تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: سوال در مورد مقدار FSB سی پی یو و مادربرد

داره خودمونی میشه ehsan AMD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

14 سوال در مورد مقدار FSB سی پی یو و مادربرد

با عرض سلام و تبریک سال نو
    دوستان من می خواستم cpu مادربردمو ارتقا بدم ولی یه سوال ذهنمو مشغول کرده بوود
    مینم گیگا مدل 8i945pl-g هست که fsb سی پی یو رو زده 533 تا 800 و الانم روش یه cpu pentium4 3000 1MB cach با fsb 800 سواره در ضمن سوکت هم 775 هست
    من میخواستم یه سی پی یو core 2 quad q8300 که fsb 1333 هست روش نصب کنم
    با توجه به اینکه مقدار fsb سی پی یو از مادربرد بیشتر هست ایا مشکلی پیش نمیاد و یا اینکه مادر برد (مثل رم) از حداکثر fsb که ساپورت میکنه از سی پی یو کار میکشه؟

با تشکر

کاربر فعال نرم‎افزار و سیستم‎عامل Pr0m3en's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

مینم گیگا مدل 8i945pl-g هست که fsb سی پی یو رو زده 533 تا 800 و الانم روش یه cpu pentium4 3000 1MB cach با fsb 800 سواره در ضمن سوکت هم 775 هست
    با توجه به اینکه مقدار fsb سی پی یو از مادربرد بیشتر هست ایا مشکلی پیش نمیاد و یا اینکه مادر برد (مثل رم) از حداکثر fsb که ساپورت میکنه از سی پی یو کار میکشه؟

با تشکر
    درود
    دوست عزیز اگه تولیست پشتیبانی سایت اسم پردازنده مدنظرتون هست با اپئدیت بایوس میشناسه ولی ممکنه با شرایطی که عنوان کردید کمی از کارائی پردازنده کاسته بشه.

3. این کاربر از Pr0m3en بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

با تشکر
    سلام دوست عزیز سال نو بر شما هم مبارک
    این سی پی یو روی هیچ کدوم از آپدیت بایوس هایی که برای این مین هست پشتیبانی نمیکنه ، اگه پشتیبانی هم میکرد به جای 2.5ghz روی 1.5 کار میکرد
    حداکثر میتونید از این سی پی یو استفاده کنید Intel® Pentium® D Processor 960

5. 2 کاربر از amirpcp30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

با تشکر از راهنمایی دوستان ، ولی این سی پی یوcore 2 quad q8300 امکان تهیش برام هست و من میخواستم بدونم اگر این cpu رو نصب کنم مادربردم بالا میاد و میره تو ویندوز یا نه..؟ وگرنه اینکه با توان کمتری کار کنه برام مهم نیست.. راهنماییم کنید ممنون میشم

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

با تشکر از راهنمایی دوستان ، ولی این سی پی یوcore 2 quad q8300 امکان تهیش برام هست و من میخواستم بدونم اگر این cpu رو نصب کنم مادربردم بالا میاد و میره تو ویندوز یا نه..؟ وگرنه اینکه با توان کمتری کار کنه برام مهم نیست.. راهنماییم کنید ممنون میشم
    طبق این سایت cpu تون با سوکت 775 مچ میشه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما سایت مادربردتون چیز دیگری گفته این یعنی ریسک

نمیشه با اطمینان گفت

8. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام مجدد دوست عزیز
    همونطور که دوستمون گفتند مچ میشه حتی 771 هم روی 775 میشه گذاشت اما بحث اصلی اینه هیچکدوم از بایوس هایی که برای این مین هست این سی پی یو رو پشتیبانی نمیکنند ، اگه پشتیبانی میشد شما با اور کردن مین بورد میتونید اون 1.5 گیگاهرتز رو بالای 2 ببرید و مشکلی نبود اما اینطوری مشخص نیست وقتی بایوس شناسایی نکنه چه اتفاقی میافته مگه اینکه دوستان کسی این مورد رو تست کرده باشه که دقیقا مثل مورد شما باشه (کلا core 2 quad رو بایوستون پشتیبانی نمیکنه) شما هم اگه میتونید اول تست کنید بعد بخرید که خوبه نتیجش رو هم اعلام کنید ممنون میشم
    با سپاس

10. 3 کاربر از amirpcp30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

باتشکر از همه دوستان که راهنمایی کردن
    امروز رفتم مغازه و کیسمم بردم، بله همون طور که گفتید شرو کردم به تست کردن سی پی یو ها.. البته فرو شنده جهت نصب و ازمایش سی پی یو ها ۱۰تومن ازم گرفت که ارزش تجروبشو داشت و من این تجروبرو در اختیاره شمام میزارم....
    نتیجه این شد که مادربرد باهیچ کدوم از پردازنده هایی که FSB شون بیشتر از FSBمینم بود بالا نیمد....
    در نتیجه حتی در صورتی هم که سوکت یکی باشه دلیل بر ساپرت cpu نیست...باید FSB سی پی یو تو بازه ساپرتی مادربرد باشه...و همون طورم که دوستمون گفتن من حداکثر میتونم سی پی یو Intel® Pentium® D Processor 960 رو نصب کنم.
    باتشکر از همه دوستان که پیگیری کردن و یه چیزی یاد گرفتیم

12. 2 کاربر از ehsan AMD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •