تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567
نمايش نتايج 61 به 63 از 63

نام تاپيک: ترانسها وتبدیل امپر و ولتاژ

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

ایول داداش دمت گرم کم کم نا امید شده بودم پیش خودم میگفتم این یه ذره ترانزیستور چجوری میخاد این جریانو تحمل کنه الان اتصالای اصلی رو از بیرون لحیم کردم یه ذره هم ماسفت یا ... داغ نمیکنه خیلی خیلی ممنون شرمنده زیاد اذیتت کردم میخامت

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

داداش اون خازن 4700 میکروفاراد و مقاومتای 0.5 اهم فقط واسه تست جریان مصرفیه ؟ بعد از تست برداشته میشن ؟ دقیقا کاربرد مقاومتهای 5 وات رو متوجه نشدم
    اون 470 میکروفارادیه واسه چی اضافه شد ؟
    اونوقت کلا همینجوری این سوالو پرسیدم با موازی کردن مثلا دو ماسفت گرما بینشون تقسیم میشه ?

راستی این قسمت رو هم متوجه نشدم کلفتی برد چه ربطی به جریان داره منظور همون برد کائوچویی بود دیگه ؟

ویرایش :

اینو تسدیم با سیم المنیومی متوجه شدم
    مقاومت سمت چپی در نقشه ( زیر نیم اهم - 5 وات ) بهتره باشه. سمت راستی بعد از خازن رو واسه تست بزار ولی در استفاده نهایی نمیخواد بزاری .
    کار مقاومت سمت چپ اینه که ولتاژ ورودی رو صافتر کنه برای ذخیره در خازنها. در واقع یک فیلتر پایین گذر محسوب میشه که موج ac ورودی رو در خازن کاهش میده و در سیکلهای مثبت که هیتر روشن میشه مانع عبور جریان لحظه ای بالا از منبع میشه . (این جریان لحظه ای به مرور ممکنه به خازن تغذیه یا منبع آسیب بزنه)

اون دیود بعلاوه خازن 470 میکرو ، تغذیه مدار آیسی رو از مدار قدرت مجزا و تثبیت میکنه. در سیکلهای مثبت ولتاژ تغذیه با نوساناتی همراه میشه که این خازن ولتاژ رو جداگانه تثبیت میکنه و دیود مانع برگشت این ولتاژ صاف به قسمت قدرت میشه.

خطوطی که روی بردهای مدار کشیده میشن بسته به جریان عبوری ضخامت بیشتر یا کمتری دارن. به طور تقریبی جریان 1 آمپر بهتره ضخامت 1 میلیمتر رو براش در نظر بگیری. و برای جریان تا 10 آمپر در این مدار خطوط قدرتش حداقل 3 تا 4 میلیمتر ضخامت داشته باشه. در خطوطی که اجبارا نازکتر باید کشیده بشن میشه کمی اون خط رو قلع اندود کرد. البته در بردهای کائوچویی بهتره اینکار و نکنی چون گرمای لحیمش زیاد میشه و مس از برد جدا میشه.

و اینکه هیتر از جنس مس هست به این خاطر مس انتخاب کردم که نسبت به جریانی که بهش میدم گرمای بیشتری بده چون مقاومت کمتری داره . اون سیمایی که واسه هیتر میزارن مقاومتشون خیلی بالاس واسه همین جریان زیادی لازم دارن واسه گرم شدن . درست فهمیدم ؟ ! اینو تسدیم با سیم المنیومی متوجه شدم
    درسته.
    آلمینیوم نمیدونم چقدر با مس اختلاف حرارت داشته؛ بنظرم تفاوت زیادی نباید باشه. ولی نیکل کروم که سیم هیترها یا مقاومتهای گچی هم هست بله بخاطر مقاومت بالاترش جریان کمتر و در نتیجه توان و حرارت کمتری تولید میکنه. در عمل مس یا آلمینیوم جریان خیلی زیادی از منبع میکشن چون مقاومتشون نزدیک صفره. از همون سیم هیتر استفاده بشه بهتره، حداقل منبع تغذیه نابود نمیشه

3. این کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

سلام ...خسته نباشید ..من میخام سیستم ماشین رو در خونه راه بندازم ...همه چی اوکی و درست ..انا نمیدونم با چی برق ۲۲۰ رو به ۱۲ تبدیل کنم ..و اینکه چه آمپر مناسبه تا کم نیاره ...ممنون میشم راهنمایی کنید

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •