4.
    مهم نوع رادیو نیست ، شیوه کار دقیقا مثل این هست که شما یک روتر در منزل خود میگذارید و دستگاه های مختلف از طریق هوا یا کابل به آن متصل می شوند.
    یک رادیو در مود اکسس پوینت AP روی دکل قرار داده میشه تا توانایی اتصال رادیو های مشترکین به آن فراهم شود .
    سپس هر رادیو از مصرف کننده ها به آن متصل می شود .
    در این لینک چند فیلم آموزشی مربوط به دوره MTCWE وجود داره ، میتونید دانلود کنید و با نگاه کردن اونها نحوه برقراری ارتباط رادیویی میکروتیک را بیاموزید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(لیست مجاز مهمه ، بعد از اینکه مشترک رمز شبکه هوایی را زد و به رادیو متصل شد ، حالا روی این اتصال شرکت های اینترنتی PPPoE Server راه اندازی میکنند، یعنی مشترکین بعد از عبور از مراحل مک فیلتر و رمز شبکه هوایی ، باید با وارد کردن یوزر و پسورد PPPoE امکان دسترسی به اینترنت را پیدا کنند و برای مشترک جدید باید اکانت جدید در رادیو یا روتر سمت شرکت ایجاد شود تا اینترنت برای او به اشتراک گذاشته شود و امکان بررسی مقدار ترافیک مصرفی نیز محیا شود)

اگه نام کاربری و رمزpppoe و wifi ، نام رادیو و فرکانس آن را داشته باشید ، همچنین شرکت شما مک فیلترینگ اعمال نکرده باشه ، بله میتوان از هر دو رادیو و شرکت سرویس گرفت.
    البته توجه داشته باشید که شرکت های اینترنتی اکانت های PPPoE را برای استفاده تنها یک کاربر تنظیم میکنند ، شما و همسایه تان میتوانید بطور متناوب از هر دو شرکت اینترنت دریافت کنید ، اما نمیتوانید هردو همزمان به یکی از شرکت ها متصل شوید.
    1- درباره قسمت 3 اینو بگم آی پی پیشفرض روتر دی لینک همون 192.168.0.1 بوده پشت روتر نوشته بودند اما رادیو میکروتیک پیشفرضش 192.168.88.1 بوده که خب کارشناس آی پی رو تغییر داده و همون 192.168.1.1 رو گذاشته.الان سوال من اینه که هر روتری رو به رادیو وصل کنم مثل سوییچ ها (اگر اشتباه نکنم جایی خوندم سوییچ ها اتومات خودشون آی پی به دیوایس ها میدن)اتومات آی پی روتر رو میگیره؟؟

و 2- سوال دیگه اینکه اگر یه مشترک جدید گرفتند به صورت ریموت دیگه براش دسترسی تعریف میکنن درسته؟؟

و 3- شما میدونید رادیوهای شرکت ها از چه برند هایی هست و حداکثر پهنای باندی که میدن چند؟؟و مشکلی پیش نمیاد اگر رادیو شرکت مثلا از برند سیسکو باشه ولی رادیو همه مشترکین میکروتیک باشه؟؟

4-راستی فاصله(distance )رو چقدر زیاد میزنه اصلا کلا ابتدای تا انتهای شهر ما 10 کیلومتر هم نشه (از نظر راه زمینی میگم)بعد فاصله رو مثلا 6 کیلومتر میزنه؟این فاصله ،مربوط به رادیو من تا رادیو شرکته یعنی؟؟ازطرفی نوسان هم داره آیا؟چون ظاهرا یه بار 4 کیلومتر دیدم یه بار 10 کیلومتر

Last edited by محمد7966; 27-12-2018 at 19:46.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

1.بستگی به دستگاه شما داره ، اگه سویچ معمولی باشه میتونید بهش بصورت دستی یک IP در رنج رادیو بدین مثلا 192.168.1.2 و DHCP Server سویچ رو خاموش کنید تا DHCP Server رادیو شما به تمامی دستگاه های شما ip اختصاص بده در رنج 192.168.1.0/24
    یا اینکه اگه روتر خانگی باشه و پورت WAN داشته باشه بطور خودکار با استفاده از این رادیو در پورت WAN میتونه یک آی پی دریافت کنه و این درحالی هست که به تمام کاربران متصل در پورت های دیگه میتونه با DHCP Server خودش از یک رنج IP دیگه ، آی پی اختصاص بده ، اما باید حتما در این گونه روتر ها تنظیم بشه که قرار اینترنت از طریق پورت WAN دریافت بشه.
    در این روترهای خانگی میشه به روش قبلی نیز شبکه را پیکر بندی کرد .
    در روتر های مخابراتی نیز مشابه روتر های خانگی با تنظیمات اندکی میشه ار هر دو روش برای ساخت شبکه استفاده کرد.

2.
    بله از راه دور به رادیو دکل خودشون متصل میشوند و یک اکانت pppoe جدید برای اتصال کاربر جدید میسازند.

3.
    نه ، هرشرکتی ممکنه از رادیو های مختلف استفاده کنه ، فقط چون دایی من از شاتل این سرویس رو گرفته بود متوجه شدم که در ارتباط اون رادیو های هر دو سمت میکروتیک هستند، حداکثر پهنای باند که میتونن به شما بدن به شرایط منطقه ای ، اب و هوایی و فاصله و از همه مهمتر نوع رادیو ها بستگی داره ، یک اتصال p2p نقطه به نقطه میتونه پهنای باند بسیار بالاتری نسبت به نوع مرسوم p2mp یک نقطه به چند نقطه ارائه بده ، اگه درخواست ارتباط نقطه به نقطه برای سرویس دهنده ارسال کنید ، قطعا میتونید سرعت و کیفیت بیشتری دریافت کنید ، در تکنولوژی وایرلس اگر یک نقطه به دو نقطه سرویس دهی کنه ، سرعت کاملا کمتر از نصف می شود و هرچه این تعداد و مصرف کنندگان بالاتر برود سرعت کاهش پیدا خواهد کرد .
    ممکن است رادیو هایی داشته باشند که تا بیست مشترک را نیز با سرعت های پایین سرویس دهی کنند و در بعضی رادیو ها دیگر تنظیمات برای اتصال چهار یا تعداد کمتر مشترک باشد و به مشترکینی که سرعت بالاتر درخواست داده اند و رادیو های آنان توانایی دریافت این سرعت ها را داشته باشد ، سرعت بیشتری از رادیو های خاص اختصاص دهند.
    در مورد رادیو بله ممکن است رادیو فرستنده از یک برند خاص که سرعت کمتر اما قدرت بیشتری را تامین میکند استفاده شود و رادیو های گیرنده را با توجه به صرفه اقتصادی ، امکانات و توانایی ها برای مشترکین از نوع و برند دیگری انتخاب نمایند.

4.
    مثلا در هوای مرطوب یا بارانی توانایی عبور سیگنال های رادیویی بشدت کاهش پیدا میکند و شما تخمین فاصله تا رادیو را بیشتر مشاهده میکنید و ممکن است در زمانی تداخل امواج در روز باعث ایجاد پارازیت و کاهش توان امواج و نوسان آن ها بکند ، خیلی دلایل میتواند روی این فاصله اثر گذار باشد ، ممکن است ساختمان هایی بین رادیو شما و رادیو مرکز باشد و ایجاد موانع فیزیکی باعث کاهش قدرت امواج گشته و این فاصله برای شما بیشتر از مقدار واقعی که در گوگل مپ مشاهده میکنید شود.
    طبیعتا فاصله بسیار بسیار در دریافت سرعت مناسب تاثیر گذار است ، هرچه فاصله کمتر باشد رادیو مرکز میتواند امواجی با قدرت کمتر و پهنای باند بیشتر ارسال کند و به سلامت به گیرنده برسد ، این موضوع باعث میشود، یک لینک ارتباطی توانایی بیشتری برای دریافت سرعت بالاتر داشته باشد.
    فاصله یک تا دوکیلومتر و اتصال نقطه به نقطه p2p میتواند ایده عال ترین اتصال ممکن را ایجاد کند.

5. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

1 - اولش یه توضیحی بدم،مغازه اقوام ما 2 تا سیستم داره یک لبتاب و یک پی سی به خاطر همین مجبور شده از روتر استفاده کنه.حالا درباره مورد اول بیشتر منظورم این بود اگر خود رادیو میکروتیک رو مستقیما وصل کنم به روتر ،آی پی روتر رو اتومات میگیره یا باید کلی با تنظیمات آی پی ور رفت؟؟

ب)) از طرفی وقتی رادیو به روتر وصل شد باز باید روتر رو کانفیگ کنم یا خودش اتوماتیک اینترنت رو توزیع میکنه و نیازی نیست با تنظیماتش ور رفت؟؟این یه عکس از صفجه تنظیمات سریع روتر رو ببینید.به این صفحه رسیدم واصلا نمیدونم نیازی هست به این تنظیمات یا نه.اصلا pptp و l2tp رو نمیدونم چی هستند.

3-اگر بخوام پوینت تو پیونت بگیرم خود شرکت میاد برای من یه رادیو جداگونه وصل میکنه به دکل ؟؟بعد آیا میتونه یه رادیویی مثل رادیو خودم که sxt lite 5 نصب کنه یا باید فرق داشته باشه با رادیوی من

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

1 - اولش یه توضیحی بدم،مغازه اقوام ما 2 تا سیستم داره یک لبتاب و یک پی سی به خاطر همین مجبور شده از روتر استفاده کنه.حالا درباره مورد اول بیشتر منظورم این بود اگر خود رادیو میکروتیک رو مستقیما وصل کنم به روتر ،آی پی روتر رو اتومات میگیره یا باید کلی با تنظیمات آی پی ور رفت؟؟

ب)) از طرفی وقتی رادیو به روتر وصل شد باز باید روتر رو کانفیگ کنم یا خودش اتوماتیک اینترنت رو توزیع میکنه و نیازی نیست با تنظیماتش ور رفت؟؟این یه عکس از صفجه تنظیمات سریع روتر رو ببینید.به این صفحه رسیدم واصلا نمیدونم نیازی هست به این تنظیمات یا نه.اصلا pptp و l2tp رو نمیدونم چی هستند.

3-اگر بخوام پوینت تو پیونت بگیرم خود شرکت میاد برای من یه رادیو جداگونه وصل میکنه به دکل ؟؟بعد آیا میتونه یه رادیویی مثل رادیو خودم که sxt lite 5 نصب کنه یا باید فرق داشته باشه با رادیوی من
    1 و 2 .
    اصلا نیازی نیست کار خاص یا زیادی در روتر انجام بدین ، فقط کافیه کابل شبکه رادیو را به یک پورت معمولی روتر متصل کنید ، و تنها تنظیماتی که نیاز هست در روتر انجام بدین تنظیم آی پی 192.168.1.2 برای اون و همینطور خاموش کردن DHCP Server در روتر هست ، هیچ تنظیم PPPoE نیاز نیست در روتر انجام بدین ، چون رادیو شما این اتصال رو با ISP برقرار کرده و به تمام تک تک دستگاه های متصل به روتر شما هم آی پی میده و به اینترنت متصل میکنه ، روتر شما فقط مثل یک سویچ ساده کافیه دستگاه ها را بدون هیچ کتترل یا کار خاصی به رادیو متصل کنه همین.

3. تشخیص این موضوع با کارشناس شرکت هست که ببینه با توجه به موقعیت چه رادیو هایی بهتره ، احتمالا به شما دو رادیو خوب و با کیفیت معرفی خواهند کرد که گران تر هستند و توانایی اتصال پرقدرت رو دارند ، همینطور ممکنه دو رادیو سطح پایین تر که قیمت مناسبی داره و میتونه ارتباط حداقلی را برقرار کنه معرفی کنن .
    انتخاب رو به عهده خودتون میگذارند و طبیعتا هرچه هزینه بالاتری انجام بدین سرعت و کیفیت بیشتری در یک اتصال P2P دریافت خواهید کرد ، اما اطمینان داشته باشید هرگونه اتصال P2p ، از سرویس ها معمولی مشترک ها که یک به چند است ، بهتر و با کیفیت تر خواهد بود.

8. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه NIMA_e2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

با عرض سلام خدمت دوستان
    من قصد خرید اینترنت بیسیم اشتراکی برای بازی های آنلاین دارم و میخوام بدونم بین اسیاتک ، پیشگامان و صفرویک کدوم سرویس بهتری و با سرعت بالاتری ارائه میده

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام.دوستان اینترنت مغازه فامیل ما قطع بود و به گفته خودش دیروز عصر هم قطع بوده و مشکل از شرکت بوده.ولی من امروز اومدم tracert کردم ولی دیدم آدرس آنتن میکروتیک که 192.168.1.1 بود رو میزد،غیرقابل دسترس.

حالا سوال من اینه که اگر اینترنت هم از سمت شرکت قطع باشه،نباید بزنه آدرس آنتن غیرقابل دسترسه درست میگم؟! مگه آدرس آنتن که 192.168.1.1 هست،چه ربطی به شرکت داره که دسترسیش برای من قطع بشه؟

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

سلام.دوستان اینترنت مغازه فامیل ما قطع بود و به گفته خودش دیروز عصر هم قطع بوده و مشکل از شرکت بوده.ولی من امروز اومدم tracert کردم ولی دیدم آدرس آنتن میکروتیک که 192.168.1.1 بود رو میزد،غیرقابل دسترس.

حالا سوال من اینه که اگر اینترنت هم از سمت شرکت قطع باشه،نباید بزنه آدرس آنتن غیرقابل دسترسه درست میگم؟! مگه آدرس آنتن که 192.168.1.1 هست،چه ربطی به شرکت داره که دسترسیش برای من قطع بشه؟
    لطفا بطور کامل شات قرار بدید
    اگ ستاره میزنه ممکنه از کانفیگ باشه
    ولی اگ تا زیرساخت شرکت ارایه دهنده تریس داری وصل هست

12. این کاربر از MMDFullHD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

لطفا بطور کامل شات قرار بدید
    اگ ستاره میزنه ممکنه از کانفیگ باشه
    ولی اگ تا زیرساخت شرکت ارایه دهنده تریس داری وصل هست
    الان که دسترسی ندارم ولی اونروز که تریس گرفتم،به روتر داخل که آی پیش 192.168.0.1 بود وصل شد ولی بعدش که باید به آدرس آنتن میکروتیک وصل میشد،وصل نشد و خطا داد که مقصد غیرقابل دسترسه.آپی آنتن میکروتیک هم 192.168.1.1

حتی خود آنتن رو مستقیم وصل کردم به لبتاب و تریس زدم،باز پیام عدم دسترسی داد.اینترنت از سمت شرکت قطع بود و بعدش که وصل شد تریس که زدم مشکل حل شده بود و عدم دسترسی دیگه نزد.

قاعدتا حتی اگر اینترنت از سمت شرکت قطع باشه نباید برای وصل شدن به آنتن مشکلی باشه ولی خب اونروز این مشکل بود

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

الان که دسترسی ندارم ولی اونروز که تریس گرفتم،به روتر داخل که آی پیش 192.168.0.1 بود وصل شد ولی بعدش که باید به آدرس آنتن میکروتیک وصل میشد،وصل نشد و خطا داد که مقصد غیرقابل دسترسه.آپی آنتن میکروتیک هم 192.168.1.1

حتی خود آنتن رو مستقیم وصل کردم به لبتاب و تریس زدم،باز پیام عدم دسترسی داد.اینترنت از سمت شرکت قطع بود و بعدش که وصل شد تریس که زدم مشکل حل شده بود و عدم دسترسی دیگه نزد.

قاعدتا حتی اگر اینترنت از سمت شرکت قطع باشه نباید برای وصل شدن به آنتن مشکلی باشه ولی خب اونروز این مشکل بود
    وقتی رادیو را مستقیم به لپتاپ وصل کردین، چراغ اترنت مربوط به LAN لپتاپ روشن شد ؟
    وقتی رادیو را مستقیم به لپتاپ وصل کردین، بطور دستی به لپتاپ آی پی دادین و یا خیر؟ مثلا 192.168.1.2 درحالی که آی پی رادیو 192.168.1.1 است.

با توجه به اینکه روتر داخلی آی پی در رنج دیگری داره، و از پورت WAN استفاده میکنه، ممکنه بخاطر نداشتن اینترنت ارتباط را متصل نکنه.
    ممکنه روی پورت اتر یا اینترفیس رادیو یک آی پی مشخص وجود نداشته باشه، یعنی آی پی 192.168.1.1 یا روی اینترفیس وایرلس ست شده باشه و قطعی رادیو مرکز و از کار افتادن اینرفیس رادیو سمت شما، ارتباط را غیرممکن کرده باشه و در این حالت باید یک آی پی دیگه مثلا 192.168.1.200 را به اینترفیس کابلی رادیو اختصاص دهید تا ارتباط برقرار بماند.
    ممکنه رادیو به علت تلاش های زیاد در اتصالات و یا قطعی وصلی و غیره دچار هنگ شده باشه و در این زمان ها باید آداپتور برق دستگاه را کشید و مجدد وصل کرد تا اگر چنین اتفاقی افتاده، رفع گردد.

ایرادات و مشکلات زیاد دیگه ای نیز ممکنه پیش اومده باشه، که بسادگی نمیشه در موردشان نظر داد.

15. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •