تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 28

نام تاپيک: مباحث مربوط به OpenWrt

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

برای مونت کردن فلش مموری که فایل سیستم FAT32 داره پکیجهای زیر بایستی نصب شوند .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    با تستهایی که انجام دادم USB Hub هم شناسایی میشد و نیازی به نصب پکیج دیگه ای نبود (سخه Chaos Calmer 15.05.1) با اینحال اگر USB Hub شناسایی نشد نصب پکیجهای زیر هم پیشنهاد میشه .

کد:
    خروجیهای مختلف دستور dmesg در عکس زیر مشخص هست . فلش مموری ADATA هست . USB Hub هم هفت پورت و مودم دانگل هم هوآوی هست .

پس از نصب پکیجهای گفته شده ، برای mount کردن فلش مموری دستور زیر رو در SSH وارد کنید .

کد:
    قسمتی از خروجی دستور بالا به شکل زیر هست .

sda نشاندهنده فلش مموری (بعنوان یک قطعه سخت افزاری) و شماره هایی که بعد از آن خواهد آمد به معنی پارتیشنهایی هست که روی فلش مموری ساخته شده (sda1) . تا اینجا فلش مموری و پارتیشنهای ساخته شده شناسایی شده . قدم بعدی ساخت یک دایرکتوری Mount Point با دستور زیر هست . در اینجا اسم دایرکتوری usbstick خواهد بود . شما هر اسمی میتوانید تعیین کنید .

کد:
    و سپس دستور زیر رو در SSH وارد کنید تا فلش مموری mount بشود .

کد:
    به vfat دقت کنید . اگر فلش مموری فایل سیستم دیگه ای داره و قبلاً درایور رو نصب کرده اید به جای vfat فایل سیستم مورد نظر رو وارد کنید .

با دستور زیر میتوانید این پارتیشن مونت شده رو ببینید .

کد:

صفحه mount point در مرورگر . فلش مموری 16 گیگابایتی در سطر آخر دیده میشود .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در هربار که روتر ریبوت میشود یا خاموش و روشن میشود دستور mount باید دوباره اجرا شود ولی با روشهای زیر میتوان کاری کرد که mount شدن بطور خودکار انجام شود . ابتدا با دستور زیر uuid فلش مموری رو پیدا کنید .

کد:
    همانطوریکه در عکس زیر دیده میشود uuid فلش مموری 32E9-8066 هست . این uuid با هربار فرمت فلش مموری تغییر میکند .

با دستور زیر فایل fstab که در دایرکتوری etc/config/ قرار گرفته ویرایش میکنیم . اگر هم این فایل در چنین دایرکتوری موجود نباشه با دستور زیر و پس از ذخیره کردن تغییرات ساخته خواهد شد . دقت کنید ویرایشگر پیشفرض این توزیع لینوکس vi هست ولی من nano رو نصب کردم چون کار باهاش ساده تر هست .

کد:
    متن زیر رو وارد میکنیم (به uuid و vfat دقت کنید) با زدن دکمه های Ctrl+X و Y که باعث ذخیره تغییرات میشود و اینتر از ویرایشگر خارج میشویم .

کد:

حتماً یکبار دستور زیر اجرا کنید تا بطور اتوماتیک پس از ریبوت شدن سیستم ، محتوای fstab خوانده و اجرا شود .

کد:

2. 5 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال behnamy01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

آقا عطا، شما که با این OpenWrt اخیرا زیاد سر و کله زدید:
    1- آیا امکان خاموش و روشن کردن مودم سرساعت معینی وجود داره؟ شروع و قطع دانلود که وجود داره، نه؟ فکر کنم این دومی یکی از چیزایی بود که خودتون هم واسه همین اصلا OpenWrt رو نصب کردید.

2- امکان تنظیم چیـز**شـکن توی خود مودم وجود داره؟ یعنی بدون اینکه توی سیستم عامل های دستگاه های نهایی استفاده کننده از مودم، تنطیـم کنیم توی خود مودم از اول واسه همیشه تنظیم شده باشه.

4. این کاربر از behnamy01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا عطا، شما که با این OpenWrt اخیرا زیاد سر و کله زدید:
    1- آیا امکان خاموش و روشن کردن مودم سرساعت معینی وجود داره؟ شروع و قطع دانلود که وجود داره، نه؟ فکر کنم این دومی یکی از چیزایی بود که خودتون هم واسه همین اصلا OpenWrt رو نصب کردید.

2- امکان تنظیم چیـز**شـکن توی خود مودم وجود داره؟ یعنی بدون اینکه توی سیستم عامل های دستگاه های نهایی استفاده کننده از مودم، تنطیـم کنیم توی خود مودم از اول واسه همیشه تنظیم شده باشه.
    1. امکان خاموش کردن روتر با استفاده از دستوراتی مثل halt -h و مشابه وجود نداره (بر خلاف بیشتر سیستمها که با این دستورات shutdown میشن) ولی بجای خاموش یا روشن کردن روتر میتونید از crontab برای شروع یا متوقف کردن دانلود استفاده کنید . فرم کلی crontab به شکل زیر هست .

کافیست در SSH تایپ کنید :

کد:
    فرض کنید میخواهید ساعت 2 بامداد دانلود شروع بشه و ساعت 8 صبح دانلود متوقف بشه . دانلود منجر نصب شده هم فرضاً aria2 هست . پس crontab -e بشکل زیر خواهد بود . محل ذخیره دانلود هم /media/usbstick/ و لینک دانلودها در یک فایل تکست با اسم list در همان دایرکتوری موجود هست .

کد:
    عکس زیر هم مربوط به raspberry pi 2 خودم هست که بعد از روشن شدن و پس از تاخیر 15 ثانیه ای (علتشو پایین میگم) شروع به دانلود میکنه . وقتیکه ساعت 2 صبح شد دانلود رو قطع میکنه و پس از یک دقیقه مجدداً شروع به دانلود میکنه . علتش این بود که همه لینکها رو چک کنه و اگر دانلودی وجود داشته باشه که نصفه کاره مونده تکمیلش کنه و بعد بره سراغ لینکهای بعدی . این قطع و وصل کردن هر دو ساعت یکبار انجام میشه تا مطمئن بشم که هیچ دانلودی نصفه کاره نمونه .

علت تاخیر 15 ثانیه ای پس از روشن کردن این هست که اینجا گاهی اوقات برق قطع میشه ، وقتیکه برق وصل بشه چند ثانیه صبر کنه تا روتر و مودم بطور کامل آماده به کار بشه .

در مورد نصب دانلود منجر و اجرای اون بر روی روتر حتماً پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو مطالعه کنید . چون روترها رم کمی دارن و حتماً باید یک فضای swap براش ساخته و تعریف بشه .

2. امکانپذیر هست مثل استفاده از Open_V/P/N که البته نه اکانتشو دارم و نه تست کردم ولی آموزش نصب و راه اندازی در اینترنت موجوده . من بیشتر از SSH Tunn_eling استفاده میکنم و برای اینکار میشه از پکیج sshuttle هم استفاده کرد ولی هرچقدر سعی کردم نتونستم روی این روتر راه بندازم (خطای پیدا نکردن یک ماژول خاص) جالب اینجاست که بدون هیچ مشکلی رو raspberry pi 2 کار میکرد . البته لازم هست پایتون هم نصب باشه که با توجه به فضای خیلی کم حافظه روتر ، با یه ترقندی روی فلش مموری نصب شد ولی باز هم کار نداد .

اگر کسی میدونه از چه روشی برای SSH Tunn_eling در روتر میشه استفاده کرد یا علت خطای پیدا نکردن یک ماژول خاص (در مورد پکیج sshuttle) چی هست ممنون میشم راهنمایی کنه .

6. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تنظیمات مربوط به LED روتر :

بعد از اینکه OpenWrt روی روتر ریخته شد ، LED مربوط به WiFi کار نمیکرد ، البته LED مربوط به Power و همچنین اینترنت و پورتهای LAN بطور پیشفرض و بدون هیچ تغییراتی مشکلی نداشتند . برای تنظیم نمودن LED جلوی روتر هم میتوان از Web UI مرورگر اقدام کرد و هم با استفاده از SSH و دستورات متنی . برای ویرایش از طریق SSH دستور زیر رو وارد میکنیم .

کد:
    WiFi Activity
    کد:
    حالتهای چشمک زدن چشمک زدن :
    phy0rx بمعنی چشمک زدن هنگام دریافت اطلاعات از کلاینت (flashes on reception)
    phy0tx بمعنی چشمک زدن هنگام ارسال اطلاعات به کلاینت (flashes on transmission)
    phy0assoc بمعنی flashes on client association (این حالت روی روتر من جواب نداد)
    phy0tpt بمعنی flashes slowly and steadily on network activity (این حالت روی روتر من جواب نداد)
    phy0radio (این حالت روی روتر من جواب نداد)

LED device name که در جلوی sysfs نوشته شده رو میتونید با استفاده از دو دستور زیر متوجه بشوید .

کد:
    کد:
    که خروجی در روتری که داشتم بشکل زیر بود .

در صورتیکه phy0tx یا phy0rx (عمل دریافت یا ارسال از /به کلاینت) انجام نشه چراغ WiFi خاموش خواهد بود . اگر میخواهید بطور دائم روشن باشد و همزمان که از اینترنت دانلود انجام میدهد چشمک هم بزند میتوانید به شکل زیر تنظیم کنید .

کد:
    از طریق WebUI هم میتونید اینکار رو انجام بدید .

8. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نحوه فلش کردن و ریختن OpenWrt روی روتر .

شروع آموزش :

اول برید به سایت زیر و بررسی آیا روتری که دارید در لیست موجود هست یا خیر . البته من توصیه نمیکنم روی هر روتری اینکار رو انجام بدید مخصوصاً اگر USB نداشته باشند . چون هدف این آموزش بیشتر این هست که یا از دانگل 4G استفاده بشه و بتونید بصورت WiFi از اینترنت استفاده کنید یا اینکه از دانلود منجر بهتری استفاده کنید که دیگه نیازی نباشه سیستم رو به مدت طولانی روشن بذارید . ضمناً روترهای گرانقیمت امکانات کاملی دارند و ضرورتی به نصب OpenWrt هم نیست .

در صورتی که روتر واجد شرایط بود از ستون سمت راست روی لینک View/Edit data کلیک کنید و در انتهای صفحه ، Firmware OpenWrt رو دانلود کنید . اگر علاوه بر نسخه اصلی نسخه Upgrade هم داشت پس بهتر هست نسخه Upgrade رو دانلود کنید .

چند راه برای فلش کردن روتر وجود دارد .

1. در صفحه تنظیمات روترها یه قسمتی برای آپدیت Firmware هست که مسیر فایل آپدیت رو مشخص میکنید تا عملیات آپدیت انجام بشه البته برای هر روتری این روش امکاپذیر نیست .
    2. استفاده از TFTP است که آموزش اینکار گفته خواهد شد . البته آموزش برای ویندوز هست و در لینوکس هم میتونید از همین روش استفاده کنید .
    3. روش آخر استفاده JTAG هست که من هیچگونه آشنایی باهاش ندارم .

نکته مهم : قبل از شروع به فلش کردن روتر یه جستجو کنید و روشهای Recovery و بازگردانی رو یاد بگیرید تا اگر مشکلی پیش اومد و یا به هر دلیلی نپسندید بتونید بدون مشکل Restore کنید.

برای فعال کردن قابلیت TPFTP ویندوز طبق عکس زیر از Programs and Features برید به قسمت Turn Windows features on or off .

تیک چک باکس TFTP Client رو بزنید و در نهایت دکمه OK رو بزنید .

میرسیم به مرحله اصلی ریختن OpenWrt روی روتر با استفاده از TFTP ویندوز . در روتری که داشتم (Asus RT-N13U b1) مراحل انجام کار به ترتیب زیر بود .

1. روتر با باید استفاده از دکمه Restore به حالت Restore mode برود . آیپی روتری که به حالت Restore mode میره 192.168.1.1 خواهد بود .
    2. IP سیستم طبق عکس زیر تنظیم بشود .

3. برید به فولدری که فایل آپدیت رو ذخیره کرده بودید . دکمه Shift کیبرد رو نگه دارید و راست کلیک و گزینه open command windows here رو انتخاب کنید و طبق عکس زیر دستور رو تایپ گنید . دقت کنید که هرگونه فیلترشکن یا هر برنامه ای که آیپی سیستم رو تغییر میده باید خاموش باشه . بجای file name در دستور پایین اسم فایل آپدیت رو وارد کنید .

کد:

پس از اتمام کار ، آیپی سیستم رو به حالت عادی برگردونید و آدرس 192.168.1.1 رو در آدرس بار مرورگر تایپ کنید تا وارد صفحه تنظیمات (webui) روتر بشوید . اولین کار پس از وارد شدن به صفحه تمظیمات مودم تعیین کردن پسورد هست . از منوی System برید به قسمت Administrator و پسورد تعیین کنید همچنین SSH رو هم طبق عکس زیر تنظیم کنید چون بعداً قرار هست از طریق putty بهش کانکت بشیم . دکمه Save & Apply رو هم بزنید .

برنامه putty رو دانلود و اجرا کنید . در قسمت Host Name آدرس آیپی روتر که 192.168.1.1 هست رو وارد کنید و در قسمت Port هم 22 وارد کنید . نوع کانکشن هم باید SSH باشه . در قسمت Saved Sessions یه اسم به دلخواه وارد کنید و دکمه Save رو بزنید تا در دفعات بعد لازم نباشه دوباره آدرس آیپی و پورت رو تایپ کنید . دکمه Open رو بزنید .

در صورت ظاهر شدن پیغام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، آنرا تایید کنید . همانطوریکه در عکس زیر میبینید به روتر با آیپی 192.168.1.1 متصل شدیم .

10. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hassanshaikhi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

دوستانی که روتر tplink دارند و خواستند از openwrt به نسخه کارخونه ای برگردند نباید مستقیم فایل firmware اصلی که توی سایت tplink هست رو فلش بزنند چون وسط فلش کردن اخطار میده و اینکار باعث بریک شدن روتر میشه همون بلایی که سر روتر من اومد که واسه درست کردنش کمی ممکنه اذیت بشید چون باید روتر رو باز کنید و سه پین سریال روی برد رو پیدا کنید و سیم بهش لحیم کنید و وصلش کنید به یک usb to ttl و بعد با puty به uboot دسترسی پیدا کنید و با استفاده از tftp فلش بزنید.
    برای برگرداندن باید چند بایت ابتدایی از firmware رسمی رو پاک کنید بعد اونو فلش بزنید.که دلیلش این هست که فایل نسخه رسمی firmware توی سایت tplink ابتداش اطلاعات مربوط به bootloader هست ولی توی firmware نسخه های openwrt یا دیگر custom firmware ها قسمت bootloader وجود نداره و firmware خالی هست برای همین تفاوت موقع فلش زدن چون آدرس حافظه ها تفاوت داره به درستی روی حافظه ذخیره نمیشه چونکه مقدار اضافی bootloader وجود داره که به جای firmware روی پارتیشنی که مربوط به firmware هست ذخیره میشه و در مراحل پایانی چون اندازه فایلی که باید نوشته بشه با اندازه فایلی که فلش زده شده تفاوت داره اخطار میده و فلش زدن کامل انجام نمیشه .که با استفاده از دستوراتی که توی سایت openwrt هم گفته باید مقدار bootloader رو از فایل پاک کنید و بعد فلش بزنید.

12. 3 کاربر از hassanshaikhi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بعضی اوقات پس از خرید بسته افزایشی ، اینترنت وصل نمیشه و تنها راهی که باقی میمونه جدا کردن دانگل 4G از روتر و اتصال مجدد به روتر هست . برای حل این مسئله میتوان از پکیچ usbreset استفاده کرد تا نیازی به قطع و وصل کردن مودم بطور فیزیکی نباشه . پکیچ usbutils رو هم نصب کنید تا Bus و Device مودم رو بدونید .

کد:
    کد:
    همانطوریکه در عکس زیر دیده میشه Bus و Device این مودم هوآوی به ترتیب 001 و 003 هست که با دستور "usbreset 001/003" مودم مورد نظر ریسیت شد .

فرض کنید ساعت 2 بامداد اینترنت شما شروع میشه . میتونید crontab رو طوری تنظیم کنید که راس ساعت 2 بامداد مودم ریسیت بشه و یکدقیقه بعد دانلود منجر رو بکار بندازید .

پیشنهاد میشه به جای استفاده از Bus و Device از product و vendor آیدی استفاده کنید که تغییر ناپذیر هستند . product و vendor آیدی این مودم همانطوریکه در عکس فوق دیده میشه 12d1:14dc هست .

14. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

علاوه بر روش گفته شده در پست بالا یک راه دیگه برای قطع و وصل کردن مودم هم هست . مخصوصاً زمانیکه بخواهید حداقل چندثانیه ای مکث داشته باشید در حالیکه روش usbreset خیلی سریع و آنی مودم رو ریسیت میکنه .

دستورات زیر رو به ترتیب اجرا کنید .

کد:

همانطوریکه در عکس بالا دیده میشه Bus و Device برای این مودم هوآوی طبق خروجی دستور lsusb به ترتیب 1 و 2 هست . حالا میخواهیم ببینیم شماره پورتی که این مودم بهش متصل شده چیست که طبق خروجی دستور lsusb -t پورت شماره 1 هست .

برای غیر فعال کردن مودم از دستور زیر میتوان استفاده کرد .

کد:
    و برای فعال کردن مجدد هم دستور زیر رو وارد کنید .

کد:
    نکته : '1-1' از چپ به راست بمعنی باس 1 و پورت 1 هست .

یه مثال پیچیده تر : فرض کنید خروجی lsusb و lsusb -t به شکل زیر باشه و همچنین فرض کنید Device 5 مورد نظر ما باشه (Dev 5) .

کد:
    کد:
    برای قطع و وصل کردن کردن دستور زیر رو اجرا کنید .

کد:
    کد:
    '2-1.1' از چپ به راست یعنی باس 2 و سپس پورت 1 و دوباره پورت 1 هست .

=============

با تستهایی که انجام شد دو روش بالا بطور واقعی مودم رو Power Off نمیکنه و در واقع بین حالت suspend/idle و Active سوئیچ میشه . در صورتیکه برای حل مشکل عدم برقراری اتصال به اینترنت لازم هست مودم کاملاً خاموش بشه یعنی هیچ برقی وارد نشه و دوباره روشن بشه . میتوان از USB Hub هایی استفاده کرد که قابلیت قطع کردن VBUS +5V رو داشته باشند که البته تعدادشون محدود هست . در لینک زیر چند نمونه usb hub که این این قابلیت پشتیبانی میکنند مشخص معرفی شده .

16. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر از اینترنت 4G ایرانسل استفاده کرده باشید گاهی اوقات پیش میاد که دیگه نمیتونید به اینترنت وصل بشید و در واقع اصلاً به شبکه دسترسی ندارید و در حالت no service هست . در این حالت چاره ای ندارید که مودم USB رو از روتر جدا و دوباره متصل کنید تا به شبکه متصل بشه و بتونید به اینترنت دسترسی داشته باشید .

این مشکل باعث میشه بسته های شبانه خریداری شده هدر بره چون امکان کنترل دائمی در تمام مدت شب وجود نداره ولی میتوان با نوشتن یک اسکریپت ساده بعد از اینکه اینترنت قطع شد با ارسال یک دستور reset ، دانگل USB خاموش و روشن کرد .

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید و همانطوریکه قبلاً هم گفته شد ارسال دستور reset بطور مستقیم به پورت USB این مودم باعث Power Off / on شدن نمیشه و در واقع بین حالت suspend/idle و Active سوئیچ میشه که فایده نداره و همانطوریکه گفتم بعضی از USB Hubـها این قابلیت رو دارند بعد از دریافت دستور reset دیوایسهای متصل شده رو بطور کامل Power Off / on کنند مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

پکیچ mwan3 که در پستهای قبل در موردش توضیح داده شده بود قبلاً روی روتر نصب بود . برای reset پکیچ usbreset رو نصب کنید .

دستور زیر رو اجرا کنید تا IDد، USB Hub مشخص بشه . از این آیدی قرار هست در اسکریپت استفاده بشه .

کد:

با استفاده از ویرایشگر nano (یا هر ویرایشگر دیگه ای) یک فایل با اسم دلخواه مثلاً hostlive.sh در مسیر دلخواه مثلاً sbin/~ ایجاد و خطوط زیر رو تایپ (کپی / پیست) کنید .

کد:

سطح دسترسی این فایل رو هم با دستور زیر اصلاح کنید .

کد:
    برای اطمینان از کارکرد صحیح میتونید دستور زیر رو وارد کنید و اگر wan2 در حالت offline باشه مودم reset خواهد شد و اگر هم در حالت online باشه که پیغام host live ظاهر خواهد شد .

کد:

میتونید از crontab -e استفاده کنید تا هر چند دقیقه یکبار چک بشه . سعی کنید تنظیمات دانلود منجر هم متناسب با تنظیمات و ساعات crontab -e باشه . مثلاً فرض کنید هر ده دقیقه یکبار اتصال به اینترنت چک میشه پس سعی کنید در تنظیمات دانلود منجر فاصله بین هربار سعی و تلاش برای دانلود حدود 10 دقیقه باشه .

نکته در مورد mwan3 :

خروجی دستور mwan3 interfaces به شکل زیر هست و همانطوریکه میبینید هم wan و هم wan2 در حالت offline هست . البته مودم دانگل به wan2 متصل شده و به همین خاطر در اسکریپت بالا wan2 آورده شده .

محتوای مخفی: در تنظیمات روتر 

18. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

با سلام و عرض ادب
    ممنون از تاپیکی که ایجاد کردید واقعاَ مفیده فقط امیدوارم ادامه پیدا کنه چندتا مشکل با frimware openwrt دارم من یه روتر TP-MR3020 و یک دانگل E3372 ایرانسل دارم، اول دانگل آنلاک و frimware رو آپدیت کردم بعد دانگل رو به روتر MR3020 متصل کردم و با کابل Lan اینترنت روی سیستمم داشتم دانگل رو از روتر جدا کردم بعد از طریق web ui و از قسمت system>update frimware
    frimware openwrt روی روتر آپدیت کردم ،طبق تنظیماتی که در صفحه قبل تاپیک آخر قرار دادین دانگل E3372 رو تنظیم کردم و تنظیمات روتر رو هم طبق همون آموزش انجام دادم ولی اینترنت روی روتر ندارم دانگل رو بصورت جدا به سیستم میزنم اینترنت دارم اما با روتر خبری از اینترنت نیست و وقتی با putty دستور opkg update رو میزنم پیغام خطا میده ! این به دلیله نبود اینترنت رو روتر هستش؟ خواهشا راهنمایی کنید چطور اینترنت رو روی روترم تنظیم کنم
    Last edited by TnT888; 20-05-2017 at 23:59. دليل: ای بابا اسکرین از تنظیمات روترم نمی تونم قرار بدم!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •