تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 28 از 28

نام تاپيک: مباحث مربوط به OpenWrt

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام و عرض ادب
    ممنون از تاپیکی که ایجاد کردید واقعاَ مفیده فقط امیدوارم ادامه پیدا کنه چندتا مشکل با frimware openwrt دارم من یه روتر TP-MR3020 و یک دانگل E3372 ایرانسل دارم، اول دانگل آنلاک و frimware رو آپدیت کردم بعد دانگل رو به روتر MR3020 متصل کردم و با کابل Lan اینترنت روی سیستمم داشتم دانگل رو از روتر جدا کردم بعد از طریق web ui و از قسمت system>update frimware
    frimware openwrt روی روتر آپدیت کردم ،طبق تنظیماتی که در صفحه قبل تاپیک آخر قرار دادین دانگل E3372 رو تنظیم کردم و تنظیمات روتر رو هم طبق همون آموزش انجام دادم ولی اینترنت روی روتر ندارم دانگل رو بصورت جدا به سیستم میزنم اینترنت دارم اما با روتر خبری از اینترنت نیست و وقتی با putty دستور opkg update رو میزنم پیغام خطا میده ! این به دلیله نبود اینترنت رو روتر هستش؟ خواهشا راهنمایی کنید چطور اینترنت رو روی روترم تنظیم کنم
    سلام .

و وقتی با putty دستور opkg update رو میزنم پیغام خطا میده ! این به دلیله نبود اینترنت رو روتر هستش؟
    من زمانی این دستور رو اجرا کردم که روتر از طریق کابل LAN به مودمی که اینترنت داشت وصل بوده و هنوز دانگل بهش وصل نبوده . یعنی قبل از اینکه دانگل رو بهش وصل کنم همه کارهای مربوط به آپدیت و نصب پکیچها رو انجام دادم . بعد از نصب openwrt و قبل از وصل کردن دانگل ، روتر بدون هیچگونه تغییرات و تنظیماتی اینترنت داشت .

نصب پکیچ قبل از وصل کردن دانگل ضروری هست چون شاید دانگل رو شناسایی نکنه .

ظاهراً بعد از اینکه دانگل رو متصل کردید هنوز اینترفیس جدید نساختید . شما باید دکمه add new interface رو بزنید تا اینترفیس جدید ساخته بشه . پیشنهاد میکنم پست 10 صفحه قبل رو دوباره مطالعه کنید .

2. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

بنده روتر رو با کابل Lan به سیستمم متصل کردم می خوام اینترنت دانگل رو به وسیله روتر و کابل LAN روی سیستمم داشته باشم
    یک اینترفیس LAN که بصورت اتوماتیک ساخته شده و یک اینترفیس wan که طبق آموزش های پست 10 همین تاپیک ایجاد کردم ولی باز اینترنت ندارم
    شما زمانی که روتر رو با LAN به مودم ADSL متصل کردین چطور با برنامه putty به ip 192.168.1.1 کانکت شدین،منظورم اینه که زمانی وقتی روتر با کابل LAN به مودم و مودم با کابل LAN به سیستم کانکت باشه اینطوری با ip 192.168.1.1 به مودم ADSL کانکت میشین مگر اینکه ip web ui مودم رو تغیر داده باشین خواهشا یک بار قدم به قدم آموزش تنظیمات اینترفیس برای کانفیگ اینترنت دانگل به روتر که با کابل LAN اینترنت روی کامپیوترم داشته باشم بگید ممنون میشم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بنده روتر رو با کابل Lan به سیستمم متصل کردم می خوام اینترنت دانگل رو به وسیله روتر و کابل LAN روی سیستمم داشته باشم
    یک اینترفیس LAN که بصورت اتوماتیک ساخته شده و یک اینترفیس wan که طبق آموزش های پست 10 همین تاپیک ایجاد کردم ولی باز اینترنت ندارم
    شما زمانی که روتر رو با LAN به مودم ADSL متصل کردین چطور با برنامه putty به ip 192.168.1.1 کانکت شدین،منظورم اینه که زمانی وقتی روتر با کابل LAN به مودم و مودم با کابل LAN به سیستم کانکت باشه اینطوری با ip 192.168.1.1 به مودم ADSL کانکت میشین مگر اینکه ip web ui مودم رو تغیر داده باشین خواهشا یک بار قدم به قدم آموزش تنظیمات اینترفیس برای کانفیگ اینترنت دانگل به روتر که با کابل LAN اینترنت روی کامپیوترم داشته باشم بگید ممنون میشم
    من مودم رو با کابل LAN به روتر وصل کردم سپس روتر رو با کابل LAN به لپتاپ متصل کردم یعنی مودم مستقیم به لپتاپم وصل نبوده . البته برای روتر شما که یک پورت LAN بیشتر نداره از طریق WiFi ، لپتاپ یا PC رو به روتر وصل کنید و خود روتر رو از طریق کابل LAN به مودم وصل کنید تا اینترنت داشته باشه .

ضمناً IP مودم من رنج متفاوتی با IP روتر (که 192.168.1.1 هست) داشته . با اینحال اگر IP مودم و روتر شما یکی هست خیلی ساده رنج IP روتر رو عوض کنید (طبق عکس زیر) . حتماً دکمه های Apply و Save رو بزنید تا تنظیمات ذخیره بشن .

نکته در مورد عکس زیر : در حال حاضر دیگه مودم دانگل 3372 رو به این روتر وصل نمیکنم بلکه فعلاً این روتر به یه مودم دیگه از طریق WiFi متصل شده (مدل مودم در WAN2 و WWAN نوشته شده) .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

زمانی که روتر رو با کابل LAN به سیستم وصل کردم داخل web ui openwrt و قسمت interface یک اینترفیس برای lan بصورت اتوماتیک ساخته میشه که بنده ipver4 getway را رنجش رو تغییر دادم و طبق آموزش های شما که در همون تاپیک قرار دادین یک اینترفیس wan ایجاد کردم بعد دانگل رو به روتر زدم اما اینترنت ندارم فکر کنم از نصب نبودن پکیچ های دانگل 3G/4G هستش
    خب از اونجایی که پکیچهای زیر نصب نیستن (صفحات قبل گفته شده بود) پس نمیتونید از مودم دانگل استفاده کنید .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پکیج زیر هم باید نصب بشه تا هم بتونید از دانگل استفاده کنید و هم از اینترنت مودمی که با کابل LAN به روتر وصل هست . اگر هم نیازی به اینترنت مودم ADSL ندارید و فقط از مودم دانگل استفاده میکنید پس نیازی به نصب پکیچهای زیر نیست .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا اگه روتر رو با کابل LAN به مودم بزنم میشه با ip 192.168.1.1 برنامه putty به روتر وارد شم ؟
    شما باید رنج IP روتر رو تغییر بدید و سپس با putty به روتر وصل بشید . البته بعد از اینکه از طریق WiFi به روتر متصل شدید .

5. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

دوست عزیز من روتر رو با کابل LAN به مودم ADSL وصل کردم و از طریق WiFi روتر به کامپیوترم کانکت کردم باز هم اینترنت ندارم متأسفانه این دیگه از تنظیمات interface در openwrt باید باشه احتمالا تنظیمات رو اشتباه انجام میدم
    این عکسی که از تنظمات اینترفیس روتر خودتون قرار دادین یه مقدار برای من مبتدی گنگه من نمیدونم برای WiFi چه اینترفیسی و با چه ip همین طور برای اینترفیس Lan چه ip رو باید ست کنم اصلاَ تنظیمات IP روی DHCP قراربدم بهتره یا نه؟مودم ADSL به صورت اتوماتیک IP میده (ِDHCP فعاله) مگر نباید بطور اتوماتک روتر ip بگیره؟
    Last edited by TnT888; 22-05-2017 at 06:37.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز من روتر رو با کابل LAN به مودم ADSL وصل کردم و از طریق WiFi روتر به کامپیوترم کانکت کردم باز هم اینترنت ندارم متأسفانه این دیگه از تنظیمات interface در openwrt باید باشه احتمالا تنظیمات رو اشتباه انجام میدم
    این عکسی که از تنظمات اینترفیس روتر خودتون قرار دادین یه مقدار برای من مبتدی گنگه من نمیدونم برای WiFi چه اینترفیسی و با چه ip همین طور برای اینترفیس Lan چه ip رو باید ست کنم اصلاَ تنظیمات IP روی DHCP قراربدم بهتره یا نه؟مودم ADSL به صورت اتوماتیک IP میده (ِDHCP فعاله) مگر نباید بطور اتوماتک روتر ip بگیره؟

یه نگاهی به این اسکرین شات ها بندازین، به چند طریق مختلف این تنظیمات رو تغییر دادم اما مشکلاتی که پیش امده اینترنت روی روی روترم نمیاد یا از طریق کامپیوتر با (putty) به روتر دسترسی ندارم !!!

شما رنج آیپی LAN رو باید تغییر بدید تا با آیپی مودم یکی نباشه ولی طبق عکس که گذاشتید شما آیپی WAN رو تغییر دادید .
    بعد از اینکه آیپی LAN رو تغییر دادید با آیپی جدید برنامه putty رو اجرا کنید تا به روتر متصل بشه .

ضمناً به جزء تنظیمات و تغییراتی که قبلاً توضیح دادم و عکسهاشو در صفحات قبل گذاشتم هیچ تنظیماتی رو تغییر ندادم . اگر شما تنظیماتی رو تغییر دادید پیشنهاد میکنم دوباره openwrt رو نصب کنید تا تنظیمات به حالت پیشفرض برگرده تا کار شما راحتتر باشه .

8. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال shamabady's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    سبزوار

پيش فرض

%
    منم تازه openwrt برای بار اول نصب کردم همین مشکل رو هم داشتم با دستکاری در قسمت فایروال درست شد

10. این کاربر از shamabady بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2020

پيش فرض

سلام بنده در حال نصب openwrt هستم خیلی اذیت شدم چون مودم اروپایی هست و باید حتما ازین طریق راه اندازی کنم
    یک سایت هم تو ضیحات مربوطه رو داده بخش سخت افزاری و لحیم کاری رو با فایل بوت اولی زدم در انتقال فایل bin از سرور tftpبه putty مشل دارم

لطفا اگه میتونین کمکم کنید ویا روش دیگه ای اموزش بدین ممنون میشم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

سلام
    دوستان برای اتصال به شبکه ADSL چه پکیج هایی رو باید روی Openwrt نصب کنم؟
    من یک اینترفیس جدید از نوع PPPoE ایجاد کردم اما گزینه ای برای انتخاب vpi/vci وجود نداره بدون vpi/vci تنظیمات رو انجام دادم
    اما مودم به اینترنت متصل نمیشه!!! برای اتصال به ADSL چه عملیاتی رو باید انجام بدم؟

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •