تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 19

نام تاپيک: بحث و تبادل نظر در مورد بازی های کامپیوتری (مختص بازی سازها)

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض بحث و تبادل نظر در مورد بازی های کامپیوتری (مختص بازی سازها)

اینکه همه قبل از بازیساز شدن قبلا گیمرهای حرفه ای و علاقه مند به بازی بودن شکی نیست. اما بازی سازی باعث میشه گیمر کم کم از بازی کردن دور بشه و اون شور و اشتیاقش رو واسه بازی سازی هم از دست میده کم کم. واسه شارژ دوباره روحیه هر چند وقت یه بازی خوب رو باید انجام داد.

این روزا دیگه کسی با یه بازی ساده بکش برو جلو راضی نمیشه و همه دارن یه سری فاکتورهایی تو بازی هاشون میارن که جذابیتش رو بیشتر کنن.
    اینجا در مورد بازی های معتبر بحث می کنیم و قسمت های مثبت و منفیش رو بررسی می کنیم که تو کارهای خودمون الگو قرارش بدیم.

بعد از چندسال بازی نکردن بالاخره بازی مورد علاقه ام (Fallout) رو گرفتم که با کار خودم مقایسه کنم! (البته از نظر قسمت های فنی) خیلی چیزهای جدید یاد گرفتم
    از این بازی که چطوری میشه گیمر رو غرق تو محیط کرد جوری که بیشتر از 60-70 ساعت بازی کنه!

اولین چیزی که تو چشمه گرافیکه بازیه. به نظر من گرافیک خوبی داره اما از هر نظر که نگاه می کنم حتی نزدیک به گرافیک فونداسیون بازی که خودم روش کار کردم نمیرسه! شیدر پوست و لباس و ... واقعا ضعیف کار شده اما به هرحال این سبک گرافیکی مختص بازی Fallout هستش. من اگه جای مدیرهای اصلی این شرکت بودم مسئول بخش گرافیکی رو اخراج میکردم. گرچه نور پردازی و گرافیک کلی خیلی عالی و جذاب و فالوت گونه هستش اما باید بهتر میشد. من که یه بازی سازی مستقل به حساب میام گرافیک فونداسیون بازی خودم رو خیلی پیشرفته تر و اصولی تر از این بازی میدونم. خیلی فاکتورهای من استفاده کردم این بازی با این عظمت و بزرگیش استفاده نکرده.

محیط های بیرون به خاطر وجود نورپردازی گرم و جذابش تو روز خیلی قشنگ به نظر میرسه اما محیط های بسته و تاریکش خیلی خوب به نظر نمیرسه.

عکس زیر از محیط بیرون با نور پردازی خوب که خیلی خوب و جذاب به نظر میرسه

تصویر زیر تو محیط داخلی که اصلا قابل قبول نیست و نشون میده گرافیک فنیش بسیار ضعیفه

بعدا با مثال های بیشتر و تصاویری از سطح گرافیکی خودم و مقایسه با محیط های این بازی این قسمت گرافیکیش رو بیشتر بررسی میکنم.

اما از قسمت داستانی و مراحل بازی خیلی چیزهای جدید یاد گرفتم. بسیار قوی و منحصر به فرده مراحل این بازی. یعنی مو رو به تن هر شرکت بازی سازی سیخ میکنه که چطور میشه با این وسعت داستانی و مراحل رقابت کرد؟ من خودم آرزوم اینه یه روزی برسه بتونم همچین سیستم پیچیده ای واسه ماموریت ها و داستان یه بازی طراحی کنم ولی زیاد خوش بین نیستم و میدونم حداقل تا 10-15 سال دیگه نمیتونم به این مرحله برسم. هرکسی که پشت طراحی این سیستم مرحله بندی واسه این بازیه شک ندارم آدم نابغه ایه.
    سازماندهی کردن این همه مرحله ریز و درشت و فرعی و اصلی اصلا کار راحتی نیست. نمیدونم از چه الگوریتمی استفاده شده اما هرچی که هست خیلی عالیه.

فعلا با این بازی کار دارم. اگه 1 هفته وقت اضافه پیدا کردید و با این بازی آشنایی دارید حتما بازی کنید چون باعث میشه بازیساز بهتری هم بشید.

2. 5 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2016

پيش فرض

به نظر من WITCHER 3 یه چیز دیگه هستش

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بعدا با مثال های بیشتر و تصاویری از سطح گرافیکی خودم و مقایسه با محیط های این بازی این قسمت گرافیکیش رو بیشتر بررسی میکنم.
    بی صبرانه منتظرم

حتما بازی کنید چون باعث میشه بازیساز بهتری هم بشید.
    با تشکر بابت توصیه خوبی که کردی.

5. 2 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M0hsen3D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

واقعا خیلی عالیه تو این مدت این همه پیشرفت داشتی شما,
    من خودم شخصا منتظرم ببینم اسکین شیدر رو به کجا رسوندی, تو اخرین عکس از این بازی که قرار دادی معلومه اصلا خوب نیس, البته اینم باید در نظر داشت این بازی که شما مثال زدی سبکش open wolrd هست,شما نمیتوی تو یه بازی به این عظمت کیفیت Uncharted رو پایه ریزی کنی, حداقل تا چند سال دیگه, این حرف منم نیست حرف Frank Tzeng هست Lead Character Artist @ naughty dog, Uncharted 4.
    Last edited by M0hsen3D; 08-04-2016 at 15:17.

7. 4 کاربر از M0hsen3D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

به نظر من WITCHER 3 یه چیز دیگه هستش
    سبکشون فرق داره. وسعتی که Fallout از نظر RPG بودن داره تا امروز بی رقیب بوده و هست.

بی صبرانه منتظرم

با تشکر بابت توصیه خوبی که کردی.
    راستی اینم بگم فقط اگه RPG باز هستی و با نسخه های قبلیش آشنایی داری بازیش کن. وگرنه ممکنه خوشت نیاد چون Fallout رو باید بدونی چطوری باید بازی کرد و ماموریت هاشو چجوری باید تقسیم بندی کرد که خرتوخر نشه. یه سری ماموریت ها خط داستانی داره که بازی رو تموم میکنه یه سری هم ماموریت هایی که ربطی به خط داستانی بازی نداره اما از ماموریت های اصلی خیلی جذابتره. هر 1 ماموریت اصلی که انجام میدی باید 10-15 تا ساید کوئست هم بری که توازن ایجاد بشه.

واقعا خیلی عالیه تو این مدت این همه پیشرفت داشتی شما,
    من خودم شخصا منتظرم ببینم اسکین شیدر رو به کجا رسوندی, تو اخرین عکس از این بازی که قرار دادی معلومه اصلا خوب نیس, البته اینم باید در نظر داشت این بازی که شما مثال زدی سبکش open wolrd هست,شما نمیتوی تو یه بازی به این عظمت کیفیت Uncharted رو پایه ریزی کنی, حداقل تا چند سال دیگه, این حرف منم نیست حرف Frank Tzeng هست Lead Character Artist @ naughty dog, Uncharted 4.
    ممنون. این فرانک که این حرف رو زده فکر کنم جز طراحی کاراکتر رو چیز دیگه کار نکرده. وگرنه این حرف 6-7 سال پیش درست بود اما الان محدودیتی تو وسعت بازی از نظر گرافیکی نیست. اینکه یکی بگه گرافیک بازی من خوب نیست چون Open World هست حرف درستی نیست.

9. این کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

GTA V رو هم تست کردم از نظر اتمسفر نور پردازی شباهت زیادی با بازی Fallout داشت. بررسی دقیق ترشو بعدا میذارم فعلا از وقت اضافه ای که گیر میاد
    واسه کار رو 2 قسمت زیر استفاده میکنم.

1- تکامل سیستم Path Finding و تلفیقش با یه سیستم انیمیشن ابداعی که NPC هارو وحشتناک طبیعی و جذاب میکنه.
    2- Wrinkle Map اما نه با شیدر بلکه به صورت HighPoly Mesh

11. 3 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی lord arthas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سبکشون فرق داره. وسعتی که Fallout از نظر RPG بودن داره تا امروز بی رقیب بوده و هست.
    مصطفی ( درست گفتم ؟ ) تو مطمعنن WoW بازی نکردی وگرنه WoW از نظر وسعت اوله !

13. 2 کاربر از lord arthas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این فرانک که این حرف رو زده فکر کنم جز طراحی کاراکتر رو چیز دیگه کار نکرده. وگرنه این حرف 6-7 سال پیش درست بود اما الان محدودیتی تو وسعت بازی از نظر گرافیکی نیست. اینکه یکی بگه گرافیک بازی من خوب نیست چون Open World هست حرف درستی نیست.

هر سه گرافیک داخل بازی
    Last edited by Hotsun; 04-05-2016 at 00:41.

15. 2 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

این فرانک که این حرف رو زده فکر کنم جز طراحی کاراکتر رو چیز دیگه کار نکرده. وگرنه این حرف 6-7 سال پیش درست بود اما الان محدودیتی تو وسعت بازی از نظر گرافیکی نیست. اینکه یکی بگه گرافیک بازی من خوب نیست چون Open World هست حرف درستی نیست.
    ایشون از این نظر این حرفو زدن که یک بازی open word با اون وسعت رو اگه بخوای جزئیاتش در حد مثلا Metro باشه نیروی بسیار زیادی میطلبه و هزینه بیشتر نه اینکه غیر ممکنه (از نظر سخت افزاری یا...)
    پس طبیعیه تو بازیی که وسعت بیشتری داره جزئیات کمتری هست چون نیروی بیشتری میطلبه و شاید با سیاستهای مالی شرکت و ... جور نباشه بخاد تیمش رو مثلا 3 برابر کنه
    Last edited by Reza Azimy_RW; 04-05-2016 at 01:26.

17. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

مصطفی ( درست گفتم ؟ ) تو مطمعنن WoW بازی نکردی وگرنه WoW از نظر وسعت اوله !
    WOW رو که یادم نبود اصلا. گرچه هیچ وقت بازیش نکردم ولی تو جریان وسعتش بودم همیشه.

کمتر از این هم نمیشه انتظار داشت از اینا. فقط عکس اول چرا اینجوری شارپ به نظر میرسه؟

ایشون از این نظر این حرفو زدن که یک بازی open word با اون وسعت رو اگه بخوای جزئیاتش در حد مثلا Metro باشه نیروی بسیار زیادی میطلبه و هزینه بیشتر نه اینکه غیر ممکنه (از نظر سخت افزاری یا...)
    پس طبیعیه تو بازیی که وسعت بیشتری داره جزئیات کمتری هست چون نیروی بیشتری میطلبه و شاید با سیاستهای مالی شرکت و ... جور نباشه بخاد تیمش رو مثلا 3 برابر کنه
    از این نظر درسته. ولی این شرکت های خارجی انقدر نیرو دارن که از این نظر مشکل نداشته باشن. مثلا 2 نفر رو واسه ساختمون های یه شهر بزرگ در حد GTA V هم داشته باشن همین کافیه. یه نفر رو واسه جزئیات شهر... قسمت های دیگه هم به همین صورت نهایت به یه تیم 30 نفره میشه یه بازی Open World با جزئیات ساخت. ( به شرطی که موتورش رو نخوان خودشون طراحی کنن) این اسامی بالای 300 نفر که آخر هر بازی می بینی اینا به نظر من واقعیت نداره چون من هر شرکتی رو تحقیق کردم در موردش دیدم نهایت تو هر اتاقش 2-3 نفر بیشتر نیستن. مثلا اتاق طراحی 2 تا طراح نشستن دارن طراحی میکنن ولی آخر بازی اسامی رو که نگاه می کنی می بینه 10 تا اسم طراح زده!
    Last edited by anti-military; 04-05-2016 at 17:55.

19. 2 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •