تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 25

نام تاپيک: خرید Asus N552VW مزایا و معایب

كاربر فعال انجمن امنيت نرم افزار lvl@ster's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    www.denizsoft.com

14 خرید Asus N552VW مزایا و معایب

سلام به اساتید و دوستان عزیز بنده میخوام یدونه لب تاپ 40 درصد برای گیم و 60 درصد برای کارهای مالتی مدیا و برنامه نویسی بگیرم

مدل Asus N522VW خیلی چشممو گرفته

این مدل در سایت رسمی اسوس فقط یک مدل وجود دارد (با کانفیگ 4k - 16 gig ram)ولی در سایت دیجی کالا دو مدل هست

Asus N552VW - A

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و

Asus N552VW - B

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستانی که این لب تاپو گرفتن یا اطلاعات دارن لطفا بفرمائید چه مشکلاتی دارد ؟ یا ندارد ؟

دوستم مدل Asus N550JX را گرفته سرعت لود و بالا اومدن ویندوز خیلی کند هست . وقتی راست کلیک می کنی با وقفه باز میشه و خلاصه کندی احساس میشه

هر کاری هم کردم درست نشد - ویندوز جدید 32 و 64 بیت ، ویندوز های 7 الی 10 را زدم روش ، درایور ها اخرین اپدیت و بایوس را اپدیت کردم . هر چی به فکرتون برسه انجام دادم اما درست نشد . گارانتی هم میگه ما مشکل سخت افزاری نمی بینیم . راست هم میگن - حالا بنده بسیار ترسیدم که لب تاپو بگیرم یا نه

دوستان نظر شما چیه در مورد خرید ؟
    Last edited by lvl@ster; 18-03-2016 at 01:15.

آخر فروم باز MOSTAFA_ABBASI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2014

پيش فرض

درود بر شما
    دوست عزیز مشکل لپ تاپ دوستتون به احتمال 99% فقدان ssd هست؛ با خرید یک ssd خوب و پرسرعت مثل 850 EVO که اتفاقا قیمت خوبی هم داره میتونید این مشکل رو به کلی حل کنید.
    لپ تاپ انتخابیتون هم بسیار عالیه و پیشنهاد میشه. مدل a و b تقسیم بندی سایت دی.جی کالا هست و واضحه که در سایت اصلی مشاهده نمیشه.
    مدل a یا b رو هر کدوم رو که بگیرید عالیه؛ یکی قویتره یکی ضعیفتر، من لینک دو تا کالا رو ندیدم اما فکر میکنم مدل a طبق روال معمول دسته بندی این سایت، قویتر باشه.

3. این کاربر از MOSTAFA_ABBASI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

N552VW با صفحه نمایش 4K و 12 گیگ رم را مدتی قبل برای یکی از دوستان خریدم.

آن چیزی که در سایت دیجیکالا آمده و تقسیم بندی کرده براساس سخت افزارش است. در سایت ایسوس هم اگر دقت کنی، برای رم و هارد و ... چند مشخصات مختلف گفته.
    در نتیجه اگر شما مدل با صفحه نمایش 4K بخواهی بگیری، رم 12 گیگ دارد و 2 ترابایت هارد HDD و 128 گیگ هارد SSD و اگر صفحه نمایش تاچ Full HD بخواهی بگیری، رم 16 گیگ میشود.

حالا بسته به اینکه صفحه نمایش تاچ به کارت میاد یا نه، میتوانی مدل a یا b را بگیری.
    البته خودت میدانی که رم را بعدا میتوانی ارتقا دهی و صفحه نمایش را نه. در نتیجه فکر میکنم مدل با صفحه نمایش 4K بیشتر به کارت بیاید.

از نظر سخت افزاری فوق العادست ولی زیاد روی باتری اش حساب نکن. چون باتری 4 سلولی اش آنچنان قوی نیست و اگر بیشتر مواقع دسترسی به برق نداری، ممکن است دچار مشکل شوی.

ولی با امکانات فعلی واقعا به قیمتش میرزد و مدل مشابهی با این قیمت پیدا نخواهی کرد.

در کل بغیر از موضوع باتری که البته برای دوستم مهم نبود، چون دایم به برق دسترسی دارد و لپ تاپ را جایی نمیبرد، انتخاب عالی ای است.
    اما
    اگر باتری برایت مهم است، مدل N551 VW را بخر. که باتری قابل جدا شدن و 6 سلولی دارد.
    اگر بازی هم بیشتر برایت مهم است مدل G551VW را بخر که مخصوص بازی است.

-------
    در مورد لپ تاپ دوستت هم در سایت ایسوس ببینید برای bios اش آپدیتی آمده است یا نه.
    قبلا شنیده بودم که مدلهای n550 مشکل دارند و بهمین خاطر ایسوس چندین بار آپدیتهای مختلفی برای حل مشکلاتش ارائه کرده بود.
    اگر اینطوری مشکل حل نشد، بررسی کنید که قابلیت نصب ssd دارد یا نه. یعنی پورت msata و یا m2 دارد یا نه. وگرنه باید به جای هارد اصلی SSD تهیه کنید و یا اینکه از caddy استفاده کنید و ssd را به جای dvdrom بگذارید.

5. 2 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    www.denizsoft.com

پيش فرض

N552VW با صفحه نمایش 4K و 12 گیگ رم را مدتی قبل برای یکی از دوستان خریدم.

ممنون از توضیحات خوبت - راستی اینو بگم که باطری و وزن اصلا برام مهم نیست . اصلا باتری هم نداشته باشه هم قبوله

داداش N551 VW هم خیلی چشممو گرفته قیمتش هم پایین تره - ولی رمش کمه . حالا بخوام یدونه رم 4 گیگ بخرم اونم از نوع ddr4 که در بازار نیست . حداقل 250 تومن باید پول بدم - که فکر می کنم یک سال طول بکشه که این رم ها وارد ایران بشه

هارد هم برام مهم نیست . یک ترابایت کافی هست . مزیت N551 سرعت هارد 7200rpm اون هست (باطری را نمی گم چون برام مهم نیست)

دلایلی که منو از خرید این محصول باز می دارد

نداشتن اسلات m2 برای هارد ssd --- این مدل به صورت msata هست . که اینده ی خوبی ندارد و برنده m2 خواهد بود

نداشتن پورت USB Type-C

بعضی ها میگن فقط و فقط با ویندوز 10 سازگار هست

خیلی ها نوشتن وقتی صفحه نمایش با گذشت زمان در power saving خاموش میشه قسمت power option با زدن صفحه کلید و حرکت موس و .... صفحه نمایش دوشن نمیشه !!! و سیستم بنظر میاد کارشو انجام میده ولی دیسپلی صفحه نمایش روشن نیست !! البته ایراد نیست ولی باید راه حلی داشته باشه

بعضی ها نوشتن ssd لحیم شده و بعضی ها نوشتن msata هست . شاید دو مدل در بازار ایران هست !!!!

به همین دلیل میخوام N552VW-A بگیرم اونی که 4k هست

بعدا میخوام هارد را تعویض و یک هارد 7200rpm یک ترا روش بندازم
    و رم را به 16 ارتقا بدم

==================
    حالا دوستان من هارد اکسترنال wd دارم سرعتش 5400rpm هست . والله سرعت هم عالی هست . به نظر شخصی من هارد 5400rpm هم خوبه چون من نمی خوام که هر روز برنامه های حجیم روی هارد کپی یا کات کنم . چند تا برنامه میخواهیم نصب و اجرا کنیم . فوقش سرعتش کم باشه 5 ثانیه این ور اون ور میشه که بشه مهم نیست .

نظر شما در مورد سرعت هارد چیست ؟؟؟ در بررسی های هارد ssd سری n همه نوشتن که هارد ssd متوسط ای هست و سرعت خیلی بالا نیست . در این مورد نظرتون چیه ؟؟؟

گرافیک n551 چیه ؟ 4 به 6 ؟؟؟؟ یا 4 به 8 ؟؟؟

گرافیک N552 چی هست ؟؟؟؟

نظرتون در مورد cooling این لب تاپ ها چی هست ؟؟؟

ایا به همراه لب تاپ سی دی درایور هم میدن ؟؟؟

ممنون
    Last edited by lvl@ster; 18-03-2016 at 11:26.

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام.

در مورد لحیم شدن SSD دیگه از آن حرف هاست! مگه SSD را لحیم میکنند. N551 فقط با پورت Msata در بازار است و همین هارد ssd اش قابل ارتقاست.
    البته خب موافقم که m2 بهتر از msata است.

در مورد Win 10 ، لپ تاپ n552 هم مثل n551 با ویندوز 10 سازگار شده است و ممکن است با درایور سایر ویندوزها به مشکل بخوری.

در مورد رم DDR4 خب فعلا که در بازار نیست ولی به زودی خواهد آمد. قیمتش هم فکر کنم همین حدودی که شما میگی شود.

در مورد مشکل روشن نشدن صفحه نمایش بعد از درآمدن از sleep هم فکر میکنم مشکل نرم افزاری باشد و با به روز کردن درایورها حل شود.

در مورد هارد 5400rpm بنظرم که مشکل خاصی نیست. الان خیلی دیگر از لپ تاپ ها هم هاردشان 5400rpm است.

در مورد سرعت SSD، بله ssd سامسونگ که روی n552 است سرعت زیادی ندارد ولی بهرحال بودنش خیلی در سرعت لپ تاپ تاثیر دارد.

مشخصات کارت گرافیک و ... را که از روی همین لپ تاپ عکس گرفتم را در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گذاشتم.

در مورد سیستم خنک کننده اش هم یک بار چند ساعت باهاش بازی کردیم و بادی که از خروجی هوایش میزد، واقعا دست را میسوزاند، در حالیکه بقیه قسمتهای لپ تاپ خیلی داغ نبود. بهمین خاطر فکر میکنم سیستم خنک کننده ی خیلی خوبی دارد.

همراه لپ تاپی که من خریدم، DVD درایورهای Win 10 بود. بهمراه یک کیف دستی لپ تاپ و یک ماوس وایرلس.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

در مورد مشکل روشن نشدن صفحه نمایش بعد از درآمدن از sleep هم فکر میکنم مشکل نرم افزاری باشد و با به روز کردن درایورها حل شود.
    سلام
    امیرخان
    این مشکل تو وین 10 رو دسکتاپ هم هست تو قسمت پاور آپشن گزینه turn of display رو فعلا غیر فعال کرد و فقط dim the display اونم بنا به صلاح دید خودتون

9. این کاربر از alireza3dshadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    www.denizsoft.com

پيش فرض

امیر جان ممنون از توضیحات خوبت دیگه تصمیم جدی شد که n522vw-a را بگیرم . فقط یه چیزی

گرافیک اختصاصیش 4 گیگ هست حالا چقدر share داره ؟ میشه ار propertiese

Display setting هم عکس بگیری . میخوام ببینم shared system memory چی نوشته ؟ یا چقدر هست ؟ توی عکس هایی که گذاشته بودی ننوشته بود

راستی ویندوز 10 چقدر طول میکشه بالا بیاد و اماده ی استفاده بشه ؟

بایوس لب تاپ نیاز به بروزرسانی دارد یا خیر ؟؟

خیالم از کند نبودن سرعت لب تاپ راحت باشه پس ؟ (چون نمیخوام به مشکل دوستم که در بالا اشاره کردم دچار بشم)

ساب ووفر بهتون ندادن روش ؟

تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

گرافیک اختصاصیش 4 گیگ هست حالا چقدر share داره ؟ میشه ار propertiese

Display setting هم عکس بگیری . میخوام ببینم shared system memory چی نوشته ؟ یا چقدر هست ؟ توی عکس هایی که گذاشته بودی ننوشته بود
    ببین مقدار share بستگی به رم کل دستگاه داره این مثال نگاه کن
    برای دستگاه 16 گیگ باشه تا 12 گیگ میتونه share کنه

حالا برای من چون رم کل 8گیگ هست فقط 4 گیگ share میکنه در کل 8 گیگ

دست به بایوس دستگاه نزنید به خصوص لپ تاپ که دسترسی داخلی به خود بایوس نیست رو دسکتاپ با جامپر و بعضی کارا میشد ریست کردش ولی لپ تاپ ریسکش زیاده
    جدیدترین ورژن بایوس رو خود دستگاه هست نیازی به تعویض نیست فعلا برای وین 10 آماده شده

سرعت بوت من n551vw دارم خیلی خوبه زیر 7 ثانیه ویندوز میاد بالا این مدل انخابی شما طبیعتا باید همین طور باشه

n522vw-a کلا ساب ندارن

12. این کاربر از alireza3dshadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    www.denizsoft.com

پيش فرض

علیرضا جان دستت درد نکنه اطلاعات مفیدی بود . بعد از تعطیلات خرید می کنم . خیالم راحت شد .

راستی چه بازی هایی روی لب تاپت انجام دادی ؟ بازی های روز منظورمه

تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

batman arkham knight-assassins creed syndicate-fallout 4 و witcher 3

15. این کاربر از alireza3dshadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •