تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 28

نام تاپيک: مباحث مربوط به OpenWrt

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض مباحث مربوط به OpenWrt

با سلام .

من روی یک روتر ، OpenWrt رو به خاطر امکانات بیشتری که داره نصب کردم . در واقع این یه لینوکس سه مگابایتی هست . فقط از کجا میتونم بفهمم براساس کدوم توزیع ساخته شده ؟ منظورم مثلاً دبیان هست یا فدروا و ...

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه p30v0rd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

نسخه ای که شما نصب کردین CHAOS CALMER هست که این نسخه از Linux kernel 3.18.23 استفاده می کنه. اینجا براساس کدام توزیع ساخته شده به نظرم معنی نداره. لینک زیر هم یه سری اطلاعات راجع به نسخه های مختلف داده.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. 2 کاربر از p30v0rd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فکر کنم این تاپیک تبدیل میشه به سوالهای گوناگون من در مورد OpenWrt

الان یه مشکلی با Time Zone پیدا کردم ، ایران یا تهران تو لیست Time Zone نیست . چطوری میتونم تهران هم به لیست اضافه کنم ؟ ساعت باید دقیق باشه چون برای دانلود شبانه میخوام .

#####

ویرایش : با روش زیر ساعت رو تنظیم کردم .

دستور زیر فایل system که اطلاعات مربوط به ساعت در آن ذخیره شده رو ویرایش میکنیم .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    متن زیر رو کپی و پیست و تغییرات رو ذخیره کنید . فقط دقت کنید که برای شش ماهه اول سال GMT-04:30 و شش ماهه دوم GMT-03:30 خواهد بود . اینترنت هم باید وصل باشه تا ساعت رو تنظیم (synchronizing time) چون اکثر روترها باطری برای ذخیره تنظمات ساعت ندارند .

کد:

دقت کنید که در تنظیمات ساعت روتر در مرورگر (webui) هیچ تغییراتی رو ذخیره نکنید در غیر اینصورت تغییرات بر روی فایل system ذخیره میشود و لازم هست دوباره ویرایش شود .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال behnamy01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

اتفاقا خیلی تاپیک خوبی هست! من کنجکاو شدم روی لینکی که توی تاپیک قبلی گذاشته بودید کلیک کردم و دیدم روتـر منم از این توزیع میتونه استفاده کنه! ولی تا اونجایی ک میدونم مودم 4G رو به صورت معمولی نمیتونم بهش وصل کنم.
    یک توضیح میدید که این اصلا چی هست؟ یعنی چی روی روتـر نصب کردید؟ یعنی به جای فریمور پیش فرض میشه چیز دیگه نصب کرد؟

یک آموزش نصب یا لینکی که خودتون استفاده کردید رو هم بدید بی زحمت

8. 2 کاربر از behnamy01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اتفاقا خیلی تاپیک خوبی هست! من کنجکاو شدم روی لینکی که توی تاپیک قبلی گذاشته بودید کلیک کردم و دیدم روتـر منم از این توزیع میتونه استفاده کنه! ولی تا اونجایی ک میدونم مودم 4G رو به صورت معمولی نمیتونم بهش وصل کنم.
    یک توضیح میدید که این اصلا چی هست؟ یعنی چی روی روتـر نصب کردید؟ یعنی به جای فریمور پیش فرض میشه چیز دیگه نصب کرد؟

یک آموزش نصب یا لینکی که خودتون استفاده کردید رو هم بدید بی زحمت
    در واقع یه لینوکس سه مگابایتی هست که روی روتر نصب میشه (بجای Firmware اصلی روتر) . من دو هدف از نصب OpenWrt روی روتر داشتم .

1. این روتر که WiFi هم داشت بلا استفاده تو خونه مونده بود و از طرف دیگه چون مودم سیمکارت خور Wi-Fi دار نسبت به مودم های عادی گرونتر هستن ، میخواستم کاری کنم که بتونم مودم بدون Wi-Fi رو به این روتر وصل کنم و از اینترنت بصورت Wi-Fi استفاده کنم و هزینه اضافی هم نداده باشم . Firmware پیشفرض این روتر هم از 4G پشتیبانی نمیکند .

2. دانلود منجر این روتر بطور پیشفرض بسیار ضعیف و بدرد نخور هست ولی از اونجایی که OpenWrt بر اساس لینوکس هست من Aria2 نصب کردم که دانلود منجر حرفه ای هم هست . یه فلش مموری نصب میکنید و دانلود ها رو روی فلش مموری ذخیره میکنید و دیگه لازم نیست سیستم روشن بمونه . البته طبق تستهایی که کردم امکان استفاده از USB Hub برای متصل کردن همزمان دانگل و فلش مموری وجود نداشت ولی احتمالاً بشه از کارت حافظه ای که روی مودم نصب میشه استفاده کرد (مدل مودم E3372 بود) .

برای زمانبندی یعنی اینکه چه ساعتهایی شروع به دانلود کنه و یا دانلود رو متوقف کنه رو میشه از crontab استفاده کرد . یا با دستورات متنی یا از طریق web-ui اینکار امکانپذیر هست .

ولی تا اونجایی ک میدونم مودم 4G رو به صورت معمولی نمیتونم بهش وصل کنم.
    من تست کردم جواب داد . البته باید یه سری پکیج نصب بشه و تنظیماتی اعمال بشه تا جواب بده .

یک آموزش نصب یا لینکی که خودتون استفاده کردید رو هم بدید
    قصد دارم یه تاپیک آموزشی هم ایجاد کنم .

10. 5 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بالاخره تونستم دوتا اینترنت رو باهم ترکیب کنم (عکس زیر) .
    چهار پنج روز روش وقت گذاشتم منابع مختلف رو مطالعه کردم ویدئوهای آموزشی رو دنبال کردم تا تونستم اینکار رو انجام بدم .
    با این OpenWrt روتر ارزانقیمت در حد روترهای کلاس بالا ارتقاء پیدا میکنه

12. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال behnamy01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

بالاخره تونستم دوتا اینترنت رو باهم ترکیب کنم (عکس زیر) .
    چهار پنج روز روش وقت گذاشتم منابع مختلف رو مطالعه کردم ویدئوهای آموزشی رو دنبال کردم تا تونستم اینکار رو انجام بدم .
    با این OpenWrt روتر ارزانقیمت در حد روترهای کلاس بالا ارتقاء پیدا میکنه
    مگه روتر چند تا ورودی اینتـرنت داره که 2 تا رو ترکیب کردید؟! جای 2 تا LAN داره؟
    چه اینتـرنت هایی دارید؟ سرعت دقیقا برابر جمع سرعت هریک به تنهایی میشه؟ پینگ چطوره؟

14. این کاربر از behnamy01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مگه روتر چند تا ورودی اینتـرنت داره که 2 تا رو ترکیب کردید؟! جای 2 تا LAN داره؟
    چه اینتـرنت هایی دارید؟ سرعت دقیقا برابر جمع سرعت هریک به تنهایی میشه؟ پینگ چطوره؟
    یکی از اینترنتها مربوط به وایمکس هست که از مودم به LAN روتر متصل میشه و دومی هم مربوط به مودم USB آنلاک شده و آپدیت شده e3372 ایرانسل هست . مودم e3372 و فلش مموری به USB Hub متصل شده و USB Hub هم به روتر متصل شده .

سرعت دقیقا برابر جمع سرعت هریک به تنهایی میشه؟
    نه دوست عزیز ، کار اصلی mwan3 که روی OpenWrt نصب شده load balancing هست نه channel bonding . یعنی پهنای باند ترکیب نمیشن . اگر به عکس زیر دقت کنید بصورت 40 و 60 درصد بین ایندو تقسیم شده و در صورتیکه یکی از کانکشنها قطع بشه از کانکشن سالم بطور 100 درصد تامین میشه .

البته یه مدت دنبال این بودم که ببینم چطور میشه ایندو اینترنت رو ترکیب کرد که چیز خاصی پیدا نکردم متاسفانه .

How mwan3 load-balancing works

mwan3 uses normal Linux policy routing to balance outgoing traffic over multiple WAN connections

Linux outgoing network traffic load-balancing is performed on a per-IP connection basis – it is not channel-bonding, where a single connection (e.g. a single download) will use multiple WAN connections simultaneously

As such load-balancing will help speed multiple separate downloads or traffic generated from a group of source PCs all accessing different sites but it will not speed up a single download from one PC (unless the download is spread across multiple IP streams such as by using a download manager)

16. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hassanshaikhi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

مدل روترتون چی هست؟ میشه پکیج هایی که برای 4g نصب کردید بگید.

Sent from my HTC One_E8 dual sim using Tapatalk

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مدل روترتون چی هست؟ میشه پکیج هایی که برای 4g نصب کردید بگید.

Sent from my HTC One_E8 dual sim using Tapatalk
    Asus RT-N13U B1

برای 4G من پکیجهای زیر رو نصب کردم . البته توصیه میکنم پکیچ mwan3 رو هم نصب کنید تا بتونید به دو اینترنت دسترسی داشته باشید . چون طبق تجربه ای که داشتم اگر از دانگل 4G استفاده کنید دیگه نمیتونید از اینترنتی که به پورت LAN روتر متصل میشه استفاده کنید (مثلاً ADSL) . من نمیدونم چه تغییراتی ایجاد میشه که دیگه به هیچ عنوان نمیشه از اینترنت دوم استفاده کرد و تنها راه حلش ریستور کردن تنظیمات با استفاده از آخرین بکآپ هست .

برای دانگل 4G

کد:
    برای mwan3

کد:
    البته قبل از نصب پکیجهای باید دستور زیر رو اجرا کنید .

کد:
    قبل از اتصال دانگل 3G/4G ، قسمت Interface (از منوی Network) به شکل زیر بوده .

بعد از اتصال دانگل و پس از اطمینان از شناسایی توسط OpwnWrt یک اینترفیس جدید ایجاد میکنیم . اسم این اینترفیس wan2 باشه (با حروف بزرگ تایپ نکنید) . از قسمت cover گزینه eth1 رو انتخاب کنید .

بعد از قسمت Firewall setting روی wan تنظیم کنید .

در هر تغییراتی که ایجاد میکنید حتماً دکمه Save & Apply رو بزنید .

حتماً از تنظیمات دانگل ، DMZ رو فعال کنید (طبق عکس زیر) . دانگل من ایرانسل E3372 بوده که آنلاکش کردم و Firmware و webui رو آپدیت کردم .

تا اینجا میتونید از اینترنت دانگل 4G استفاده کنید و همانطوریکه قبلاً گفتم دیگه نمیتونید از اینترنت دوم که به LAN روتر متصل شده استفاده کنید .

برای رفع این مشکل و پس از اینکه پکیچ mwan3 رو نصب کردید از منوی Network برید به قسمت Interface و دکمه Edit رو بزنید (برای هرکدام از wan و wan2 بطور جداگانه باید انجام بشه) و سپس برید به قسمت Advanced Settings .

طبق دو عکس زیر که برای wan و wan2 هستند مطمئن بشید چک باکس Use default gateway تیک خورده باشه و همچنین Use gateway metric برای wan و wan2 به ترتیب 10 و 20 باشه .

برای wan2

برای wan

تنظیمات Firewall - Zone Settings بشکل زیر بوده که هیچ تغییراتی ندادم .

اگر هر کدوم از wan1 یا wan2 غیر فعال بود از منوی Network برید load balancing برید به قسمت Configuration و و دکمه Edit رو بزنید و فعالش کنید .

19. 6 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •